Jednoduché spôsoby, ako položiť trávnik

Existuje stará anekdota, kde sa britský pán pýta na tajomstvo pestovania dokonalých anglických trávnikov. Na čo odpovedá: „Nie sú žiadne ťažkosti - tráva musí byť neustále rezaná a napojená. A aby to robili aspoň dvesto rokov. “ Pravda je pravdepodobne ukrytá vo vtipe. Bude trvať roky práce a pozornosti na pestovanie trávnika s trávou najlepšej dĺžky a mäkkosti. Ale teraz existuje spôsob, ako rýchlo zariadiť v prírode miesto na odpočinok. Človek má len kúpiť trávnik roll, kladenie a starostlivosť, pre ktoré každý môže.

Čo predstavuje zakrytie trávnika

Biológovia potvrdzujú, že prirodzená produkcia trávnatej trávy z dostatočne kvalitného a hustého trávnika nie je ľahká úloha. Bude to vyžadovať čas a úsilie. Samozrejme, vyhliadky na dlhoročnú prácu a očakávania mnohých nezastavia. Dnes je však jednoduchšia možnosť - umelý trávnik. Jeho nákup nie je lacný. Ale môžete rýchlo vytvoriť na svojich stránkach trávnaté pozemky, zdobia záhradu, kvetinovú záhradu alebo dvor. Po pár týždňoch po položení sa získa výsledok - výborný trávnik.

Na získanie nádherného trávnika okolo domu nie je potrebné sa oň starať celé roky
.

V podstate,Zariadenie valcovaného trávnika sa odlišuje od pestovaného nezávisle. Toto je živá tráva. Špecializované farmy ich pestujú zo semien, čo trvá približne 3 roky. Hotovým materiálom sú rohože na mletie, ktorých základom je pevná sieťovina. Jedna rezaná vrstva má šírku 0,4 až 0,6 ma dĺžku 1,9 až 2,15 m, v závislosti od výrobcu (t.j. plocha je asi 0,8 až 1,24 m2). Výška materiálu je asi 2,5 cm, treska môže vážiť od 15 do 30 kg. Takéto bylinné platne sa len valia do rolí. Zvyčajne sa skladujú na paletách.

Význam prípravných prác

Po rozhodnutí o nákupe, nie je potrebné ponáhľať sa - materiál neznáša dlhodobé skladovanie. Spočiatku by sa mala vykonať dôkladná príprava pôdy na trávnik - bez toho by trávnik dlho nevydržal. Pôda sa spracúva podľa rovnakých pravidiel ako pred zasiatím obvyklej vhodnej trávy.

Miesto by malo byť zbavené pňov, domácich alebo stavebných úlomkov, ktoré sa nedajú zakopať do pôdy. Rôznorodé byliny sú odstránené zo zeme spolu s trávnikom. Je veľmi dôležité starostlivo vybrať zostávajúce buriny, najmä rhizomatózne rastliny, z pripraveného územia. Tento plantajn, žriebä, žihľava, pšeničná múka, púpavy, snyt, žihľava, atď. V oblastiach špeciálneho nahromadenia takýchto burín sa odporúča urobiť herbicídny prípravok Roundup. Pred položením trávnika by sa zem mala kopať lopatou alebo kultivátorom. Pozemské gule sú zlomené arozdrvené na veľkosť približne 2 cm v priemere.

Ak sa na mieste nachádzajú ílovité pôdy so slabým odtokom vody, musí sa položiť drenážna podložka vysoká 5-10 cm od vrstvy piesku a štrku. Tým sa zabráni hnilobe koreňov a zlepší sa priepustnosť povrchu vody vo vode. Odporúča sa zavádzať do pôdy rôzne zlepšujúce zložky (na zvýšenie plodnosti, nižšej kyslosti, zlepšenie štruktúry). Týždeň pred chvíľou, kedy sa plánuje položiť rolovaný trávnik vlastnými rukami, sa na miesto aplikuje komplexné hnojivo, asi 50 g na meter štvorcový. Všetky zložky sú dobre premiešané.

Predtým je potrebné dôkladne pripraviť pôdu
.

Potom prejdite do fázy plánovania lokality, po ktorej nasleduje navíjanie špeciálneho valca (podbíjanie). Tieto práce sa vykonávajú v suchom počasí, keď pôda nie je lepkavá. Valcovanie je potrebné pre vyrovnávanie a zhutňovanie pôdy, v ktorej by mala byť úrodná vrstva 10 - 15 cm hrubá, hladina rovnej valcovanej zeminy by mala byť o 2 cm nižšia ako výška koľají.

Tipy na pokládku valcovaného trávnika

Odborníci odporúčajú inštalovať valcovaný trávnik na jar, začiatok jesene alebo v lete. V teplom bude vyžadovať pravidelné zavlažovanie. Je lepšie vykonávať prácu v suchom, ale nie horúcom počasí.

Odporúča sa, aby sa zakúpený trávny porast okamžite položil a neodložil na uskladnenie. Odporúča sa položiť trávnik vlastnými rukami na jeden alebo dva dni po odrezaní a dodaní zákazníkovi. Pred pokládkou valcovaných valcov sa musí uchovávaťtienisté miesto - na slnku av horúčave sa môže tráva prehriat ', zožltnúť a zomrieť. Aby sa tomu zabránilo, dosky sa pravidelne zavlažujú. Ak je z nejakého dôvodu omeškanie oneskorené, je možné dosky rozložiť a zaliať. Táto časovo náročná práca predĺži životnosť rastlín na ďalší deň alebo dva.

Zakúpené krytie je možné samostatne inštalovať pri dodržaní niektorých pravidiel
.

Pri začatí ležania sa trávnikové rohože jemne odvíjajú, pričom sa na pripravené časti pôdy kladú presne v priamke. Práca vykonávaná na doske alebo štítu, aby sa neposunula bahno. Po položení prvého radu je dobre zatlačený silnou doskou, aby sa zabezpečil úplný kontakt koreňov so zemou. Rovnako ako pri každej ďalšej podlahe. Aby nedošlo k roztrhnutiu trávnika, nemôže riadiť alebo silne nútiť. Povolený valček s ľahkým valčekom na odstránenie vzduchu a vytvorenie fit.

Riadok musí byť zakončený celou tabuľkou alebo polovicou. Nasledujúci sa začína položiť s polovičným kusom kotúča, aby sa získal šachovnicový vzor a nespájali priečne švy. Priľahlé trávne pásy by mali byť tesne priliehajúce. Hrany môžu byť spojené malým šmýkadlom, takže po zvinutí nie sú žiadne medzery. Nemôžete prekrývať trávnik. Medzery medzi doskami, najmä nad 1,5 až 2 cm, sú tiež nežiaduce, na pevnine s komplexnou konfiguráciou sa dosky podľa potreby odrežú. Ale nie je možné umiestniť malé kúsky trusu okolo okrajov.

Kotúče sa ukladajú plošne.priľahlé riadky

Každý získaný šev a koniec trávnika sú pokryté úrodným zložením pôdy. Ak je miestna pôda hliny - použite zmes rašeliny, hlinky a piesku (v častiach 1: 2: 4). V prípade piesočnatej pôdy sa podiely rovnakých zložiek menia (v častiach 2: 4: 1). Na rašelinovej pôde sa používa zmes rašeliny a piesku (3: 1). Bezprostredne po položení je potrebné hojné zavlažovanie, aby voda nielen nasiakla trávnik, ale aj zem pod ním do hĺbky asi 3 cm.

Ako zachovať krásu buriny

dni 15 alebo 20, pričom korene rastú spolu s pôdou. Dbajte na to, aby ste sa postarali o rožkový trávnik, aby sa doštičky s väčšou pravdepodobnosťou zakorenili. V lete, v horúcom a suchom čase, potrebujete bohaté denné zavlažovanie. Keď trávnik rastie, je potrebné vodu menej často, 1-2 krát za 10 dní.

Dlhá životnosť trávnatého porastu bude poskytovať len primeranú starostlivosť
.

Počnúc druhým rokom bude potrebné trávu pravidelne kosiť (vždy opatrne vyberať odrezané časti). Ideálna výška zelene je 4 - 5 cm, prvé kosenie sa vykonáva pri raste trávy a je potrebné strihať len jej špičky. V nasledujúcich časoch sa nože kosačky postupne znižujú (vždy by mali byť ostré). Trávnik sa vykonáva od polovice jari do októbra. Počas období dažďa kosia trávy častejšie a sú rezané nižšie. V období sucha nie je potrebná časť a kosačky sú vyššie. Od okamihu kosenia môžete začať kŕmiť rastliny minerálnymi hnojivami. Urob to skôrzalievanie.

Trávne platne možno ľahko zvinúť do kotúčov

V zime musíte kosiť svoju lúku. Keď nie je sneh a zima, je lepšie na tejto stránke chodiť. A na jar piercingom blbom zbaviť kaluže roztavenej vody. Keď pôda vyschne, tráva sa bude musieť česať a prevzdušňovať.

Video: trávnik na znášku

Svoj pozemok môžete rýchlo premeniť vytvorením rovnomerného obalu na ňom s krásnou smaragdovou trávou. Prvých pár rokov sa ani nemusíte starať o odstraňovanie burín alebo kontrolu škodcov. Dodržiavanie jednoduchých pravidiel pre pokládku a starostlivosť o valcované trávniky umožní spresniť krajinu, vrátane oblastí so strmými svahmi.