Kombinácia tapety v spálni: fotografické nápady, zaujímavé dizajnérske riešenia

Pri vstupe do každej miestnosti venujeme pozornosť predovšetkým výzdobe stien. To sa deje preto, že zaberajú veľkú plochu určitej miestnosti. Vedomosti o tejto skutočnosti viedli mnohých dizajnérov a zvedavých mysľ obyčajných ľudí k tomu, že pri vykonávaní opravárenských prác treba venovať osobitnú pozornosť dekorácii stien. Jedným z najdôležitejších rozhodnutí dnes je kombinácia tapety v spálni. To vám umožní nádherne kombinovať niekoľko nálad v tejto miestnosti.

Existuje veľké množstvo nápadov na kombináciu tapiet, všetky však možno rozdeliť do niekoľkých skupín:

  • Vertikálna kombinácia.
  • Horizontálna kombinácia.
  • Prideľovanie výklenkov pomocou tapety inej farby a textúry.
  • Vložky do tapiet.

Výsledky vertikálnych kombinácií

Podstatou tohto typu kombinácie je, že tapeta sa prilepí na stenu striedaním pruhov. Stojí za zmienku, že existuje mnoho takýchto variantov striedania.

Po prvé, pruhy môžu mať rôznu šírku, po druhé môžu byť zafarbené alebo navzájom kontrastované. Okrem toho sa môže líšiť v textúre.

Vertikálna kombinácia tapety v spálni

Vertikálna kombinácia umožňuje vytváraťpožadované vizuálne efekty, takže je ideálny pre malé izby alebo pre izby s nízkymi stropmi. Faktom je, že zvislé pruhy opticky zväčšujú výšku stropu a kompetentná zmena šírky pruhov vytvorí efekt rozšírenia miestnosti.

Kombinácia tapiet so zvislými pruhmi

Pri použití kontrastných tapiet by človek nemal zneužívať veľké množstvo nábytku v miestnosti. V opačnom prípade sa efekt a požadovaný kontrastný kontrast stratia.

Kombinácia pásov tapiet vertikálne

Pri výbere dokončovacích materiálov je však vhodné zvážiť skutočnosť, že pásy na tapety musia mať nevyhnutne rovnakú hrúbku. V opačnom prípade stena dekorácie stratí všetky príťažlivosti, napriek pôvodnému rozhodnutiu.

Horizontálna poloha tapety

Horizontálna kombinácia tapiet v miestnostiach, najmä v spálni, sa stala oveľa rozšírenejšou ako iné možnosti kombinácie tohto materiálu. Pri tejto kombinácii je stena rozdelená horizontálne na časti, ktorých výška je určená individuálne v každom prípade.

Horizontálna kombinácia tapety s okrajom

Spravidla platí, že ak má spálňa nízke stropy, výška spodnej časti je asi 1-1,5 m. V miestnostiach s vyšším stropom je 1,5-2 m. Odborníci odporúčajú, aby spodná časť steny bola monotónna. Tapeta, ktorá zdôrazňuje vzor materiálu v hornej časti. Avšak naželanie sa dá urobiť a naopak.

Pôvodná kombinácia rôznych typov tapiet v spálni: tmavý vrch, pruhované dno

Hranica medzi oboma časťami steny je zvyčajne zvýraznená hranicou, ktorú možno kombinovať farbou a štýlom s tapetou alebo s nimi kontrastovať.

Kombinovaný dizajn

Výklenky v spálni boli pomerne rozšírené. Umožňujú vám tam umiestniť veľa drobností, ktoré vytvárajú pohodlie a pohodlie v miestnosti.

Okrem toho sú osvetlené výklenky mimoriadne pohodlné, nachádzajú sa v čele postele.

​​
Štýlovo zvýraznené výklenky a iné architektonické prvky

Najčastejšie sú výklenky zvýraznené tapetou, ktorá farebne kontrastuje so základnou farebnou schémou spálne. Táto možnosť je obzvlášť dôležitá, ak má výklenok akúkoľvek zložitú formu. Osvetlenie v ňom umožní tapety hrať s novými farbami, vytvára atraktívne vizuálne efekty.

Večnú súčasnú kontrastnú kombináciu tapiet

Pri kombinovaní rôznych tapiet vo výklenku a na hlavnej stene je potrebné vziať do úvahy veľký počet uhlov, rovín, ktoré vyžadujú starostlivé vyhynutie všetkých veľkostí.

Tapetové vložky: odklon od noriem

Kombinácia tapiet vytvorením tapetových vložiek zahŕňa prácu s povrchom stien, ktoré už boli ukončené základným materiálom. Na tapetu už vložené vložené vložky z tapety inej farby alebo textúry. Ošklivé hrany sú maskované okrajmi alebo drevenými rámami.

Tapeta v spálni pomôže vytvoriť jedinečný interiérový obraz

Vložky môžu mať širokú škálu tvarov. Takže, pre štýl "baroka" je ideálne vhodný obdĺžnikové alebo štvorcové tapety vložky. Neoklasicizmus je charakterizovaný zložitejšími geometrickými tvarmi.

Tapetové vložky „vyvážia“ farebný zvuk vnútorných prvkov rôzneho štýlu, štruktúry a farby

Hotové riešenie nepochybne nielen dodá spálni jej originalitu, ale umožní aj vyjadriť svoju vlastnú individualitu.

Kombinácia tapety v spálni je teda moderným riešením, ktoré sa hodí do každej miestnosti bez ohľadu na jej štýl. Hlavná vec je správne vybrať potrebné dokončovacie materiály.