Garáž - poriadok a funkčnosť, bezpečnosť a pohodlie

Stavbu garáže uznáva polovica prípadu, z ktorých najvýznamnejšou môže byť len vytvorenie vnútorného priestoru hospodárskej budovy. Racionálne premyslené usporiadanie garáže poskytne vynikajúce podmienky pre majiteľa, ktorý tu trávi mnoho hodín, a pre svoje štvorkolesové zbožnené objekty. Majiteľ, ktorý venuje obrovské množstvo času starostlivosti o stroj, bude potrebovať pohodlné a účelné umiestnenie nástrojov, dobré osvetlenie a efektívne vetranie.

Nie je nič pre garáž, ktorá sa volá ruský pánsky klub s nepretržitou prevádzkou. Garáž - miesto na zaparkovanie a uskladnenie automobilov, výstavba domov, ktorá má náhradné pneumatiky, diely, nástroje, bicykle. Skladuje zásoby a zariadenia, zariadenia, ktoré neboli použité alebo pripravené na opravu. Univerzálnosť garáže diktuje osobitný prístup v usporiadaní, zameraný na pravidlá ergonómie, bezpečnosti, tvorby určitého poriadku autvorenie pohodlia.

Plánované a dôkladne premyslené usporiadanie dvojpodlažnej garáže s rozdelením na funkčné zóny

V ideálnom prípade je vnútorný priestor garáže rozdelený na niektoré funkčné oblasti, ktoré sa v budovách so suterénmi, dielňami v druhom poschodí, priečkami, ktoré sa dajú pozorovať, dajú oveľa ľahšie urobiť. V skutočnosti je to v jednom poschodí malá miestnosť, ktorú budete musieť starostlivo premýšľať o všetkom, aby bol požadovaný nástroj na správnom mieste a vždy pod pracovnou rukou.

Príslušné výpočty a územné členenie sú potrebné na to, aby veci uskladnené v garáži a autá nezasahovali do pohybu, takže zle upevnené sane nepoškodzujú telo. Všeobecne platí, že vlastník bude musieť urobiť plán pre usporiadanie.

Plán garážového usporiadania

Stáva sa, že zabezpečený vlastník dôveruje vytvoreniu vnútorného priestoru odborníkom. Pre väčšinu automobilových nadšencov je však osobná potreba usporiadania garáže vlastnými rukami, pretože táto budova je miestom svojich obľúbených aktivít a tvrdej práce.

Aký je plán usporiadania?

 • Vypracuje sa schéma, nakreslí sa plán konštrukcie budovy alebo náčrt na troch geometrických komponentoch: dĺžka, výška, šírka.
 • Vyberá typ brány s optimálnym spôsobom otvárania s prihliadnutím na najlepšiu možnosť z hľadiska úspory miesta a eliminácie pravdepodobnosti poškodenia stroja.
 • Plánované umiestnenie vozidla na parkovanie s maximompohodlie, prístup k častiam a systémom, ktoré vyžadujú nepretržitú údržbu a pravidelnú opravu. Určite si vypočítajte veľkosť priechodov okolo auta, poskytujúci voľný pohyb okolo hlavného objektu v garáži.
 • Stanovuje sa možnosť umiestnenia pracovných stolov, políc, regálov, umývadiel a skriniek na náradie a vybavenie. V malých garážach sa vymyslia prídavné zariadenia, vypočíta sa ich výška a výška ich umiestnenia, aby sa zabezpečila bezpečnosť pre majiteľa a pre vozidlo.
 • Vyberajú sa materiály na tepelnú izoláciu a konečnú úpravu nábytku.
 • ​​
 • Vypočítajte budúce výdavky na nákup materiálov na dekoráciu a výstavbu domácich zariadení alebo na nákup regálov, pracovných stolov a iných predmetov.
Vo fáze plánovania sa určuje typ a umiestnenie garážového nábytku, umiestnenie komunikácie a výber materiálov na dekoráciu
.

Povrchová úprava interiéru

\ t

Výzdoba interiéru v garáži je potrebná na uľahčenie údržby, na vylúčenie šírenia stavebného prachu, nečistôt a zároveň na ochranu stavby pred predčasným zničením.

Šikmé podlahy a drenáž

Vo väčšine prípadov ide o betónové dosky odolné voči vlhkosti, odolné. Zabráňte kontaminácii zlúčeninami obsahujúcimi olej, poškodeniami spôsobenými zimnými cestnými chemikáliami, ktoré do garáže preniesli pneumatiky, prenikaním nečistôt do betónových pórovpomoc pri spracovaní špeciálneho tmelu. Drenážny systém, ktorý je základným žľabom, ktorý vedie pozdĺž brány, zabráni vzniku kaluží z topenia snehu.

Garáž so suterénom musí byť vybavená ďalšou drenážou umiestnenou na vonkajšej strane. Vypúšťa kvapalné zrážky. Podlahy v garáži by mali byť ľahký svah v smere vchodu, drenáž by mala byť odoslaná do siete dažďovej vody. Podlahy v garáži je možné vykonať aj so špeciálnymi parketami alebo dlažbou.

Inšpekčná jama a pivnica

Miestnosti v podzemí by mali byť usporiadané len vtedy, ak podzemná voda, ktorá sa vylieva do podzemných stavieb, leží hlboko pod úrovňou podlahy v suteréne. To sa robí v takejto sekvencii.

 1. Pri stavbe základu a podlahy zo železobetónových dosiek zostáva v procese montáže skrine pozdĺžny otvor so šírkou 70-80 cm a dĺžkou v závislosti od typu stroja.
 2. K dĺžke je potrebné pripočítať vzdialenosť potrebnú pre voľný zásah do jamy s vozidlom umiestneným nad ním.
 3. Výška je určená výškou majiteľa, pričom k tomuto parametru sa pripočíta tucet centimetrov pre pohodlnú polohu majiteľa v šachte v prípade opravy dna a uzlov, ktoré sa v ňom nachádzajú.
 4. Podlaha pozorovacej jamy, ktorá tiež plní úlohu suterénu, sa obyčajne naleje do betónu.
 5. Vyrobené zo železobetónových konštrukcií stien jamy, ktoré súčasne plnia funkciu základu, položte tehlu.

Stropy a steny

Garážové steny omietkyalebo obložené dlažbou, zriedka šindľom. Dekoratívne indikátory tu nie sú dôležité, takže vnútorné usporiadanie garáže možno úspešne vyrobiť z akéhokoľvek rozpočtového materiálu.
Strop v garáži môže byť ukončený omietkou, obloženou plechmi, sadrokartónom, šindľom.

Pohodlná teplota a osvetlenie

Tepelná izolácia a vetranie

Nedostatok tepelnoizolačnej vrstvy povedie k významným nákladným tepelným stratám, najmä ak sa na stavbu škatule použil penový betón alebo tehla. Je možné vykurovať budovu minerálnou vlnou, špeciálnymi panelmi, penovým plastom.

Zostavte izolačný systém s rámom vyrobeným z tyčí alebo z kovového profilu pripevneného kolíkmi na strop a steny. Výklenky sú vyplnené izoláciou. Nemali by ste byť obzvlášť horlivý s izoláciou, pretože štandardná skladovacia teplota automobilu v žiadnom počasí by nemala presiahnuť 5 ° С. Vo vyhrievanej budove s nadmerne silnou tepelne izolačnou vrstvou sa môže v studenom prostredí hromadiť kondenzát, ktorý zničí karosériu.

Usporiadanie tepelnoizolačného systému v garáži zníži náklady na vykurovanie

Správne usporiadanie garáže určuje prítomnosť ventilačného systému, ktorý odstraňuje zápach žieravých kvapalín, paliva, výfuku a vlhkosti. Vetranie môže byť organizované inštaláciou mechanického zariadenia, vykonávaním prívodného a výfukového potrubia, alebo kombináciou najjednoduchšieho prírodného prívodného a výfukového okruhu.vetranie s inštaláciou nútených mechanických zariadení.

Vetranie kontrolnej jamy je zabezpečené inštaláciou samostatného výfukového a sacieho potrubia, ktoré je vysunuté mimo skrine garáže.

Elektrifikácia garáže

Miesta pre inštaláciu elektroinštalačného príslušenstva, rozvádzača a svietidiel a uzemnenia musia byť vopred dôkladne premyslené. Okrem všeobecného svietidla sa vyžaduje aj svetelný zdroj nad pracovným stolom. V garážach s dvomi podlažiami a pivnicou musí byť v každej miestnosti inštalované osvetľovacie zariadenie.

Otvoreným spôsobom sa elektrický kábel položí na steny pomocou skrytého spôsobu v drážkach špeciálne vyrobených holením. Všetky práce na elektrifikácii sa vykonávajú v súlade s požiadavkami PUE (podľa pravidiel pre elektrické inštalácie). Ak je vlastník s nimi málo oboznámený alebo ich vôbec nepozná, je lepšie zveriť prácu profesionálnemu elektrikárovi.

Optimálny variant usporiadania garáže s elektrickými spotrebičmi - lampa všeobecného osvetlenia plus lampa nad pracovným stolom

Garážové vráta

Brána je konštrukčným prvkom garáže, ktorá poskytuje jednoduchý a pohodlný východ a vracia vozidlo na miesto, čím chráni majetok pred vniknutím trestného činu a zabraňuje úniku tepla. Garážové vráta sú rozdelené dizajnovými prvkami, takže majiteľ garáže si môže vybrať najlepšiu možnosť a nainštalovať:

 • Swing je najlacnejším typom brány s dvoma kyvadlamidvere.
 • Posuvné brány, ktorých rolety fungujú ako dvere skrine.
 • Výklopné dvere, ktoré sa otvárajú zdvihnutím priameho krídla dverí na strop garáže.
 • Sekcionálne konštrukcie, ktorých klapky sú „lámané“ pred pohybom nabok alebo na strop, skladaním „harmoniky“.
 • Hliníkové brány Rollet, ktoré pracujú na princípe rolety a pripomínajú ich.

Usporiadanie pracovnej plochy

Dôležitým aspektom je inteligentné zariadenie pracovnej oblasti motoristu. Teraz sú hotové skladovacie systémy na predaj, s pomocou ktorých je garáž rýchlo dokončená - fotografia továrenského kovu a plastového pohodlného nábytku presvedčí väčšinu majiteľov o racionálnosti nákupu. Všetky druhy modulárnych prvkov, doplnené nástrojovými držiakmi, sieťovými košmi na rôzne drobné predmety, malými policami a bočnými stolíkmi s mnohými užitočnými priehradkami, vám pomôžu dokonale zorganizovať pracovný priestor. Analogicky si môžete vyrobiť regály, pracovný stôl a police vlastnými rukami.

Modulárne nábytkové konštrukcie na usporiadanie garáže

Montážne háčiky pomôžu odstrániť staré veci spod ich nôh. Na oblečenie a špeciálne oblečenie budú potrebné závesy. Nezabudnite na gumové rohože, z ktorých jeden by mal byť vložený do pracovného stola. Jeho zvlnený povrch zvýši priľnavosť podrážky k povrchu podlahy, guma zabráni poraneniam spôsobeným elektrickým výbojom.

Galéria nápady garáž

Video: ako vybaviť garáž tak, aby sa všetko nachádzalo na svojom mieste

Vo videoklipe určite nájdete mnoho užitočných tipov na zónovanie a usporiadanie vlastnej garáže vlastnými rukami. priestor pre bezpečné uskladnenie stroja, opravy. Slúži ako parkovisko, sklad, sklad a dielňa, preto je potrebné starostlivo zvážiť všetky aspekty. Potom v riadne vybavenej garáži bude pohodlné a bezpečné.