Krok za krokom popis stavby psa dom urobiť sami

Keď začneme psa, získame nielen štvornohého verného priateľa, ale aj jeho starostlivých majiteľov. V reakcii na oddanosť je potrebné sa o ňu postarať. Ak napríklad miláčik žije na ulici, potrebuje dom, kde by sa skryl pred počasím av noci. Mimochodom, môžete si urobiť dom pre psov vlastnými rukami, a to aj bez stavebných zručností. Čo na to potrebujeme a kde začať, teraz na to prídeme.

Video: ako postaviť krabicu pre psov

Box pre domácich majstrov - výkresy a rozmery

Ako určiť veľkosť

V prvej fáze práce nad domom pre štvornohého priateľa, musíte rozhodnúť o jeho veľkosti. Je potrebné o nich starostlivo premýšľať, pretože záleží na tom, ako sa bude váš domáci miláčik cítiť vo svojom dome. Je chybou veriť, že len malá škatuľka bude pre psa nepríjemná. V príliš veľkom sa bude tiež cítiť nepríjemne.

Ak zviera už dosiahlo vrcholv jej raste je potom potrebné merať jeho parametre a na základe nich vytvoriť dom. Napríklad hĺbka kabíny by mala byť o 5 cm dlhšia ako dĺžka zvieraťa od špičky nosa po chvost. Šírka konštrukcie by mala dosahovať približne svojej výšky, ku ktorej je pridaných 5 cm Šachta je o 5 cm širšia ako obvod hrudníka psa a jeho výška je o 5 cm väčšia ako výška v kohútiku. Je pravda, že ak si vezmete iba šteniatko do domu, budete sa musieť sústrediť na priemerné ukazovatele, ktoré sú uvedené v referenčných knihách.

Dom by mal byť takého rozmeru, aby sa zviera mohlo otočiť a pohodlne v ňom odpočívať
.

Mimochodom, veľkosť kabíny ovplyvňuje nielen pohodlie: záleží aj na tom, či zviera zmrazí počas zimnej sezóny. Preto je v severných regiónoch obzvlášť dôležité vybudovať dom, ktorý presne spĺňa uvedené požiadavky. Ak žijete bližšie k juhu, môžete to urobiť o niečo viac, prekročiť odporúčané čísla o 5 cm.

Existujú aj približné rozmery, ktoré sa môžu ponechať pri vytváraní útulku pre psa. Napríklad, ak si postavíte búdku pre pastiera vlastnými rukami, mala by byť aspoň 95 cm vysoká so šírkou a hĺbkou 1,4 ma 1 m. To isté platí pre budovy pre iné veľké plemená. Pre zviera priemernej výšky je vhodný dom s výškou 80 cm, šírkou a hĺbkou 1,25 ma resp. 0,75 m. Pre malého psa postačuje obydlie 0,7 o 0,5 (šírka a hĺbka) s výškou 0,6 cm.

Rozmery kabín pre psy rôznych plemien

Výpočty a výkresy

Po vykonanípotrebné výpočty, môžete premýšľať o tom, ako urobiť psa dom vlastnými rukami a nakresliť vhodný náčrt. Koniec koncov, štruktúra môže vyzerať úplne inak v súlade s vašou chuťou alebo v súlade s okolitou krajinou.

Existuje niekoľko odporúčaní, ktoré odborníci odporúčajú dodržiavať, aby obydlie pre domáce zviera bolo nielen príjemné pre vaše oko, ale aj pohodlné. Napríklad, vchod by mal byť umiestnený v dlhej časti domu, mierne posunutý v akomkoľvek smere, vzhľadom na stred.

​​
Keď robíte domov pre štvornohý ochranný kryt, musíte dávať pozor, aby ostré hrany nechtov nikdy nevyčnievali z dosiek
.

Ak nemáte zručnosti na prácu so stavebnými nástrojmi, bude pre vás jednoduchšie vytvoriť strechu. Ale možnosť štítu stále vyzerá krajšie. Ak existuje túžba ovládnuť, potom si môžete urobiť strechu s malým podkrovím, a v ňom budete mať pes hračky, riad a jedlo.

Nakoniec je celkom jednoduché vyrobiť krabicu s vlastnými rukami s zaveseným závesom: bude vyzerať oveľa atraktívnejšie. Ale rovnaký detail plní praktickú funkciu, pretože umožňuje zvieraťu pozerať sa vonku do ulíc v daždi bez rizika, že sa zvlhčí. Načrtnutím náčrtu štruktúry stojí za to urobiť podrobný nákres. Bude menej pravdepodobné, že urobí chybu a tiež zjednoduší výpočet požadovaného množstva materiálu.

Výber materiálu pre kabínu

Predtým ako vyrobíte psiu kabínu, musíte pripraviť všetky potrebné materiály anástroje, ak sú naše skice a výkresy pripravené. Výhodné sú prírodné stavebné materiály. Napríklad mäkké drevo bude fungovať dobre, čo bude relatívne lacné a šetrné k životnému prostrediu.

Je možné vyrobiť dom zo skutočných guľatín, najmä ak je vaša stránka navrhnutá v rustikálnom štýle
.

Napríklad je možné zhotoviť rám na konštrukciu tyčí s prierezom 40x40 mm. Pre bočné steny budú vhodné bežné dosky alebo listy z preglejky. Na podlahe môžete použiť podlahy. Ak chcete vyzdobiť dom, mali by ste si kúpiť aj ozdobné lišty. Okrem toho môžete použiť izoláciu, ak sú zimy vo vašom regióne drsné. Ak nepoužijete impregnáciu odolnú voči vlhkosti pre strom, potom sa musíte postarať o olejovú handričku alebo iné materiály, ktoré budú potrebovať čalúnenie domu tak, aby sa predčasne neotáčalo.

Pokiaľ ide o nástroje, ich súbor je skôr skromný a určite sa nachádza v takmer každej domácnosti. Budete musieť pracovať kladivo, píla, klince, sekáč. Tento džentlmenský set postačuje na to, aby ste si vyrobili búdku vlastnými rukami.

Vytvorenie psieho domu vlastnými rukami krok za krokom

Chovateľská stanica so šikmou strechou

S hotovými výkresmi a materiálmi môžete začať proces výstavby.

  1. Začneme robiť psí dom vlastnými rukami z jeho základne, teda z podlahy. Tyče s prierezom 40x40 mm by mali byť narezané na veľkosť a upevnené pomocou skrutiek na obdĺžnik. Ak je pes veľký, je potrebné rám posilniť.extra priečnik alebo dva.
  2. Aby bola podlaha dostatočne teplá, urobíme ju v dvoch vrstvách a položíme medzi ne ohrievač. Položte rám, pokrytý doskami, aby boli tyče na vrchu. Vnútorný povrch je potiahnutý sklom (môže byť pripevnený zošívačkou). Potom sa na asfalt položí penový plast a podlaha kabíny sa zhora naplní.
  3. Teraz sa musíte starať o nohy, na ktorých by mal byť dom. To je nevyhnutné, aby vzduch mohol cirkulovať pod ním, potom bude štruktúra trvať dlhšie a vlhkosť v nej nebude stagnovať. Na podlahu pripevnite nohy s výškou 7-10 cm.
  4. Následne pripevnite bočné regály na hotovú podlahu a pripevnite ich k stenám. Rám je vyrobený z dreva 100x100 mm. Dve bočné regály by mali mať výšku kabíny a dve by mali byť o 7-10 cm dlhšie, aby sa vytvoril sklon strechy.
  5. Regály s väčšou dĺžkou by mali byť inštalované v prednej časti kabíny. Nezabudnite na Laz v prednej alebo bočnej časti kabíny. V strede bočných stien sa dodatočne plnia zvislé tyče. Na spevnenie rámu na vnútorných spojoch používame kovové dosky.
  6. Na vonkajšej strane môže byť rám opláštený šindľom a z vnútornej strany môže byť izolovaný tak, ako bola podlaha zohrievaná - so skleneným pieskom a penovým plastom. Penu môžete nahradiť minerálnou vlnou.
    Izolačná vrstva v stene kabíny
  7. Vo vnútornej časti kabíny by mala byť na vrchu druhej vrstvy sklenenej, preglejkovej alebo drevotrieskovej dosky upevnená. Materiál je potrebné upevniť pozinkovanými klincami. Vyberte si malé nechty a dobre ich pritlačtepes nebol zranený.
  8. Teraz môžete vytvoriť strechu, ktorá by mala byť odnímateľná. Potom bude ľahké dom pravidelne čistiť a ošetrovať parazitmi. Pre prístrešok strechy budú potrebovať kusy dreva 40x40 a list OSB. Z rámov vyklopte rám podľa vnútorných rozmerov kabíny, na vrchu nasaďte ten istý kus OSB. Položte medzi tyče penu, prikryte ju fóliou, aby sa strecha nepremokla. Preglejkový list zaistite zhora, ktorého veľkosť je viac ako 10 cm na bokoch a na zadnej strane rámu a 15-20 cm vpredu, takže steny a šachta budú chránené pred počasím. Po vytvorení strechy na škatuľke vyplňte zhora mäkkú dlažbu alebo strešnú krytinu.
Je možné vyrobiť kabínu úplne z baru: potom sa nebude musieť ohrievať

Video: Samostatne izolovaný dom pre psa

Video: Alabay kabína so štítovou strechou

Miesto pre domáce zvieratá

Pre pohodlie domáceho maznáčika to nie je dôležité Len viete, ako postaviť psie búdky, ale tiež nájsť dobré miesto na dvore. Ak máte voliéru, potom by ste mali umiestniť dom priamo do neho. Treba však mať na pamäti, že musí stáť na malom kopci. Potom sa eliminovalo riziko zaplavenia domu počas dažďa.

Keďže ste pravdepodobne držali psa, aby ste chránili váš dom, je potrebné zabezpečiť, aby z jeho úkrytu bol dobrý prehľad o hlavnom území.

Potom, čo urobíte psov, postarajte sa o drobnosti. Napríklad stojí za to šiť záclony z hustého materiálu, ktoré budú užitočné av lete av zime. V letnom horúčave môže byť dom pokrytý, aby ho udržiaval čerstvý, av zime chladno nenechá sneh a mráz v.

Teraz viete, ako postaviť dom pre svojho štvornohého maznáčika. Prajeme vám veľa šťastia a nezabudnite: sme zodpovední za tých, ktorí skrotili.