Kombinácia tapety v interiéri: pravidlá a techniky dizajnu

Tapety - nudné, banálne a tradičné? Nie, je to rôznorodé, zaujímavé a originálne. Samozrejme, len v prípade, že interiér bol spracovaný s predstavivosťou a nadšením. Kombinácia tapety je úžasný spôsob, ako premeniť izbu z jednoduchej miestnosti na luxusný byt. Toto nie sú pompézne slová. Kombináciou farby a textúry môžete zónu vytvoriť priestor a urobiť z neho jedinečný.


Vyberanie farebnej palety

V prvom rade, výber tapety, osoba sa riadi svojimi túžbami a osobnými preferenciami. A to je správne, pretože je to ten, kto žije v byte a farebný dizajn by mal priniesť radosť, a nie obťažovať. V živote je toľko problémov, niekedy naozaj chcete ísť do svojho „bezpečného prístavu“ a jednoducho si oddýchnuť od svetského rozruchu.

Pri vytváraní svojho interiéru však musíte brať do úvahy špecifiká dopadu konkrétnej farby na psychiku. Preto musíte vedieť, akú farbu tapety, a to, čo ornament bude vyzerať v interiéri.

Farebné koliesko vám povie, ako vybrať farbu

Na určenie harmónie môžete použiť takzvané "koleso farby", v ňom je okolo kruhu rovnomerne rozložených 12 základných farieb. Ak sú farby v okolitých sektoroch, môžu byť použité spoločne na vytvorenie pocitu relaxácie.

Ak sa farby nachádzajú v opačných sektoroch, potom sa vzájomne dopĺňajú. Preto ich kombinácia dodá interiéru a dynamike. Ak chcete vo Vašom byte použiť kombináciu tapiet - fotografia „Farebné koliesko“ bude veľkou pomocou v tomto zaujímavom biznise.

Základné zásady spájania tapiet

Kombinácia tapiet v interiéri dnes dosiahla novú úroveň kvality. Ak sa v stagnujúcich časoch tapety nelíšil ani v textúre alebo rôznych farieb, potom moderný trh ponúka veľa riešení a variácií. Táto tapeta a non-tkané, a vinyl, a odolné voči vlhkosti, a textilné. Preto nie je prekvapujúce, že kombinácia tapety získala status obľúbeného koníčka.

Kombinácia tapety - úžasný interiér

Pred začatím opráv je potrebné posúdiť hlavné charakteristiky miestností: účel, výšku stropov, stupeň osvetlenia a polohu okien a dverí. Tieto údaje spolu vytvárajú všeobecnú predstavu o celistvosti miestnosti a umožňujú vám vedome si vybrať vhodný štýl. Potom môžete určiť spôsob dokončenia a zakúpiť všetky potrebné materiály.

Použitie vo veľkých a priestranných izbách s dobrou výškoutakmer akúkoľvek kombináciu spôsobov. Hlavným problémom nadmerného priestoru je jeho naplnenie nejakým druhom obsahu. Toto sa netýka naplnenia miestnosti veľkým množstvom nábytku, ale je to otázka rôznych vizuálnych efektov, ktoré sú dosiahnuté kombinovaným dizajnom. Týmto spôsobom môžete skryť niektoré nedostatky miestnosti a dokonca ich magicky premieňať na výhody.

Ak máte problémovú miestnosť, pomôže to vyriešiť všetky problémy spájania tapiet v interiéri - fotografie v článku sú jasným dôkazom. Izby prechádzajú do úplne odlišných izieb s vyhladenými rozpormi.

Kombinácia tapety na hlave hlavy je zaujímavou technikou na rozdelenie priestoru na spanie

Veľmi často bola potreba kombinácie pôvodne stanovená v myšlienke výstavby miestnosti. Týka sa to napríklad dizajnu jedálne a pracovného priestoru kuchyne alebo priestoru na spanie a hry detskej izby. Pokiaľ ide o spálňu, interiér, ktorý susedí s čelo postele, sa považuje za odlišný inými tónmi a textúrami. V predsieni by mala byť dekorácia steny v blízkosti televízora odlišná od zvyšku miestnosti.

Metódy kombinovania tapiet

Možnosti kombinovania tapiet sú odlišné. Tento článok bude považovaný za najpopulárnejší.

​​

Vertikálne pruhy

Striedavé pásy tapety vytvárajú vynikajúci vizuálny efekt. Za týmto účelom by ste mali kúpiť tapetu rovnakej textúry a šírky. Pri lepení sa pás strieda jeden po druhomjeden po druhom. Čo sa týka farebnej palety, tu môžeme odporučiť dve možnosti: harmonickú kombináciu odtieňov rovnakej farby a kontrastnú kombináciu úplne opačných farieb spektra.

Vertikálna kombinácia v interiéri vytvára ilúziu vysokého stropu

S monochromatickou kombináciou sa vytvára zvláštna hra priamočiarych tieňov, ktorá nepochybne dodá interiéru a pôvabu. Kontrastná konfrontácia kapiel dodá miestnosti osobitosť a originalitu a zdôrazní jej charakter.

Je možné použiť tapetu s rôznymi obrázkami. Takýto trik vytvorí atmosféru tepla a útulnosti v miestnosti a vytvorí sa jemný náznak podobnosti dizajnu s nejakým štýlom alebo érou. Napríklad retro efekt sa dosiahne striedaním pruhovanej tapety so vzorom puntíkov.

S lepením zvislých pruhov nie sú žiadne ťažkosti. Vkladanie stien sa robí "s presahom" a tiež s použitím originálnych kľukatých a vlnových spojov.

Dôležité: križovatka pásiem nebude vôbec viditeľná, pretože ide o hranicu prechodov farieb a textúr.

Rozdelenie na horizonty

Ďalšou spoločnou metódou spájania stien sú striedavé vodorovné pruhy. Takéto rozdelenie horizontov je často vyjadrené kombináciou korkových alebo drevených panelov s jednoduchou maľbou. Ale stále najobľúbenejšie rozdelenie na obzore je s použitím tapety.

Horizontálne rozdelenie opticky rozširuje "hranice" malých miestností

Lepenie horizontálnych pásikov nie je také jednoduché. Tu je potrebné vziať do úvahy niektoré funkcie. V prvom rade ide o križovatku, musí sa presne merať a ešte lepšie kresliť rovnú čiaru rovnobežne s podlahou a orientovať ju pozdĺž nej.

Dôležité: toto odporúčanie sa musí zohľadniť, aby úroveň tapety zodpovedala úrovni nábytku umiestneného v miestnosti.

Pri horizontálnom kombinovaní často existuje veľmi citlivý problém, ktorý sa týka nerovných a vyčnievajúcich hrán. Je to riešené celkom jednoducho, na to je potrebné použiť pri návrhu rôznych obrubníkov, drevených lamiel a polyuretánových výliskov. Tieto zariadenia nielenže vytvoria spoje, ale budú pôsobiť aj ako dekoratívny prvok.

Vložky do tapiet - pôvodný efekt

Táto konštrukcia zahŕňa prácu s vopred pripravenými stenami: tapeta je prilepená alebo natretá stenami - vložky sú prekryté existujúcim povrchom. Technológia takejto kombinácie je pomerne jednoduchá: tapetové vložky sú vyrobené z masívnej tapety, hlavne na netkaných textíliách.

Kusy môžu mať rôznu veľkosť a tvar. V klasickom štýle je povolené rámovanie vložky tenké lišty a hraníc. Na vytvorenie pocitu neoklasickej atmosféry sú vhodné vložky zložitých geometrických tvarov, pričom obdĺžnikové a štvorcové vložky sú vhodnéznámky baroka.

Kombinované vložky poskytujú možnosť stelesniť množstvo jedinečných riešení

Nie je problém s lepením vložiek, pretože všetky okraje sú zázračne zakryté rámom. Výstupom je vynikajúca tvorba štýlového dizajnu, ktorá dodá miestnosti osobitosť a romantiku.

Kombinácia záplat - patchwork

Táto metóda je vhodnejšia pre ľudí s bohatou predstavivosťou, ktorí potrebujú priestor na vyjadrenie vlastných tvorivých myšlienok. Týmto spôsobom človek na stenách vyjadruje svoju individuálnu víziu umenia. Môžete prilepiť objednané kombinácie, a môžete multi-farebné chaotické bloky. Hlavná vec, že ​​celá izba vyzeral atraktívne a krásne.

Patchworková kombinácia - neštandardné prostredie

Harmónia kombinovania náplastí sa dosahuje použitím materiálov navzájom kombinovaných. Napríklad to môže byť tapeta s rôznymi odtieňmi - fialová, fialová a baklažán. Použitie viacfarebných náplastí je tiež prípustné, len niečo, čo by ich malo zjednotiť, napríklad rovnaký typ ornamentu.

Pridelenie výklenkov a výčnelkov

Množstvo výklenkov a vyčnievajúcich prvkov v miestnosti nie je nevýhodou. A nemali by ste skrývať a maskovať takéto miesta vôbec. Môžu byť odlíšené od spoločného priestoru a pridať jasné farby. Na tento účel sú výklenky a výčnelky pokryté tapetou s kontrastnými farbami. To znamená, že ak je hlavný tón steny biely, potom môže byť výklenokčierna a sivá; ružová stena je vhodná pre zelenú a svetlo zelenú farbu a na modrej stene môžete vytvoriť broskyňovú rímsu.

Pridelenie výklenkov a výčnelkov - pôvodné rozhodnutie

Dôležité: tapety s hieroglyfmi a ornamentom sú vždy vhodné pre výklenky v jednofarebnej miestnosti.

Problém s touto verziou kombinácie je jeden - veľký počet ďalších uhlov a rovín. Pre zvyšok je všetko tradičné: meranie, strih, pasta.

Video: Kombinácia s fotografickou tapetou

Jednou z najzaujímavejších dekoratívnych techník je kombinácia štandardnej povrchovej úpravy s fotografickou tapetou. S variantmi takýchto rozhodnutí sa predstaví video.

Okrem toho tapetu možno kombinovať nielen s tapetami, ale aj s obkladačkami, nástennými panelmi, prírodným kameňom, korkom a sklom. Variácie hmoty: malá predstavivosť, predstavivosť a túžba zmeniť svoje domovy a nudný interiér sa zmení na módne a štýlové.