Kombinácia tapety v obývacej izbe: fotografické nápady, spôsoby optickej premeny priestoru

Obývacia izba je srdcom domu. Denne sa tu zhromažďujú všetky domácnosti, zdieľajú svoje dojmy zo dňa, chatujú, smejú sa, relaxujú a trávia čas spoločne, ticho sedia v útulných kreslách pri krbe. Je to obývacia izba, ktorá určuje tón pre interiér celého domu, takže osobitná pozornosť by mala byť venovaná dokončeniu tejto miestnosti. Ale ... hlavným problémom obývacej izby je jej dostatočne veľká plocha az tohto dôvodu je potrebné vyplniť priestor nejakým obsahom. Môžu to byť nielen doplnky a nábytok, ale aj rôzne vizuálne efekty, ako napríklad kombinácia tapety v obývacej izbe alebo originálna kombinácia farieb.

Metóda spájania tapiet je ideálna pre priestranné miestnosti alebo pre miestnosti, ktorých steny, stropy a podlahy nie sú ani zďaleka dokonalé. Vďaka tejto metóde dokončovania môžete vyhladiť všetky existujúce rozpory, odstrániť nedostatky a poukázať na prednosti obývačky.

Pozrime sa na základné techniky spájania tapiet v obývacej izbe, ktoré dizajnéri často používajú pri svojej práci.

Vertikálne farebné pruhy

Táto metóda je založená na použití tapety rôznych farieb, ale rovnakej štruktúry a šírky.Môžete ich striedať jedným alebo dvoma. Pokiaľ ide o farebnú paletu, odborníci odporúčajú navzájom kombinovať rôzne odtiene jednej farby, alebo použiť na tento účel kontrastné kombinácie absolútne opačných farieb spektra. V prvom prípade sa vytvorí určitý efekt hry priamočiarych tieňov, ktorý dodá atmosfére obývačky vznešenosť a pôvab. V prípade kontrastnej kombinácie tapiet bude miestnosť vyzerať ako unikátny múzejný kúsok, ktorý nepochybne zdôrazní jeho individualitu a osobitý charakter.

Môžete použiť aj tapetu s rôznymi vzormi, napríklad kombinácia hrachu a pruhov je ideálna pre obývaciu izbu v retro štýle.

Vertikálne kontrastné pruhy opticky zvýšia výšku stropu
Vertikálna kombinácia umožňuje stelesniť množstvo zaujímavých nápadov na dizajn
.
Vertikálna kombinácia jednej farebnej škály gamutov je vynikajúcim spôsobom na vyváženie všetkých vnútorných prvkov

Horizontálna kombinácia tapiet

Pri zdobení stien týmto spôsobom je prípustné striedať pruhy jednofarebnej alebo kontrastnej farby po jednej alebo jednej po druhej. Len tu je potrebné vziať do úvahy, že optimálna šírka pásu by mala byť zvolená v závislosti od výšky stropu v obývacej miestnosti. Napríklad v miestnosti s vysokými stropmi odborníci odporúčajú kombinovať šírku pásu 1,5-2 metre. Ak je výška stien priemerná, šírka tapety by mala byť 1-1,5 metra,a ak sú stropy veľmi nízke, potom nie viac ako 1 meter.

S horizontálnou kombináciou je možné použiť tapetu s rôznymi textúrami, napríklad kombináciu vinylových a textilných tapiet v dôsledku zámernej drsnosti prvej a mäkkosť druhej vytvára atmosféru tepla a pohodlia v obývacej izbe.

Klasická verzia horizontálnej kombinácie tapety: tmavé dno, svetlý vrch
Horizontálny spôsob separácie opticky rozširuje priestor

Vložky do tapiet v interiéri

\ t

Metóda vložiek tapiet zahŕňa návrh interiéru obývačky s už pripravenými stenami, to znamená, že musia byť už prelepené základnou tapetou. Ich farba môže byť odlišná, ale kompozície z tapetových panelov na monochromatickom svetlom povrchu vyzerajú najvýhodnejšie.

Vložky sú vyrobené z hustejšej tapety a lišty alebo lišty sú inštalované pozdĺž ich obrysu, čo skryje možné nepravidelnosti.

Priehľadné a hladké obdĺžnikové alebo štvorcové vložky sú ideálne pre obývačku v barokovom štýle a komplexné geometrické tvary (kosoštvorec, kruh, lichobežník atď.) Dokonale zdôrazňujú neoklasicizmus majiteľa domu.

Obdĺžnikové vložky tapiet zdobené lištami
Vložky z tapiet so vzorom sa používajú pri tvorbe interiérových malieb v barokovom štýle, ktoré slúžia na stelesnenie moderných zaujímavých predstáv o výzdobe
.

Unikátne kombinácie patchwork

Kreatívne osobnosti, ako aj tí, ktorí jednoducho nemajú radi normy, môžuprilepte cez steny obývacej izby s náplasťami z rôznych tapiet. Tieto kusy môžu mať rôzne tvary a veľkosti, pokiaľ sa navzájom aspoň trochu prekrývajú. Nechajte ich mať spoločný kvetinový alebo vzorovaný motív, alebo rôzne odtiene rovnakej farby, alebo byť úplne kontrastné - tu je dôležité, aby celá obývacia izba bola krásna a štýlová.

Patchworkové vložky tapiet rôznych farieb - pôvodný dizajn obývačky

Pridelenie výklenkov a výčnelkov

Moderné metódy konečnej úpravy stien zahŕňajú vytvorenie rôznych konštrukcií sadrokartónových dosiek, ktoré umožňujú pridať prázdne steny s výklenkami, policami a výčnelkami.

Práve tieto architektonické prvky možno rozlíšiť inou farbou, aby sa miestnosť mohla hrať s novými farbami a farbami.

Pridelenie výklenkov tmavšiemu odtieňu základnej farby
Spôsob zvýraznenia výklenkov s tapetou kontrastnej farby umožňuje zdôrazniť funkčné prvky
.
Prideľovanie prostriedkov pre televíziu
Pridelenie architektonického výčnelku

Spravidla sú výklenky pokryté tapetou kontrastných farieb. Ak sú napríklad steny v obývacej izbe biele, potom sú výstupky alebo výklenky zvýraznené tmavosivou alebo čiernou farbou; modrá - broskyňa, ružová - svetlo zelená alebo svetlozelená. Stojí za to zvážiť skutočnosť, že monofónne steny budú vyzerať skvele s výklenky, pokryté tapety so všetkými druhmi kresieb a vzorov. Takýto interiér bude vždy zaujímavý a atraktívny.

Video: povrchová úprava kombinovanou tapetou

Zaujímavá kombinácia tapiet sa nedá vymyslieť len sama, ale aj vlastnými rukami. S metódami lepenia niekoľko typov okleechnyh materiálov zavedie video lekcie:

Ako bolo uvedené vyššie, zdobenie stien kombináciou tapety vyhladí mnohé z miestnosti nevýhody: zvýrazniť alebo skryť výklenky a projekcie, nastaviť výšky stropu, usporiadať svetlo a farby akcenty. Vďaka tejto metóde môžete dať obývačke úplne iný vzhľad a urobiť ju pohodlnejšou, pohodlnejšou a modernejšou.