Inštalácia podlahového kúrenia v kúpeľni

Teplá podlaha v kúpeľni - pohodlie dostupné všetkým. Čo by mohlo byť lepšie ako cítiť teplo, ktoré cítite pri chôdzi naboso v kúpeľni? Okrem príjemných hmatových pocitov, teplá podlaha v kúpeľni úspešne eliminuje nadmernú vlhkosť, zabraňuje vzniku plesní a plesní. Inštaláciu systémov podlahového vykurovania je možné vykonávať na celom obytnom priestore, ale najobľúbenejšie je zariadenie takýchto podláh v kúpeľni.

Existujú dva rôzne systémy podlahového vykurovania - voda a el. Základom každého z nich je použitie určitých zdrojov tepla. Krok za krokom, ktorý popisuje proces inštalácie každého z týchto systémov, vám pomôže nezávisle od pomoci kvalifikovaných špecialistov vytvoriť vykurovanú podlahu v kúpeľni.

Voda "teplá podlaha" v kúpeľni

Pozrime sa na niektoré charakteristické črty podlahy s ohrevom vody. Je potrebné poznamenať, že inštalácia vykurovanej podlahy v kúpeľni je prijateľná pre súkromný alebo vidiecky dom. Pre obyvateľov bytov vo výškových budovách je pomerne problematické pripojiť takýto systém na ústredné kúrenie. Samozrejme, to sa nevzťahuje na "elitnej bývanie", projektktorý často zabezpečuje inštaláciu podlahového vykurovania.

Systém podlah vykurovaných vodou v kúpeľni

Existuje veľa pozitívnych aspektov takéhoto systému podlahového vykurovania na vyriešenie problému jeho inštalácie. Medzi nesporné výhody patrí:

 • Bezpečnosť - prvky teplej podlahy sú bezpečne ukryté pred voľným prístupom, čo znižuje pravdepodobnosť poškodenia. Vďaka malému počtu spojov je riziko úniku minimalizované;
 • Ziskovosť - podlaha ohrievaná vodou umožňuje znížiť náklady na energiu o 15 - 45% pri zachovaní pohodlnej teploty v miestnosti;
 • Environmentálna prijateľnosť - systém je bezpečný pre ľudské zdravie. Vodné podlahy nevyžarujú škodlivé žiarenie a nevytvárajú elektromagnetické pole;
 • Pohodlie je kvalita teplej podlahy, ktorá vám umožní vychutnať si potešenie pri opustení vane alebo sprchy. Nastavenie teploty umožňuje optimálnu teplotu povrchu.

Nevýhody vo vode vykurovanej podlahe by mali zahŕňať:

 • Existencia pravdepodobnosti úniku, ktorú bude veľmi ťažké nájsť, keď k nej dôjde;
 • Povinná prítomnosť vodného čerpadla na udržanie tlaku, keď spadne do systému dodávky vody;
 • Zložitosť inštalácie systému podlahového vykurovania.

Treba poznamenať, že podlaha s ohrevom vody je umiestnená ako komplexný inžiniersky systém, ktorý pri navrhovaní projektu vyžaduje zohľadnenie parametrov vášho domu.

VýberZariadenie na inštaláciu závisí predovšetkým od existujúcich vlastností dodávky energie.

Inštalácia podlahového kúrenia

Vodný systém "podlahového" vykurovania

Uvažujme podrobnejšie o inštalácii vody vyhrievanej podlahy, zastavujúcej v každom stupni.

Modernou vodou vyhrievanou podlahou v kúpeľni je konštrukcia rúr, ktoré sú napojené na zdroj teplej vody. Posledným je prívodné potrubie teplej vody alebo vykurovacia stúpačka. Prostredníctvom cirkulácie vody cez rúry zahrnuté v podlahovej konštrukcii sa jej horná vrstva zahrieva. Potom teplo, stúpajúce z vyhrievaného povrchu, prispieva k udržaniu pohodlnej teploty na nižšej úrovni.

Inštalácia vodnej vykurovanej podlahy

Proces inštalácie sa začína inštaláciou polypropylénových horúcovodných stúpačiek za predpokladu, že neboli predtým nainštalované. Predpokladom je vypracovanie schémy (projektu) umiestnenia týchto potrubí.

Jedným z faktorov, ktoré určujú kvalitu výkonu práce, je riadna hydroizolácia podlahy, ktorá umožňuje zabrániť vážnym následkom v prípade úniku. Pásy z hydroizolačného materiálu musia byť prekryté a spoje musia byť spojené pomocou horáka, sušičky budovy. Dobrá vodotesnosť - výsledok vysoko kvalitných spojov.

​​

Návrh poteru sa plní zmesou expandovaného ílu a cementu. Treba poznamenať, že úroveň tejto väzby musí byť udržiavaná na značkedefinovaná ako hladina hotovej podlahy mínus 5-7 cm Pri plnení povrchu sú povolené malé a malé nepravidelnosti. Počas 2 - 3 dní po práci je potrebné navlhčiť povrch poteru vodou, aby sa zabránilo praskaniu.

V nasledujúcej etape sa položí fóliová izolácia. Spoje pásov sú zlepené hliníkovou páskou.

Pokládka polypropylénových rúrok
\ t

Ďalej prejdite na priamu inštaláciu systému vodnej podlahy. Polypropylénová rúrka sa ohýba podľa schémy a pripevňuje k poteru. Je dôležité, aby vzdialenosť medzi priľahlými časťami potrubia neprekročila 15 - 20 cm, výsledkom čoho je zakrivená konštrukcia, ktorá musí byť pripojená k stúpačkám pomocou regulačného žeriavu. Aby sme sa vyhli problémom, okamžite skontrolujeme systém na tesnosť. Ak nie sú žiadne problémy, vypnite prívod vody a nechajte podlahu vychladnúť.

Druhý poter sa naleje do podobnej zmesi. Pred tým nastavte majáky, aby ste udržali úroveň. V tomto štádiu je dôležitým bodom, ktorý by vás mal upozorniť, rovnomernosť povrchu. Po vysušení poteru môžete začať položiť dlažbu.

Inštalácia podlahy vykurovacím káblom

Inštalácia elektrického vykurovacieho káblového podlahového systému sa skladá z niekoľkých dôležitých krokov, ktoré si vyžadujú postupné vykonanie.

Konštrukcia.Na povrchu podlahy v kúpeľni je potrebné určiť umiestnenie kábla, snímača atermostat. Ďalej realizujeme presun prijatej schémy do plánu. Pri vypracúvaní projektu vychádzame z výkonu systému a sledujeme odporúčané rozstupy medzi pásmi materiálu.

Tepelná izolácia.Izolačná vrstva sa položí na povrch, ktorého drsnosť môže byť 7-8 mm. Ak sa pri kontrole základne vyskytnú výrazné kvapky, potom by mal byť betónový poter prefabrikovaný. Ak izolácia nemá reflexnú fóliu, mali by ste dodatočne položiť hliníkovú fóliu.

Pokládka káblov.Je lepšie položiť vykurovací kábel na kovovú sieťovinu, na ktorej je pripevnený. Okrem upevňovacej funkcie takéto špeciálne sieťoviny neumožnia, aby bol drôt ponorený do kravaty a poskytne celkovú konštrukciu pevnosť. Dbajte na to, aby kábel neprechádzal alebo nepoškodil. Elektrický kábel je pripojený na teplo pomocou spojky, ktorá musí byť ponorená do cementového poteru a umiestnená v najkratšej vzdialenosti od termostatu. Vzdialenosť medzi najbližšou stenou a križovatkou je potrebná najmenej 20 centimetrov.

Inštalácia elektrického podlahového kúrenia na základe vykurovacieho kábla

Inštalácia termoregulačného systému.Regulátor je inštalovaný vo výške 0,8-1 m od podlahy. Senzor je umiestnený vo vlnitej trubici a je umiestnený medzi radmi káblov. Vedenie ďalšieho liatia cementového poteru, kontrola, že rúra a senzor boli nad poterom.

Naplňte povrch podlahy.Vhodné sú aj práceaž do konca, tak opäť starostlivo skontrolujte integritu a neprítomnosť poškodenia všetkých prvkov podlahového systému elektrického káblového vykurovania. Uistite sa, že je všetko v poriadku, pokračujte v liatí. Cementová malta by mala byť rovnomerne rozložená a v potere by nemali byť žiadne dutiny. Ďalej skontrolujeme integritu celého systému a necháme ho uschnúť. Prvé zahrnutie elektrickej vykurovanej podlahy by malo byť vykonané najskôr 30 dní po ukončení práce, čo pomôže zabrániť vzniku trhlín v potere.

Plnenie poteru

Inštalácia podláh na báze termomatov

Proces inštalácie elektrických vykurovaných podláh na báze termomatov sa veľmi nelíši od inštalácie systému pomocou vykurovacieho kábla. Ale rozdiel je stále prítomný.

Vrstvy podláh sú stohované v tomto poradí:

 • Hrubá podlaha (betón);
 • Termomaty;
 • Lepidlo na obklady;
 • Doska.

V prvej fáze sa termomaty položia na pripravený podklad, vopred upravený základným náterom. Ako základ môže slúžiť aj stará dlažba. V miestach, kde budú stacionárne objekty, sa termomaty nehodia.

Výstužná mriežka vykurovacej rohože je úhľadne odrezaná, aby sa zabránilo poškodeniu kábla, a potom je termomat umiestnený na správnom mieste. Medzi susednými jazdnými pruhmi pozorujeme vzdialenosť 5 cm.

Inštalácia elektrického podlahového vykurovania na báze termomatov

Termomat s lepiacou páskou azahrejte zbraň pripevnenú k podlahe. Okrem toho sú na predaj rohože s lepkavým základom. Takýto systém nevyžaduje ďalšiu fixáciu. Termomaty sa najprv navinú na povrch a rozrežú a potom sa ochranný pás odstráni a prilepí.

Poslednou fázou práce je pripojenie snímača a termostatu, oddelenie pripojovacích bodov a kontrola funkčnosti systému.

Tepelne izolované podlahové vykurovanie sa ľahšie inštaluje a lacnejšie ako jeho náprotivok na základe vykurovacieho kábla. Takýto systém je k dispozícii pre inštaláciu pod podlahovú krytinu.

Elektrická podlaha v kúpeľni

Systém elektrického podlahového vykurovania je populárnejší. Základnými prvkami jeho konštrukcie sú:

 • vykurovací kábel, ktorého účelom je premena elektrickej energie na teplo;
 • Termostat vybavený senzorom hrá dôležitú úlohu pri prevádzke elektrického podlahového vykurovania. Je potrebné riadiť vykurovací systém;
 • Vlnitá rúrka;
 • Tepelnoizolačný materiál;
 • Montážna páska.

Elektrické podlahové kúrenie v kúpeľni je dvojakého typu:

 • Podlaha teplého kábla - vykurovací vodič, ktorý môže byť jednožilový a dvojžilový, slúži ako vykurovací prvok. Každý z týchto typov káblov je položený pod poter, ktorý má hrúbku 3-7 cm;
 • Teplá podlaha s podlahovým vykurovaním - je systém samostatných častí vykurovacích vodičov rôznych dĺžok. krmivonapájanie je spôsobené prítomnosťou "montážnych" koncov. Pokladanie termomatov prebieha priamo na spojke a potom sa nanesie vrstva lepidla na dlaždice. Použitie vykurovacích rohoží nemá vplyv na výšku podlahy, pretože sú ponorené do lepidla na dlaždice.
Elektricky vyhrievaná podlaha v kúpeľni

Elektricky vyhrievaná podlaha, usporiadaná v kúpeľni, vám poskytne príjemnú teplotu bez ohľadu na ročné obdobie a prevádzku ústredného kúrenia. Špeciálne regulátory umožňujú nastaviť prijateľnú teplotu a podľa potreby ju meniť. Najčastejšie nie je priestor kúpeľne veľký a po inštalácii zariadenia je stále redukovaný (napr. Podlahové kúrenie nie je potrebné pod umývadlom alebo sprchou). Preto sa inštalácia elektrického podlahového vykurovania stáva nákladovo efektívnejšou.

Video: elektrický systém zariadenia

Na záver by som rád poznamenal, že teplá podlaha v kúpeľni - to je vaše pohodlie a pohodlie. Moderné technológie umožňujú vybrať najvhodnejší systém pre technické charakteristiky a cenovú kategóriu. Doprajte si radosť a pocit tepla dotýkajúci sa vašich bosých nôh. Nechajte svoj sen splniť!