Garáž v krajine - vlastnosti budovy a kresby

Ak je otázka budovania vidieckeho domu vnímaná ako niečo povinné a vážne, potom je garážové zariadenie odklopené "pre neskoršie". Medzitým je garáž pri chate veľmi potrebná stavba: okrem hlavnej funkcie môže garáž slúžiť ako dielňa a sklad pre zeleninu a záhradné náradie. Existuje niekoľko možností na usporiadanie: môže byť postavená samostatná budova, prístavba, dokonca aj podzemná garáž na dachu, hlavná vec je účelnosť. V článku sa budeme zaoberať najobľúbenejšími možnosťami usporiadania garáže v krajine.

Takže ste sa rozhodli postaviť garáž v krajine, kde začať? Každá stavba začína projektom, ktorý je vytvorený s prihliadnutím na vlastnosti terénu, vlastnosti pôdy, požadované rozmery garáže a možnosti jej umiestnenia. Zvážte najčastejšie možnosti garážového zariadenia v krajine.

Garáže pre letnú chatu na fotografii

Možnosti zabezpečenia garáže v vidieckom dome

  1. Samostatne postavená garáž.
  2. Rozšírenie garáže.
  3. Garáž v suteréne domu.
Samostatne postavená garáž - samostatná výstavba, ktorá si vyžaduje organizáciu vykurovania, ktorá zaberá veľa miesta na stavenisku

Samostatne postavená garáž

Aby garáž v vidieckom dome bola samostatnou budovou, bude to vyžadovať dostatok miesta na pozemku. Je lepšie umiestniť garáž na samom okraji pozemku v blízkosti plota, potom nemusíte pripraviť prístupovú cestu. Ak to nie je možné, potom je garáž umiestnená v blízkosti budov.

Garáž umiestnená oddelene od bytového domu je výhodná, pretože výfukové plyny nepreniknú do domu a hluk motora nezasahuje do prevádzky vozidla. Takáto garáž môže byť postavená z tehál, blokov a dokonca z kovu. Hlavnou nevýhodou je nevýhodnosť vykurovacieho zariadenia v dôsledku veľkých tepelných strát.

Samostatná garáž

Praktické rozšírenie garáže

Vstavaná garáž má svoje výhody: po prvé, zamedzuje sa zaplaveniu zrážkami a roztopeným vodám (umiestnenie na zemi), po druhé, menej nákladov na komunikáciu štruktúra), po tretie, pripojená garáž obyčajne harmonicky zapadá do celkovej holistickej kompozície s hlavnou konštrukciou (exteriérová úprava sa vykonáva v rovnakom štýle s domom).

Priestranná garáž je rozumnou možnosťou, ako ušetriť stavebné materiály, ktoré nepotrebujú samostatný vykurovací systém

Ak existuje malá zarážka od hraníc lokality alebo domu (najlepšie od zadku hlavného mesta)budova, na severnej strane, pre maximálnu odľahlosť od obytných miestností), výber projektu garáže tohto typu bude rozumným riešením, výhodným z ekonomického hľadiska. Podlaha je vyrobená z betónu, zdvíhaná zo zeme o 10-30 cm.

Garáž v suteréne domu (vstavané)

Umiestnenie garáže priamo v suteréne domu možno nazvať kompaktné a pohodlné. Úspory na stavebných materiáloch sú významné, pretože strop pre garáž je prekrytím prvého poschodia a základ domu slúži ako steny. Túto garáž nie je možné dodatočne vykurovať. Prvé poschodie v tomto prípade bude umiestnené o niečo vyššie ako obvykle.

Garáž v suteréne domu nezaberá veľa miesta, ale jeho konštrukcia by mala byť plánovaná v štádiu projektovania

Hlavným problémom pri zariaďovaní vstavanej garáže bude hydroizolácia: je dôležité zabezpečiť suchú podlahu, pretože garáž bude umiestnená pod úrovňou zeme, ak bude zle izolovaná, do budovy bude unikať vlhkosť zo zrážok. Ďalším dôležitým bodom: projekty domov pre poskytovanie s vstavanou garážou by mali poskytovať samostatný systém vetrania. Používanie domáceho zdieľaného systému nie je povolené.

Ďalším krokom po návrhu je odhad. Stavebné náklady budú závisieť od možnosti zariadenia, veľkosti garáže, výberu typu stavebných materiálov a cien za služby stavebníkov.

Predpokladajme, že s možnosťou zariadenia sa rozhodne a aká veľkosť je potrebná pre budúcu garáž? Po prvé, veľkosťgaráž závisí od veľkosti auta, napríklad pre auto budete potrebovať od 18m2námestia, ale je vhodné stavať pre budúcnosť - možno budete niekedy mať väčšie auto. Po druhé, v garáži môže poskytnúť miesto pre dielňu a skladovanie záhradného náradia. Ak sú Vaše požiadavky malé, tu sú minimálne parametre: dĺžka garáže by mala byť o 70 cm dlhšia ako dĺžka vozidla, šírka by mala byť o 1,5 m väčšia ako jeho šírka. Výška závisí od výšky stroja, nie však menej ako 2 m. Veľkosť brány závisí aj od veľkosti vozidla, ale nie menej ako: 2,3 × 1,8 m.

Pri výbere stavebných materiálov sa riadia výkonnostnými vlastnosťami a cenou. Výber materiálov závisí hlavne od toho, či je garáž vykurovaná. Ak sa predpokladá garážové vykurovanie, potom sú potrebné materiály s dobrými tepelnoizolačnými vlastnosťami.

Dočasná garáž v vidieckom dome

Nad nami sme uvažovali o možnosti vybudovať veľkú garáž, je tu ďalšia možnosť: nainštalovať dočasnú garáž v krajine vlastnými rukami. Dočasná garáž je prefabrikovaná konštrukcia z dreva alebo kovu. Z vlnitej podlahy sa zvyčajne montujú dočasné garáže. K dispozícii sú sady spotrebného materiálu, pripravené na montáž, určené pre rôzne veľkosti garáží. Pre dočasnú stavbu použite stĺpcový základ. Je to jeho zariadenie a bude trvať väčšinu času, montážna štruktúra môže byť zostavená bez väčších problémov počas dňa.

Garáž z vlnitej lepenky

Takáto možnosťgarážové zariadenia sú omnoho jednoduchšie a lacnejšie ako možnosti investičnej výstavby, ale tenkostenná konštrukcia takejto garáže sa rýchlo hrdzaví, podmienky na uskladnenie automobilu možno označiť za neuspokojivé (ochrana len pred vetrom a zrážkami): taká garáž sa dá ľahko prasknúť. Inšpekčná jama v garáži môže byť vybavená len vtedy, ak je hladina podzemnej vody dostatočne nízka (nie vyššia ako 2,5 m) v dôsledku kondenzátu, ktorý podporuje koróziu, ktorá vzniká v dôsledku teplotných zmien.

Výkresy a schémy

Užitočné videá

Garáž z vlnitej podlahy vlastnými rukami

Garáž rámu - chyby počas výstavby

Garáž zo šrotu

Samozrejme, budova - Tento proces nie je ľahký, v prvom rade fyzicky, okrem toho vyžaduje potrebné vedomosti a zručnosti, preto je vhodné zveriť exekúciu tímu skúsených staviteľov. Ale ak ste presvedčení o svojich schopnostiach - vybudovať garáž v krajine vlastnými rukami.