Inštalácia kovového plotu na mieru

Móda v krajinnom dizajne je premenlivá, ale drevené ploty ostávajú najobľúbenejším druhom oplotenia na našich stránkach. Výrobcovia sa snažia modifikovať túto "klasiku", aby prekvapili záhradkárov niečím novým. Tak, plot vyrobený z kovového plota plot sa stal v predaji, tam je plastový plot v obchodoch. Príslovie však hovorí, že „najlepšie je nepriateľ dobra“, takže len čas ukáže, ako budú nové drevené ploty, ktoré sú obvyklé v oblasti detstva, vzduchu, svetla a očí, schopné stlačiť nové položky.

Video tipy na stavbu plota - evroshtaketnik

Výhody dreveného shtaketnik

Nedá sa povedať, že drevený plot z shtaketnik bol obzvlášť trvanlivý alebo sa ľahko čistil. Zvyčajne trvá len 5-10 rokov a je potrebné maľovať takmer každý rok. Má však dve nesporné výhody: drevo je tradične najlacnejším materiálom, ktorý máme, taký plot sa dá urobiť úplne vlastnými rukami, ktorý sa nazýva „z a do“.

Drevo môže byť natreté akoukoľvek farbou alebo môže zvýrazniť prirodzenosť dreva morením, lakom. Plotové ploty na fotografii vám pomôžu urobiť toako to môže byť krásne, útulné a vhodné na mieste stránky plot z jednoduchého prírodného materiálu.

Drevený plot je pastoračný a domácky
.

Ako urobiť plot z plota sami

Ak chcete vytvoriť plot z plota, budete potrebovať:

  • hrubá tyč pre nosné stĺpy:
  • tyč pre guľatinu;
  • hrana dosky pre shtaketin.

Skrutky a klince je lepšie pozinkovať.

Po prvé, musíte zmerať plochu a vykonať potrebné výpočty - koľko pracovných miest bude potrebných. Vzdialenosť medzi stĺpikmi bude závisieť od dĺžky oneskorenia.

Stĺpce obsahujú najmenej jednu štvrtinu ich dĺžky. Podzemná časť musí byť ošetrená proti hnilobe. Vhodné sú bitúmeny, decht, kreozot. Ak je pôda piesčitá, jamy sa musia dodatočne naliať do betónu nízkej kvality. Všetky stĺpiky musia byť úplne zarovnané, buď jednotlivo alebo v spoločnom rade. Úhľadný vzhľad budúceho oplotenia závisí od rovnomernosti pilierov.

Obyčajný drevený plot, ale ako vyzerá ušľachtilý

Po nainštalovaní stĺpov, všetko, čo zostáva, je pribiť guľatinu s shtaketines už plnené na nich s klincami. Vrcholy shtaketin môžu byť ponechané tak ako sú, alebo môžu byť opracované pravidelnou pilou, ktorá dáva tvar šípky, kopule alebo tulipánu (ako na fotografii). Vzdialenosť medzi kolíkmi závisí od vašich prianí. Ak chcete urobiť ľahký, vzdušný plot - nechať shteketíny po 10 cm; potrebujú nepreniknuteľný pre rýchly pohľad - odísťVoľný priestor 2 cm

Tvar Shtaketina - plochý, kupole, šípka, tulipán

Výhody evroshtaketnik

Plot z kovového plotu je oveľa trvanlivejší ako drevo, ale bude tiež drahší. Pre svoju výrobu z pozinkovanej ocele s polymérnym povlakom. Factory polymér povlak robí zbytočné pravidelne maľovať taký plot, to nevyhorí na dlhú dobu, neodlúpne, nepraská. Všeobecne platí, že evroshtaketnika oveľa viac plusy ako mínusy. Z minusov je možné zaznamenať len jeho riziko zranenia, ale to je prípad, keď vrch zloženia nie je zaokrúhlený. Môžete zvýšiť bezpečnosť inštaláciou hrebeňa na vrchole takéhoto plota.

Inštalácia kovového plota je len o niečo zložitejšia ako drevená. Stĺpy (kovové alebo betónové) sa v prípade potreby vpravia do hĺbky 120-150 cm, betónu. Kovové laná sú navarené na stĺpiky a zváracie body sú potiahnuté farbou na ochranu proti korózii. Škvrny sú pripevnené k polenám samoreznými skrutkami, medzera je 2-4 cm.

Eurocottage je veľmi "kovový" euroshtaketnik

Charakteristiky profilového plotu z vlnitej lepenky

V súčasnosti je to často vidieť v prímestských oblastiach. Je lacná, vyzerá masívnejšia, nepotrebuje maľovanie. Je pravda, že nemôže byť nazývaný trvanlivý, pretože hrúbka kovu je minimálna. Ak sa niekto pokúsi vyšplhať nad takýmto plotom, okamžite si to všimnete na ohnutých stĺpoch.

​​

Jednoducho a rýchlo sa však inštaluje samostatne, najmä ak kupujete nie oddeleneshtaketiny a pripravené sekcie. Zapnuté, rovnako ako všetky druhy plotov na stĺpoch vykopané do zeme. Môžu byť akékoľvek - tehla, kov, betón.

Profilovaná podlaha známa všetkým v novom plášti

Výhody plastového shtaketnik

Ploty na dávkovanie z plastového shtaketnik už dobiehajú drevené ploty. Samozrejme, takýto plot nemôže oplotiť miesto po obvode, ale ako prvok dizajnu v mieste je jednoducho nevyhnutný. Sú rozdelené na zóny, oplotené kvetinové záhony, záhradné záhony a jednotlivé stromy, pridelia im hraciu plochu. Hotové ploty sú pripevnené k plastovým stĺpom, ktoré sú vykopané (alebo dokonca prilepené) v zemi.

Plastové ploty sa ľahko inštalujú a vyzerajú elegantne

Plast má niekoľko výhod: nepoškodzuje osobu (čo je veľmi dôležité, ak deti obiehajú po mieste), nepotrebuje maľovanie ani iné nátery, v prípade potreby sa plot ľahko demontuje a zmontuje na novom mieste. Nevýhody sa prejavia v prípade nákupu výrobkov nízkej kvality - takéto plasty rýchlo vyhoria a môžu sa dokonca zrútiť v 3 - 4 sezónach.

Ako vyplýva z článku, existuje možnosť voľby a je to vaša. Akýkoľvek plot z plotovky vyzerá krásne a vylepšuje priestor, ak je starostlivo vyrobený, starostlivo inštalovaný a je v čistom stave. Stačí si vybrať tento typ plota, takže sa vám to páči, byť „cenovo dostupný“ a plniť funkciu, ktorá mu bola pridelená.