Krby v interiéri - fotografická zbierka rôznych štýlových rozhodnutí

Je príjemné chvíľku preč chladné zimné večery v obývacej izbe pri krbe, v ktorej polená trochu praskajú. Plamene nešťastne hrajú a priťahujú oko, nútia zabudnúť na šedý každodenný život plný zhonu. Otvorený oheň dáva pokoj, pomáha relaxovať, zvyšuje efektivitu a zlepšuje spánok. Rozmanitosť materiálov, z ktorých sú ohniská ohňom - ​​výber fotografií je toho dôkazom!

Krby - od počiatkov po súčasnosť

Krb je krbová kamna s komínom. Okrem domáceho kúrenia, nôž vykonáva niekoľko ďalších funkcií, medzi nimi - zlepšenie cirkulácie vzduchu a sušenie miestnosti. Chcel by som pripomenúť jeho estetické vlastnosti, pretože miestnosť s krbom je v každom prípade jedinečná architektonická izba. Oheň sochy, ktoré spĺňajú individuálne želania majiteľov obohatiť našu kultúru.

Krb dokonale zapadá do moderného interiérunové technické riešenia umožňujú „domácim krbom“ obsadiť minimum priestoru
.

Krby k nám prišli na dlhú dobu - boli inštalované na statkoch a palácoch šľachtických ľudí. Takí veľkí majstri ako Gaudi, Vrubel a Shekhtel pracovali na výzdobe týchto dekoratívnych predmetov. Predné izby boli bohato zdobené stĺpmi, sochárstvom, dlažbami, rímsami, nábytkom z drahého dreva a samozrejme domom.

Krb zdobený obkladačkami - skutočné umelecké dielo

Poličky nad krbmi sa používali ako stojan na rôzne domáce potreby a starožitnosti.

Steny nad krbom zdobili malebné maľby a zrkadlá. Rúry, ktoré sa týčili nad strechou, boli zdobené elegantným uzáverom. Preto nie je prekvapujúce, že mnohé krby sú spojené s minulosťou.

Krb je vyrobený z ťažkého kovu bez prebytkov
.

Nie každý interiér však môže mať plnohodnotné krby, masívne formy, ťažké materiály, sofistikovaný dekor a veľký ohnisko obložené prírodným kameňom alebo opláštené drevom. Moderné dizajnéri vyriešili problém rozsiahlych domácich ohnísk a premenili obrovské krby na dekoratívne modely, kompaktné a dokonale štylizované pre existenciu v modernom bývaní.

Rôzne štýlové rozhodnutia

Krb v dome je kompozičným centrom interiéru, malebným prízvukom, exotickým kútikom. Vyberte krb do interiéru by mal byť z hľadiska štýlovej zhody, pokračovať v celkovomorientácia miestnosti. Spotrebiteľom je dnes ponúkaný široký výber portálov a fireboxov akéhokoľvek typu, príslušenstva a príslušenstva. Ak máte záujem o to, ako krby vyzerajú v interiéri - fotografia, ilustrácie a popisy štýlových rozhodnutí vám pomôžu vybrať to centrum, ktoré vám bude vyhovovať.

Krb nastavuje špeciálny tón pre maľovanie interiéru

Klasika - večne relevantný prúd

Klasické krby sa vyrábajú najmä z elitných materiálov - mramoru, žuly a iných prírodných kameňov. Na výzdobu sú použité sochy, basreliéfy, štuky a sochárske prvky. Jadrom dizajnu je portál v tvare U s otvoreným a uzavretým ohniskom.

Klasickou verziou je mramorový krb s portálom v tvare U a prezentovateľnou poličkou na krb
.
Klasické krbové kachle, zdobené vzácnym drevom, vybavené najmä bezpečným elektrickým krbom
\ t

High-tech: stručnosť a funkčnosť

Rohové krby vyzerajú úžasne a prekvapujúco - fotografia pomôže predstaviť všetky nádhery ohniska, vyrobené v high-tech štýle. Výrobky sú vyrobené z ohňovzdorných materiálov - ocele a žiaruvzdorného skla. Jednotlivé prvky ohnísk sú často dyhované mramorom. Každý model je skutočným ovocím dizajnov dizajnérov a jasným umeleckým predmetom v interiéri.

Hi-tech krb, pripomínajúci krb v severoamerickom wigwamu
Krb v rozhodnutí hi-tak - štýlový prísny minimalizmus

Moderné: sofistikovanosť a stručnosť

V srdci takého štýlu komína, ako je moderný, možno vystopovať prítomnosť niektorých prvkov klasiky - rozloženie steny, tvar portálu a ohnisko.

Minimalizmus v dizajne portálu robí zjavné zmeny v klasických líniách av konečnom dôsledku určuje príslušnosť objektu k modernistickému štýlu. Ďalším kľúčovým rozdielom je vysoký plášť komína, ktorý je spravidla postavený na strop.

Krb je vyrobený v modernom štýle
Krb v modernom interiéri - hlavný svetlý prízvuk

Eklekticizmus: nostalgia pre rozkvet buržoázie

Eklekticizmus v štruktúre krbov je známy už od čias kráľovnej Británie. Hlavnou myšlienkou tohto smeru je kombinácia nekompatibilných vecí - materiálov a farieb, druh syntézy nových myšlienok a módnych európskych tradícií. Viktoriánske krby sa vyznačujú dreveným a liatinovým portálom v tvare U, elegantnou výzdobou s obkladmi a bagetovými ornamentmi a otvoreným ohniskom.

Krb v štylistickom smerovaní eklektizmu
Viktoriánsky krb v interiéri: bohatá, ale harmonická zmes objektov a dekoratívnych techník rôznych štýlov

Krajina: atraktívna jednoduchosť

Strediská vo vidieckom štýle sú veľmi obľúbené, pretože dokážu harmonicky splynúť s etnickými interiérmi a tradičným dizajnom. Tento krb dokonale dopĺňa obývaciu izbu v meštianskom dome a vidieckom dome. Ak voľba padla na krbyz tehál - fotografie a snímky z internetu sa ukážu byť pohodlnejšie ako kedykoľvek predtým! Mušle a pieskovce sa často používajú v stavebníctve. Takmer každý model je vybavený masívnym dubovým lúčom.

Krb v etnickom interiéri
Krb v prúde country hudby prináša do atmosféry mimoriadne teplo

Biokrby: riešenie pre obyvateľov miest

Bio požiare sú skvelé pre tých obyvateľov, ktorí nemajú doma komín. Dekoratívne krby elegantne napodobňujú spaľovanie palivového dreva a majú elegantné formy. Podobný vizuálny efekt sa dosahuje vďaka zabudovanému podsvieteniu.

Bio krb je bezpečný, nevyžaduje komín, môže byť inštalovaný v byte vo výškovej budove
Ozdobný krb - účinný prvok interiérového dizajnu, ktorý nevyvoláva problémy s prevádzkou ani inštaláciou

Ríša - staroveká kultúra

Architektonické štruktúry empírového štýlu sú plné staroveku. Krby sú pozoruhodné svojou grandióznou monumentálnosťou, stabilitou, striktnými formami, nedostatkom preťaženia s detailmi, symetrickým dekorom, obdĺžnikovými obrysmi, stĺpmi, kombináciou geometrických a kvetinových ornamentov. Vyzerá skvele všetky druhy kovaných položiek.

Ohnisko Empire Pompous
Krb v empírovom štýle

Krb tak dodáva interiéru obydlia individualitu a vytvára ideálnu atmosféru na trávenie času v rodinnom kruhu, sledujúctanec plameňom.

Krby v interiéri: video katalóg