Je možné prilepiť tapetu na tapetu: pravdepodobnosť a význam

Vyriešené - steny budú opäť zdobené tapetou. Vyzbrojení potrebným počtom nových rolí, chcem sa len ponáhľať do "bitky". Koniec koncov, proces lepenia je skutočnou tvorivosťou, a to je predovšetkým v dôsledku ohromujúcej rozmanitosti textúr a kresieb. Ale jedna úzkostlivá otázka stále robí zastaviť a poškriabať hlavu - môžete prilepiť tapetu na tapetu alebo nie? Skutočné dilema. Ale jej rozhodnutie je zrejmé.

Staré až nové: Sú významní významní?

Lepenie tapety na tapetu vám umožní ušetriť nejakú časovú periódu - odstraňovanie, niekedy proces nie je rýchly. Nebudú žiadne hromady odpadu a nebudú musieť lícovať steny. Tu, možno, všetky výhody. Odsudzuje nové tapety, ktoré majú byť umiestnené na vrchole starých, ste úprimne riziko.

Profesionálny pohľad na „aktualizáciu“

Opýtajte sa odborníka: môžete prilepiť tapetu na tapetu? Ako odpoveď, určite dostanete rozhorčený "nie." Čo túto kategorizáciu motivovalo? Po prvé, nedostatok všetkých druhov záruk, že "čerstvé" sa bude vo všeobecnosti držať starého náteru. Po druhé, možné "nepríjemné prekvapenia" vo forme bublín a iných pôžitkov nebude bez povšimnutia.

V dôsledku toho sa očakáva neplánovaná „zmena“ so všetkými následnými dôsledkami: strata drahocenného času, finančné straty a nievtip rozmaznaná nálada. Samozrejme, po „tapetovom fiasku“, všetko môže byť v zásade ponechané „tak ako je“, ale predstavoval si si, že finále opravy?

Odstránenie starých tapiet pomocou nástroja je pracným „špinavým“ procesom, ale podľa stavebných noriem je povinné
.

Kľúčom k vysokokvalitnej „priľnavosti“ nového pásu k stene je iba úplné odstránenie celého starého náteru. Na dôkladné čistenie stien budete potrebovať vodu a špeciálny separátor rozpúšťadiel. Aplikujte roztok pripravený podľa inštrukcií na stenách a počkajte, kým nebude nasýtený celou štruktúrou - uvidíte, že sa môžete naozaj zbaviť aj "tvrdých orechov". Ak je to potrebné, manipulácia sa môže niekoľkokrát opakovať.

Obnažené steny budú s väčšou pravdepodobnosťou vyzerať neatraktívne a treba ich upraviť. Pred vložením by sa mali odstrániť všetky nevýhody.

Príprava stien na tapetu je zárukou dlhodobého servisu a dokonalej povrchovej úpravy
.

Zhrnutie

Samozrejme, nikto nemá právo zakázať vám lepiť tapety na tapety. A ak ste stále pevne nastavený na experiment, pamätajte - nové tapety môžu byť "umiestnené" iba na papierových predchodcov. Vo všetkých ostatných vinylových puzdrách sa musí starý materiál odstrániť.

Pamätajte! Lepenie nových tapiet na staré bude v každom prípade znižovať životnosť prvej tapety.

Aj keď sú vaše „súčasné“ tapety po obvode miestnosti držané „svedomia“,ich reakcie na lepidlo. V duete s novým plátnom sa môžu jednoducho odlepiť od steny. Divadlo bude niečo iné!

Lepenie tapety na pripravený povrch zaručuje kvalitný výsledok

Jediná situácia, v ktorej možno považovať „nové za staré“ za rozumnú možnosť, je žiť v nájomnom byte a potom, ak je „nová“ rozpočtová trieda. Vo všetkých ostatných prípadoch to bude stáť viac.

Vážiť klady a zápory a pokúsiť sa urobiť najlepšie rozhodnutie pre seba. Hoci lepenie tapiet je jednou z najčastejších aktivít doma opravy, nedržte ho každý mesiac?