Hlavné kritériá pre výber dobrej kosačky na trávu

Pre majiteľov súkromných domov, chát, ktoré susedia s osobným pozemkom, holiacim, holiacim alebo kosiacim zariadením na trávu - musí mať. Pochopte otázku, ako si vybrať kosačku na trávu, musí to nevyhnutne. Voľba takýchto mechanizmov je pomerne široká, princíp činnosti je nerovnaký. Predtým, než pristúpime k špecifickým odporúčaniam, je zmysluplné sa zaoberať bodmi klasifikácie.

Video: návod na výber kosačky

Čo sa stane s touto technikou

Na upratovanie turbulentnej záhradnej záhrady sa nepoužívajú príliš komplikované typy mechanických a batériových nástrojov, ako aj samotné kosačky na trávu: kolesové konštrukcie: benzín a elektrický. Najjednoduchšie, manuálne sú elektrické vyžínače (používané pre rybárske prúty v miestach vzdialených a neprístupných, pod stromami) a motokopy (určené na rezanie rybárskych vlascov a nožov veľkých nerovných plôch s hustými burinami, lopúchami).

Zastrihávač je ekologický, ľahký a ľahký. Odreže sa tam, kde sa kosačka na trávu neotáča, pracuje ticho a pravidelne sa vyrovnáva s jemným reliéfom. V mokrom poli s ním nieprejdete (koniec koncov, elektrický spotrebič) a výkon je malý („extrémne“ čísla sú 250 a 1300 W). Z domu ísť ďaleko nebude dávať: rozhoduje o dĺžke predlžovacieho kábla. Tam je možnosť batérie, je ťažšie. Motokosa je zrejme produktívnejšia, ľahšia na prácu. Zrezáva nielen trávu, ale aj malé rákosové kríky. Pracuje dlhú dobu, ale vyžaduje si tankovanie (olej), robí veľa hluku a vibruje. Nie každý sa s tým vyrovná.

Zastrihávač benzínu je vhodný na spracovanie "zadných ulíc" a oblastí pod stromami
.

Čiastočne sme už odpovedali na otázku, ako správne vybrať kosačku na trávu - je dobré mať na farme akékoľvek z opísaných zariadení (trimmer-motokosa): pre kopcovité a odľahlé miesta. Ich výhody: nízka cena, jednoduchosť, mobilita. Pre veľkú plošinovú plošinu však stále potrebujete pevnejší nástroj, ktorý sa podobá vozíku na kolieskach - samotná kosačka na trávu. Žiadny z modelov nebude trvať do pasu, ale poskytne relatívne rýchle spracovanie slušnej veľkosti pozemku. Zostáva len určiť typ motora takého špeciálneho zariadenia: bude to elektrický alebo benzín. Popisujeme ich samostatne.

Elektrické kosačky na trávu: klady a zápory

Elektrické zariadenie s komplexným dizajnom na kolesách je silnejšie ako vyššie opísané manuálne odľahčené poľnohospodárske stroje (900 - 1800 W). Môže fungovať pomerne dlho, dá sa bez problémov ovládať (pre ženu, staršiu osobu, „podá“ bez problémov). Je šetrný k životnému prostrediu, opúšťa rad, dokonca úhľadne zastriháva rastliny vo výške 20 až 75 mm.Zvyčajne je vybavený lapačom trávy. Je však schopný sa pohybovať len na plochom mieste a je bezmocný proti vysokej tráve. Dĺžka kábla bude odstrašujúca: mowerman sa nebude môcť vzdialiť od zdroja napájania na viac ako 20 metrov. Mokrý trávnik bez kosenia gumovými čižmami je všeobecne nebezpečný.

Medzi elektrickými kosačkami na trávu existujú pomerne silné modely
.

Benzínové kosačky na trávu: pozitívne a negatívne

\ t

Ide o vysokovýkonné zariadenia (v rozsahu 5-7 hp = 250 W), čo znamená produktívnejší. Dokonale koste veľkú plochu, spoľahlivejšie a ovládateľnejšie elektrické (bez kábla). Autonómia je vynikajúca kvalita, ale hučanie s bežiacim motorom je také, že niekedy sú potrebné slúchadlá (aby ste nestratili ucho). Často sú zahrnuté. "Stroj" sám váži veľa, ale aj veľa drahého paliva, je však schopný pracovať celé hodiny - stačí pridať olej včas. Existujú modely s dvoj- a štvortaktným motorom. Technicky je ťažšie udržiavať než elektrická jednotka, nie je lacná, vytvára oblak výfukových plynov, ale je schopná „kosiť“ 10 akrov alebo viac.

Motokosa šetrí palivo, ale dokonale zvláda prácu

Čo si vybrať: elektrickú alebo benzínovú jednotku

Pri rozhodovaní o výbere kosačky v prospech benzínu alebo elektrickej varianty je potrebné zvážiť výkon-bezpečnosť-bezpečnosť, a nie zabudnúť na dostupnosť kontroly, hmotnosti, manévrovateľnosť a servisné podmienky oboch typov kosačiek. preveľmi veľké plochy lepšie zapadajú do benzínového motora: je silnejší a vydrží dlhšie. Ale ceny za takýto "produkt" sú vyššie, a nie každý môže rýchlo vyplniť koňa. Tento samohybný kôň a mladý ker a dreviny budú prerezané. Jeho šírka je pôsobivá (od 37 do 53 cm). Ale fascinácia modelmi superveľmoci je plná problémov: ich ochota zapojiť sa do boja s kameňmi končí zakrivením hriadeľa, nožmi - a veľkými opravami.

Na rozdiel od benzínových motorov "silných mužov", viac "jemných" elektrických kosačiek má ťažkosti nielen s kameňmi - sú zmätené predkusom psa. Ak narazíte na prekážku, kosačka sa zastaví. Nože a rukávy však zostanú nedotknuté. Kamenné hádzanie krátky čas - a proces bude pokračovať. V tomto ohľade je táto technika menej efektívna: menej často zlyháva. Áno, a najmä ovládanie takého zariadenia nepotrebuje: olej-benzín nevyžaduje. To je "po ruke" pre tých, ktorí neradi pohrávajú s technológiou alebo ju zle chápu. Skutočnosť, že súčasné zariadenie je „ľahké“ v porovnaní so super ťažkým zážihovým motorom a rozvíja sa bez tlaku, dáva ľuďom prístup k procesu rezania fyzicky slabý.

Výkonné kosačky na trávu na kolieskach sú vhodné na manipuláciu s veľkými plochými plochami

Pokiaľ ide o bezpečnosť (tak osoby, ako aj jeho „asistenta“), možnosti sú približne rovnaké. Čo je lepšie: dýchať benzínové výpary, či sa zastaviť z motora alebo sa obávať úrazu elektrickým prúdom v mokrom prostredípočasie alebo náhodný "hit" na šnúre - záleží len na vás rozhodnúť. Nakoniec gumové topánky úspešne odstránia takéto nepohodlie. Oveľa viac ťažkostí je spôsobená schopnosťou elektrosmrku prehriať sa každých 15 až 20 minút, preto je potrebné prerušiť kosenie. Tempo ide na scestie, čas potrebný na kosenie viac. Okrem toho je dĺžka šnúry zmätená. Predlžovací kábel je drahé kúpiť: súprava „kosačka + automatika + kábel“ je takmer rovnaká ako cena benzínového zariadenia. Je tu niečo o čom premýšľať.

Pri rozhodovaní o tom, ako si vybrať elektrickú kosačku na trávu - rovnako ako benzínový - môže byť systém s motorom namontovaným na vrchole dobrou obranou: v tomto prípade nebude reagovať na mokrú trávu a elektrický šok bude prakticky vylúčený. Teraz je jasné, prečo sa vyrábajú oveľa výkonnejšie modely (400-1500 W) s horným pripojením. Pre relatívne plochú, ošúpanú plochu záhradného trávnika s trávnikom 5 akrov by takáto akvizícia pravdepodobne bola múdre. Mimochodom, benzínová jednotka rozlišuje dva typy pohonov: predné a zadné. Predná časť uľahčuje riadenie: pri zapnutí je ľahšie otáčať sa s motorom. Je pravda, že ak je tráva mokrá, auto sa zastaví, musí sa zatlačiť. Verzia pohonu zadných kolies sa nekĺzne, ale pri otočení musí byť pohon vypnutý.

Všeobecné kritériá pre výber modelu

Predstavte si túto situáciu: problém s typom technológie na strihanie a orezávanie stoniek, o ktorých ste sa už rozhodli - zostáva rozhodnúť okonkrétny príklad vášho budúceho „pomocníka“. V tomto štádiu, bez ohľadu na to, ktorú kosačku na trávu sa rozhodnete vybrať - benzín alebo elektrická - bude užitočné, ak si spomeniete na dodatočné funkcie a funkcie spoločné pre obe linky. Uveďme najtypickejšie z nich:

  • zberač trávy;
  • mulčovanie;
  • 47) problém s kolesom;48) materiál karosérie;​​49) motor.
Drahé nabíjateľné modely štrukturálne pripomínajú elektrické modely, ale oveľa mobilnejšie ako tie
.

Zberač odpadu je užitočný vtedy, keď sa necítite, že by ste sa vo finále hádali s rozrezanou a rozptýlenou trávou (alebo zasahuje). Takéto zariadenie zanecháva čistý, upravený trávnik, ale zároveň musí byť tráva pravidelne vykladaná z mäkkého alebo tvrdého kontajnera. Mäkká (sieťovina, tkanina) je pohodlná, pretože je ľahké sledovať stupeň plnenia: vrecko sa stáva ťažkým a prestane napučiavať. Nie je možné sledovať plnenie tuhých látok. Tkanina verzia má niektoré nevýhody: rýchlo upcháva, najmä ak je tráva mokrá. Výsledkom je, že budete musieť umývať alebo vysávať sieť.

Mulčovanie (sekanie) neumožňuje odstránenie rezu a zanecháva "maličkosť" pri obliekaní. Prevádzka je zmysluplná len vtedy, ak je tráva suchá. V opačnom prípade, tieto akcie nielen neprinášajú výhody, ale aj poškodenie: trávu sekanie palice dohromady - a hrče ležať na zemi, blokovanie rastu čerstvých výhonkov. Suchá vrstva tiež nemôže byť ponechaná natrvalo - to skončí rast na pôde tzv"Plstený trávnik". Trávnik je tak neupravený, že následne je potrebné česanie. Je skvelé, ak existuje vedľajší výtok: takto sa vytvárajú podmienky pre obkosové obrubníky.

Výkonné kosačky na trávu na kolieskach sú vhodné na manipuláciu s veľkými plochými plochami

Šírka kolies a ich priemer priamo súvisia so schopnosťou zachytiť vysokú trávu, rýchlosť prechodu a hĺbku koľají vľavo. Čím širšie koleso, tým menej trávy rozdrví. Čím väčší je priemer, tým viac je zariadenie prispôsobené na strihanie „vysokých húštiniek“. Čím je šírka rukoväte impozantnejšia, tým rýchlejšie bude možné prejsť celým úsekom. Rýchlosť závisí od výkonu a charakteristík motora. Je zrejmé, že značkové motory fungujú lepšie a nie sú s nimi žiadne komplikácie s náhradnými dielmi. Nie je pochýb o tom, že materiál prípadu: akýkoľvek kovový oblek je trvanlivejší ako plast.

Súhrnne pripomíname:

  • Konštrukcia kosačky je určená topografiou plochy a stavom zeleného krytu kosenia;
  • kosačka sa vyberá v závislosti od oblasti, ktorá vyžaduje ošetrenie, fyzických a materiálových možností;
  • akýkoľvek model bude účinný, ak sa vezmú do úvahy hlavné kritériá výberu a ak sa meradlo prevádzkuje správne.