Ktorú bránu a bránu si vybrať, ktorú chcete dať

Pravdepodobne súhlasíte s tým, že slovo „typický“ čoraz viac dáva slovo „individuálne“. Týka sa to všetkých oblastí nášho života. Chceme sa od seba odlišovať nielen oblečením a značkou auta. Naše osobné preferencie by mali byť viditeľné vo všetkom, ako by sa zdalo, že nie sú tak výrazné bránky pre letnú chatu. Aj keď sú to oni, ktorí môžu veľa povedať o tých, ktorí ich denne otvárajú a zatvárajú. Spôsob, akým vyzerajú, odráža umelecký vkus a spoločenské postavenie ľudí žijúcich mimo plota. Ako si vybrať a vybudovať krásnu a dobrú bránu?

Ako si vybrať najlepšiu možnosť

Tieto ochranné a ochranné prvky sú rozdelené podľa

 • materiál, z ktorého sú vyrobené;
 • veľkosť alebo veľkosť konštrukcie;
 • Spôsob, akým sa otvárajú a zatvárajú.

Prejdime podrobnejšie ku každému z nich.

Takýto vstup do domu je rovnocenný vizitke
.

Výber materiálu

Na výber správneho materiálu pre bránu je potrebné vziať do úvahy štýl celej budovy. Mal by byť v súlade nielen s plotom, ale aj s inými budovami.V tomto ohľade možno drevené a kovové výrobky považovať za najuniverzálnejšie. Takéto materiály sú navzájom dokonale kombinované a sú v dokonalej harmónii s tehlovými a kamennými budovami. Okrem toho už dlhšiu dobu preukázali svoju spoľahlivosť.

Brána musí byť v súlade so všeobecnou budovou
.

Ak hovoríme o cene, v porovnaní s inými drevenými bránami bude stáť menej. To však neznižuje ich dôstojnosť. Napríklad, ak si objednáte autorskú bránu zo stromu, budete mať skutočné umelecké dielo. Keďže takýto výrobok sa vyrába v jednej kópii, potom bude jeho cena primeraná.

Kované brány a brány pre letné domy budú stáť ešte viac, ale ich cena je celkom opodstatnená. Vďaka svojej spoľahlivosti a bezchybnému vzhľadu sú už dlho populárne. Ak chcete mať jedinečnú tvár vidieckeho panstva, potom premýšľajte o tejto možnosti. Zvlášť výnosný vzhľad kovania v kombinácii s drevom, kameňom a dokonca aj tehál.

Výrobky vyrobené z kompozitných materiálov vyzerajú obzvlášť impozantne dekoratívne.

Branky z vlnitej lepenky sú známe svojou pevnosťou a trvanlivosťou. Ak poskytnete náležitú starostlivosť, výrobky z dreva môžu trvať aj veľmi dlho. Pri bránach sa môže použiť aj reťazová sieťovina na ráme, plastové a kovové tyče.

Dimenzovanie

Šírka brány je určená typom dopravy, ktorá prejde cezdo územia. Pre autá to bude stačiť na otvorenie šírky 2,6 metra. Brána so zväčšenou veľkosťou do 3,4 metra môže zabezpečiť vstup nákladného vozidla. Výška nie je prísne regulovaná, ale je určená v závislosti od konštrukčných vlastností výrobku. Spodný okraj by mal byť vo vzdialenosti 15 cm od zeme, aby sa mohol ľahko po otvorení snehu otvoriť Štetec so štandardnou veľkosťou má šírku 1 meter, aj keď v prípade potreby možno urobiť primerané odchýlky. Výška je urobená na úrovni plota alebo mierne vyššia, čo sa často vyskytuje v dôsledku dekoratívneho orezania.

Výber spôsobu otvárania

Spravidla sa bránky hojdajú. Brány môžu byť najrôznejšie - výkyvné a posuvné, zdvíhacie a výsuvné. Na uľahčenie otvárania a zatvárania krídel dverí sa často používa automatický mechanizmus.

Video: predstavy o krásnych bránkach pre vidiecky dom

Staviame bránu vlastnými rukami

Materiály a nástroje

Samozrejme, ak nie je na výber, môžete použiť dosky všetkých druhov stromov. Avšak, odborníci radia dať prednosť dubu, smrekovec a céder. Veľmi dôležitou podmienkou pre dlhú životnosť je predúprava materiálu antiseptikom. Chráni strom pred následným úpadkom a zničením hmyzom. Ak sú dosky pripravené vopred, brána bude schopná zachovať svoj vzhľad po dobu 10 rokov a viac. Ako povrchová úprava môže byť vhodný obyčajný plot.

Pred začiatkom práce by sa malo vopredpripraviť všetko, čo potrebujete, pretože absencia najviac nepodstatné môže pozastaviť inštalačné práce. Začnime teda s týmito materiálmi a nástrojmi:

 • dosky a ploty;
 • kľučka dverí, západka, závesy;
 • rohy a samorezné skrutky;
 • 56) úroveň, lano, brúsny papier;
 • vŕtačky, kliešte, skrutkovače;
 • sekáč a hoblík;
 • kladivo a píla;
 • ceruzka.
Najbizarnejšie tvary môžu byť vyrobené z dreva

Výrobná technológia pre bránky

  \ t
 1. Meriame vzdialenosť medzi podperami - betónom, kovovými alebo drevenými stĺpikmi (pokiaľ je materiál silný). Mali by držať rám budúcej brány. Z dobre nastavenej vzdialenosti bude závisieť od správneho fungovania hotového výrobku. Pre presnú fixáciu sú stĺpiky položené na zem a upevnené pomocou dostupných nástrojov. Pre drevené podpery to môže byť plot a drôt je vhodný pre kov a betón.
 2. Nainštalujte stĺpiky. Na tento účel sú vykopané dve jamy s hĺbkou 80-100 cm, pre stabilitu podláh sa do spodnej časti jamiek nalejú kamienky, sutiny alebo rozbité tehly. Pri montáži stĺpikov dbajte na malú vzdialenosť medzi spodnou tyčou výrobku a povrchom zeme. Pre voľné otvorenie brány je nevyhnutné. Vertikálne usporiadané stĺpiky sú upevnené dištančnými vložkami a naliaty maltou pripravenou zo zmesi cementu a piesku. Pred prechodom na ďalšiuštádiu, musíte počkať, kým roztok úplne stuhne. Ak vložíte póly do piesočnatej zeminy, vzdialenosť medzi podperami musí byť betónovaná. Na konci tejto etapy sú závesy pripevnené a zvarené.
 3. Výroba dverí. Najprv je potrebné vytvoriť rám. Na tento účel sa pomocou rohov pripevnia štyri dosky. Potom sa závesy upevnia a rám sa skontroluje tak, aby zapadol do otvoru. Ak je všetko v poriadku, potom môžete začať šiť rám s plotom.
 4. Upevnite gombíky a západky. Táto práca sa vykonáva na samom konci. Horná časť shtaketnik môže byť plochá, alebo odrezaná vo forme cikcak alebo vlny. To si vyžaduje skladačky.
 5. Ukončili sme hotovú bránu na podpery. So správnym výpočtom sa pohybuje bez akéhokoľvek úsilia. Z voľného okraja je k nemu pripevnený pás hrubej gumy.

Tak ste sa naučili, ako vytvoriť základ najzákladnejšej bránky. V budúcnosti môže byť lakované a zdobené akýmkoľvek dekorom. Je tu možnosť ukázať svoju fantáziu a zručnosť. Chceme, aby vaša brána a brána slúžili mnoho rokov!