Grilyato rastrové stropy - praktická dekorácia interiéru

Rastrové stropy sú novým riešením racionalizácie interiéru. Vzhľad týchto dekoratívnych panelov je veľmi futuristický a neobvyklý, zrejme preto, že sa nezakrývajú v bytoch a súkromných domoch. Ale v kanceláriách, obchodoch, nákupných centrách a na iných verejných miestach sa cítia veľmi dobre. Ide o to, že rastrové stropy, alebo ako sa nazývajú grilyato stropy, dokonale zapadajú do interiéru priestranných izieb a okrem toho vykonávajú mnoho funkcií. Ale o tom neskôr.

Čo je to rastrový strop?

Rastrový strop je povrch bunky, ktorý je vytvorený z určitého počtu hliníkových mriežok a vodidiel. Všetky tieto prvky sú pomerne rozsiahle a vyžadujú bezpečné upevnenie na strop pomocou špeciálnych závesov.

Hliníkový profil používaný na výrobu mriežok je dostupný v niekoľkých prevedeniach: jeho výška sa môže pohybovať od 30 do 50 mm. Vďaka použitiu profilov rôznych výšok sa vytvára špeciálny efekt padajúceho tieňa, vďaka ktorému sú prakticky všetky inžinierske komunikácie, ktoré prebiehajú v priestore stropu, prakticky neviditeľné. Okrem "transparentnosti" dizajnuovplyvňujú aj iné faktory, ako napríklad:

 • vzdialenosť od stropu k profilom;
 • veľkosť bunky;
 • Správny výber svietidiel.
Pripravený blok rastrového stropu uľahčuje inštaláciu, zabezpečuje vysokú rýchlosť inštalácie

Čím menšie sú stropné svetlá a čím nižšia je výška stropu, tým menšie musia byť články a tým väčšia je výška profilov. Pomocou tohto malého tajomstva, môžete dosiahnuť "dobre efekt", ktorý bude spoľahlivo skrývať všetky komunikácie a nezrovnalosti za stropom.

Ak sú stropy v miestnosti vysoké, potom môžete trochu experimentovať s osvetlením a zároveň ušetriť na samotnom strope, pretože čím väčšia je veľkosť bunky, tým lacnejšie bude kupovať a inštalovať konštrukciu.

Výhody rastrových zavesených podhľadov

 1. vynikajúca odolnosť voči svetlu;
 2. odolnosť voči mrazu;
 3. trvanlivosť dekoratívneho náteru;
 4. odolnosť voči vode;
 5. nie sú náchylné na koróziu;
 6. vám umožňuje rýchlo a jednoducho vymeniť neúspešnú inžiniersku komunikáciu, pretože demontáž jednotlivých blokov trvá menej ako 1 minútu. Tyčové zavesenia jednoducho chápu, ale aby ste všetko zozbierali, nepotrebujete majstra;
 7. schopnosť kombinovať na tej istej zavesenej konštrukcii rôzne dekoratívne stropné prvky v akomkoľvek poradí.

Preto je zavesený strop grilyato nielen technicky dokonalá stavba, nie je to nudné a neporazené módne riešenie.Rôzne farby a tvary dávajú dizajnérom úrodnú pôdu a možnosť rýchlej inštalácie vám umožňuje okamžite priniesť všetky nápady do života.

Strop Grilyato - Moderné interiérové ​​dekorácie

Rozsah použitia stropov grilyato

\ t

Hlavnou oblasťou použitia stropov pod grilyato sú rôzne verejné inštitúcie. Môžete sa s nimi stretnúť v kaviarňach, reštauráciách, baroch, kanceláriách, obchodoch, butikoch, divadlách, letiskových priestoroch, železničných staniciach atď. Všeobecne platí, že všade tam, kde je potreba vysoko kvalitné, spoľahlivé a čo je najdôležitejšie - praktický strop.

Zavesený rastrový strop je vynikajúcim riešením pre miestnosti, ktoré budú používať systém vetrania cez povrch stropu.

Okrem toho je tento typ stavby ideálny pre ľudí, ktorí vo svojom interiéri neprijímajú nič zbytočné. Vezmite rovnaké kropiace prvky hasiaceho systému, ktoré sú vždy upevnené na strope. Nie sú estetické a kazia vzhľad nielen stropu, ale celej miestnosti ako celku. Rastrové stropné konštrukcie dokonale skrývajú tieto nepostrádateľné atribúty akéhokoľvek verejného miesta mimo dohľadu. A ak náhle dôjde k požiaru a automatický hasiaci systém funguje, hliníkové profily ľahko prenesú prietok vody, pretože sú ošetrené špeciálnou antikoróznou zlúčeninou.

Kombinácia farieb je zaujímavým dizajnovým krokom na vytvorenie štýlového interiéru

Vlastnosti montáže a inštalácierastrové stropy

Konštrukcia rastrových stropov pozostáva z vodiacich líšt a blokov z hliníkového profilu. Vodidlá sú upevnené na strope a potom sú prepojené priečnymi prvkami. Výsledkom tejto práce je získanie mriežky s veľkými bunkami. V nich budú neskôr inštalované bloky z profilov.

Hlavné podrobnosti rastrového stropu :

 • dlhé vedenia;
 • krátke priečne vedenia;
 • 55) suspenzie;
 • rohové lišty:
 • hliníkové profily rôznych veľkostí a výšok.

Pomocou všetkých týchto prvkov je možné zostaviť stropné konštrukcie rôznych tvarov, ktoré môžu kombinovať panely rôznych veľkostí s rôznymi bunkami.

Technológia montáže stropu grilyato

Rastrový strop grilyato sa začína zbierať až po uskutočnení všetkých potrebných komunikácií a nič nezasahuje do procesu montáže.

Stupeň 1

Najprv označte povrchovú rovinu stropu. Na jednej zo stien urobte pomocou ceruzky značku, ktorá bude východiskovým bodom pre následné montážne práce. Tento bod by mal byť zvolený tak, aby montážna konštrukcia mohla úplne pokrývať rôzne výčnelky, podlahy a všetky vyššie inžinierske komunikácie.

Po vytvorení značky je potrebné ju premietnuť na zostávajúce steny a potom navzájom prepojiť získané súradnice. V dôsledku toho by sa na stenách miestnosti mali javiť horizontálnečiara obklopujúca celý obvod miestnosti.

Stupeň 2

Vodiace čiary sú pripojené pozdĺž čiary. Je nutné ho upevniť tak, aby profil tvoril poličku, ktorá smeruje k jej povrchu k podlahe. Samorezné skrutky musia byť zvolené podľa materiálu, z ktorého sú steny zhotovené. Maximálna možná vzdialenosť medzi skrutkami je 45 cm.

Schematické znázornenie postupnej inštalácie rastrových stropov

Stupeň 3

Po upevnení hlavných vodiacich líšt po obvode miestnosti môžete pristúpiť k upevneniu vodiacich profilov konštrukcie, ktoré sa neskôr stanú základom pre inštaláciu blokov z nich. hliníkové profily.

Na účinné a správne umiestnenie vodiacich líšt je opätovné značenie potrebné. Pre spoľahlivé upevnenie profilov sú potrebné závesy, ktoré musia byť upevnené na strope vo vzdialenosti maximálne 1200 mm.

Upevnenie zaveseného rastrového stropu na závesy

Takto je zostavená mriežka vodiacich líšt, do ktorej budú kazety neskôr inštalované. Mimochodom, stropný systém Armstrong je zostavený presne rovnakým spôsobom.

Stupeň 4

Posledným krokom je inštalácia kaziet s hliníkovými profilmi, svietidlami a inými ozdobnými prvkami.

Rozmanitosť konštrukčných vlastností rastrových stropov grilyato je malá. Je to spôsobené najmä malým množstvom tvarov a odtieňov. Hliníkové profily sú dostupné hlavne v bielej, čiernej a metalickej farbe. Ale je tumožnosť kúpiť si vlastný dizajn vo farbe, ktorú si zákazník praje, alebo si ho vyfarbiť v tieni, ktorý najlepšie vyhovuje štýlu interiéru.

Na pozadí veľkého množstva výhod je jedinou nevýhodou stropov grilyato nejaká nešťastná situácia, ale napriek tomu stále existuje. Vysoká cena takýchto konštrukcií ešte neumožňuje veľa dizajnérov a architektov obrátiť sa, ale s najväčšou pravdepodobnosťou je takýto „rozmar“ výrobcov dočasným javom. V blízkej budúcnosti každý úrad, každý butik, každý obchod poteší návštevníkov zábavnými „perforovanými“ stropmi.