Film infračervené podlahové kúrenie: princíp činnosti, pravidlá zariadenia

Až do nedávnej doby sa na vykurovanie používalo iba káblové alebo vykurované podlahové vykurovanie. Vo vyspelých krajinách sa však všade používala nová revolučná technológia, o ktorej vedelo len málo v Rusku - filmová podlaha. Čas plynul a dnes je infračervená tepelne izolovaná podlaha veľmi obľúbená. Systém je k dispozícii pre vytvorenie príjemných teplých zón v súkromných domoch, kancelárskych priestoroch a bytoch.

Konštrukcia podlahovej fólie

Čo je to infračervená tepelne izolovaná podlaha - recenzie spotrebiteľov pomôžu pochopiť tento problém. Toto je vykurovací systém, ktorý je vyrobený na základe vykurovacej fólie. Sálavý infračervený ohrievač pozostáva z takýchto konštrukčných častí. Vykurovacie teleso je vyrobené vo forme vodivých pásov v krokoch po 15 milimetroch, ktoré sú vyrobené podľa technológie Carbon NanoTube.

Konštrukcia podlahy infračerveného filmu

Dodáva sa elektrická energiamedené a strieborné vodiče. Na obidvoch stranách je celý systém hermeticky laminovaný polymérom, ktorý je odolný voči okolitým faktorom a má tiež zvýšené protipožiarne, vodotesné a elektrické izolačné vlastnosti. Pripojenie k sieti sa vykonáva paralelne cez termostat.

Vysoká kvalita materiálov, hustota spoja, žiaruvzdorný polyetylénový povlak a použitie postreku na adsorpčné uhlie zabezpečujú vysokú úroveň bezpečnosti a účinnosti vykurovacích telies v nepretržitom režime. V prípade mechanického poškodenia zlyhá len poškodená plocha a celý systém bude naďalej fungovať.

Odporúča sa nainštalovať do vášho domu infračervenú tepelne izolovanú podlahu. Konštrukčné vlastnosti systému prispievajú k rovnomernému rozloženiu vykurovania na povrch a teplotnej stabilite v miestnosti.

Princíp činnosti sálavého infračerveného ohrievača

Systém infračerveného podlahového vykurovania je napájaný zo siete. V domácnostiach s normálnou tepelnou izoláciou sa priemerná denná spotreba elektrickej energie blíži 25 - 50 W na meter štvorcový za hodinu.

Riadenie elektrického termostatu umožňuje minimalizovať náklady na elektrickú energiu na vykurovanie prostredníctvom prevádzkovej regulácie teploty vo všetkých miestnostiach. Zároveň sa dosahuje maximálny komfort pre ľudí v ich domovoch.

Zásadaprevádzka infračerveného ohrievača

Dizajnové prvky, inštalácia podlahy s teplým filmom a princíp jej činnosti vylučujú prítomnosť elektromagnetického poľa, ktoré je prítomné v akomkoľvek systéme káblového typu, v miestnosti. Po pripojení film vyžaruje dlhé infračervené lúče a anióny - záporne nabité ióny.

Teplo, ktoré vytvára infračervený ohrievač, priaznivo ovplyvňuje ľudské zdravie a je v porovnaní so slnečným svetlom. Ak chcete riadiť tok tepla nie je kúrenie strop susedov zospodu, ale na zahriatie podlahy vo vašej domácnosti, je bežné používať tepelne odrážajúce substrát. Energia uvoľnená infračervenými podlahami neohrieva okolitý vzduch, ale predmety.

Výhody infračerveného filmu

\ t

Infračervený ohrievač rýchlo reaguje na zmeny vonkajšieho prostredia, takže sa miestnosť zahrieva rýchlejšie. Inštalácia filmového podlahového vykurovania znamená vypnutie kúrenia, keď je miestnosť teplejšia.

Výhody systému vykurovanej podlahy: porovnávacia schéma s prevádzkou ústredného kúrenia

Je potrebné vymenovať hlavné výhody takéhoto filmu:

 • rovnomerné ohrievanie miestnosti;
 • úspory energie;
 • zvýšenie efektívnosti používania nosiča energie v porovnaní s konvektívnym typom vykurovania;
 • vylúčili chladenie a prehriatie miestnosti, ako aj zmrazenie samotného systému;
 • 53) znížená prašnosť v miestnosti;
 • úplná nezávislosť od ústrediakúrenie;
 • stealth v interiéri;
 • nezahŕňa náklady na údržbu;
 • neexistuje žiadny pocit nevoľnosti;
 • 58) udržiavanie prirodzenej vlhkosti;59) tichá prevádzka;
 • jednoduchá inštalácia a demontáž.

Použitie systémov vykurovania filmom

Systémy podlahového vykurovania sa používajú na inštaláciu pod stropom a podlahou a používajú sa aj v stenových paneloch a na všetkých zakrivených plochách bez strachu z deformácie. Nanotermálne filmové podlahové vykurovanie však nie je určené na inštaláciu na čerstvom vzduchu bez špecifickej ochrany.

Použitie tepelne izolovanej podlahy v puzdre: zóna, ktorá je najviac potrebná na vytvorenie pohodlnej teploty, sa zahrieva

Systém podlahového vykurovania slúži na vykurovanie rôznych priestorov. V prípade potreby možno infračervený film použiť ako dočasnú alebo dodatočnú možnosť vykurovania. Okrem toho je racionálne používať infračervené podlahy v budovách, v ktorých jednoducho neexistuje stacionárne vykurovanie. Tepelne izolovaná podlaha by mala byť inštalovaná ako núdzový zdroj vykurovania.

Infračervené filmové podlahové vykurovanie je vhodné na vykurovanie nemocníc, škôl, materských škôl, hotelov a iných budov na hromadné použitie. Takéto systémy môžu byť použité v poľnohospodárstve, výrobných zariadeniach a všeobecne, kdekoľvek.

Okrem toho majitelia domov a podnikatelia sami hľadajú nové spôsoby používania filmu - napríklad na vykurovanie rôznych druhov zariadení a na vykurovacie nádrže.Ale najobľúbenejšie infračervené kúrenie pre vykurovanie bytov, súkromných a vidieckych domov.

Kompatibilita s podlahovými krytinami

Infračervený ohrievač je kompatibilný so všetkými typmi podlahových krytín. Systém vyhrievania filmu je vhodný pre inštaláciu pod ľahkými vrstvami - laminátové a drevené podlahy, koberce a linoleum. Spojenie ohrievačov fólií v tomto prípade nevyžaduje špeciálne odborné zručnosti a neznamená sofistikované technologické riešenia.

Infračervená podlaha kompatibilná s akýmkoľvek typom podlahových krytín

Zároveň, ak má osoba dostatočné skúsenosti s realizáciou stavebných a montážnych prác, môže byť podlahové kúrenie inštalované bezpečne pod akýmkoľvek kamenným, kompozitným a keramickým materiálom. Spoľahlivosť a hospodárnosť tohto vykurovania v mnohých smeroch prevyšuje tradičné systémy ohrevu vody a káblových podláh na trhu.

Hrúbka filmu je iba 0,4 milimetra, čo umožňuje inštaláciu ohrievača priamo pod podlahami bez obáv z náteru. Infračervený systém sa vyznačuje nízkou teplotou ohrevu, ale dosahuje maximálny prenos tepla.

Systém podlahového vykurovania, ktorý je vyrobený na základe odporového filmu, sa nezahrieva nad 45 stupňov Celzia. To má priaznivý vplyv na ľudské telo a na podlahu. Okrem toho je možné realizovať akýkoľvek dizajn interiéruvzdanie sa pohodlných teplých podláh.

Zariadenie na infračervené podlahové vykurovanie

Infračervený film možno inštalovať nezávisle. Inštalácia infračervenej vyhrievanej podlahy nie je tak zložitá, mali by ste si podrobne preštudovať pokyny a vypočítať požadované množstvo materiálu. Systém nie je vhodný pre celú oblasť, ale na 70-80% požadovaného vykurovacieho priestoru bez toho, aby sa zároveň znížila kvalita vykurovania.

Príprava na montáž fóliového systému

Ak plánujete zakryť koberec alebo linoleum, je vhodný akýkoľvek typ izolácie, hrúbka plechu by mala byť iba 3 až 5 milimetrov. Ak sa majú na podlahu položiť keramické dlaždice, odporúča sa použiť tepelnú izoláciu z technického korku, ktorého hrúbka je 2 milimetre.

Príprava zariadenia pre filmovú podlahu zahŕňa povinný krok - vývoj systému
.

Pri inštalácii teplej podlahovej fólie je vhodné vopred určiť umiestnenie termostatu a vytvoriť inštalačný diagram, aby sa infračervený film na podlahe správne rozložil. Materiál by mal byť položený na otvorených plochách podlahy, kde sa nábytok nenachádza.

Proces ukladania infračerveného filmu

Ako nainštalovať podlahové kúrenie na podlahu vlastnými rukami? Izolujte materiál na pripravený vyčistený povrch podlahy. Film by mal byť narezaný na prúžky požadovanej veľkosti pozdĺž špeciálnych vyznačených čiar. Potom musí byť film na podlahe rozložený, zloženýMontážna schéma kontaktov na stenu, kde bude nainštalovaný termostat, a medený pásik dole.

Schéma zapojenia bez priečnych vodičov
\ t

Potom je potrebné pripojiť fóliu k elektroinštalácii tak, že sa na hrany medeného pásu nainštalujú svorky a spojovacie vodiče sa k nim pripoja. Všetky miesta, kde je vodič pripojený k svorkám a miesta, kde sa infračervená fólia rozreže, sa odporúča izolovať asfaltovou izoláciou.

Štandardná inštalácia infračerveného filmu

Pripojenie snímača teploty a regulátora tepla

Snímač teploty podlahy je pripojený zo spodnej strany fólie a je tiež izolovaný. Po dokončení pokládky fólie podlahového kúrenia sú pripojené všetky vodiče a kontakty, je potrebné nainštalovať regulátor tepla, izolovať kontakty a pripojiť zariadenie k elektrickej sieti.

Pripojenie termostatu - dokončovacie práce

Pre extra ochranu je potrebné položiť na teplú podlahu plastový obal. Systém podlah fólie má na rozdiel od podlahy kábla veľa skrytých kontaktov, takže je potrebné otestovať novú infračervenú podlahu. Povrch by mal byť rovnomerne vyhrievaný bez iskier a zahriať spojenia kontaktov.

A až potom môžete začať pokládku dokončovacej podlahovej krytiny. Ak potrebujete položiť keramickú dlažbu, potom po práci nechajte poter pod ním 20 dní schnúť, potom môžete použiť systém podlahového vykurovania.

Video inštrukcia predomáci majstri

Preto nie je ničím, že infračervené podlahové vykurovanie sa nazýva revolučnou technológiou na trhu vykurovacích systémov. Inštalácia fólie môže byť uskutočnená v miestnostiach rôznych smerov, pretože materiál má množstvo výhod. Inštalačné práce však môže vykonávať aj osoba, ktorá nemá odborné stavebné zručnosti. To všetko vysvetľuje obrovskú popularitu produktu.