Filtre na hrubú a jemnú vodu

Najprístupnejší, a preto najobľúbenejší spôsob čistenia vody z nerozpustených látok a nečistôt je ich spracovanie jemnými a hrubými filtrami. Po tom, čo voda prejde hrubým filtrom, sa likviduje z mechanických nečistôt, ktoré sú škodlivé pre zdravie (piesok, bahno, hrdza, atď.), Ktoré môžu tiež zničiť sanitárne zariadenia. Potom sa voda odošle na jemný filter. Na druhej strane si zachováva menšie častice, ktoré nie sú filtrované v počiatočnom štádiu: nerozpustené kovové soli a určité mikroorganizmy, chemické a organické a zlúčeniny.

Prečo čistiť vodu

Nie je žiadnym tajomstvom, že človek potrebuje vodu na prežitie. Ľudské telo má takmer sedemdesiat percent vody. Preto je potrebné venovať veľkú pozornosť kvalite spotrebovanej vody. Ako viete, voda z vodovodu je veľmi nízka.akosti. Pomaly ničí osobu a zvyšuje zaťaženie jeho tela.

Voda je dobrým rozpúšťadlom pre rôzne chemikálie, a preto je pomerne ľahko kontaminovaná. K dnešnému dňu je používanie čistej vody jedným z predpokladov zdravého životného štýlu. Preto mnoho ľudí, ktorí sa starajú o svoje zdravie, pijú balenú vodu a používajú špeciálne čistiace filtre.

Bohužiaľ, voda komunálneho vodovodu je čistená iba z najnebezpečnejších druhov znečistenia. Chlór sa používa hlavne na tento účel, ktorý je toxický a veľmi škodlivý. Okrem toho, verejnoprospešné služby najviac premýšľať len o tom, čo bude kvalita vody na výstupe z čističky odpadových vôd. Ale potom voda prechádza potrubiami a môže sa opäť ľahko znečistiť.

Voda, ktorú používame na varenie a pitie, by mala byť čistá a kvalitná
.

Okrem toho zvýšená tvrdosť vody spôsobuje ukladanie solí v ľudskom tele. Má negatívny vplyv na náš systém kostí a zvýšený obsah mangánu. Nadmerné množstvo železa vo vode spôsobuje ochorenie pečene, zhoršuje ľudskú reprodukčnú funkciu a zvyšuje riziko srdcového infarktu.

Treba tiež pripomenúť, že neupravená voda je nielen škodlivá pre ľudské telo, ale aj kazí drahé dovážané sanitárne výrobky. Usadeniny vápna upchávajú malé otvory v hlave sprchy a tryske. Soli horčíka a vápnika pod vplyvom vysokých teplôtspodina. A ona sa zase stáva hlavnou príčinou zlyhania zariadení na ohrev vody. Teraz je tu aj špeciálny inštalatér, určený len pre čistenú vodu.

Klasifikácia filtra

Vodný filter je zariadenie, ktoré čistí vodu z nečistôt, vírusov, chlóru a jeho derivátov, baktérií, nerozpustných a mechanických častíc, ťažkých kovov atď.

]
Domáce prietokové filtre so samostatnou batériou kombinujú účinnosť čistenia a jednoduchosť použitia
\ t

V prípade pitnej vody sa používajú domáce filtre. Oni sú zase tradične rozdelení do 3 kategórií - najvyšší stupeň čistenia, stredný stupeň a najjednoduchší. Najjednoduchšie domáce filtre zahŕňajú kanvice a trysky. Pod najvyšším stupňom čistenia rozumejú čisteniu s najkvalitnejšou a najmodernejšou technológiou doposiaľ - domácimi filtrami s reverznou osmózou.

Na základe žiadosti:

  \ t
 • Domácnosť
 • Priemysel
 • Akvárium
 • Pre súkromný dom
 • Turista - alternatíva k varu vody. Malé rozmery a určené na čistenie malého množstva vody.

Spôsobom čistenia:

 • Elektrické
 • Reverzná osmóza
 • Výmena iónov
 • Biologické
 • Fyzikálno-chemické
 • Mechanické

Video: Prehľad filtrov na mechanické čistenie vody

Primárne filtre

Toto je najjednoduchší filtračný prvok systému s minimálnym stupňom čistenia, a preto sa nazýva filter.hrubé čistenie. Všetky tieto filtre sú usporiadané rovnakým spôsobom a čistia vodu len z veľkých znečisťujúcich látok: hrdze, piesku atď. Sú umiestnené na začiatku dispozície, tzn. Kde je voda rozdelená medzi toaletu, kúpeľňu a kuchyňu. Vo filtri sa nachádza špeciálna sieťka, ktorá sa nachádza pozdĺž vody. Špeciálny odber pomáha predĺžiť životnosť. Ak dôjde k upchatiu, je potrebné vodu vypnúť, odskrutkovať drenáž a vyčistiť vaňu. To isté sa musí urobiť z preventívnych dôvodov každé 3 mesiace.

Filter z mosadze hrubej vody

Filter sa dodáva spotrebiteľom úplne pripravený na prevádzku, a preto sa nevyžaduje dodatočné nastavenie. Pred inštaláciou musí byť potrubie očistené od vodného kameňa a hrdze. Systémy dodávky teplej a studenej vody pre domácnosť, dodávky tepla, kúrenia, potrubia kotolní po inštalácii by mali byť prepláchnuté vodou, až kým nezanechajú mechanické závesy.

Filter by nemal byť vystavený zaťaženiu z potrubia (nerovnomerné utiahnutie upevňovacích prvkov, deformácie, skrútenie, ohyb, vibrácie, stlačenie, napätie atď.). V prípade potreby by ste mali poskytnúť kompenzátory alebo podpery, ktoré znížia zaťaženie filtra z potrubia. Filter nastaviť "revíziu veka nadol." Ak je voda privádzaná zdola nahor, musí byť k dispozícii horizontálna časť na inštaláciu filtra. Nevyžaduje sa špeciálne náradie na montáž filtra alebo jeho odstránenie. Filter na potrubí musí byť pevne pripevnený: nie je povolený žiadny únik vodyzávitová časť.

Vo veľkých mestách v mnohých nových bytoch takéto filtre inštaloval developer. Ak nie, môžete si filtre ľahko kúpiť sami. Sú lacné a dajú sa kúpiť okamžite pomocou žeriavu. Na žeriave sa nachádzajú aj špeciálne dýzy, ktoré sú tiež hrubým filtrom. Používajú sa, keď sa nemôžete dostať k potrubiu.

Video: výber hrubého vodného filtra pre zásobovanie vodou

Pozrite si video o typoch filtračných zariadení na čistenie hrubých vôd a dosiahnutých výsledkoch:

Video: ako funguje samočistiaci filter hrubý

Jemné filtre

Môžu byť jednofunkčné a multifunkčné. Jednofunkčné zariadenie je určené na čistenie od solí, ťažkých kovov, hrdze a chlóru. Multifunkčné zariadenie súčasne plní niekoľko funkcií a trvá dlhšie - až šesť mesiacov. Všetky jemné filtre majú vstupy a výstupy bez priameho pripojenia. Vstupná voda je privádzaná do priehľadnej nádrže, kde prechádza cez filter.

Jemný filter môže byť tkaný alebo minerálny.

Tkaný filter

Tkaný filter je valec so špeciálnym lanom alebo povrazom okolo neho. Takýto filter môže čistiť vodu z niektorých chemických prísad, oxidov kovov, ako aj kryštálov nerozpustených solí. Je potrebné zvážiť, že väčšina všetkých prísad je obsiahnutá v horúcom stavevoda. To sa robí tak, že zostane horúco dlhú dobu. Ak tkanivo bubna zmenilo svoju farbu, znamená to, že filter je potrebné vymeniť alebo vyčistiť. Na čistenie takého filtra je potrebné ho naplniť teplou vodou a variť, až kým nezmení bielu farbu.

Jednodielny filter na jemnú vodu

Minerálny filter

Minerálny filter je sieťový valec, ktorý je naplnený mineralizovanými trieskami. Chráni tiež pred chemickými prísadami a soľami. Bubon je potrebné vymeniť, keď sa objaví nájazd na stenách.

Hlbšie čistenie vody je zabezpečené lepiacim filtrom. Reaguje aj s frakciami rozpustenými v kvapaline a tým ich zadržiava. Tým sa zmení farba bubna. Je potrebné starostlivo sledovať výmenu bubna. V opačnom prípade môže nesprávna zmena spôsobiť vážnu otravu. V bytovom dome je potrebné vymeniť jemný filtračný bubon raz za štvrťrok av prípade vypnutia /zapnutia teplej vody. Takýto filter je o niečo drahší. Navyše, drahé zahraničné filtre nie sú vždy tak spoľahlivé, ako sa o nich zvyčajne uvažuje.

Jemný vodný filter predlžuje životnosť vysokotlakového prístroja
.

Filter biologickej ochrany sa objavil pomerne nedávno. Už sa však stal populárnym po celom svete. Takýto filter takmer 100% dezinfikuje vodu, chráni ľudí pred rôznymi baktériami a vírusmi. To dal okrem hlavného.

Čistenie vody v súkromnom dome alebo chate

Všetko opísanéVyššie uvedené filtre sú najvhodnejšie pre byty. Pre čistenie vody v súkromnom dome alebo v krajine by ste mali použiť filtračný systém - kombináciu niekoľkých typov filtrov v jednom stroji. Pracuje automaticky. V závislosti od kvality vody je možné filtračný systém meniť až jeden rok. Niektoré z týchto systémov sa môžu samočistiť. Je lepšie zvoliť systém s akumulátorom tak, aby voda v tejto nádrži tiež stála.

Video: filter, ktorý sa má vybrať pre domácnosť

Video: ako nainštalovať filter na pitnú vodu