Inštalácia interiérových dverí

Interiérové ​​dvere - nepostrádateľný prvok integrity interiéru v každej miestnosti. Ich kompetentná voľba (s prihliadnutím na nuansy štýlu) z nich urobí jednu z hlavných dekorácií miestnosti. Nezabudnite však, že okrem estetiky sú dvere navrhnuté predovšetkým na vykonávanie čisto praktických funkcií. Pri výbere tohto atribútu pohodlia máme na mysli jeho dlhé a úspešné fungovanie: roky s desiatimi alebo viac. Chcete, aby si zachovali svoje pôvodné špecifikácie a nestratili svoju pôvodnú výzvu? Takže inštalácia vnútorných dverí by mala byť na najvyššej úrovni.

Dokonca aj tie najtypickejšie, na prvý pohľad, výstavba s nesprávnou inštaláciou neprinesie nič okrem sklamania. Ak bude technológia montáže interiérových dverí urobená jasne, bez kreatívneho prístupu, ktorý je v tomto prípade absolútne nevhodný, potom si môžete byť úplne istý, že:

 • dvere budú visieť priamo;
 • ľahko, ale bezpečne;
 • nebudú žiadne nadmerné medzery;
 • nebudete musieť počúvať „zvukový doprovod“ kvílenia a šustenia.
Vnútorné dvere - povinný vnútorný prvok

Ako správne nainštalovať interiérové ​​dvere? Je možné tento proces vykonávať nezávisle, alebo nie horšie ako profesionál?

Otázky sú určite vzrušujúce, ale schopnosť jasne sa riadiť týmto plánom a neporušiť jeho postupnosť pomôže zvládnuť túto udalosť "dokonale".

Pokyny pre tých, ktorí chcú inštalovať dvere

Prvým krokom je príprava všetkých potrebných pomocných zariadení - aby sa v poslednom momente neuskutočňoval beh na susedoch, horúčkovito hľadali píla alebo skrutkovač. Čo potrebujete?

Nástroje:
 • úroveň budovy;
 • ​​
 • píla;
 • vrtáky;
 • skrutkovač;
 • ceruzka;
 • ruleta;
 • sekáč.
Materiály:
 • balónik s penou;
 • vzpery, tyče, kliny;
 • samorezné skrutky.
Montážne kroky pre vnútorné dvere:
 • demontáž starej stavby (v prípade potreby);
 • krabicová zostava;
 • vložené slučky;
 • krabicová inštalácia;
 • výsadba siete;
 • tavenie nového dizajnu;
 • namontujte ďalšie (v prípade potreby);
 • inštalácia platne;
 • inštalácia zámku.

Demontáž starej štruktúry

Pamätajte na to, že jejby sa mali robiť veľmi opatrne, aby nedošlo k poškodeniu dverí. Rezy sa robia na niekoľkých miestach a zastaraná škatuľa sa odoberá kúsok po kúsku. Nepreháňajte to - pretože jednoducho poškodíte stenu. Bude veľa odpadkov - oveľa viac, než by sa mohlo na prvý pohľad zdať.

Montáž rámu dverí

Jeden z najťažších a najdôležitejších momentov. Prečo? Záleží na tom, ako dobre vykonáte tento krok, celkové množstvo času, ktorý inštalácia vnútorných dverí bude mať na vlastné ruky.

Krabica sa dodáva vo forme troch tyčí s povolenkami - dve vertikálne a horizontálne. Veľkosť na predsieni by mala byť rovnaká ako šírka dverí plus 6-7 mm. Pokiaľ ide o vertikálne, ich požadovaná veľkosť v predsieni je výška pásu plus 10-15 mm. Je potrebné, aby zapilivanie prvky v uhle 45 stupňov. A to by malo byť vykonané pomocou vysoko kvalitnej kotúčovej píly.

Potom by mali byť krátke a dlhé tyče uložené tak, ako je znázornené na obrázku.

Schéma dokovacej skrinky

Uchopte uzol a vyvŕtajte otvory s priemerom 2,5 mm vo vyššie uvedenom uhle. Uvoľnite uzol. V dlhom prvku by sa mal zväčšiť priemer otvorov na 4,5 mm. Vykonajte podobné akcie na druhej strane. Vytiahnite prvky; súčasne sa uistite, že nedochádza k posunu.

Zavedené cykly - zodpovedná práca

Po prvé, slučky rozrezané na plátno. Pripravte si ceruzku a meradlo a umiestnite dvere podľa vlastného uváženia.perspektíva. Odmerajte 30 cm od horného okraja, nakreslite priečnu čiaru - to bude stred prvej slučky. Teraz vezmite "hornú kartu" (matku), pripojte ju na plátno, opatrne zarovnajte a krúžte tenkou ceruzkou.

Dôležité: nezabudnite pripevniť slučku a koniec na označenie jej hrúbky.

Teraz môžete prejsť priamo na bočný panel. Opäť sa uistite, že všetko je správne označené, vezmite ostro zbrúsený sekáč a kladivo a dierovač, na začiatok, obrysy, vrátane časti, ktorá je určená pre hrúbku. Ak chcete znížiť výklenok, použite metódu ježka. Ľahko „nakrájajte“ oblasť vnútri obrysu pomocou sekáča (asi 5 mm pruhov), ale striktne do hĺbky vložky, potom tieto pásy odstráňte. Voila - výklenok je pripravený.

Výklenok pre slučky

Umiestnite ho do slučky a upevnite skrutkami. Presne rovnaké manipulácie by sa mali vykonať pre druhú slučku.

Po dokončení „ovládania“ plátna môžete začať vkladať slučky do poľa. Aby ste to mohli urobiť, musíte správne pripevniť plátno a po zohľadnení potrebnej vôle urobiť príslušné značky. Všetky vaše ďalšie akcie budú podobné tým, ktoré sú opísané vyššie.

Dôležité: Nepokúšajte sa merať vzdialenosť k závesom v krabici bez „účasti“ na plátne - dizajn „nebude konvergovať“.

Inštalácia skrinky do otvoru

Vložte rám dverí do otvoru, uistite sa, či je zariadenie v správnej polohe v stene. Upevnite ho pomocou dištančných podložiek a klinov tak, aby sa zachovala určitá pohyblivosť. Krabica musí byť nainštalovaná presnevertikálne.

Dôležité: aj keď má stena odchýlky, blok sa stále inštaluje striktne. Ak sa pokúsite „prispôsobiť“ konštrukciu pod stenu, dostanete iba spontánne otvárajúce alebo zatvárajúce dvere.

Po presnej montáži box pevnejšie zaistite naklonením klinov rovnomerne. Úspešne sa dostal do tejto fázy? Takže už môžete s istotou povedať, že inštalácia interiérových dverí na vlastnú päsť - úloha je pomerne realizovateľná a riešiteľná. Teraz je to záležitosť malých.

Vysádzanie plátna bez skreslenia

Zaveste plátno na krabicu. Niekoľkokrát otvorte a zatvorte dvierka. Dbajte na to, ako sa zmestí na všetkých stranách, bez ohľadu na to, či existujú nejaké deformácie, dokonca aj menšie. Ak sa zistia „defekty“, návrh by sa mal znovu nastaviť. Ak je všetko v absolútnom (!) Poradí, môžete pokračovať.

Správne zapinivanie medzier

Ako inštalovať vnútorné dvere? Stále sa pýtate na túto otázku? Jednoducho ste tento článok nečítali. V opačnom prípade by vás zaujímala úplne iná otázka - ako upevniť nový vnútorný prvok do otvoru? Na konečnú fixáciu sa používa montážna pena, a to vyplní medzeru medzi krabicou a stenou.

Dôležité: Počas vytvrdzovania sa pena zväčšuje približne o 5-násobok! Ak v lúmene škatule nie sú žiadne dištančné vložky, tento materiál ho jednoducho „zmrzačí“.

Montáž prídavných prvkov

Ak je šírka škatule menšia ako šírka steny, vyžaduje sa inštalácia.dokončovacie pásy. Počkajte, kým je pena úplne suchá. Dvere na objednávku vám pomôžu zbaviť sa tejto potreby.

Montáž puzdra podľa pravidiel

Dosky, po vykonaní všetkých potrebných meraní, sa odrežú pod uhlom 45 stupňov. Značka križovatky parkiet a stropných tyčí je začiatkom rohu. Opravte ich povrchovými nechtami.

Inštalácia skrine si vyžaduje pozornosť a presnosť

Vyrezali sme zámok - povrchová úprava

A konečne apogee upevnenia dverí je vložka zámku. Vyrába sa v súlade s pokynmi pripojenými k armatúre. Optimálne umiestnenie kľučky dverí - merač od podlahy.

Video: ako správne inštalovať vnútorné dvere

V skutočnosti, ak idete hlbšie a rozumiete zložitosti procesu, takmer každá udalosť opravy sa môže vykonať nezávisle. Najlepší spôsob, ako rozptýliť pochybnosti o tom, ako nainštalovať vnútorné dvere, je video s podrobným a jasným popisom.