Je možné utesniť otvory v strešnom strope: aktuálne riešenia a dostupné metódy

Pravdepodobne nikto nebude tvrdiť, že zavesený strop je veľmi krásny a moderný. Lesklý alebo matný, biely alebo čierny, čiernobiely alebo vzorovaný - je rovnako dobrý v každom dizajne. Ale niekedy ideálne hladký, dokonale hladký a úchvatne luxusný povrch sa stáva predmetom zážitkov spojených s výskytom dier alebo rezov. Ťažko si predstaviť, ako je možné mechanicky poškodiť strešný strop: ani detské hračky, ktoré deti odhodia v rôznych smeroch, ani bláznivé šampanské korky teoreticky nemôžu spôsobiť chyby, ale napriek tomu môže v každom okamihu vzniknúť otvor na strope. bežnej náhodnosti. A ak sú takéto náhodné nehody, potom existujú spôsoby, ako ich odstrániť.

Otvor v bezšvovom textilnom strope

Máte veľké šťastie, ak máte bezšvový strešný strop a malý otvor s veľkosťou päť rubínovej mince. Avšak, nenechajte sa ponáhľať, aby sa radovali, pretože to bude trvať veľa úsilia úplne odstrániť problém.

Nemôžete prilepiť veľkú dieru k stene pomocou náplasti. Jediný spôsob, ako sa dostať, je dotiahnuť plátno

Aby sme sa zbavili chyby, ktorú oko, ktoré trápi oko, potrebujete kúsok látkovej látky vo farbe stropu (rovnako môžete použiť aj inú farbu).neskôr budete musieť maľovať škodu neskôr), alebo ak nie je nič podobné po ruke, kus textilnej lepiacej pásky. Náplasť musí byť prilepená na vnútornú stranu stropu univerzálnym transparentným lepidlom (Moment je v poriadku, ale najlepšie je použiť lepidlo na báze kyanoakrylátu). Uistite sa, že okraje poškodenia sú pevne spojené s náplasťou a neodstraňujú sa od nej. Potom, čo je diera „zaliata“, môžete ju maľovať vo farbe stropu.

Ak je diera dosť malá, môžete ju opatrne šiť nylonovou niťou, ale to by sa malo robiť veľmi opatrne, aby sa zabránilo ďalšiemu odklonu otvoru v boku. Po vykonanej manipulácii bude potrebné poškodenie namaľovať, ale ak sa všetko robí svedomito, potom nebude existovať žiadna stopa o dôsledkoch strany alebo detských žartov.

Ak je strop PVC natiahnutý

Ak máte bezšvíkový strop na báze PVC fólie, potom riešenie problému nebude také jednoduché. Ak chcete "zničiť" nenávidené škody, budete musieť znížiť kus plátna s dierou a znovu naplniť. Takýto „somersault“ je možné vykonať sám, len ak výsledná chyba vznikla v blízkosti steny (10-15 cm). V opačnom prípade budete musieť úplne zmeniť strop. Áno, a tiež: ak sa rozhodnete odstrániť poškodenú oblasť a „vytiahnuť“ strop na stenu, potom buďte pripravení na to, že ak sa vyskytnú akékoľvek iné problémy s „pokladom“, inštalatér môže odmietnuťzáručná oprava.

Malý otvor v blízkosti steny možno jednoducho „vytiahnuť“

Variant s veľkou náplasťou je tiež možný, ale v praxi ho možno použiť len vtedy, ak stropy v byte alebo dome majú dostatočnú výšku (čím vyšší strop, tým menej chýb je zrejmé).

V prípade bezšvovej tkaniny alebo stropu z PVC môže pomôcť ďalší veľmi obľúbený spôsob, ako odstrániť rôzne chyby vrátane otvorov. V mieste vpichu môžete jednoducho vyrobiť buď originálnu aplikáciu tkaniny alebo farebného filmu, alebo nainštalovať prídavnú lampu, alebo namontovať vetraciu mriežku. Takéto riešenie problému pomôže nielen zbaviť sa nepríjemného poškodenia oka, ale aj doplniť interiér novým štýlovým prvkom.

Žiadosť - zaujímavá cesta z nezaujímavej situácie

Ako utesniť dieru vo fólii

Ak sa v priečnom páse pozdĺž švu objavila medzera, potom „stratiť zápis“ - opraviť poškodenie už nie je možné a musíte zavolať majstrom, aby úplne natiahli strop strechy. K podobnej udalosti môže dôjsť z týchto dôvodov:

  • zlá inštalácia stropu alebo rovnakých nekvalitných materiálov;
  • nadmerné napätie;
  • zle zváraná tkanina.

A ak je výskyt dier z týchto dôvodov, máte právo požadovať od spoločnosti úplnú náhradu škody alebo náhrady stropu.

Dobre, ak sa vám alebo vášmu dlhujete v dôsledku výskytu nechcených dier v stropepre príbuzných, pozrite sa na zdanlivo negatívnu situáciu pre ich výhody:

  • ste mali možnosť úplne obnoviť svoj strop alebo ho okoreniť roztomilými aplikáciami;
  • nahradenie plátna bude oveľa lacnejšie, pretože už máte rám;
  • inštalácia nového stropu bude trvať oveľa menej času a nebude vám odoberať jednu kvapku zdravia, pretože nebudete musieť vytiahnuť nábytok, koberce a domáce spotrebiče.

Záleží len na vás, aby ste dieru v strešnom strope zaplombovali sami, alebo zavolajte majstra, majte však na pamäti, že v prvom prípade riskujete stratu svojej drahocennej záruky av druhom prípade svoje peniaze.

Detailne o strešných stropoch: video