Kanalizácia vo vani - schéma zariadenia, inštalácia, voľba racionálnej možnosti

Čo vidiecky dom bez kúpeľa! Opláchnite v sprche - to je pochopiteľné, všetci sme sa každý deň osprchovali. Kúpeľ je však úplne iný. Iba v kúpeli môžete vyčistiť tak, že telo aj duša sú očistené. Odstráňte trosky z potu, parné kosti, úplne relaxovať. To vyhovuje horlivému majiteľovi kúpeľa. Ale výstavba kúpeľa nie je o nič menej zložitá ako výstavba domu. Musíte byť dobre vyznaní vo všetkých procesoch. Viete napríklad, ako urobiť kanalizáciu vo vani? Aj tu má svoje vlastné nuansy, ktoré treba zvážiť.

Čo potrebujete vedieť pre zariadenie

Aj pri budovaní základu kúpeľa by ste mali zvážiť systém likvidácie znečistenej vody. Všetky potrubia vedúce z roštu v parnom kúpeli a umývacej miestnosti (sprcha), ako aj z toaletnej misy (ak je k dispozícii) sa položia pred položením podláh. Pre kúpeľ je dostatočná drenáž, takže potrubia by mali byť inštalované šikmo smerom k odtoku.

Ak sa kanalizačný systém v kúpeli vykonáva správne, mnohé problémy samé zmiznú.

Odtokové rúry položíme aj vo fáze nadácie
.

Čo by sa malo zohľadniť pri výstavbe kanalizačného systému?

  • Koľko umývateľnýchvypočítaný kúpeľ
  • Ako sa bude používať - ​​sezónne alebo natrvalo
  • Existuje spoločná kanalizačná oblasť alebo je potrebné usporiadať samostatnú, iba pre kúpeľ
  • Bude v kúpelni WC
  • Aká je pôda v tejto oblasti (absorbuje vodu dobre alebo zle)
  • Ako hlboko zamrzne pôda v zime
  • Čo je hladina vody

Tu je vzorový zoznam toho, čo je potrebné pre nie veľmi komplikovaný kanalizačný systém.

Stavba: od jednoduchých k zložitým

Neexistuje jednoduchšia situácia

Najjednoduchšia kanalizačná kanalizácia je upravená, ak je malý sezónny kúpeľ postavený bez WC. Potom maximum, ktoré urobíte, je odvádzať odtokové potrubie z kúpeľa. Voda vstupuje do zásobníka s vhodným objemom (v priemere 30 litrov vody sa vynakladá v priemere na 2 osoby v kúpeli vo vani). Každá nádoba je vhodná - kovová alebo plastová hlaveň, detská vanička, všetko, čo je po ruke. Z takejto skladovacej nádrže sa potom voda môže použiť na zalievanie lôžok alebo iných domácich prác. Ak je na mieste filtračný žliabok, možno naň poslať odtokové potrubie a nie je potrebné usporiadať skladovaciu nádrž.

Ďalšou vynikajúcou príležitosťou na neprimeranú prácu je prítomnosť centralizovaného alebo autonómneho kanalizačného systému na predmestí. V tomto prípade privedieme odtokové potrubie do existujúceho systému a už sa viac neobťažujeme. Mimochodom, v takejto situácii je celkom možné zariadiť toaletu v kúpeli, takže odpad budezlikvidovať spolu.

Základná drenážna šachta

Táto kanalizačná sústava je zriadená, ak je podzemná voda dostatočne hlboká, inak nebude vaša jama naplnená ani odpadovou vodou ako podzemnou vodou.

Kanalizačný systém pre kúpeľ je teda odvodňovací otvor. Vo vzdialenosti dvoch alebo troch metrov od kúpeľa vykopá diera. Rozmery jamy by mali zodpovedať spotrebe vody v kúpeli. Najčastejšie robia elektromer na meter na meter - to je dosť dosť. Ak sa pôda vo vašej oblasti skladá z pieskovca alebo hliny, potom vaša diera nemusí byť ani posilnená - voda presakuje cez steny a dno otvoru. Súčasne bude prechádzať cez pôdu, bude čistený.

Schematické zariadenie vypúšťacieho a vypúšťacieho otvoru

Ak je pôda viac sypká, potom by sa bočné steny mali zosilniť - dokonca aj s doskami alebo bridlicou, a môžete položiť steny jamy pomocou tehál, alebo nainštalovať betónové krúžky, môžete dokonca perforovať, alebo pomocou debnenia naliať cement. Niektoré inštalujú staré kovové sudy bez dna v jamke. Tu je však potrebné vziať do úvahy, že počas zmrazovania zeme, najmä ílu, môže byť takáto hlaveň vytlačená von. Takže je lepšie pracovať hneď, ale potom nebudú žiadne ďalšie problémy.

Zariadenie na odvádzanie studne

Pre spoľahlivejšie čistenie odpadových vôd sa vykonáva odvodňovacia šachta. Princíp je rovnaký ako pri odtokovom otvore, len je stále naplnený dodatočným odvodnením - štrkom, štrkom, expandovaným ílom alebo rozbitou tehlou.

Existuje možnosť a záložkyjamy bridlice criss-cross na udržanie medzier medzi listami. Drenáž do jamy je umiestnená tak, aby povrch zostal od 20 do 50 cm, a je naplnený pôdou zhora, až kým nie je rovný.

Vlastnosti umiestnenia drenážnej šachty

Ak je pôda piesčitá, namiesto vrtu môžete vytvoriť drenážnu podložku (horizontálnu). Je vykopaný výkop, od 30 cm do 1 m hlboký, asi 30 cm široký a 1 meter dlhý. Do neho sa naleje drvený kameň alebo iná drenáž (hrúbka vrstvy je 20 cm), povrch sa položí na vrch. Odtokové potrubie je zobrazené na vankúši.

Pokládka drenážnych rúrok na štrkové lôžko - filtračné pole

Ak je však pôda ílovitá, priepustná pre vodu, budete musieť aplikovať viac síl. Najprv je potrebné skontrolovať to isté, náhle je pod ílovitou vrstvou viac priepustná vrstva vody. Potom sme kopať jamy do tejto vrstvy, a potom - obvyklé drenážne dobre. Ale keď hliny ide tuhé, štruktúra sa stáva zložitejšou. V spodnej časti jamy z vrtu odoberáme odtokové potrubie alebo niekoľko. V priekope pod rúrkami zabezpečujeme dodatočné drenážne podložky. A nad nimi je možné umiestniť záhradné postele, záhony alebo trávnik, aby sa oslobodili od ich zavlažovania.

Nádrž alebo septik

A nakoniec najťažším kanalizačným systémom v kúpeli je septik. Takýto systém sa vykonáva, keď budete vaňu používať nepretržite a urobíte ju pevnou, s odpočívárňou a toaletou. Najčastejšie sa však v takýchto prípadoch na stavenisku nachádza kanalizačný systém a môžete ho pripojiť do vane. Avšak,len v prípade, že uvedieme stručný popis tejto stavby.

Kanalizácia s dvojkomorovou septikom

Systém je podobný zariadeniu na odvodnenie vrtov v ílovitých pôdach. Namiesto odvodnenia je inštalovaná jímka, do ktorej je zachytený pevný odpad. Ako sa tieto odpady akumulujú, je potrebné zavolať do žumpy čerpací stroj. Táto jímka môže byť jednoduchá, ale existujú možnosti pre dvoj- a trojkomorový septik.

Na videu budú uvedené štandardné pravidlá pre výstavbu vodovodných rozvodov, ktoré sa používajú pri organizácii autonómnej kanalizačnej siete pre akúkoľvek budovu:

Podobne. Možnosti nie sú príliš veľa, v zásade sú si navzájom podobné. Okamžite vidíme, ako prebieha vývoj sanitárneho procesu. Ale aj tá najťažšia možnosť je celkom realistická, aby ste to urobili sami. A aj keď posledný systém, septik, môžete si kúpiť už hotové, cena za takú kanalizáciu je pomerne vysoká. Preto je lepšie starostlivo preskúmať vaše stránky a vybrať vhodnú možnosť z vyššie uvedeného.