Interiér a dizajn kúpeľa: vytvárajú priaznivý doprovod

Drevený kúpeľ je celý rad wellness procedúr v kombinácii s nádhernou príležitosťou pre nezabudnuteľnú relaxáciu, úľavu od bremena každodenných starostí a nahromadenej únavy. Dokonca aj novovybudované kúpele nemôžu nahradiť omladzujúci efekt skutočného ruského kúpeľa, kde si môžete nielen oddýchnuť umytím negatívu zaprášenej metropoly, ale aj chatovať s priateľmi. Ale to všetko je možné len v prípade, že návrh kúpeľa spĺňa určité požiadavky. Interiér treba premyslieť takým spôsobom, aby sa toto úžasné miesto stalo skutočným vodcom sveta nedotknutej prírody a najlepším spôsobom, ako zatiaľ zabudnúť na márnosť každodennej reality.

Video: nápady na dizajn kúpeľa

Pravidlá na usporiadanie kúpeľa

Prostredníctvom vnútornej situácie, či už ide o návrh oddychovej miestnosti v kúpeli alebo parnom kúpeli, dodržujte niektoré pravidlá ,

  • Pri zariaďovaní je potrebné používať jednoduché línie s dôrazom na pohodlie a pohodlie. Nepoužívajte fantázie, nezvyčajné formya honosné, nepríjemné odtiene.
  • Je potrebné zamyslieť sa nad vnútorným dizajnom kúpeľa tak, aby sa vzhľad nezachytil na nepotrebných detailoch, snažil sa vyhladiť rohy miestností alebo aspoň nepreukázať ich prítomnosť. Naopak, atmosféra je ovplyvnená prvkami, ktoré zdôrazňujú uzavretosť a malú veľkosť miestnosti.
  • Najlepší materiál na kúpanie je drevo. Drevo nielen dokonale absorbuje vlhké teplo, ale má aj liečivý účinok na telo. Na výrobu nábytku je obzvlášť dobré tvrdé drevo: lipa, osika, borovica.

Je potrebné vedieť!
Umelé materiály sa samozrejme môžu použiť na dekoráciu, ale potom sa liečivý účinok beznádejne stratí.

Interiér kúpeľa by sa mal premyslieť do najmenších detailov, každý detail má rozhodujúci význam, má nejaký tajný význam. A pomôže vybrať si návrh kúpeľa vo vnútri fotografie uvedenej nižšie.

Fotografie konštrukcie kúpeľa

Funkčné prvky dekoru

Interiér každej miestnosti pozostáva z mnohých komponentov. Zvážte ich podrobnejšie.

  • Kachle

Ako je známe, hlavným znakom centra ruského kúpeľa sú kachle. Rúra, tradične vyrobená z červených tehál, je v dokonalej harmónii s drevenými stropnými a stenovými panelmi.

Kachle väčšinou nepotrebujú ďalší dekor, ale kachľová zóna môže byť zdobená kameňom alebo sklom.

Kachle sú ústredným prvkom každého kúpeľa
  • Police

Police -špeciálny detail, ktorý pomáha vychutnať si zvyšok na maximum. Podlahy by nemali byť vyrobené z masívneho dreva. Odporúča sa použitie úzkych dosiek, pričom medzera medzi nimi bude do 2-3 cm, čo je potrebné nielen na vytvorenie rovnomerného osvetlenia, ale aj na cirkuláciu vzduchu. Z toho istého dôvodu by police nemali byť šité nabok.

Pohodlné police - sľub vynikajúceho odpočinku vo vani

Potrebujete vedieť!
Ak sú police zavesené z bočných stien, objavuje sa veľké množstvo vzduchu a svetla, priestor sa opticky rozširuje.

  • Dvere
\ t

Zamyslenie sa nad dizajnom interiéru kúpeľa venujte osobitnú pozornosť dverám. Výhodne sklenené dvere z temperovaného tónovaného skla s hrúbkou najmenej 8 mm. Tieto dvere sú zapečatené a nedovoľujú horúcemu vzduchu opustiť miestnosť. Nezabudnite tiež, že dvere by sa nemali otvárať dovnútra.

Pre vaňu s výhodou sklenené dvere

Krása a pohodlie moderného kúpeľa

Možnosti osvetľovacích zariadení

Vytvorenie správneho osvetlenia nie je také jednoduché, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Svetlo by malo byť jednotné a mäkké, nemalo by zaslepiť oči. Svietidlá lepšie umiestnené na rôznych miestach nad hornými policami. Ak je parná miestnosť malá, potom dve lampy s výkonom 40-60 W sú viac ako dosť. Malo by byť zrejmé, že nie je umiestnených niekoľko svietidiel pre jas, ale pre vytvorenie rovnomerného osvetlenia kúpeľa.

Osvetlenie je možné vytvoriť pomocourôzne lampy, ktoré vám umožnia uviesť do praxe akúkoľvek fantáziu a premeniť kúpeľ na čarovný kútik, ktorému dominuje ústup. Nižšie je návrh kúpeľa: fotografie možností osvetlenia, ktoré môžu byť užitočné v interiéri.

Dokončenie podlahy

Ako už bolo uvedené, pri navrhovaní kúpeľov a sáun sa zohľadňujú mnohé nuansy a podlahy v žiadnom prípade nie sú výnimkou. Mnohí robia podlahu v drevenej vani, ale to nie je praktické: strom je rýchlo znečistený, aj keď chodíte v papučiach alebo naboso. Nie je možné lakovať podlahu, dokonca aj vysoko kvalitný lak vyžaruje pri zahrievaní toxické látky. Preto by najlepšou možnosťou bolo obkladanie podlahy a vedenie vykurovacieho systému. V takomto kúpeli bude podlaha vždy teplá a čistá.

Konštrukcia stropu a stien v oddychovej miestnosti

Z nejakého dôvodu sa všeobecne predpokladá, že použitie niekoľkých druhov dreva je vo vnútri kúpeľa nežiaduce, parná miestnosť, údajne z tohto, bude mať trochu laxný vzhľad. Toto je chybné vyhlásenie, pretože kompetentná kombinácia viacerých farieb a typov dreva môže vytvoriť nádherný obraz o životnom prostredí. Môžete použiť ľahké drevo na strop a tmavé drevo na steny. Vyzerá to veľmi zaujímavé.

Farba vo vnútri kúpeľa

Farebná paleta má veľký význam pre dizajn. Sú tu aj pravidlá. Takže, ak sa pýtate pri hľadaní - dizajn kúpeľov: fotografia, môžete vidieť, že najčastejšie vInteriéru dominujú svetlé, pastelové farby. To nie je náhoda: nenápadné odtiene, rovnako ako možné, prispievajú k vytvoreniu atmosféry mieru a harmónie.

Toto je potrebné vedieť!
U lila, ktorá sa používa v kúpeli, sa uprednostňujú hnedé, žlté farby.

To však vôbec neznamená, že sa musíte vzdať jasných akcentov. Milovníci osviežujúceho kúpeľa, keď je cieľom dobiť sa pozitívnou energiou, si vychutnajú bohaté odtiene červenej alebo bohatej oranžovej. Môže to byť obrúsky alebo uteráky - rozhodnete sa.

Jasné akcenty nie sú nadbytočné

V tejto situácii by mal byť nábytok vybraný s prihliadnutím na obloženie, drevené časti sú často pokryté lakom a lakované.

Video o veľmi jasnom súkromnom kúpeli

Chuť, ako sa hovorí, netvrdí. Táto pravda vám umožňuje vytvoriť interiér na rozdiel od predtým videného, ​​jednotlivca. Niekto sníva o veľkom kachle a účinok "polárnych svetiel" na strope, a niekto je ohromený dizajnom kúpeľa s bazénom. Všetko bude závisieť len od vašich preferencií. Interiér, vyrobený s dušou, prinesie radosť nielen vám, ale aj každému, kto sa rozhodne navštíviť vyhľadávaný ostrov duše a očistenie tela - kúpeľ, po ktorom sa cítite znovu narodený.