Je možné položiť dlaždice na dlaždice: ušetríme náklady, ušetríme čas

Naša túžba šetriť veľmi často vedie k tomu, že začneme hľadať možnosť zachovať naše úspory aj v takom zdanlivo zložitom a zodpovednom podnikaní ako oprave. Ako môžete ušetriť na vlastnom dome a na Vašom pohodlí? Samozrejme, že nie! Existujú však niektoré konštrukčné body, na ktorých môžete ušetriť a dokonca aj potrebujete. Napríklad ste sa rozhodli vymeniť starú keramickú dlažbu za novú v kúpeľni a tam ste mali celkom rozumnú otázku: „Môžeme položiť dlaždicu na dlaždicu?“ Odpoveď: "Môžete!"

Úspora nákladov alebo túžba urýchliť proces?

Potreba položiť dlažbu na starú vrstvu môže vzniknúť z troch dôvodov:

  • banálna túžba ušetriť na demontáži starých obkladačiek;
  • veľké veľkosti miestností, keď pokrývanie sťahovacích prác trvá veľa času;
  • krátke lehoty na obklady.

V každom prípade, bez ohľadu na dôvod rozhodnutia, ktoré ste urobili, by ste mali skontrolovať starú dlaždicu „kvôli trvanlivosti“, zrazu to nebude stáť „suseda zhora“.

Špecifickosť prípravy povrchu

Pred pokládkou keramických obkladačiek je potrebné sa ubezpečiť, že starý nemá žiadne chyby a pevne "drží" kravatu.

Opatrne skontrolujte podlahu, poklepte na ňu kladivom,počúvajte zvuk, ktorý dlaždice robí: ak je to „hrkálka“, znamená to, že si stále musíte kúpiť dierovač alebo ho prenajať a rozobrať - táto dlažba nevydrží záťaž a spôsobí zničenie vrchného náteru. Rôzne opuchy a praskliny tiež naznačujú nevhodnosť starého obkladu ako základu nového.

Dlaždice na dlaždiciach? Prečo nie

Kontrola úrovne prahových hodnôt, ktorá je obzvlášť dôležitá pre kúpeľňu. Ak sa po položení dlaždice prahy budú vyššie ako na chodbe, potom, keď sa voda dostane na podlahu (a vždy sa tam dostane - kúpeľňa), kaluže v miestnosti priľahlej k kúpeľni sú nevyhnutné.

Takže všetky merania boli vykonané, povrch starej dlaždice bol skontrolovaný, čo znamená, že môžeme začať s prípravou na inštaláciu. Niektoré pre lepšiu priľnavosť adhéznej kompozície sa vyrobia na vruboch alebo odstránia hornú vrstvu pomocou brúsky. To je správne, hladké glazované dlaždice jednoducho "odtlačia" lepidlo zo seba a iné typy keramických dlaždíc tiež nemajú vysokú absorpčnú schopnosť.

Ako možnosť (alebo možno aj ako jediná možnosť) môžete použiť špeciálnu zmes "Betonokontakt". Ide o základný náter na báze akrylu, ktorý obsahuje cement, piesok a špeciálne plnivá. Zmes má veľmi vysokú priľnavosť a používa sa na spracovanie rôznych povrchov, ktoré sa ťažko absorbujú, vrátane keramických dlaždíc.

Ale predtým, ako pristúpime k uplatňovaniu „Kontaktov na betón“ na obkladačke,musí byť dôkladne očistený od mastnoty, nečistôt, prachu a vlhkosti. Tiež budete musieť uzavrieť s polyetylénom všetky tie prvky miestnosti, ktoré by nemali byť ovplyvnené "Betonokontakt". Sú to potrubia, kohútiky (ak pracujete na stenách) a tak ďalej. V opačnom prípade sa stanete obeťou vlastnej lenivosti - vysušená pôda sa z povrchu odstráni s veľkými ťažkosťami.

Keď je povrch pripravený, môžete začať pracovať. Môžete použiť zmes s valčekom a kefou, hlavnou vecou je chrániť ruky gumenými rukavicami, inak sa vaša pokožka okamžite zablokuje.

Ošetrenie podlahy „Betonokontakt“ - prípravné štádium prác

Po spracovaní „betónovým kontaktom“ sa dlaždica zdrsní, podobne ako list hrubého hrubozrnného papiera. Toto je ideálny základ pre budúce pohlavie.

A takto vyzerá povrch dlaždice spracovanej „Betónovým kontaktom“ tak blízko
.

Po zakrytí celého povrchu starej dlažby základným náterom bude trvať približne tri hodiny, kým sa praskne dym - zmes by mala vyschnúť a čiastočne absorbovať do podkladu. Po tejto dobe, môžete začať pracovať na obloženie, a môžete dokonca ani omietky povrchu, ale len v prípade, že je hladký. Ak sú nezrovnalosti, budete musieť tráviť čas aj na omietky základne - nechcete žiadne problémy pri pokládke dlaždíc?

Ako vidíte, je možné a dokonca potrebné položiť dlaždice na dlaždice, aby ste ušetrili čas a peniaze. Len nezabudnite, že akékoľvek opravy, sprevádzané túžbou zachrániťmôže viesť k veľkým problémom v budúcnosti. A nemusia sa rozliať, záleží na tom, ako a čo zachrániť.