Foto možnosti pre sadrokartónové stropy v spálni - užitočná vizuálna pomôcka

Dizajnové riešenia sú rôznorodé vo svojich štýloch a tvaroch. Pre každého človeka je dôležitý individuálny, jedinečný štýl, ktorý môže odrážať jeho vnútorný svet a túžby. Sadrokartónové stropy dokážu splniť všetky požiadavky. Viacúrovňové alebo jednoúrovňové usporiadanie sadrokartónových dosiek pomôže realizovať aj tie najodvážnejšie rozhodnutia o návrhu a zručne namontované osvetlenie zmení celú miestnosť. Navrhnuté dizajnérom a šikovne vyrobené stropy zo sadrokartónu v spálni z neho urobia miesto, kde sa duch a telo môžu úplne uvoľniť a získať silu.

Pri plánovaní opráv v byte alebo súkromnom dome by sa mala venovať osobitná pozornosť dizajnu stropu spálne. Koniec koncov, v tejto miestnosti, ľudia trávia pomerne veľkú časť svojho života. Zvlášť dôležitý je vzhľad tohto povrchu v spálni.

Sádrokartónový strop v spálni so vzorom

Ideme do postele, pozorujeme povrch stropu, prebudíme sa a uvidíme ju. Často sa ľudia len pozerajú na strop, študujú jeho povrch a vzor. Preto by mal byť dizajn stropu v spálni braný vážne, berúc do úvahy všetky detaily a detaily.

Faktory ovplyvňujúce konštrukciu stropu

Napriek tomu, že to umožňuje sadrokartónAby sa stelesnili takmer všetky myšlienky, existujú určité odporúčania pre inštaláciu stropov, ktoré pomôžu vytvoriť harmonický dizajn stropov v spálni.

Sádrokartónový strop so skrytým osvetlením
\ t

Pri navrhovaní konštrukcie stropu zo sadrokartónu by sa mala venovať pozornosť výške miestnosti. Tento parameter značne zužuje rozsah možných konštrukčných riešení.

Faktom je, že v miestnostiach s výškou menšou ako 3 metre bude kritická strata vo výške 15 cm nad celou plochou stropu, čo negatívne ovplyvní interiér.

Dôležité! Existujú niektoré možnosti pre viacúrovňové stropy, ktoré môžu byť inštalované v malých priestoroch. Hlavnou vecou je pozorovanie harmonického pomeru proporcií.

Viacúrovňový strop pre miestnosť s nízkym stropom oddeľujúcim odpočívadlo od miesta pre hry a činnosti

Druhým faktorom ovplyvňujúcim dizajn spálne je jej osvetlenie. Ak sa v spálni dostane trochu prirodzeného svetla, mal by byť strop sadrokartónu jednoduchý a bez kudrliniek. Na zvýšenie svetelného toku môžete povrch stropu lesknúť a správne umiestniť ďalšie svetelné zdroje.

Strop s dodatočným osvetlením: schopnosť nastaviť intenzitu toku svetla

Návrh stropu je ovplyvnený aj prítomnosťou susedov. Vo výškových budovách môžu byť susedia často zaplavení zhora, ak sa to deje pravidelne a často, potom sadrokartónový strop nebude vhodný. V takýchto prípadoch zachráni napätieStrop stropu z PVC.

Obrázky: stropný dizajn v spálni

Konštrukcia stropu sadry v spálni je skutočnou klasikou
.

Vzhľadom k tomu, že spálňa je miestom odpočinku, na jej dizajn sa používajú teplé pastelové a pokojné farby. Jemné upokojujúce a relaxačné odtiene poskytnú príjemné podmienky na odpočinok a spánok a pozitívne ovplyvnia aj emocionálnu sféru. Tieto podmienky sú obzvlášť dôležité pre spálňu.

Konštrukcia stropu je najvhodnejšia pri použití zaoblených tvarov a hladkých línií. Bude vyzerať skvelé viacúrovňové stropy. Osvetlenie stropu sadrokartónu v spálni by malo byť viacvrstvové, čiastočne v skrytých výklenkoch a stropných lištách.

Ohromujúci svetelný efekt inštalovaný v skrytých výklenkoch

S takýmto osvetlením bude spálňa útulná a krásna. Na fotografii so stropom zo sadrokartónu, spálňa s osvetlením ukrytým vo výklenkoch a rímsy stropu vyzerá veľmi útulne a elegantne.

Fotografia: viacúrovňové stropy

\ t
Jednostupňový sádrokartónový strop s pôvodným obrysom osvetlenia
\ t

Je možné vykonať strop sádrokartónu v spálni na jednej úrovni, to znamená na celej ploche stropu, natrieť alebo prilepiť, postaviť v osvetlení a pripevniť štukové výlisky. Potom je pole pre aktivity dizajnérskych nápadov zúžené na prvky dekorácie a osvetlenia. Ak chcete, aby strop v spálni vyzerať naozaj unikátne a originálne, môže byť z viacerých úrovní. V takýchprípad pre projektanta otvára najširšie možnosti pre činnosť.

Viacúrovňový strop sadrokartónových dosiek

Viacúrovňové sadrokartónové závesné podhľady môžu vizuálne zväčšiť miestnosť. Špeciálne vytvorené skryté výklenky a odkvapy pre osvetlenie prinášajú pocit pohodlia.

Strop, ktorý opticky znižuje výšku miestnosti

Viacúrovňový strop sadry môže byť vyhotovený ako konvexný, tak aj konkávny, takže miestnosť môže byť vizuálne vysoká alebo naopak mierne nižšia.

Konkávne stropné sádrokartónové dosky

Osobitne treba zdôrazniť možnosť viacúrovňového stropu pre vizuálnu zónu v spálni.

Konštrukcia stropu, vymedzujúca hranice lôžka

Pomocou výklenku nad lôžkom si ho môžete vybrať z vnútra, určiť priestor okolo neho. Práve prítomnosťou výklenku alebo výčnelku získa priestor v miestnosti jasné vizuálne hranice.

Obrázky: osvetlenie v spálni

Osvetlenie v spálni by malo byť okamžite rozdelené na hlavné a ďalšie. Hlavnými sú prírodné zdroje svetla a lustre. Sú navrhnuté pre jasné osvetlenie, keď je potrebné, aby bola celá miestnosť jasne a jasne viditeľná.

Osvetlenie stropu v spálni: kombinácia centrálneho osvetľovacieho zariadenia s dodatočným okruhom

K dodatočným osvetleniam sa skrývajú vo výklenkoch a odkvapových svetelných zdrojoch, ako aj rôzne svietidlá a stojanové svietidlá. títolampy sú navrhnuté tak, aby vytvorili pokojnú atmosféru pohodlia. Svietidlá a stojanové lampy dokonale pomôžu milovníkom čítania pred spaním a svetlo zo skrytých výklenkov a ríms vytvorí všetky podmienky pre intímnejšiu a odľahlejšiu atmosféru, ktorá prispieva k spánku a odpočinku.

Tlmené stropné osvetlenie v spálni: variabilita používania bodových svietidiel

Dôležité! Svetlo v spálni by malo byť mäkké a mierne rozptýlené. Skvelým riešením by mohol byť žiariaci strop. Keď sú za sklom zasklené okná namontované v zavesenom sadrokartónovom strope, sú nainštalované svetelné zdroje.

Katalóg videí s rôznymi riešeniami stropného dizajnu vám pomôže vybrať optimálny dizajn:

Listy sadrokartónových dosiek ako stavebného materiálu ponúkajú neobmedzené možnosti realizácie letu fantázie. Môžete si vybrať dizajn navrhnutý profesionálom, alebo si môžete nakresliť náčrt sami. Majstri ich remesiel sa ho pokúsia oživiť.