Jednoduché spôsoby, ako ozdobiť záhradu

Záhradné a záhradné pozemky slúžia pomerne hmatateľným praktickým účelom - ich hlavným cieľom je pestovať na nich ovocie a zeleninu. To znamená, že tieto oblasti využívame na potraviny. Ale tieto oblasti sa môžu zamerať na štýl, transformovať pomocou šrotových materiálov a dokonca aj zbytočných vecí, ktoré ste odpisovali, mýliť sa s odpadom. Jednoduchá záhradná dekorácia s vlastnými rukami - fotografie, malé triky a nezvyčajné nápady, ktoré sme pre vás vybrali v tomto materiáli.

Video: nápady do-it-yourself záhrady

Najzrejmejšou možnosťou je záhradkárstvo

Najjednoduchším a najbežnejším spôsobom transformácie pozemku je samozrejme jeho záhradkárstvo. Kvety a živé ploty sú organickým a samozrejmým riešením. Kvetinové záhony a zelená výsadba - najlepšia dekorácia pre záhradu. Pridanie do záhrady zelene, vyriešiť niekoľko problémov naraz.

 1. Kvetinové záhrady dávajú stránke dobre upravenú a „spravodlivú“.
 2. Vertikálne záhradníctvo zvýši objem v oblasti, skryje niektoré nedostatky (sušené stromy alebo pne, prístavby s lúpacím náterom atď.). Použite svätožiara, brečtan, chmeľ a citrónovú trávu.
 3. Živé ploty pomôžu rozdeliť územie do zón, skryť ichdržanie pred zvedavými očami. Zvyčajne používajú tuju, divokú ružu, jazmín a lila.
Ekologizácia je najobľúbenejším spôsobom, ako ozdobiť záhradu

Tip: ak vaša voľba padla na vertikálne záhradníctvo a chcete, aby vaša záhrada bola voňavá s kvitnúcimi zelenými kobercami pokrývajúcimi steny počas obdobia kvitnutia, najprv cez ne natiahnite lano alebo rybársky vlasec. Takže rastliny rýchlo pokryjú požadovanú plochu a budú rásť lepšie, navyše môžete kontrolovať ich smer.

Výzdoba praktického zamerania

 • Pergoly

Ak chcete vybaviť miesto pre komunikáciu s hosťami v tieni ovocných stromov, lepší nápad ako nainštalovať altánok, nenájdete. Vyberte si modely zo stromu namiesto zo syntetických materiálov - vyzerajú ušľachtilejšie a organicky zapadajú do atmosféry každej záhrady. V záhrade môžete tiež urobiť mini-altánok pre dovolenku z práce, a môžete nájsť neobvyklý skleník tvorivej formy.

 • Nábytok

Nábytok je dobrým spôsobom, ako zlepšiť aj záhradu, dokonca aj vidiecky dom, av oblasti záhrady bude užitočný. Kované dielne alebo štylizované stoličky a stoly dodajú dômyselnosť a rafinovanosť územia, najmä ak kombinujete takýto nábytok so zeleným plotom alebo baldachýnom čerstvých kvetov. Takže naraz riešite dva problémy: objekt použitia bude slúžiť ako prvok dekoru.

 • Ploty a ploty
\ t

Prvá vec, ktorá zasiahne hostí, je plot. Vzhľadom k svojej výzdobe je tiež potrebné myslieť. Ochrana pred zvedavými očami a votrelcami jedôležitý, ale plot môže slúžiť nielen na praktické účely.

Ohradu možno urobiť umeleckým predmetom

Použite kučeravé pletivo, kovové prvky fantazie. Plot možno vysadiť dievčenským hroznom, rovnakým brečtanom alebo ruží. Ak je váš plot je pevný, maľovať s jasnými farbami, použite ornamenty a kvetinové vzory.

Oživte plot jasnými farbami - to prispeje k zvýšeniu atraktívnosti celej lokality
.

Birdhouses

Ak chcete, aby záhrada bola vždy naplnená cvrlikaním vtákov, môžete vybaviť vtáčie domy, bazény a kŕmidlá pre vtáky. Použite svoju fantáziu, zabudnite na primitívne námestie domy - aby Birdhouse neobvyklého tvaru, niekoľko poschodí, postarať sa o farbu. Takže vaša záhrada ožije v doslovnom a obraznom zmysle - bývanie pre vtáky môže byť vrcholom vašej záhradnej výzdoby.

Neobvyklý hniezdny box môže byť zaujímavým prízvukom v dekore

Poradenstvo pri maľovaní: čokoľvek sa rozhodnete maľovať, je lepšie zvoliť si svetlé, upokojujúce farby, ktoré dodajú svetlo do exteriéru.

 • Originálne osvetlenie

Ak je oblasť veľká, budete potrebovať osvetlenie v noci. A všetky druhy bateriek, lampy prísť na záchranu v dizajne a dekorácie. Použite závesné svietidlá, ktoré môžu byť vybavené minikonečkami so závesnými závesmi, veľkými lampášmi so sviečkami, vitrážami a domy-lampy. Takže otázka osvetlenia bude odstránená, a môžete dať tajomstvo a dokoncabáječná ich záhrada. Tiež girlandy vyzerajú dobre.

So správnou voľbou bude záhrada vo dne iv noci zakopaná do kvetov
.
 • Pridajte vodu

Najkrajšou dekoratívnou výzdobou záhrady sú rybníky. V závislosti od oblasti sa mení veľkosť rybníka alebo potoka. Okrem toho, toto je vynikajúce riešenie, ak podzemná voda na mieste leží blízko povrchu - takýto krok umožní obsadiť časť pôdy, ktorá je nevhodná na použitie na výsadbu. Ak ozdobíte rybník ľaliami, leknami, spustíte doň živú rybu alebo hodíte most, stanete sa majstrom skutočnej Narnie. V blízkosti si môžete dohodnúť postavy morských panien, rozprávkových tvorov. Môžete ozdobiť rybník plávajúcimi sviečkami.

Zapnutie režimu tvorcu: kvintesencia tvorivosti

Pomocou zdrojov vašej fantázie môžete vytvoriť skutočne jedinečný a jedinečný krajinný dizajn, ktorý by bol túžbou. Okrem toho nie je potrebné vynaložiť báječné sumy na nákup drahých bronzových alebo kamenných sôch. Nezávislá výzdoba záhrady z improvizovaného materiálu získava čoraz väčšiu popularitu a navyše vám umožňuje vyjadriť sa ako dizajnér, sochár, výtvarník atď.

Čokoľvek, čo môže vaše oko spadnúť, môže ísť na cestu. Pozrite sa do košov skladovacích priestorov a prístreškov - tam už ležali staré veci, ktoré mohli dostať druhý život. Štipka fantazie, odvážneho dobrodružstva a zmyslu pre krásu - to všetko, čo vy a ja budeme potrebovať v tomto vzrušujúcom biznise. No, a samozrejme, minimálna investícia - bez nej(na farbu a iné podporné materiály).

 • Stará obuv

Ak budete maľovať zbytočnými detskými alebo dospelými topánkami s farbou (alebo ju môžete nechať mimochodom, s úmyselným rozstrapkaním, jednoducho nezabudnite na umývanie), zmenia sa na veľkolepý prvok dekoru. Môžu inštalovať malé lampy pozdĺž cesty, postaviť mini-lôžka z topánok, dať do nich sviečky a nainštalovať ich na verandu. Správne štylizované staré topánky a vhodný kontext - a topánky vyzerajú vhodne a štýlovo.

Topánky - kreatívna verzia kvetinového záhonu
 • Zlomené veci

Vyzdobené stavebné materiály (tapeta, piliny, tehla a dlažba) sa dajú položiť na dekoráciu, ak k tejto otázke pristupujete s tvorivosťou a veľkou iróniou. Popraskané dlaždice alebo rozbité tehly môžu byť rozbité na kusy a rozložené s úlomky cesty. Ak sú v dome nežiaduce CD, môžu tiež skrášliť cestu.

Mozaika užitočná na najviac neočakávaných miestach

Fragmenty môžu byť zavesené na rybárske vlasce na lampy, zdobené korálkami a kamienkami, môžete položiť obrubníky - v závislosti od toho, koľko zdrojového materiálu máte a ako ďaleko ste pripravení ísť na svoj nápad.

Zlomené hrnce môžu byť naplnené zeminou, mierne vykopané do zeme a vysadené jasnými farbami tak, aby neboli viditeľné žiadne trhliny - voila, dekor je pripravený.

Pozostatky sutín, piesku a rozbitých tehál môžu byť natreté v rôznych farbách a rozmiestnené okolo kvetinových záhonov s rôznymi vzormi. títostavebný odpad môže byť položený na koľajniciach - nie je potrebné ísť najjednoduchším spôsobom, položiť ich obyčajnými kamennými dlaždicami, je to nudné.

Nepotrebné plastové a sklenené nádoby sa často hromadia v krajine, najmä po prázdninách. Nechcete sa zahodiť? Použite ho ako materiál na dekoratívne účely. Správne vyrobené záhradné dekorácie z plastových fliaš alebo sklenených nádob budú vyzerať drahé a nezvyčajné. Fľaše môžete aplikovať rôznymi spôsobmi:

 1. Pri dnách sklenených fliaš môžu byť usporiadané rovnaké cesty.
 2. Z obrazovo vyrezaných plastových fliaš máte nádherné záhradné girlandy, hrajte si s kvetmi a textúrou, na internete je na internete veľa majstrovských kurzov.
 3. Fľaše môžu byť plnené farebnými sypkými látkami (piesok, mulčovanie) a môžu byť z nich vyrobené - mini-plot pre kvetinové záhony, rozmiestnené pozdĺž ciest, použitie rezaných plastových fliaš na sadenie malých rastlín - vyzerá veľkolepé.
 4. Ak Veľký Experiment žije vo vašej duši a je dostatočne silný, môžete ísť ďalej - urobiť lampu zo sklenených fliaš a cementu: sklo prenesie svetlo, dostanete netriviálny dekoratívny prvok s minimálnymi nákladmi.
 5. Dná fliaš môžu byť užitočné na výzdobu samotného domu - na verande môžete na stenu urobiť mozaiku.

Fotografie myšlienky použitia sklenených fliaš:

Kreatívny záhon zo sklenených fliaš
A dokonca aj ležadlo na odpočinok!
Originálne záhradné svietidlo

Plastové fľaše budú užitočné všade

Originálne svietidlá
Roztomilá lienka z plastových fliaš určite ozdobí vašu záhradu
 • Zrkadlá a rámy

Ak máte pár starých alebo popraskaných zrkadiel v zásobníkoch, so správnym sprievodom a zložením ich fragmentov bude váš exteriér skutočne veľkolepý. A ak máte snímky zo starých obrazov alebo z tých istých zrkadiel, môžete vytvoriť jedinečný kvetinový záhon kombináciou týchto prvkov.

Ako vidíte sami, možnosti záhradnej a záhradnej dekorácie sú celé more. Môžete robiť umelecké predmety vlastnými rukami, môžete si vziať hotové prvky ako základ a vyzdobiť podľa svojho vkusu. Ak existuje fantázia a trochu trpezlivosti, vaše stránky budú iskriť farbami a farbami. Skúste, experimentujte, buďte odvážni.