Inštalácia podhľadov Armstrong do-it-yourself: jednoduché, cenovo dostupné, krásne

Napriek svojej jednoduchosti, stručnosti a neschopnosti vytvoriť akýkoľvek originálny, extravagantný dizajn s mnohými prvkami, je Armstrong závesný strop veľmi žiadaný. A hoci je to paradoxné, môže to znieť práve kvôli týmto nedostatkom. Vďaka jednoduchému zariadeniu a schopnosti odstrániť každú dlaždicu samostatne sa opravy obmedzujú na výmenu len poškodených panelov, a nie na demontáž celej konštrukcie, ako je to v prípade iných typov zavesených podhľadov, čo zákazníci nezaznamenali. Presnosť a závažnosť umožňujú, aby sa stropy Armstrongu harmonicky zmestili do akéhokoľvek interiéru, od vládnych agentúr až po najmodernejšie priestory. Okrem toho sú v cenovej kategórii, ktorá je prístupná aj ľuďom s veľmi malými finančnými možnosťami.

Viac informácií o stropoch Armstrong

Aby som bol úprimný, hovoriac o nemožnosti vytvorenia pôvodného dizajnu v prvých slovách, sme výrazne prehnali. Stropy Armstrong sú v skutočnosti dostupné v rôznych farbách a ich štruktúra je najrôznejšia: od jednoduchých matných až po zrkadlá. tedaAk chcete vytvoriť unikátny dizajn nie je taký veľký problém. Okrem toho sú stropné dosky Armstrong navzájom úplne nezávislé. Môžu byť kedykoľvek nahradené novými alebo panelmi inej farby, s dodatočnými vetracími mriežkami alebo lampami, ktoré úplne menia vzhľad stropu.

Príklad stropu Armstrong

Stropy Armstrong sú nezvyčajne ľahké, ale napriek tomu majú nielen vlastnú váhu, ale aj hmotnosť zabudovaných zariadení. Mimochodom, jedinečný dizajn a schopnosť odstraňovať dlaždice umožňuje umiestniť rôzne komunikácie v podpovrchovom priestore, a to ako vo fáze výstavby, tak aj následne.

Jedinečnosť zariadenia spočíva v použití špeciálneho upínača, ktorý sa používa len v týchto typoch stropov. Skladá sa z dvoch lúčov s pružinovým mechanizmom, vďaka ktorému je možné nastaviť výšku stropu.

Pôvodný dizajn stropu Armstrong

Čo je na týchto lúčoch pozastavené? Toto je najjednoduchší systém profilov a prepojok, ktoré tvoria bunkový systém s veľkosťou buniek 600x600 mm. Kartónové panely sa vkladajú priamo do bunky a ležia na okrajoch profilu.

Tip: aby ste netrpeli neskôr nájdením panelov, ktoré zodpovedajú textúre a farbe, môžete okamžite položiť dlaždice v niekoľkých vrstvách. Ak je potrebné vymeniť, bude stačiť odstrániť spodnú časť a ďalšia okamžite zaujme svoje miesto.

Samozrejme, existujú také stropy anedostatok. Panely vyrobené z minerálnych vlákien sa veľmi obávajú vlhkosti, takže v prípade prelomenia vykurovacích alebo vodovodných potrubí v priestore pod stropom, budete musieť zmeniť celý zmáčaný povlak.

Výpočet závesného stropu Armstrong

\ t

Výpočet zaveseného stropu Armstrong akéhokoľvek druhu sa vykonáva podľa troch schém, ktoré sa líšia umiestnením profilov. Zvážte jednu z nich:

  1. Dĺžka vodiacich líšt 600 mm sa vypočíta takto - 800 mm na meter štvorcový stropu.
  2. Vodiace vedenia 1200 mm - 1600 mm na meter štvorcový.
  3. Dĺžka vodidiel je 3700 mm - 800 mm na meter štvorcový.
  4. Roh - 500 mm na meter štvorcový povrchu.
  5. Zavesenie 0,6 ks na meter štvorcový.
Systémy zavesených podhľadov Armstrong
\ t

V zásade nie je možné tieto výpočty ponímať zvlášť, pretože všetky predajne špecializované na predaj stropov Armstrong sú vybavené špeciálnymi počítačovými programami, ktoré umožňujú konzultantom rýchlo a správne vypočítať optimálne množstvo potrebného materiálu. Ale ak existuje túžba vykonávať všetky stupne nezávisle, potom vyššie uvedené faktory sú ekonomicky najvýhodnejšie.

Dôležité: ak je miestnosť veľká (viac ako 200 metrov štvorcových), je lepšie získať profily s určitou rezervou. Hádajte, že jeho hodnota je dosť ťažká, takže v tomto prípade je lepšie veriť skutočným profesionálom.

Základné montážne kroky

Montáž zaveseného stropuArmstrong sa vykonáva v niekoľkých fázach. Pred začatím práce je lepšie nadviazať všetku komunikáciu (ak je nejaká naplánovaná), pretože hoci to bude možné urobiť neskôr, spôsobí to ešte nejaké nepríjemnosti.

Inštalácia zavesených podhľadov Armstrong

Tip: je lepšie začať inštaláciu od stredu miestnosti tak, aby boli platne rovnako rozrezané na oboch stranách.

Označenie

Najprv musíte určiť najnižší bod stropu v miestnosti. Odložili sme všetky vonkajšie a vnútorné rohy miestností na steny, umiestnené v rovnakej vzdialenosti od podlahy. Teraz meríme vzdialenosť od týchto čiar k stropu a určujeme najmenší. Z tohto bodu označíme upevňovacie body ložiskového rohu.

Dôležité: oporný roh je pripevnený k stene vo vzdialenosti najmenej 150 mm od najnižšieho bodu stropu alebo tak, že po položení panelov výsledný povrch aspoň s malým okrajom pokrýva všetky inštalované komunikácie, ako aj s prihliadnutím na výšku svietidiel a ventilačných mriežok.

Odkryť prvú značku, merajúc požadovanú vzdialenosť od najnižšieho bodu stropu. Potom pomocou laserovej úrovne ho premietneme na všetky ostatné steny. Všetky výsledné body sú spojené v jednom riadku.

Teraz nájdite stred stropu. Je nevyhnutné, aby umiestnenie panelov na konci práce bolo symetrické. Na to držte uhlopriečku. Bod ich križovatky bude požadovaným centrom. skrzrovnobežne so stenami kresliť dve čiary, ktoré budú slúžiť ako centrálne vodidlá.

Zostáva označiť miesto upevňovačov závesov. Prvý bod, ktorý sme už našli, je náš stred povrchu. Teraz z nej vo vzdialenosti 900 mm, rovnobežne s centrálnymi vodiacimi čiarami, označte zostávajúce body.

Pravidlá na inštalovanie závesov

Pripevnenie k stropu kotvou alebo hmoždinkou hlavných závesov závesov, ktoré možno rozpoznať prítomnosťou ucha. Na upevnenie nosnej lišty k nej je potrebné namontovať závesné tyče s hákom. Na tento účel sú všetky lamely vybavené špeciálnymi otvormi. Medzi nimi sú obidva ťahy spojené pomocou motýľovej pružiny.

Stenový profil je upevnený hmoždinkami

Tip: závesy musia byť inštalované vo vzdialenosti najmenej 900 mm od seba a 600 mm od stien.

Inštalácia stenového profilu

Rohový profil je pripevnený k označenej čiare s hmoždinkami tak, aby tvoril „poličku“, na ktorej bude zvyšok lamel „sedieť“.

Montáž stenového a nosného profilu

Montáž oporných koľajníc

Montáž oporných tyčí 3700 mm

Nosné koľajnice majú tvar písmena "T". Ich konce majú špeciálne otvory určené na montáž krátkych profilov. Takéto lamely sú obvykle inštalované rovnobežne s ktoroukoľvek dvojicou stien vo vzdialenosti 1200 mm od seba. V niektorých prípadoch nemusí byť dĺžka koľajníc dosť, ale sú ľahko a súčasne veľmi bezpečne držané pohromade.každý iný špeciálny zámok.

Montáž koľajníc s dĺžkou 1200 mm

Tieto koľajnice sú inštalované vo vzdialenosti 600 mm od seba a steny sú kolmé na nosné profily. Armstrong závesné stropné lamely sú vybavené špeciálnymi zámkami, ktoré vám umožňujú jednoducho a rýchlo vykonať inštaláciu sami.

Montáž 600 mm koľajníc

Najmenšie koľajnice sú inštalované kolmo na koľajnice pri 1200 mm tak, že každá strana článkov je 600 mm.

Pripojenie koľajníc s nosným profilom

Na konci inštalácie panelov

Táto etapa nie je mimoriadne zložitá. Jediné, čo chcete zdôrazniť, je potreba pracovať v rukaviciach, pretože minerálne vlákno, z ktorého sú panely vyrobené, môže spôsobiť vážne podráždenie. Ak sa na platne nanesie nejaký vzor, ​​mali by sa položiť veľmi opatrne a zvoliť správny smer obrazu.

Stropy Armstrong sú na modernom trhu považované za najjednoduchšie. Takýto strop môžete zostaviť v malej miestnosti len o niekoľko hodín a pre existujúce spoločnosti, ktoré majú všetky potrebné nástroje a skúsenosti, ešte menej.