Generátory pre dávkovanie a spôsob výberu najvhodnejšej jednotky

Záložná elektrina je pre majiteľov vidieckych domov naliehavou otázkou. Výpadky elektrickej energie alebo ich nedostatok môže úplne pokaziť dlho očakávaný odpočinok v lone prírody, pretože nechcete, aby ste sa s bežným komfortom, ktorý poskytuje televízia, chladnička, počítač a iné civilizačné úspechy, a preto aj generátory pre dachu by mali byť zahrnuté do zoznamu základných spotrebičov.

Kritériá pre výber generátora dacha

Generátory - zariadenia určené na výrobu elektriny. Existujú tri typy: benzín, nafta a plyn.

Benzínové generátory na dodávku

Benzínové generátory sú rozdelené na synchrónne a striedavé. Prvá má kapacitu maximálne 10 kW a môže pracovať až 12 hodín. Optimálne pre zabezpečenie životne dôležitej činnosti pomocníkov v domácnosti: mikrovlnná rúra, parník, vysávač atď. Druhá produkciaelektrická energia má vyššiu kvalitu, takže sa dá spoľahnúť na silu aj veľmi náročných zariadení, ako je napríklad obľúbený notebook alebo domáce kino.
Medzi výhody patrí účinnosť, nízky hluk, malá veľkosť a nízka hmotnosť, systém zapaľovania so zvýšenou spoľahlivosťou.

Generátor benzínu - ekonomická možnosť dodatočného zásobovania energiou

Dieselové generátory na dodávku

Majú dlhší prevádzkový čas - až 5000 hodín. Systém vodného chladenia vám umožňuje používať ich ako trvalý zdroj energie. Existujú dieselové generátory pre chaty s dvoma typmi motorov: 1500 ot /min a 3000 ot /min.

Zariadenia s vysokou rýchlosťou otáčania sú optimálne na príležitostné použitie a sú pozoruhodné zvýšeným hlukom, ale cena bude podstatne nižšia v porovnaní s vysokorýchlostnými, ktoré pracujú takmer ticho, ale stoja dvakrát viac.

Hlavným zdrojom energie môže byť generátor nafty

Plynové generátory: charakteristika

Takéto zariadenia majú mnoho výhod: plyn je lacnejší ako motorová nafta alebo benzín a pri spaľovaní sú tuhé častice a popol o 30% nižšie, čo vedie k vysokému výkonu. Plynové generátory sú zamerané na riešenie zložitých výrobných problémov, sú nehlučné a môžu pracovať nepretržite bez prerušenia.

Generátor plynu je jednotka, ktorá premieňa energiu nalacné palivo

Ako si vybrať generátor, ktorý dá?

Nákup takéhoto dôležitého zariadenia znamená pevný prístup k podnikaniu. Samozrejme, môžete použiť informácie získané zo siete - požiadavka „generátor pre poskytovanie: recenzií“ je schopná poskytnúť niektoré informácie, ale to zjavne nestačí. Vyžaduje si individuálny prístup a zváženie mnohých dôležitých bodov.

​​

Výkon - orientačný bod kupujúceho

Výkon - hlavné kritérium nákupu, v závislosti od spektra úloh pridelených generátoru. Je potrebné vypočítať množstvo spotrebičov elektriny (spotrebičov), ktoré budú pracovať naraz. Najčastejšie sa jedná o svetelné zdroje, chladničku, televízor. Ak máte v pláne vykonávať opravy, premýšľajte o pripojení brúsky, perforátory a ďalšie nástroje.

Toto je dôležité!
Po vypočítaní výkonu všetkých zariadení, pripočítajte k získanej hodnote 30% pre prípady nezapočítania.

V priemere, pre malé dacha zariadenie 6 kW stačí, ale šťastní majitelia vidieckej chaty by mali venovať pozornosť silnejším generátorom - 10-15 kW.

Pre chaty sú uprednostňované generátory s kapacitou 10 kW alebo viac
.
58) Benzín alebo motorová nafta?

Vzhľadom na to, že plynové generátory sú oveľa drahšie ako benzínové a naftové náprotivky, majitelia chaty si často musia vybrať z posledných dvoch možností. Kompaktný a lacný benzínový generátor sa vyznačuje zlým zoznamom "zručností" (7 kW) a nemožnosťouvykonávanie nepretržitej práce. Motor sa rýchlo zahrieva, preto sa neodporúča používať ho dlhšie ako 8 hodín. V zásade, ak nechcete žiť v krajine domu po celú dobu, a prísť len na víkend, potom táto možnosť je celkom odôvodnená, čo vám ušetrí od rozmarov počasia alebo núdzový vypínač.

Dieselový generátor má veľkú kapacitu (do 15 kW), čo znamená, že je konštruovaný na nepretržitú prevádzku bez prerušenia. Za zmienku stojí ďalšia pozoruhodná nehnuteľnosť - prípustnosť efektívnej práce s malou spotrebou paliva. Ak je teda potrebné neprerušované napájanie, je lepšie kúpiť dieselovú jednotku.

Venujte pozornosť postupnému zavádzaniu. Ak je vedenie na chate je jednofázové, potom generátor by mal byť rovnaký. S trojfázovým variantom si všimnite, že skosenie by nemalo prekročiť 30%.

Synchrónne alebo asynchrónne?

Táto vlastnosť sa často zabúda, ale pri použití technológie citlivej na zmeny teploty to nemožno urobiť. Synchrónne generátory môžu byť použité bez obáv pre napájanie chladiacich jednotiek, osvetľovacích zariadení a núdzového napájania, zatiaľ čo asynchrónne vzorky sú optimálne pre citlivé zariadenia.

plus prvá je schopnosť pripojiť zariadenia s jalovým výkonom presahujúcim nominálnu hodnotu o 65%, ktoré synchrónne generátory nemôžu sľúbiť, pretože limit ich schopností je na úrovni 30%.

Generátor chladený vzduchom

Ak hovoríme o dostupnosti,chladenie vodou je vhodnejšie ako vzduch. V horúcom dni sa vzduchom chladené zariadenie prehrieva po 8 hodinách. Generátor bude musieť byť vypnutý a počkajte, kým vychladne. Vodné chladenie umožňuje, aby motor fungoval viac ako 15 hodín.

Toto je dôležité!
Kompaktnosť takéhoto generátora tiež hovorí v prospech vodného chladenia. Hmotnosť zariadenia sotva presiahne 40 kg. Pre prepravu generátora s typom vzduchového chladenia je potrebné zapojiť niekoľko osôb alebo špeciálny nakladač.

Dva alebo štyri ťahy?

Dvojtaktné motory sú jednoduchšie z hľadiska dizajnu a lacnejšie. Malá hmotnosť uľahčuje prepravu a aplikáciu v živote. Nebolo to však bez chýb. Dvojtaktný generátor elektrického prúdu pre dachu spotrebuje veľa paliva, vytvára hluk a má malú životnosť. Každý obväz bude vyžadovať miešanie oleja a benzínu, pretože na čistých tlakových zariadeniach s benzínovým motorom nefungujú. Tento motor vybavuje zariadenia určené na obmedzený čas.

Štvortaktné motory sa považujú za modernejšie vybavenie schopné zabezpečiť letnú chatu na 5 000 hodín (7 sezón). Generátory sa nabíjajú nasledujúcim spôsobom: Do kľukovej skrine sa naleje 10W30 olej a do nádrže sa naleje benzín AI-92. Štvortaktný motor má omnoho menší hluk a po ohreve vôbec nefajčí.

Toto je dôležité!
Ak neplánujete používať generátor viac ako 500 hodín ročne, potom je jednoduchšie kúpiť si vysokorýchlostnú kópiu (3000 ot./min), ktorá stojí oveľa menej. V prípadekeď potreba motochasu presiahne stanovené číslo, bude výhodnejšie kúpiť nízkootáčkový generátor s nízkym hlukom a zvýšenými schopnosťami.

Okrem týchto parametrov je výber generátora na dávkovanie ovplyvnený spôsobom riadenia, od ktorého závisí jednoduchosť prevádzky. Manuálny režim - najjednoduchšie nastavenie, ktoré vyžaduje vašu prítomnosť. Manuálny režim s diaľkovým ovládaním umožňuje ovládať zariadenie vo vzdialenosti 25 metrov.

Poloautomatické riadenie je syntézou automatizácie a manuálnych kontrol. Spustenie a prechod generátora do prevádzkového režimu nastáva manuálne a všetky ostatné možnosti sú automatizované.

Automatický generátor

Automatický režim programovaním poskytuje plnohodnotný monitoring bez ohľadu na to, ako ďaleko sa nachádzate. Tento režim je ideálny na ovládanie rozvetvených, high-tech systémov napájania jedného /viacerých objektov z jedného miesta odoslania.

Teraz nie je ťažké vybrať si generátor. Možno stojí za zmienku remeselníci, ktorí robia generátory, aby dávali vlastné ruky. Veterné generátory, alebo jednoducho veterné mlyny, možno zostaviť z improvizovaných prostriedkov: oceľové rúry, magnety, motor z bežeckého pásu, cievky, drevený alebo kovový rám, čepele ...

Veterný generátor
\ t

Existuje veľké množstvo variantov takýchto domácich zariadení. Je celkom jasné, ževeterný mlyn nebude schopný poskytovať elektrické zariadenia, ale napríklad bude celkom vhodný na osvetlenie budov.

Ako pripojiť generátor?

Takže zariadenie bolo zakúpené a teraz je rovnako dôležitá udalosť - inštalácia. Inštalácia generátora v krajine - nie je ľahké, takže ak nechápete elektriku, je lepšie dôverovať špecialistovi. Ale ak máte vedomosti a túžby, môžete sa pokúsiť realizovať prácu sami.
Ak bude generátor vždy na zvolenom mieste, mal by byť inštalovaný podľa stálej schémy, t. komutácia bude bez prerušenia v elektrickom obvode z jednotky do rozvádzača. Ak nie, inštalácia špeciálnej zásuvky je potrebná na pripojenie kábla, na ktorého koncoch sú namontované špeciálne zástrčky.

Drôty z generátora sú uchytené v tienení. Pripojovací bod musí byť umiestnený za počítadlom, pred ochranným zariadením, ako je znázornené na obrázku.

Schéma inštalácie

Ak sa používajú spojovacie zariadenia:

  • signálne svetlo potrebné na monitorovanie prítomnosti /neprítomnosti prúdu v sieti;
  • prepínač alebo reverzný prepínač na výber režimov „elektrickej siete“ - „elektrický generátor“. Lacnejší analógový - kolískový spínač.
Generátory pre letný dom - záruka pohodlného odpočinku

Ak je v elektrickom paneli voľný priestor - zariadenie je tam inštalované, ak nie - v samostatnom menšom paneli, ktorý bude hrať úlohu riadiacej jednotky na výber cesty napájania„Power grid“ - „elektrický generátor“. Pri pripájaní nezabudnite odpojiť vedenia zo siete a generátora.

Video: Detaily generátora

Hotovo. Generátor nakúpil, bezpečne nainštaloval, čo znamená, že pobyt na chate bude pohodlný, naplnený mimoriadne pozitívnymi emóciami.