Je možné položiť laminát na linoleum: faktory ovplyvňujúce rozhodnutie

Podrobný návod krok za krokom poskytnutý každým zodpovedným výrobcom pre laminát, ktorý vyrába, obsahuje informácie o prípustných variantoch základne. Výrobcovia tvrdia, že pokládka laminátu na linoleum, ako aj na parketové podlahy, môže byť vykonaná podľa pravidiel uvedených vo všeobecných smerniciach. Avšak proces usporiadania priestorov s týmto materiálom, namontovaný na vrchole linolea, má niekoľko jemných odtieňov. Je žiaduce vedieť o nich tých, ktorí sa už po niekoľkých rokoch neuskutočnia.

Ihneď položená laminátová podlaha po krátkom čase začne vrčať, "zdvihnúť" druh domu, robiť nepríjemné vibrácie pod nohami. Potom sa uzamykací systém uvoľní a zlomí, objavia sa praskliny, vlhkosť, prach, piesok privedený na podrážky obuvi z ulice prenikne cez ne. Ide o prirodzené následky porušovania technológie a odporúčania výrobcu, medzi ktorými je často rozhodujúca nesprávna príprava základne.

Pokládka laminátu na vrchole linolea je možná podľa stavebných požiadaviek a odporúčaní výrobcu
.

Prečo položiť laminát na linoleum?

ZapNa prvý pohľad by táto metóda mala byť prekvapujúca. Vo väčšine prípadov je stará podlaha úplne demontovaná. Podlahy, ktoré sú k dispozícii na podlahe, sú však v súlade so stavebnými predpismi a pravidlami určenými výrobcom použiteľné ako vynikajúci podklad, ktorý absorbuje zvukovú rezonanciu laminátových podláh. Majiteľ areálu nebude musieť získať korok alebo penový materiál, tráviť čas inštaláciou odpisov a vyrovnávacie vrstvy, čo je potrebné najmä vo výškových budovách s nepokojnými susedmi.

Vzhľadom na izolačné vlastnosti linolea sa tepelné straty výrazne znížia. To je dôležité pre vlastníkov autonómnych nízkopodlažných budov a majiteľov bytov nachádzajúcich sa na prízemí priamo nad prvými stropmi a suterénmi od nadácie. Takže linoleum ako dodatočná vrstva viacvrstvovej podlahovej konštrukcie umožní dosiahnuť ekonomický efekt, a to tak pri pokládke, ako aj v procese následnej prevádzky.

Je úsporné a vhodné položiť laminovaný povlak na linoleum
.

Ak bude základom linoleum

Aby sa predišlo predčasnému opotrebeniu laminátového povlaku položeného na linole, musí sa zohľadniť tento počet požiadaviek:

  • povrch podlahy s vysadeným linoleom by nemal mať priehlbiny, ohyby a výbežky s výškovým rozdielom roviny viac ako 2 mm na 2 m hotového priestoru;
  • je založené nalinoleum, ktoré plní funkciu substrátu, musí byť suché, absolútne čisté;
  • Linoleum musí byť pevne a bezpečne pripevnené k podlahe.

Medzi laminát a linoleum sa odporúča položiť ďalšiu izolačnú vrstvu. Zvyšuje tepelný výkon podlahy a znižuje prenikanie zvukových vibrácií. Hrúbka zvoleného materiálu pre izolačnú vrstvu zariadenia s výhodou presiahla 2 mm. Izolačná vrstva je usporiadaná priečne k smeru podlahových dosiek.

Odporúča sa položiť izolačnú vrstvu v smere laminátových dosiek
.

Závislosť od veku základne

\ t

Otázkou „je možné položiť laminát na linoleum“, existuje niekoľko správnych odpovedí. Závisia od kvality a „veku“ podlahy dostupnej na podlahe. Samozrejme, staré opotrebované linoleum nie je vhodné na podlahy. Zvlášť ak podlahová doska nie je potešená bezchybnosťou. Musí byť úplne demontovaný, betónový povrch musí byť brúsený, odporúča sa vytvoriť nový polymérny alebo betónový poter.

Staré, ale stále silné a rovné podlahy s linoleom by sa mali považovať za nedôveru. Ak bol materiál použitý na usporiadanie prepustený asi pred pätnástimi rokmi, práve skončil operačné obdobie. Staršie verzie tejto podlahy boli vybavené látkovým základom, ktorý sa počas rokov aktívneho používania prirodzene opotreboval. S environmentálnou bezpečnosťou vo výrobkoch vyrobených aj v minulom storočíboli problémy. Je tu ďalšia nepríjemná námietka: pod linoleom by sa mohli množiť kolónie baktérií ničiacich stavebné materiály, plesne, plesne, nepriaznivo ovplyvňujúce hygienické podmienky a ľudské zdravie.

Nové linoleum a laminátová podlaha

Kto by mohol položiť laminátové podlahy na novú linoleum?

  • Majitelia bytov v novej budove, ak developer predal domov s jemným povrchom.
  • Noví vlastníci zrekonštruovali pred predajom bývania zo sekundárneho fondu.
  • Podobná situácia môže nastať, ak predtým vybrané linoleum nie je v súlade so všeobecným dizajnom interiéru.
Pokládka lacného laminátu na linoleum potiahnutom povrchu

Dobre vybavená podlaha s novým linoleom pomôže znížiť množstvo potrebné na nákup materiálu. Vzhľadom k prítomnosti tejto vyrovnávacej vrstvy si môžete kúpiť laminát s menšou hrúbkou lamiel. To bude výrazne lacnejšie podlahy, hrúbka prvkov, ktoré sa pohybuje od 9 do 11 mm. Na dokonale rovný povrch je možné položiť laminátovú podlahu s doskami hrubšími ako 8 mm.

​​

Video: proces štandardného ukladania

Ak sa však rozhodlo o demontáži opotrebovaného starého linolea, proces montáže laminovaných podlahových pásov sa vykonáva podľa všeobecných noriem:

Laminátové podlahy možno položiť linoleum, ak tvorí pevný, trvanlivý, bezchybne hladký, špecifikovaný v stavebných predpisochnadácie. Staré linoleum nie je vhodné na ďalšie použitie ako vyrovnávacia vrstva a podklad.