Film pre bazén - vymenovanie, technológia obloženia

Ak máme v úmysle vybudovať bazén, mali by sme určiť nielen jeho umiestnenie a tvar, ale aj typ obloženia - posledný dotyk diela. Obkladové materiály majú estetickú funkciu a majú praktický význam. Preto musia byť prostriedky pre poslednú fázu vybrané so špeciálnou starostlivosťou. Najlepší výber dekoru je film pre bazén, ktorý je dnes veľmi populárny.

Film filmu: užitočné informácie

Spotrebitelia uznávajú filmový povlak, aj keď má nižšiu kvalitu ako mozaika a dlažba. A na to existujú dobré dôvody.

Výhody konečnej úpravy filmu

Film je obkladový materiál novej generácie, ktorý pomáha riešiť dva problémy súčasne: zakrytie nádoby a hydroizolácia zásobníka bez ohľadu na jeho veľkosť, tvar a typ.
Inovatívna technológia umožňuje lepenie filmu na akýkoľvek povrch: kameň, betón, plast, dlaždice, železo. Tento odolný a spoľahlivý materiál je odolný voči vode a mikrobiálnej starostlivosti.

Sortimentširoký film

Široký výber farieb a rôznych vzorov robí tento typ náteru mimoriadne krásnym. Obkladanie filmom nastáva v čo najkratšom čase a zabezpečuje tesnosť (aj keď sa v nádobe objavia trhliny).

[include id = "1 ″ title =" Reklama v texte "]
Film je veľmi trvanlivý materiál pozostávajúci z niekoľkých vrstiev, ktoré sú prepojené sieťou vystužených vlákien. Je ideálny nielen na výstavbu nových nádrží, ale aj na rekonštrukciu starých.

Vrchná vrstva má hrubý povrch - záruka protišmykového účinku.
Na správne položenie filmu, ktorý má pozoruhodné poznanie, nie je potrebné: len si pozorne prečítajte návod a dôsledne ho dodržiavať.
Okrem toho je táto metóda obloženia skvelou možnosťou pre horlivých vlastníkov, ktorí chcú ušetriť peniaze a ozdobiť bazén. Demokratická cena umožní každému kúpiť univerzálny materiál na dekoráciu a hydroizoláciu.

Nevýhody filmového poťahu

Bohužiaľ, napriek mnohým výhodám má hydroizolačná fólia pre bazény nevýhody.
Životnosť je iba 6 rokov. Znečistí sa, vybledne a môže stratiť svoj pôvodný tvar. V prípade porušenia vonkajšej hydroizolácie na vnútornej stene bazéna pod fóliou sa objavia bublinky.

Pri použití filmu typu skimmeru po niekoľkých rokoch (v dôsledku vystavenia ultrafialovému žiareniu) existuje výrazný rozdiel vo farbe povlaku pod vodou a nad ňou.povrchu.
Pri teplotách pod nulou je film náchylný na zničenie, čo si vyžaduje premýšľať nad metódami „ochrany“ bazénu v zimnom období.

Druhy filmových povlakov pre bazény

Trh moderných obkladových materiálov ponúka spotrebiteľom dva typy fólií:
1. Polyvinylchloridový film je syntetický povlak na báze plastifikovaného PVC. Špeciálna impregnácia chráni pred negatívnymi účinkami baktérií, spór a húb prítomných vo vode.

Je potrebné vedieť!
PVC fólia pre bazény má rôzne hrúbky: 1,2 mm; 1,0 mm; 0,8 mm; 0,5 mm. Hrúbka sa vyberie podľa typu bazéna. Pre plytké vodné útvary sa používa film 0,5 alebo 0,8, pre misky hlbšie 1,0 a 1,2 mm. Dĺžka valcov nezávisí od hrúbky - 25 m, šírky - 2,4 a 6,8 metra.

Farebná paleta je rôznorodá: biela, tyrkysová, béžová ... To vám umožňuje vybrať si inštanciu podľa vašich preferencií a fantázií dizajnéra. K dispozícii je PVC film pre bazén s mramorom, mozaikou a ďalšie vzory, ktoré dáva rybník špeciálny vzhľad.

2. Fólia z butylovej gumy, ktorá má zlepšenú ťažnosť a trvanlivosť. Ľahko sa narezáva nožnicami a zlepuje. Tento film je vhodný pre nádrže veľkých veľkostí, kde je dôležitá špeciálna sila. Film z butylkaučuku sa nebojí zmeny ročných období, pretože dokonale toleruje kolísanie teploty a tlaku, a preto je vhodný na prácu s akoukoľvek povrchovou plochou, dokonca aj v drsných zimách.

​​

Je potrebné vedieť!
S hrúbkou 1 mm môže mať fólia šírku 3,05 m; 6,1 m; 9,15 m; 12,2 a 15,25 m. Dĺžka sa mení v nasledujúcom poradí: 15,25; 30,5; 45,75 a 61,0 m.

Dvojvrstvový materiál eliminuje presakovanie a predlžuje životnosť.

Ako vybrať optimálny materiál

V prvom rade by ste mali rozhodnúť o sume, ktorú chcete minúť.

Toto je dôležité!
V situácii s hydroizolačnými materiálmi je cena zrkadlovým obrazom kvality, takže ak chcete kúpiť dobré výrobky, budete musieť vyklopiť.

Držitelia veľkého bazénu nie sú guľaté a forma pomoci by mala venovať pozornosť drahým a hrubým vzorkám. Pre malé zásobníky s hladkým dnom si môžete vybrať úspornejší variant.

Pri nákupe stojí za to zvážiť dve dôležité vlastnosti:

  • elasticita. Tento ukazovateľ je mimoriadne významný, pretože umožňuje, aby sa materiál natiahol a nestratil súčasne v kvalite;
  • hrúbka je kritérium, na ktorom závisí životnosť filmového povlaku.

Ako prelepiť bazén filmom vlastnými rukami?

Dokončenie misy bazéna fóliou si vyžaduje prísne dodržiavanie technologických pravidiel
.

Aby sa združenie malo dokončiť v súlade so všetkými pravidlami, malo by sa zamerať na určité body.

Požiadavky, ktoré treba splniť

  • povrch nádrže by mal byť hladký, bez medzier a priehybov (drsnosť nepresahujúca 2 mm).
  • Strana umývadla musí byť pevná (pri vŕtanívzdialenosť 4 cm od vnútorného okraja triesok by nemala byť).
  • miesta párovania musia odolať 90 stupňovému uhlu (s výnimkou oblastí kvapiek v spodnej časti).
  • odchýlka vo vertikálnej rovine by nemala presiahnuť 3 mm.
  • vložené prvky by mali mať prípojky od príruby.
  • je potrebné zachovať vzdialenosť od dna a stien k zapustenej časti 30 cm
  • po nanesení filmového povlaku by sa mala začať obruba pätky s obkladačkami.
  • Aby sa zabránilo vzniku bublín a vrások, ako aj ďalšiemu porušeniu hydroizolačných vlastností filmu, je potrebné naplánovať opatrenia na ochranu misy pred podzemnou vodou.

Technológia poťahovania fólií

Proces obloženia pozostáva zo štyroch krokov.
1. Príprava povrchu.
V prítomnosti nerovností a drsnosti je potrebné brúsenie na dne. Ak sú tu výmoly, je potrebné ich tmeliť. V prípade, že povrch nie je možné uviesť do správnej formy s použitím vyššie uvedených metód, malo by sa vykonať zarovnanie. Pri vyrovnaní ráfika dbajte na to, aby vyrovnávacia vrstva zapadla do základne bez skĺznutia.

Toto je dôležité!
Film sa môže položiť priamo na starú dlaždicu po tom, ako sa uistí, že pevne sedí. V prípade odlupovania dlaždíc je potrebné ho demontovať.

2. Položenie podkladu a montážneho pásu.
Substrát je potrebný na ochranu filmu pred oderom na bazéne bazéna. Substrát je pripevnený k stenám montážnym pásikom, na ktorý je potom navarená fólia.
Upevňovací pás -kovová páska (2 metre dlhá, 2 mm hrubá), na ktorej je nanesený plastový povlak. Pás je upevnený skrutkami. Frekvencia vŕtania je 10-15 cm od vnútorného horného rohu steny nádrže.
Hlavnou vecou je zabrániť vzájomnému prekrytiu podkladových listov a vytváraniu záhybov.

V prípade potreby použite elastické lepidlo.

3. Pokládka fólie.

Hlavná požiadavka na tesnosť fólie - tesnosť
\ t

Na zaistenie tesnosti a bezchybného vzhľadu je potrebné dodržiavať technológiu zvárania a udržiavať pracovné povrchy čisté.
V oblasti zvárania by sa mali plechy „popadnúť“ rýchlym ohrevom a kompresiou, čím sa zabráni vzniku škaredých brázdy. Po zváraní sa spoje spracujú špeciálnym tesniacim tmelom.

4. Naplnenie vodou. Najprv sa do bazénu naleje 30 cm vrstva vody, aby sa natiahli vertikálne vrstvy filmu. Ďalej sú namontované montážne príruby vložených prvkov a len potom je nádrž naplnená vodou na požadovanú úroveň.

Toto je dôležité!
Teplota vody pre prvé plnenie by nemala prekročiť 40 stupňov.

Dokončenie filmu: výsledok práce

Hotovo! Pokrytie filmu je položené, bazén je naplnený a teraz je čas vychutnať si zvyšok na brehu vlastnej nádrže a myšlienka, že toto majstrovské dielo je výsledkom vášho úsilia, urobí zvyšok príjemnejšie dvojnásobným.