Jesenná starostlivosť o záhradné ruže: najmä kŕmenie a balenie kríkov na zimu

Rose - kráľovná záhrady sprisahania. Je rozmarná, vyberavá a náročná na starostlivosť, ako všetky korunované hlavy. Práca v ružovej záhrade sa nezastaví ani s prístupom na jeseň, práve naopak, najťažšie opatrenia na prípravu ruží na zimovanie v septembri práve začínajú. Kompetentná starostlivosť o ruže na jeseň je predpokladom pre ich bezpečný odchod z hibernácie.

Video: tipy na starostlivosť o ruže na jeseň

Príprava ruží na prezimovanie

Kŕmenie je najdôležitejšou súčasťou celoročnej starostlivosti o ruže všetkého druhu. Znížením zloženia krmiva by sa malo vážne zmeniť. Dusíkaté hnojivá, vrátane hnoja, sú relevantné v období aktívneho rastu sadenice, pretože vyvolávajú vznik nových výhonkov. Od polovice augusta je ich používanie ukončené. Mladé výhonky nie sú schopné prežiť zimu, a keď polievanie a jarné rozmrazovanie môže infikovať hnilobou a celým Bushom. Jesenný dresing by mal obsahovať draslík a fosfor, čo vyvoláva rýchlu tvorbu hustej kôry, čo znižuje reakciu rastliny na zmeny teploty.

Blahobyt závisí od dobrej starostlivosti na jeseňružové kríky na jar

Recepty na minerálne krytie ruží na jesenné obdobie

 • Na prípravu roztoku sa vyžaduje: 10 g síranu draselného; 25 g superfosfátu; 2,5 g kyseliny boritej. Zmes sa zriedi v 10 litroch vody a použije sa na zavlažovanie.
 • Rozprašovací roztok sa môže pripraviť z rovnakých častí monofosfátu draselného a superfosfátu (po 15 g) a 30 litrov vody. Na zalievanie sa rovnaké prísady riedia 10 litrami vody.

Záhradníci, ktorí odmietajú používať hotové priemyselné hnojivá na svojich pozemkoch, vyrábajú roztoky obohatené týmito látkami o zavlažovanie z prírodných produktov. Dobrým zdrojom fosforu a draslíka je drevný popol, ktorý sa jednoducho pridáva do vody. Ďalšie tajné skúsení záhradníci - kopali okolo Bush banánové kože. Produkt bohatý na draslík obohatí pôdu.

Príprava ruží na zimovanie: zastavenie vegetačného obdobia

Záhradné ruže, ktoré sú výsledkom mnohých rokov experimentov s krížením a chovom nových odrôd, stratili svoj prirodzený časovač, čo viedlo k zimnému obdobiu. Bez pomoci mrazom sa ruža zmestí do celej svojej slávy, s púčikmi a práve uvoľnenými listami, čo nakoniec povedie k zničeniu kríka po zmrazení v tekutine rastliny. Starostlivosť o ruže v septembri je obmedzená na pozastavenie vegetačného obdobia.

Ruža, ktorá sa stretla s rozkvitnutými mrazmi, takmer určite zomrie, takže vegetačné obdobie treba zastaviť vopred
.

Základné opatrenia na zabránenie vzniku nových výhonkov:

 • znížené zavlažovanie;
 • 39. obmedzenie prístupuživiny a kyslík ku koreňom;
 • zoškrabanie výhonkov a vytvorených púčikov.

Zavlažovanie ruží v jesennom období si vyžaduje prísnu rovnováhu. Bohatá hydratácia spôsobí rast čerstvých výhonkov, ale nedostatok tekutín negatívne ovplyvní stav koreňov. Do polovice septembra sa zvyčajná časť zavlažovania musí znížiť o 2 - 3 litre a pri veľkom množstve prírodných zrážok je lepšie pokryť ruže filmom, aby sa zabránilo nadmernému zmáčaniu povrchového koreňového systému.

Skúsení záhradníci neodporúčajú rezať stonky na jeseň, pretože čerstvé výhonky sa okamžite začnú objavovať v oblasti rezu pukov, ale nemôžete nechať kvety kvitnúce a zelenajúce, pretože čerpajú živiny z hlavnej štruktúry závodu, čo ho oslabuje obdobie. Púčiky a výhonky štipka, to znamená, že sa vädnú bez toho, aby boli odstránené, čo vedie k ich prirodzenému dozrievaniu a sušeniu.

Uvoľňovanie pôdy a vykopávanie pôdy medzi kríkmi počas tohto obdobia sa už nevykonáva. Jediná práca, ktorá sa musí urobiť v ružovej záhrade je čistenie odumretých lístia. Jeho hnilobou môže spôsobiť infekciu kríka, takže listy sú starostlivo zozbierané a spálené.

Takáto starostlivosť o ruže v septembri by sa mala vykonávať dovtedy, kým nebude stála zmena teploty negatívna. Na zimu by mala byť rastlina už pripravená ísť do posledných štádií prípravy na mráz - na prerezávanie a úkryt.

Prerezávanie ružových kríkov

Prerezávanie kríkov sa vykonáva už pevne.ustálená teplota pod nulou. Včasné balenie ruží nebude prospešné, pretože zbytočne chránená rastlina nedostane dostatočnú imunitu voči chladu. Všetky spadnuté listy a plody, slabé mladé výhonky a nadmerné výhonky podliehajú odstráneniu. Na realizáciu tejto práce, ako aj na celú jesennú starostlivosť o ruže, môžete postupne postupne uvoľňovať krík z nadmerného zaťaženia v priebehu septembra a novembra. Do novembra by mali zostať len silné konáre s hustou kôrou, ktoré vydržia pokles teploty. Optimálny počet výhonkov 3-5.

Prerezávanie ružových vetiev sa vykonáva diagonálne ostrými nožnicami
.

Dĺžka zostávajúceho kmeňa závisí od výšky pukov. 3-4 bude dosť dosť na to, aby Bush rástol nádherne s nástupom jari. Skúsení záhradníci pred týmto postupom, zvyčajne koncom októbra alebo začiatkom novembra, sa odporúča skontrolovať s lunárnym kalendárom. Odporúča sa prerezávať ruže na klesajúcom mesiaci. Niekoľko pravidiel umožní obriezku vykonávať v najvyššej možnej kvalite:

 • používajú sa iba ideálne ostré nožnice, ktoré pri drvení nedrvia stonku;
 • 53) pred použitím sa prístroj dezinfikuje roztokom alkoholu alebo mangánu;
 • rez sa vykoná v uhle 45 stupňov;
 • rozrezané puzdrá sa postriekajú 5% roztokom síranu meďnatého alebo 3% zmesou Bordeaux;
 • Aby sa zabránilo tomu, že by sa žihľavka infikovala baktériami a škodcami, rezy sa ošetrujú záhradným ihriskom a kmene sa bielia.

Všetky odpadky,vzniknuté po týchto operáciách musia byť spálené, pretože odlupujúce sa listy a konáre sú pravdepodobným zdrojom infekcie pre ružové kríky.

Zavedenie je nevyhnutným postupom

Puzdrá musia byť mierne zaschnuté, aby sa mohli zakryť, aby ste ich mohli prikryť ťažkým filmom z ťažkého dažďa tým, že ho umiestnite okolo kmeňa. Pozemky nahromadené na 20-30 centimetrov musia byť úplne suché. Môžete pridať k zloženiu niektorých piesku alebo pilín. Hilling zabraňuje praskaniu stoniek a horná časť koreňového systému pred zamrznutím a umieraním.

Balenie ružových kríkov je poslednou fázou prípravy na zimovanie

Každý záhradník má svoj vlastný materiál na balenie ruží:

 • lapnik;
 • film;
 • pytlovina;
 • továrenská netkaná textília Lutrasil;
 • papier alebo lepenka;
 • 68) drevené debny.
Pyramída vetvičiek a pytloviny - jednoduchý a účinný spôsob balenia ruží na zimu

S rôznymi prístupmi v obaloch sa záhradníci dohodli na jednej veci: starostlivosť o záhradné ruže na jeseň musí zahŕňať tento postup, pretože v strednom pásme podnebia ani nenáročné parkové ruže neprežijú zima.

Najlepší materiál na balenie bude ten, ktorý poskytne suché a relatívne chladné zimovanie. Lepenka a papier, namáčanie a lámanie pri prvom rozmrazení - nie je najlepšou voľbou, ako aj materiály s priepustnosťou kyslíka. Najlepší materiál väčšina záhradkárov volať lapnik, ktorý poskytuje dobréteplotu a potrebné vetranie. Podobný efekt je vytvorený vyhodením napnutým cez drôtený rám. Zahradníci, ktorí sa k otázke dôkladne priblížia, zavrú štruktúru zhora drevenou krabicou.

Starostlivosť o ruže na jeseň - starostlivý a časovo náročný proces, ale pre starostlivého záhradníka, ruže ďakujú za svoje bohaté kvitnutie na jar.