Gejzíry - recenzie, sortiment trhu, výberové kritériá

V súčasnosti si život v dome alebo mestskom byte nemožno predstaviť bez teplej vody. Ľudia sú zvyknutí na pohodlie, takže umývanie a umývanie riadu v studenej vode sa zdá nemysliteľné. Trhová škála vykurovacích zariadení je nápaditá vo svojej rozmanitosti. Ak sa prívod teplej vody v žiadnom prípade „neprilepí“ alebo sa voda nepretržite dodáva do domu, potom je potrebné kúpiť prietokový ohrievač vody. Pri inštalácii zariadenia, ako sú gejzíry v byte, nájomca recenzia sa viac pozitívne, pretože náklady na zaplatenie za plyn, ktorý sa používa na ohrev vody, je oveľa nižšia ako náklady na elektrinu.

Zásada stĺpca

Gejzír sa používa na prípravu teplej vody pre priemyselné a domáce potreby. Ďalšie informácie o zariadení zariadenia pomôže plyn stĺpca: prietok ohrievač vody (plyn stĺpec) sa skladá z výmenníka tepla, automatizácie a horáka, montované v jednom prípade.

Takto je usporiadaný stĺpec plynu (kliknite pre zväčšenie)

Zásada fungovania kolóny - nie je jednoduchšie. Studená voda z potrubia prechádza cez výmenník tepla, ohrieva sa v dôsledku horáka, ktorý horí pod ním. Súčasne sa kyslík dodáva prirodzeným vetraním domu cez špeciálny komín pre plynspaliny sú vypúšťané a horúca voda prúdi do výlevky potrubím.

Druhy stĺpcov na plyn

Na domácom trhu existuje niekoľko druhov plynových stĺpcov: elektronické, manuálne a piezoelektrické. Ich schopnosti a technické vlastnosti sú však takmer rovnaké. Je ťažké povedať, ktorý plynový stĺpec je lepší! Modely sa líšia iba komfortom používania a samozrejme aj nákladmi.

Manuálne zapaľovacie zariadenia sú včera. Teraz sa takmer nepoužívajú. Pilotné svetlo v zapálených ohrievačoch vody s ručným zapaľovaním sa zapaľuje pri zápalke, horák bliká, ak sa otočí gombík.

Gejzír - pohľad zdola

Zariadenie piezo-spaľovacieho plynového stĺpca je založené na piezoelektrickom účinku: v tomto prípade sa mechanická sila mení na elektrický náboj. Stačí stlačiť iba raz tlačidlo, ktoré sa nachádza na paneli plynového stĺpca. A zapaľovač sa zapáli z iskry, ktorú piezoelektrický prvok vydá. Potom sa celý proces uskutoční automaticky - keď sa otvorí kohútik, samotný stĺpec sa zapáli a teplá voda začne prúdiť po niekoľkých sekundách.

Poznámka: keď sa používa zariadenie s elektronickým zapaľovaním, aj keď nie príliš veľké, dochádza k úsporám paliva. V piezo-zapaľovacej kolóne svieti sviečka stále, aj keď zariadenie nefunguje, a preto sa spotrebuje viac plynu. Ale v elektronických ohrievačoch vody po uzavretí kohútika nič nespáli.

Stĺpec sElektronické zapaľovanie nie je pre nič, čo sa nazýva najspoľahlivejšie. Jeho výhody - na tvári. Iskra je vydaná batériou, ktorou sú dve prstové batérie. Preto, aby ohrievač vody začal pracovať, nie sú potrebné žiadne tlačidlá na tlačidlá a zápalky. Stačí len otvoriť kohútik!

Ako je stĺpec nainštalovaný

Moderné plynové ohrievače vody nezaberajú veľa miesta a vyzerajú elegantne. Dlhá bezproblémová prevádzka ohrievača závisí od jeho správnej inštalácie. Tento obchod však nie je príliš náročný na inštaláciu akéhokoľvek zariadenia, ktoré potrebuje prítok plynu, len špecialisti, ktorí majú príslušné licencie.

Schéma inštalácie ohrievača vody s viacbodovým prívodom vody

Gejzír by mal byť inštalovaný na protipožiarnej stene, kde je potrebná teplá voda - v kuchyni alebo v kúpeľni. Vzdialenosť od steny by mala byť približne 2 cm. Možné a viac! Je lepšie izolovať steny od zariadenia vrstvou azbestu, ktorá má hrúbku aspoň 3 milimetre.

Dom musí mať nevyhnutne komín s hrúbkou steny približne 0,6 mm na odvádzanie produktov spaľovania. Okrem toho by mali mať komíny v horizontálnych oblastiach vzostup o 2 cm na meter. Pri inštalácii ohrievača vody je potrebné mať na pamäti: ak sa práca vykonáva v nevykurovanej miestnosti, voda z nej musí byť v chladnom období vypustená, aby sa zabránilo prelomeniu potrubia.

Plynstĺpce

Na trhu sú rôzne plynové stĺpiky - ako si vybrať pre Vás potrebný model? Stačí venovať pozornosť niektorým možnostiam! Čím silnejší je prístroj, tým viac vody za minútu môže pretekať. Voľba výkonu ohrievača vody závisí priamo od individuálnych potrieb užívateľa. Veľmi dôležité je miesto, kde bude zariadenie inštalované.

Gejzír účinne slúži niekoľkým miestam odberu vody

Ak sa má stĺpec použiť na jedno miesto odberu vody, potom stojí za to kúpiť model s kapacitou 17 - 20 kW a kapacitou 10 - 11 litrov za minútu. Ak sa plánuje spotreba teplej vody na niekoľkých miestach, potom by výkon zariadenia mal dosiahnuť 20 až 26 kW a produktivita - viac ako 11 litrov za 1 minútu.

Poznámka: čistý výkon prietokového ohrievača vody sa líši od nominálneho výkonu. Výkon prenášaný do vody sa rovná súčinu účinnosti a menovitého výkonu. Účinnosť moderných reproduktorov je zvyčajne 85 - 90%.

Vypočítajte priemerný ukazovateľ vody, ktorý je potrebný pre rodinu pozostávajúcu zo 4 osôb. Štandardnou možnosťou je, keď sú v dome 3 odberné miesta - 1 sprcha a 2 umývadlá. Zo sprchy za minútu sa vyleje v priemere 7 litrov vody a z kohútika 4 litre. Preto je potrebné kúpiť plynový stĺpec, ktorý je schopný sám prejsť takmer 15 litrov za minútu. Samozrejme, že príliš veľa závisí od tlaku vody, pretože to môže kvapkaťprasknúť alebo bič na celú silu.

Čo nám ponúka trh

V súčasnosti sú na domácom trhu len tí najlepší gejzíri. Hlavnými argumentmi sú spoľahlivosť, kvalita, jednoduchosť používania, bezpečnosť a primerané ceny. Môžete si kúpiť ohrievač vody akejkoľvek kapacity!

Okrem toho výrobcovia venujú osobitnú pozornosť automatickým bezpečnostným systémom, ktoré zabezpečujú plynulý chod zariadenia. Toto je predovšetkým ochrana pred prehriatím vody a špeciálnym bezpečnostným prvkom, ktorý vypne prívod plynu v automatickom režime, ak v zapálenom knôte nie je plameň, ako aj snímač úniku energie.

Trhový sortiment stĺpcov na plyn je veľmi široký
.

Vaillant, Junkers, Beretta, Amina zaujímajú vedúce postavenie na zahraničnom a domácom trhu vykurovacích zariadení. Sortiment je vytvorený tak, aby si kupujúci mohli vybrať prúdiaci ohrievač vody zo širokej škály. Neustála konkurencia výrobcov z nich robí zlepšovanie ich vybavenia a ponúka zákazníkom zariadenia za atraktívne ceny.

Ak sa má stĺpec plynu vymeniť, nákup by mal brať do úvahy množstvo faktorov, ktoré ovplyvňujú ohrev vody:

  1. Minimálny tlak vody na vstupe do prístroja.
  2. Tlak plynu a priemer potrubia.
  3. Počet miest na odber vody a použité potrubie.
  4. Výkon a výkon zariadenia.
  5. Konštrukcia arozmery zariadenia.
  6. Cena a vzhľad.

Pozrite si video o usmerneniach pre výber plynových vykurovacích zariadení:

Gejzíry na domácom trhu sú teda zastúpené v širokom rozsahu. Strávia niekoľko sekúnd na ohrev vody, takže ohrievače vody nie sú o nič horšie ako centrálne zásobovanie teplou vodou. Majte dobré nákupy!