Krb staviame zo sadrokartónu vlastnými rukami: myšlienky konštrukcie a dizajnu

Krb - dekorácia interiéru, nosenie pohodlia a pokoja. Čo môže byť príjemnejšie ako radosť z daždivého jesenného večera na posedenie pri ohni a tešiť sa z mäkkého tepla? Ale vybudovať skutočný krb z prírodného kameňa nie je tak jednoduché. Dôvody môžu byť rôzne: od nemožnosti inštalovať masívny základ pre nedostatok finančných prostriedkov. Neexistujú žiadne beznádejné situácie. Koniec koncov, môžete si krb z sadrokartónu s vlastnými rukami.

Krby zo sadrokartónu

Dekoratívny krb je konštrukcia kovových profilov opláštených sadrokartónovými doskami. Môže to byť buď jednoduchá obdĺžniková škatuľa alebo pomerne zložitá konštrukcia s tlmičmi a komínom zdobeným lampami a horiacimi sviečkami.

Dekoratívny krb vyzerá ako skutočný

Niektorí povedia: „Prečo to nie je skutočný krb!“ A oni sa mýlia. Ak je to žiaduce, vytvorenie imitácie palivového dreva a odhaľovanie rámu s tehál, môžete získať krb, ktorý je takmer nerozoznateľný od súčasnosti. Okrem toho môžete dať dizajnu nielen akýkoľvek tvar, ale aj účel.

 • Rohový alebo závesný krb bude zdobiť knižnicu alebo malú miestnosť. Je vhodné si prečítať o takomto zdroji tepla a môžete ho pohodlne nainštalovať zhora alebo zospodu.
 • Krb zo sadrokartónu, realizovaný podľa individuálneho projektu, môže úspešne plniť funkciu originálnych stojanov na náradie a zároveň ich osvetľovať.
 • Dekoratívne krby sú vynikajúcim spôsobom na rozdelenie veľkej miestnosti na funkčné plochy.

Výhody dekoratívneho krbu

Falošné krby zo sadrokartónu (druhý názov dekoratívnych krbov) majú množstvo výhod, ktoré im umožňujú vyniknúť na pozadí týchto zariadení:

 • prijateľnú cenu, pretože potrebujú len profil, sadrokartón, izoláciu, dokončovacie materiály;
 • schopnosť prijať akékoľvek, aj tie nepredstaviteľné formy;
 • ​​
 • krb môže slúžiť ako police, podstavec a zároveň poskytuje príjemné osvetlenie;
 • ozdobné krby sú mobilné, rýchlo demontované a premiestnené na iné miesto;
 • falošné krby sú bezpečné, pretože neexistuje otvorený zdroj vykurovania.

Takýto krb sa dá vyrobiť v akejkoľvek, dokonca veľmi blízkej miestnosti. Vzrušenie, ktoré môže dieťa spáliť alebona nábytok zapadajú žeravé uhlíky a podlaha stráca svoju dôležitosť, ponecháva priestor výlučne pre príjemné emócie z premeny miestnosti.

Odrody falošných krbov

Falošné krby sú rozdelené do troch skupín: podmienené, spoľahlivé a symbolické.

Podmienečný krb - portál na inštaláciu elektrického analógu skutočného krbu

1. Podmienečne sa vyznačuje povinnou prítomnosťou portálu vyčnievajúceho zo steny. V peci je možné inštalovať obyčajný elektrický krb. V tomto prípade sa falošný krb zmení na akýsi portál pre elektrický krb.

2. Dôveryhodné krby sú prakticky nerozoznateľné od skutočných krbov a plne ich zodpovedajú dizajnu a veľkosti. Krby sa montujú na bio-krbové horáky, čo je v podstate kompletná kópia horiaceho krbu.

3. Symbolické krby môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, ale spravidla ani v dizajne ani vo veľkosti nezodpovedajú skutočným krbom. Skôr sa dá nazvať vzorom na stene s ozdobnými prvkami.

Možnosti dekorácie krbom

Zvláštnosť dekoratívnych krbov v univerzálnosti. Môžu byť použité pre svoj účel vytvorením napodobeniny ohňa v krbe krbu. A môžete sa účinne zamerať na skutočnosť, že ide len o falošný krb, mierne upravujúci funkčnú orientáciu. Všetko záleží na tom, ako sa robí štýl.

Výzdoba krbu sa môže líšiť

Existuje mnoho spôsobov, ako ozdobiť portál. väčšinaPopulárna možnosť - inštalácia do ohniska sviečky. Všetko, čo musíte urobiť, je doplniť dizajn chaotickým spôsobom exponovaným príslušenstvom a sviečkami av žiadnom momente sa krb premení na rafinovanú výzdobu pre romantický večer. Je dôležité, aby sa pri zachovaní priestoru a účinku živého plameňa zachránil priestor.

Foto falošných krbov v interiéri

Realizmus je možné zvýšiť, ak naplníte pec až na vrchol guľatinou. Spôsob je obzvlášť harmonický v polkruhových peciach. Palivové drevo rozložené na kovovom rošte vyzerá fascinujúco. Žlto-červené podsvietenie dokonale kopíruje krb na drevo. Nebude vôbec žiadny rozdiel.

Video: Ako urobiť oheň pre dekoratívny krb

Racionálnejšia možnosť je vhodná pre každodenné použitie. Firebox hrá úlohu regálov pre knihy alebo iné malé gizmos, bez ktorých nie je možné pohodlie domova. Podobne môže byť falošný krb premenený na miesto na vystavenie exponátov z vašej obľúbenej zbierky, ako sú mušle alebo figúrky.

Krb v novoročnej výzdobe vyzerá obzvlášť atraktívne. Môže byť ozdobený vianočnými guličkami, girlandami, tradičnými ponožkami na darčeky. Slávnostná nálada a báječná atmosféra.
Ďalšie možnosti dekorácie sú uvedené nižšie.

Krby zo sadrokartónu: Fotografie rôznych variácií na tému Design, rozmery, vybavenie a vybavenie

Do-it-yourself sadrokartónový krb

Sadrokartón je materiál šetrný k životnému prostrediu, ktorý nespôsobuje ťažkosti pri práci. S ním môžete dať interiéru špeciálnu eleganciu.

Prvým krokom je ponorenie do meraní a výpočtov. Je potrebné nakresliť portál budúceho krbu na stenu a opatrne zmerať dispozíciu.

Potrebujete vedieť!
Nie je vôbec potrebné navrhovať rovné a rovné konštrukcie. Sadrokartón, so správnou prípravou, môže byť ohnutý do akéhokoľvek polomeru.

Krok 1: ohyb polotovaru sadrokartónu

Najprv urobte vzor ohybu. Potom je potrebné znížiť prúžok požadovanej veľkosti od sadrokartónu, a potom dať výsledný prázdny s vnútrajškom budúcnosti ohnúť na rovný povrch. Táto časť bude musieť byť pripravená na ohýbanie. Robíme veľa otvorov 5 mm hlboko.

Je vhodné vykonať prepichovanie pomocou špeciálneho ihlového valčeka. Otvory sú potrebné na rozbitie lepenkovej vrstvy, aby sa dostali do jadra. Potom musí byť obrobok navlhčený veľkým množstvom vody.

Toto je dôležité!
Všimnite si, že voda by sa nemala dostať na celú vrstvu lepenky. V opačnom prípade sa výrobok pri ohnutí zlomí.

Po zmäknutí jadra sadry pripevníme obrobok na šablónu a necháme ho vyschnúť. Po vyschnutí sadrového jadra bude mať sadrovú dosku požadovaný tvar.
Ohýbanie kovového profilu je tiež jednoduché. Aby ste tak urobili, urobte rezy po stranách v krokoch po 1 cm, čo vám umožní dosiahnuť dokonale hladký ohyb pod akýmkoľvek rezom.

Krok 2: Montáž rámu

Každá konštrukcia sadrokartónu zahŕňa organizáciu pevného rámu. Portál pre falošný krb nie je výnimkou. Rám môže byť vyrobený z kovových profilov alebo drevených tyčí.

Musíte vedieť!
Využívanie reziva si vyžaduje dodržiavanie preventívnych opatrení, inak je možné pokaziť nielen dekoratívny povrch, ale aj sadrokartónové dosky.

Zostavenie kovového rámu je časovo najnáročnejší proces

Kovové profily sú uprednostňované, pretože drevo je citlivé na škodlivý hmyz a vlhkosť, čo poškodzuje konštrukciu.
Rám je zhotovený tak, aby ho zvýraznili polotovary sadrokartónu. To je nevyhnutné na získanie pevnej a pevnej štruktúry.
Po vyrobení rámu prejdeme k jeho zakrytiu.

Krok 3: obloženie krbu

Vnútorné obloženie je vyrobené z tepelne odolných materiálov a dodáva sa s reflexnými prvkami (fóliový povlak). Vonkajší plášť je vyrobený zo sadrokartónových prípravkov.
Na konci čalúnenia je potrebné tmeliť miesto upevnenia skrutkami. Po vytvrdnutí tmelu naneste hlboký penetračný náter a štruktúru prebrúste.

Krok 4: Zdobenie

Zariaďovanie omietky krbom, vďaka ktorému nie je možné od skutočného „krbu“ rozlíšiť

Výzdoba krbu sa vykonáva pomocou:

 • tehly;
 • dlaždice alebo dlaždice;
 • dekoračné prvky zo sadry;
 • prírodný kameň.

Toto je dôležité!
Pri výbere materiálov na dekoráciu sa uistite, že je v súlade so všeobecným vnútorným priestorom miestnosti.

Príspevky na výstavbu krbu

 1. Krb by mal byť umiestnený na ochrannom vankúši. Optimálne - z betónu. Výška vankúša je 20 cm a šírka závisí od veľkosti ohniska - šírka vankúša by mala byť o 25 cm väčšia.
 2. Nezabudnite izolovať falošný krb. Na tento účel sa môže použiť magnezit, azbest, červené tehly.
 3. Dokonca aj dekoratívny krb by mal mať komín. Komínová rúra musí byť dvojitá a izolovaná.
 4. Poskytnite klapku, ktorá zakrýva komín. Nedovolí preniknutiu studeného vzduchu z vonkajšej strany a ponechanie miestnosti v teple.
 5. K potrubiu pripojte priezor, aby sa zabránilo vniknutiu cudzích predmetov.
  Pôvodný krb z sadrokartónu: zaujímavý nápad realizovaný vlastnými rukami

Práca je ukončená. Teraz ste vlastníkom módneho a krásneho doplnku, ktorý zmení interiér a privedie teplo a pohodlie do známej atmosféry.

Video: sadrokartónový krb za tri hodiny

Chcete vybudovať domáci krb v čo najkratšom čase? Pozrite si video tutoriál.

Video: inštalácia portálu pre elektrikár z sadrokartónu