Garáž zo struskových kameňov - technológia výstavby spoľahlivého "domu" pre auto

Bloková stavba je zaslúžene považovaná za jednu z najobľúbenejších technológií na výstavbu budov rôzneho zamerania. Garáž vyrobená z škváracích blokov je skvelý spôsob, ako zariadiť „motorhome“, ktorý je v kvalite rovný obľúbenosti všetkých čias a národov - tehál. Technika, ktorá sa objavila v 70. rokoch minulého storočia, je dnes relevantnejšia ako kedykoľvek predtým, pretože umožňuje na krátku dobu as minimálnymi finančnými nákladmi získať spoľahlivé bývanie pre verného spoločníka - auto.

Troskový kameň je materiálová charakteristika

Troskový kameň sa vyrába lisovaním betónu, hlavnými zložkami pri výrobe sú vysokopecná troska a popol. I keď niekedy sú lacnejšie výplne - tehlová bitka, premietanie štrku, piesku, škrupiny. Okrem iného, ​​na zvýšenie tepelnej vodivosti, výrobcovia pridávajú expandovanú hlinu, polystyrén a perlit.

Trosky majú pórovitú štruktúru,nízka hmotnosť a veľké rozmery - kombinácia najatraktívnejších vlastností pre stavebníkov

Hustota škvárového bloku závisí od zloženia, najčastejšie sa tento ukazovateľ pohybuje okolo 500-2000 kg /sq. Bloky sú k dispozícii v dvoch variantoch: duté (hmotnosť 15-21 kg) a plné (až 27 kg). Niektoré, so zameraním na cenovo dostupné náklady, sa mylne domnievajú, že garáž škvárových blokov je nespoľahlivá vec, ale nie je. Konštrukcie blokov škvary sú odolné, odolné voči ohňu, ich životnosť je minimálne 50 rokov.

Vo vnútri bloku škvŕn je pórovitá, v tvare tehly, ale s dutými otvormi. Vysokopecný troskový blok (vhodný na výstavbu) pozostáva z granulovaných častíc s veľkosťou od 2,0 do 8 mm. Čím väčšie častice, tým ľahší blok a nižšia tepelná vodivosť.

Ako začať stavať?

Ak sa teda rozhodnete postaviť garáž škvárových blokov vlastnými rukami, pred začatím práce musíte urobiť nasledovné:

  • analyzovať terén, určiť typ pôdy, úroveň podzemnej vody a zamrznutie pôdy;
  • odhadnúť vzdialenosť od komunikačných vedení (voda a svetlo);
  • vytvoriť projekt budúcej garáže;
  • určiť typ pokládky a vypočítať potrebné materiály.

Projekt je dôležitou zložkou

Projekt je počiatočnou fázou, ktorá umožňuje vyhodnotiť rozsah podujatia. Mnohí noví stavitelia sú vystrašení týmto slovom, nevyhnutne spôsobujú asociácie s hromadou kresieb. Vôbec nie. Stačí, ak popíšete všetko, čo plánujete vytvoriť na jednom hárku papiera. Pomôže tosystematizovať údaje a výrazne urýchliť proces.

Výstavba začína projektom
​​

Je dôležité určiť účel budovy: bude toto miesto určené len na uskladnenie vozidla alebo na opravu? Potrebujem pivnicu, inšpekčnú jamu? Akú veľkosť chcete garáž a koľko potrebujete spotrebný materiál na to všetko?

Toto je dôležité!
Premyslený projekt pomôže predvídať množstvo významných detailov a nuansy výstavby, ktoré nemožno zmeškať.

Koľko blokovačov potrebuje garáž?

Táto otázka sa týka predovšetkým všetkých, ktorí plánujú stavať garáž.

Výpočet škvárových blokov v garáži sa vykonáva takto: napríklad konštrukcia bude mať rozmery 4x6x3 metrov. Štandardné rozmery bloku škvary sú 390x190x190 mm. Šírka steny je 190 mm. V 1 m2 sa zmestí 13 blokov. Vypočítajte plochu. Obvod je vynásobený výškou (20x2,5 m = 50 m2). Nech je to štandardná veľkosť brány - 3x3,2 m. Zvyšných 43 m2. vynásobte 13 a získajte 599 (počet škvárových blokov pre garáž).

Staviame z bloku škvŕn vlastnými rukami

Po získaní stavebného povolenia a zakúpení potrebných materiálov je možné pristúpiť k hlavnej časti práce.

Rozpis územia a zemné práce

V tomto štádiu nasleduje plán, ktorý ste načrtli na papieri, presun do skutočného terénu. K tomu potrebujete drevené kolíky dlhé 40 cm, kladivko alebo ťažké kladivo, zvinovací meter, nylonový kábel (40 metrov).

Členenie územia
\ t

Forpotrebujete poznať presné umiestnenie rohov garáže, ak sa budete riadiť líniou stien existujúcich budov, bude to jednoduché.
Výkop pre základ pásu by mal byť široký 40 cm, hĺbka by sa mala zvoliť na základe úrovne mletia zeme (60 cm - 1,2 m). Dno výkopu by nemalo byť voľné, t. pôda by sa mala odstrániť do vrstiev s prirodzenou hustotou.

Toto je dôležité!
Steny výkopu by mali byť tiež pozorne sledované.

Zaisťujeme základňu pre garáž

Konštrukciu nadácie možno realizovať rôznymi spôsobmi. Najjednoduchší výkon je butobetonny. Vo vrstvách výkopu sa položí kameň sutiny, vrstvy sa nalejú cementom. Použitie cementu nesmie byť menšie ako 150 bodov. Na tento účel sa portlandský cement (PC) 400 zmieša s pieskom v množstve 2,5 vedierka piesku na vedro cementu. Na dosiahnutie mobility zmesi sa pridá voda.

Staviame suterén, steny a brány garáže

Pre výstavbu suterénu by malo byť okolo obvodu výkopu inštalované drevené debnenie. Optimálna šírka dosiek je 10 cm, ak pôda nie je príliš plochá, považuje sa za základ najvyšší bod, pridajte 10 cm a z tejto vzdialenosti označte horizont. Horizontálne suterénne hydroizolácie sú usporiadané z dvoch vrstiev strešnej krytiny. Táto fáza je nevyhnutná, aby steny neabsorbovali vlhkosť zo zeme.

Je lepšie nainštalovať bránu pred postavením stien, aby boli v murive upevnené tak, ako budú postavené. Pre odolnosť sú k rámu dverí privarené vložené prvky - kruhové tyče.s priemerom 12 mm, ktoré sú potom utesnené prešitím

Montáž brány

Toto je dôležité!
Pred inštaláciou sú dvere natreté v dvoch vrstvách.
Musia byť inštalované striktne vertikálne, čo sa kontroluje olovnicami alebo úrovňou, a upevňujú sa trakmi z dreva.

Steny sú položené tradičnou "tehlou", tzn. keď ďalší riadok prekrýva švy predchádzajúceho. Začnite pokládku s uhlami, potom natiahnite kábel medzi nimi a pokračujte v práci.

Pokládka stien z škárovacích blokov je podobná murivo, ale vzhľadom na veľkosť materiálu je oveľa jednoduchšia a rýchlejšia
.

Staviame prekrytia a strechu

Pre prekrývajúce sa zásoby I-nosníkov s výškou 120 mm. Dĺžka nosníkov by mala byť o 25 cm dlhšia ako šírka miestnosti. Nosníky by mali byť položené cez garáž v krokoch po 80 cm tak, aby sledovali svah dlhej steny.

Po položení nosníkov pokračujte v šití výsledného prekrytia. Dno je čo najhrubšie, položte dosky hrúbky 40 mm. Po baroch sme položili ruberoid a cez ruberoid položili trosku, hliník alebo polotuhé miniplatne.

Toto je dôležité!
Strecha by mala vyčnievať 20 cm za a vpredu, tieto markízy budú chrániť dážď počas dažďa.

Poter musí byť zhotovený aspoň 20 mm hrubý na lepenke a troske. Strecha je takmer pripravená, zostáva len chrániť ju pred vlhkosťou pomocou aquaizolu alebo rubemastu. Spojka je vopred potiahnutá základným náterom, inak sa neprilepí.

Vytvorenie slepého priestoru a podláh

Podlaha v garáži sa nachádza v suteréne. Hrúbka betónového poteru musí byť najmenej 10 cm Zem je očistená, vyrovnaná, prípadne pokrytá pieskom alebo jemným štrkom. Je lepšie naliať hotový betón M200.

Betónová poterová podlaha

Betónová zmes sa musí nepretržite plniť vo vrstvách. Ak existujú majáky, betón je úhľadne položený medzi nimi. Hotové podlahy po nastavení prepísané.

Plocha slepej zóny 50 cm je podobná. Tu je povolená vrstva betónu hrúbky 5 cm, ktorá by mala mať sklon na odstránenie roztopenej a dažďovej vody.

Povrchová úprava a izolácia

Pokiaľ ide o konečnú úpravu, garáž škvárových blokov nevyžaduje nič nadprirodzené. Steny môžete trieť cementom, omietkou a bielením.

Garáž nevyžaduje žiadnu špeciálnu povrchovú úpravu, ale ak chcete, môžete ju omietnuť alebo opláštiť klapkou

Ohrievanie je nepovinné. Sklolaminát alebo pena budú vhodné ako izolácia. Ďalšia vrstva je plastová fólia, ktorá nielen ochráni pred vlhkosťou, ale tiež zlepší vlastnosti izolačného sendviča. Konečným nádychom je GCR patch.

Video: Špecifickosť škvárového bloku

Nakoniec ste sa rozhodli postaviť garáž na škvárové bloky. Nezabudnite, že murivo veľkorozmerného materiálu s technologickými dutinami má svoje vlastné nuansy. Pozrite si video, ktoré demonštruje technológiu vytvárania stien škvárových blokov a ukazuje, ako správne aplikovať roztok spojivaa koľko potrebuje:

Dokončené práce. Teraz viete, ako vybudovať garáž škvárového bloku, čo znamená, že vaše auto bude mať spoľahlivý domov, kde bude vždy pohodlné a teplé.