Imitácia krbu alebo falošných krbov vlastnými rukami: typy, spôsoby výstavby

Mnoho ľudí chce vidieť svoj domov krásne, útulné a romantické. Čo môže interiér dopĺňať? Samozrejmosťou je krb. Ale je tu malý problém: plnohodnotný krb môže byť vybavený nie vo všetkých miestnostiach, a tiež potrebujete povolenie od príslušných orgánov. Nebojte sa, imitácia ohniska - skvelá alternatíva, okrem toho, že je ľahko, bez prítomnosti vážnych stavebných zručností. Na vytvorenie skutočného zázraku, veľkolepého domova, však bude v tejto veci potrebná fantázia a predstavivosť.

Falošný krb v byte

Je jasné, že podmienky mestského bytu sú neprijateľné pre vytvorenie ohniska s otvoreným ohňom. Samozrejme, stále existuje niečo ako elektrické krby, ale toto je úplne iný príbeh, je oveľa lepšie vytvoriť umelé ohnisko a vychutnať si jeho kontempláciu, ako aj byť hrdý na seba, uvedomiť si, že to bolo vykonané ručne.

Imitácia ohniska - krása!

Výhody rozhodnutia o dizajne

  \ t
 • Po prvé, na vybavenie falošného krbu si vyžaduje oveľa menej peňazí, než na vybudovanie skutočného.
 • Po druhé, môže byť k dispozíciimateriály: drevotrieskové dosky, drevo, penobetón, sadrokartón, tehla, lisovaná lepenka, polyuretán, kamienky.
 • Po tretie, v oblasti ohniska môžete zmeniť dekor v závislosti od nálady a želaní osoby.
 • Po štvrté, na zdobenie falošných obkladačiek, mozaiky, kovaných prvkov, maľby sa používajú na výzdobu, a to sú krásne materiály, ktoré dokážu premeniť interiér, urobiť z neho jedinečný a individuálny.

Na fotografii falošných krbov, môžete vidieť ich krásu, rôzne kompozičné riešenia a doplnkovú úlohu v integrite vnútornej výzdoby miestnosti.

Umelý krb - skvelé riešenie, ktoré možno vložiť do každého interiéru

Ale to nie je všetko, obraz ohňa v chladných jesenných a zimných dňoch, aj keď je trochu neprirodzený, ale stále ohrieva atmosféru a prináša teplo a pohodlie do miestnosti.

Napodobňovanie krbu vlastnými rukami je tvorivý proces, zaujímavý a vzrušujúci.

Klasifikácia krbových vložiek

Falošný krb je napodobeninou ohniska a krbového portálu, ktorý slúži ako dekorácia interiéru a dodáva mu jedinečnú chuť. Vďaka tomuto vizuálnemu klamaniu sa dosahuje účinok prítomnosti ohniska, ale zároveň môžu byť falošné krby postavené vlastnými rukami bez inštalácie komínov a bez veľkých objemov ohniska. Takáto imitácia môže byť vykonaná v rôznych štýlových variáciách a s rôznymi funkčnými vlastnosťami, to už závisí od myšlienky jej tvorcu. Často pred napodobňovanímDizajnéri myslia na krb, ako ho používať, aby porazili vnútorné nedostatky, napríklad výčnelky nosných konštrukcií alebo vnútorné priečky.

Umelé krby sú rozdelené do troch skupín:

 • autentické - úplné napodobnenie súčasnosti, pričom sa prísne dodržiavajú rozmery a zásady dizajnu. Bio krby môžu byť inštalované v ohnisko, a to v podstate je kompletná kópia horiaceho krbu. To je najdrahšia skupina, ale predsa vyzerajú verne.
 • podmienené - takéto falošné krby sa odlišujú prítomnosťou portálu, ktorý vyčnieva zo steny. Možnosti pre zdobenie ich hmotnosti, spaľovací otvor je naplnený palivovým drevom alebo sviečkami. Hlavná vec je, že všetko je stručné a krásne.
 • symbolické - vyrobené z úplne odlišných materiálov, väčšinou nie sú ani veľkosťou ani dizajnom nevyzerajú ako plnohodnotný krb. Často je tento vzor vyrobený na stene, s menšími prvkami dekoru.
Kútikový krbový variant podľa voľby rohového priestoru

Tam sú tiež roh falošné krby, sú veľmi populárne, pretože si môžete dať pohodlné stoličky blízko nich a vytvoriť tichý kútik pre rodinnú dovolenku.

Vytvorenie falošného ohniska na vlastnú päsť

Malé triky usporiadania

Výhodou falošného krbu je jeho univerzálnosť: môžete simulovať požiar v krbe alebo sa jednoducho zamerať na zdobenie. Portál pre krb je vyrobený rôznymi spôsobmi, najviac sofistikovaný je inštalácia sviečok. Ak je vo dveráchchaotickým spôsobom, dať malé doplnky a rôzne sviečky, potom falošný krb magicky premení v úžasnú výzdobu pre romantickú večeru alebo stretnutie.

Imitácia krbu - romantický štýl

Ešte väčšia realita sa dá dosiahnuť naplnením pece na vrchol guľatinou. Takéto riešenie vyzerá obzvlášť pôsobivo v peci s polkruhovým vrcholom. Knihy alebo iné predmety je možné položiť na krbovú rímsu, napríklad predmety z vašej obľúbenej zbierky: figúrky, mušle.

Naproti tomu imitácia krbu v byte vyzerá tak, že drevo je položené na kovovej mriežke so žlto-červeným svetlom. To je úžasný pohľad, možno by sa dalo povedať fantastické.

A najslávnejšou možnosťou je vianočné napodobňovanie krbu, na ktorom môžete umiestniť girlandy, vianočné gule, tradičné ponožky na darčeky. V tomto prípade falošný krb v interiéri vytvára jedinečnú náladu a očakávanie zázraku. Deti určite potešia taká krásna rozprávka a dokonca aj novoročné darčeky.

Ak je falošný krb vybavený "holou stenou", môžete zavesiť svietidlá na obidve strany, len musíte vykonať skryté vedenie tak, aby závesné vodiče nepokazili celkový obraz.

Pracovný poriadok

Ako urobiť imitáciu krbu sami? Najjednoduchšou verziou zariadenia je nákup hotového portálu, ktorý je jednoducho nainštalovaný na správnom mieste a naplnený príslušenstvom. Ale je to nejako nezaujímavé a veľmi jednoduché. Je lepšie urobiť nejaké úsilie aurobte všetko sami.

Montáž konštrukcie z kovových profilov
 • Prvý krok - príprava materiálov. Pre vybavenie falošný krb z sadrokartónu potrebujú profily, skrutky, výlisky, tmel, lepidlo a listy sadrokartónu (bez nich nikde). V počiatočnom štádiu je potrebné vytvoriť výkres a vypočítať objem materiálu. Tu si môžete vymyslieť a vyvinúť dobrý dizajn, ale zároveň sa nedostanete príliš ďaleko a nezabudnite, že rozmery konštrukcie by mali byť v súlade s rozmermi miestnosti.

Dôležité: príliš objemný krb v malej miestnosti bude vyzerať nepredstaviteľne a veľmi malý komický. A pre všetkých by ohnisko nemalo byť príliš hlboké a vysoké, aby neznižovalo štruktúru.

 • Zostava dvojosového rámu. Ak je zvolené miesto pre krb, je možné namontovať rám z kovových profilov. Potom sa pomocou samorezných skrutiek pripevnia k tejto konštrukcii listy sadrokartónu (merané a prispôsobené veľkosti). Tento proces vykonáva jedna osoba, pretože listy sadrokartónu sú malé.
Falošný krb - konštrukcia sadrokartónu
 • Tretí krok - dokončovacie práce. Po konečnej montáži konštrukcie je čas uzavrieť spoje tmelom, natrieť a natrieť "novo vyrobený" falošný krb. Po zaschnutí náteru musíte ozdobné lišty upevniť lepidlom a pri použití sviečok je vhodné sa postarať o ochranu pred požiarmi. Na tento účel je na vrch pece pripevnený tepelne odolný plech.Materiál.

Ozdobenie umelým kameňom

Ako urobiť luxusný falošný krb? Maľovanie a lepenie samolepiacej fólie je najlacnejšou možnosťou, nie veľmi originálnou a obyčajnou. A umelý kameň pre krb sa zmestí presne, ak je túžba konečne dostať falošný krb, ktorý vyzerá drahý.

Umelý kameň - mnohostranný materiál

S pomocou rôznych druhov umelého kameňa je možné navrhnúť krb v starom alebo modernom štýle. A tiež paralelne s obkladom kameňa sa používajú dekoratívne prvky z rovnakej technológie. Takýto krok dáva krbu ešte výraznejšiu, celistvejšiu a individuálnejšiu povahu. Ako také prvky sa používajú basreliéfy, dlaždice a ozdobné dlaždice.

Použitie umelého kameňa otvára ľuďom obrovské obzory. Tu môžete dať voľnú ruku fantázii, aplikovať všetky druhy foriem, textúr, počnúc „balvanmi“ a končiac roztomilými „tehlami“. Všetko záleží na štýle miestnosti a na túžbach domu /bytu, pretože falošný krb by mal vyzerať logicky v miestnosti, byť v súlade s interiérom a byť príjemným okom.

Bohatá výzdoba krbu

Imitácia krbu v byte (vidiecky dom) nie je náročná a nie príliš drahá, takže by mala byť v každom dome, pretože je to romantika, krása a estetický doplnok. Musí byť čas na odpočinok, nech celý svet čaká ...

Video: krbové vybavenie falsh inbyt