Hydroizolácia strešnej garáže: materiály a spôsoby realizácie

Pri stavbe garáže je potrebné venovať osobitnú pozornosť streche, najmä jej hydroizolácii. Je to spôsobené tým, že strecha je stavebným prvkom budovy, ktorá chráni obsah garáže pred atmosférickými a inými vplyvmi. Kompetentná hydroizolácia strechy garáže je zárukou trvanlivosti a integrity. Zvlášť dôležitá je ochrana strechy pred vlhkosťou, ak je izolovaná, pretože tepelne izolačný materiál je v relatívne krátkom čase zničený pred účinkami vody. Zabezpečenie riadnej ochrany Vašej garáže nie je také ťažké - stačí si vybrať vysoko kvalitné hydroizolačné materiály.

Základné požiadavky na hydroizoláciu

Na to, aby strecha hydroizolačnej garáže v plnej miere plnila svoje funkcie, musí byť charakterizovaná množstvom potrebných vlastností. Patrí medzi ne:

  • Pružnosť. Ak sa hydroizolačná vrstva nelíši v dôsledku stupňa pružnosti, môže sa pri elastických deformáciách zničiť. Často k tomu dochádza aj pri menšom zaťažení, takže elasticita hydroizolácie je nevyhnutným predpokladom jeho zariadenia.
  • Odolnosť proti vlhkosti. Takže hydroizolácia prísahy by mala byť dobrázadržiavať vodné pary a priamo vodu.
  • Tepelná odolnosť. Táto vlastnosť hydroizolačnej vrstvy umožňuje udržiavať určitú teplotu v garáži a pomáha chrániť teplo v nej.
  • Sila. Materiál musí odolávať vonkajším zaťaženiam rôzneho charakteru a odolávať deformačným procesom.
Hydroizolácia strechy garáže chráni stavebné a stavebné materiály pred atmosférickou vlhkosťou, zvýši pevnosť

V súčasnosti výrobcovia ponúkajú obrovské množstvo materiálov na hydroizoláciu striech garáží, ale nie všetky z nich majú potrebný súbor vlastností.

Preto by mala byť voľba hydroizolácie braná zodpovedne. Odborníci odporúčajú zvoliť dve z najoptimálnejších možností: špeciálne membrány a polymérne tmely.

Strešné membránové systémy

Membránová hydroizolačná fólia je materiál s hrúbkou približne 1-2 mm a pozostáva z niekoľkých hermeticky spojených vrstiev. Plachta môže spravidla dosiahnuť dĺžku 60 m a šírka sa pohybuje od 1 do 15 m.

a pri + 120 ° C. Okrem toho je membrána odolná voči UV žiareniu a je trvanlivým materiálom, ktorý nevyžaduje opravu asi 50 rokov.

Položte hydroizoláciu membrány prekrývajúcimi sa pásmi, zvarové spoje

Membránová membránahydroizolácia sa vyznačuje difúznymi vlastnosťami, ktoré zabraňujú hromadeniu nežiaducej vlhkosti pod ňou. Osobitná pozornosť by sa mala venovať tomu, že inštalácia hydroizolácie sa môže vykonávať pri negatívnych teplotách vzduchu aj pri mokrom podklade.

Takže hydroizolačná fólia dokonale rieši dve hlavné úlohy: nepúšťa vlhkosť zvonku a zabraňuje hromadeniu pary vnútri garáže.

Pokladanie hydroizolačnej fólie

\ t

Jeho inštalácia nie je zložitá: hydroizolácia strechy garáže vlastnými rukami sa vykonáva len za určitých podmienok. Preto je potrebné zabezpečiť existenciu ventilačných medzier. Najčastejšie je táto vzdialenosť medzi strešným materiálom a membránou asi 2,5 cm. V prítomnosti izolácie sa táto vzdialenosť zväčšuje na 5 cm

Pokládka membrány sa vykonáva pomerne voľne, čím sa zabráni napätiu. Zabránite tým škodám spôsobeným rôznymi druhmi účinkov.

Vodotesný materiál je položený prekrývajúcimi sa pásmi. Výrobcovia membrán sa snažia o čo najjednoduchšiu inštaláciu, takže spoje sú označené bodkovanou čiarou. Lepenie tkanín sa uskutočňuje pomocou vodotesnej lepiacej pásky. Hydroizolačný materiál je pripevnený na prefabrikovaný rám so železnými popruhmi pomocou stavebnej zošívačky.

Hydroizolačné polymérne tmely

Rozmery hydroizolačných fólií umožňujú ich použitie na ochranu dostatočne veľkých strešných oblastí pred vlhkosťou.Avšak, ak vaša garáž nemá impozantné rozmery, potom polymér tmel môže byť použitý na vodotesné jeho strechu. Tmely spĺňajú všetky požiadavky na vysoko kvalitný hydroizolačný materiál.

Takže polymérne kvapalné prípravky sa dajú ľahko aplikovať priamo na strechu garáže. Tento proces sa vykonáva pomocou špeciálneho valca. Konzistencia tmelu umožňuje pokryť strechy rôznych vzorov bez ohľadu na tvar a materiál. Mastic je ideálny pre hydroizoláciu železobetónových, kovových a drevených striech.

Pevnosť hydroizolácie tmelu sa už stala legendou. Nie však mýtus. Vyznačuje sa vynikajúcimi pevnostnými vlastnosťami, tekutá polymérová hydroizolácia môže trvať viac ako jedno desaťročie a prakticky nevyžaduje opravu. To samozrejme môže výrazne znížiť náklady na jeho prevádzku a údržbu. Dodatočná ochrana strechy garáže zaisťuje, že pri nanášaní tmelu nie sú vytvorené švy. Na povrchu strechy nie sú teda žiadne „rizikové zóny“.

Zdá sa, ako môže tenký film, vytvorený po nanesení tmelu valčekom, odolávať všetkým poveternostným javom a jasnému slnečnému žiareniu? Prax však ukazuje, že vodotesnosť kvapalín je spoľahlivý nástroj, ktorý je odolný voči atmosférickým javom.

Kvalitatívne zloženie tmelu umožňuje zachovať jeho prevádzkové vlastnosti, najmä pružnosť, dokonca aj v tých najzávažnejších podmienkach.klimatických podmienok pri nízkych teplotách v zime. Horúce letné slnko tiež nemá negatívny vplyv: ochranný film sa neroztopí a nedeformuje sa.

Neobávate sa vodotesnosti tmelu a rôznych stupňov vibrácií (čo je obzvlášť dôležité pri stavbe garáže), vystavení chemikáliám: benzínu, zásadám, kyselinám, olejom.

​​

Nanesenie tmelu na povrch strechy

Nanesenie tmelu sa môže vykonať pomocou špeciálneho postrekovača, štetca alebo bežného valca. Použitie štetca je najvhodnejšie v spojoch a rohoch.

Proces vytvárania ochrannej fólie je nasledujúci: po nanesení zmesi vplyvom vzduchu sa vodotesná vrstva vulkanizuje. Výsledkom je trvanlivý gumový povlak, ktorý sa vyznačuje vynikajúcim výkonom.

Polymérny tmel, svojím zložením a štruktúrou pripomínajúcou gumu, je vhodný na spracovanie zložitých plôch strechy
.

Hydroizolačný tmel sa nanáša v dvoch vrstvách, čo umožňuje úspešne pokryť malé trhliny na povrchu strechy garáže. Táto technológia pomáha znížiť peňažné náklady na dodatočnú úpravu strechy. Okrem toho môžete použiť vodotesné tmely av prítomnosti ďalších drobných chýb.

Odborníci odporúčajú kombinovať dva špecifikované typy strechy hydroizolačnej garáže. Preto je vhodné zakryť rovnú plochu hydroizolačnou membránou ana ťažko prístupných miestach a na spoje používajte tekutý polymérny tmel.

Hydroizoláciu polyméru na streche garáže možno aplikovať aj striekaním:

Ochrana strechy garáže pred škodlivými účinkami vlhkosti a inými vonkajšími vplyvmi je teda jednoduchá a jednoduchá. Použitie moderných polymérnych hydroizolačných materiálov, ktoré nahradili analógy bitúmenových valcov, vám umožňuje získať spoľahlivú a vlhkosťotesnú strešnú plochu. Bude slúžiť mnoho rokov radosti majiteľov.