Klimatizácia alebo klimatizácia - ako správne zvoliť?

Rôzne technické zariadenia na vykurovanie a chladenie bývania majú dlhý a pevný vstup do našich životov. Radiátory, ohrievače, klimatizačné zariadenia, vyhrievané podlahy, ionizátory a zvlhčovače vzduchu. Je to veľa zariadení, ale tlačidlá vrátane nich a regulácia ich práce, to je ešte viac. Čiastočne sa vyrovnať s vytvorením priaznivej mikroklímy môže klimatizácia, ale jeho "výhľad" je príliš malý: v lete chladný, ale v zime je nepravdepodobné, že by sa zahrieval. Zdá sa však, že systém kontroly klímy dokáže všetko. Je potrebné zistiť, čo je lepšie, klimatizácia alebo klimatizácia? Zvážte túto otázku zo všetkých strán: od technických a finančných.


Čo je dobrá klimatizácia?

Nebudeme hovoriť o výkone, energetickej účinnosti a iných vlastnostiach klimatizačných zariadení - všetky sú odlišné a závisia od výrobcu zariadenia, jeho triedy, nákladov, zameriavame sa len na tie parametre, ktoré objasnia, či je klimatizácia dobrá. priaznivé podmienky v dome.

Dobré! Najmä v lete, keď je overboard + 30 + 35 ° C, sa asfalt roztaví a voda v fontánoch začne variť. Môžete bezpečne nastaviť pohodlnú teplotu pre život a dávať domáce úlohy. Optimálna teplota, mimochodom, v takejto situácii na ulici je 20-22 ° C.

Klimatizácia je skvelý spôsob, ako sa ochladiť v letnom horúčave, ale v zime niePre vykurovacie miestnosti je potrebné zapnúť

Klimatizačné jednotky s meničom, menovite tento typ rozdelených systémov, ktoré sa teraz predávajú s ranou, môžu nezávisle udržiavať danú teplotu, aj keď sa teplota počas dňa dramaticky mení. To znamená, že ľudská účasť, takmer nevyžadujú, dobre, okrem toho, že on a off.

Okrem chladenia miestností ich klimatizácia môže zohrievať, je však nepravdepodobné, že by sa s touto misiou dokázal vyrovnať v mrazivej zime. Na jeseň a na jar stále v poriadku.

V mimosezónnych klimatizačných jednotkách typu „teplý studený“ alebo, ako sa to tiež nazýva, reverzibilné klimatizačné jednotky môžu nahradiť tradičné ohrievače oleja. Ale je tu jedna, ale! Takéto split systémy pre vykurovanie fungujú len pri pozitívnych teplotách vonku, hoci niektoré modely sa môžu vyrovnať s poslaním, ktoré im bolo pridelené, a pri -5 ° C. Existujú však špeciálne tepelné klimatizačné zariadenia, ktoré sú navrhnuté pre efektívnu prevádzku pri teplote -25-30 ° C, ale táto radosť nie je lacná.

Zhrňme . Klimatizačné zariadenia "vedia, ako" vychladnúť a teplo. Dobre sa vyrovnávajú s prvou funkciou, ale nie s druhou.

Inteligentná regulácia klímy - čo milujú?

Hlavným rozdielom medzi klimatizáciou a klimatizáciou je, že nevie, ako si myslieť. Klimatizácia vie ako! Spája v sebe prácu veľkého počtu domácich spotrebičov: klimatizačných zariadení, ionizátorov, odvlhčovačov a zvlhčovačov, ventilácie na prívod a odvod vzduchu, radiátorov, systémov podlahového vykurovania. žeovládať prácu všetkých týchto technológií, jeden diaľkový nebude stačiť. Tu potrebujete počítač, ktorý dokáže skombinovať zariadenia do jedného. Vďaka nemu bude možné nastaviť určitý program, ktorý bude udržiavať priaznivú mikroklímu v dome, a teplota vzduchu, jeho vlhkosť a saturácia iónov sa môže počas dňa líšiť.

Napríklad vo dne, keď nikto nie je doma, bude systém udržiavať optimálnu teplotu + 20 + 22 ° C av noci, keď každý spí a bude potrebné veľké množstvo čerstvého chladného vzduchu, teplota klesne na +18 ° C.

Klimatizačný systém zvláda veľa starostí: v zime fúka a ohrieva vzduch v zime
.

Jeden jednotný systém spolu s niekoľkými nástrojmi kontroly:

  • teplota v miestnosti
  • vlhkosť vzduchu
  • ventilácia
  • s vykurovacím systémom
  • ionizácia, filtrácia, ozonizácia vzduchu.

V záujme uľahčenia riadenia, maximálneho prínosu pre zdravie a úspor energie možno systém klimatizácie „stanoviť“ v určitých rámcoch alebo scenároch. Napríklad si môžete nastaviť individuálne parametre pre každú miestnosť doma, vybrať najvhodnejšiu možnosť pre spálňu, kuchyňu, škôlku, obývaciu izbu. Systém môžete „vynútiť“, aby nezávisle vybral zdroje tepla a ich výkon. Môžete naprogramovať ďalšie štúdium a analýzu meteorologických podmienok. Všeobecne platí, že možnosti hmotnosti.

ManažmentKlimatizácia môže byť vykonaná na dotykovom displeji. Tu môžete nastaviť rôzne parametre teploty, vlhkosti vzduchu, stupňa ionizácie.

Ako vidíte, ovládanie klimatizácie má mnoho výhod, ktoré umožňujú jednoznačný záver: inteligentný systém je oveľa účinnejší ako tradičná klimatizácia.

Ako si vybrať - zhrnutie

Otvorme všetky mapy naraz: ovládanie klimatizácie je omnoho drahšie ako klimatizácia v domácnosti. Aj keď to s najväčšou pravdepodobnosťou už viete. Je pravda, že sotva môžete odhadnúť rozdiel v peňažnej hodnote, ktorý sa odlišuje od klimatizácie a klimatizácie.

A teraz viac. Cena klimatizácie je druh prchavej postavy, ktorú nie je možné presne vedieť. Skladá sa zo súboru komponentov: z podmienok úlohy, ktorú nastavil vlastník bytu, z počtu zariadení integrovaných do systému, od vzdialenosti zariadení od seba navzájom. Stále však možno nazvať približné údaje.

Napríklad teplotné snímače stoja od 200 do 500 eur za jeden kus (môže byť niekoľko, mimochodom), nástenný panel s ovládacím panelom - 500-700 eur, reléový modul - od 200 do 1000 eur , Pridajte sem náklady na všetky zariadenia: klimatizačné zariadenia, ionizátory, ohrievače, radiátory atď. Okrem toho nie každé zariadenie môže byť voľne integrované do klimatizačného systému: väčšina tradičných zariadení nemá zabudovanýriadiaci modul a tie, ktoré ho stoja najmenej 30-40 tisíc rubľov. Tu jearitmetika.​​

Pokiaľ ide o klimatizačné zariadenia, ich cena sa pohybuje od 5 do 40 - 50 tisíc rubľov. V tomto ohľade je výhoda na strane rozdelených systémov!

Samozrejme, že výmena klimatizácie za klimatizáciu bude veľmi drahá, pretože toto množstvo zahŕňa prístroje a ich pripojenie a inštaláciu samotného systému. Hodnota v tomto prípade však nie je určená nákladmi na zariadenie, ale kvalitou života, ktorý dostanete po získaní inteligentného systému klimatizácie.