Ktorú klimatizáciu si vyberiete pre byt - prehľad vlastností najlepších jednotiek

Myšlienka nákupu klimatizácie je navštevovaná väčšinou z nás v čase vyčerpávajúceho slnka, keď sa túžba ochladiť stáva takmer základnou potrebou. Dopyt, ako je dobre známe, vedie k ponuke: sortiment skladov klimatických zariadení je veľmi, veľmi rôznorodý. Početné modely klimatizačných zariadení slúžia na jeden účel: poskytnúť komfortnú mikroklímu v interiéri, ale prezentované zariadenia sa líšia dizajnom, veľkosťou, vlastnosťami práce, cenou, nakoniec! Ak chcete zistiť, ktoré klimatizačné zariadenie si vybrať pre byt je výhodnejší, poďme sa bližšie pozrieť na rôzne prezentované modely (predovšetkým účinnosť každého typu, výhody a nevýhody prevádzky).

Klimatizačné zariadenia pre byt je možné klasifikovať podľa rôznych atribútov: konštrukčne (jedno- a viacblokovým), statickým (pohyblivým a stacionárnym), inštaláciou (strop, stena, podlaha). To je len voľba klimatizácie pre byt by mala byť vykonaná s jasným vymedzením priorít (čo je veľmi individuálne), a to len na základe porovnania hlavných funkcií.

Schéma všetkých klimatizačných zariadení pre domácnosť

Ak chcete zistiť, ktorá klimatizačná jednotka sa má kúpiť v byte, ktorý sa má splniťvýsledok vo vašom konkrétnom prípade, podrobnejšie zvážte vlastnosti každého typu.

Bez ohľadu na to, aký typ klimatizácie sa rozhodnete kúpiť do bytu, preštudujte si vlastnosti zariadenia, aby ste odstránili možné chyby počas prevádzky. Všetky klimatizačné zariadenia pracujú všeobecne. Skladajú sa zo systému naplneného chladivom, ktorý obsahuje dva výmenníky tepla spojené medenými rúrkami, freónový kompresor a ventilátory na vyfukovanie vzduchu cez výmenníky tepla. Jeden z výmenníkov tepla sa nazýva kondenzátor (chladivo kondenzuje a produkuje v ňom teplo) a druhý sa nazýva výparník (kde odparujúce sa chladivo absorbuje tepelnú energiu). Kondenzátor je navrhnutý tak, aby odvádzal teplo von a výparník ochladzuje vzduch v miestnosti.

Ak sú všetky uzly zostavené v jednom prípade, takáto klimatizačná jednotka sa nazýva monoblok. Medzi príklady takýchto návrhov patria rôzne okenné a mobilné klimatizačné zariadenia. Ak sú komponenty systému umiestnené v rôznych puzdrách, potom sa nazýva multiblock (ako príklad môžeme uvažovať o rôznych typoch split systémov).

Vlastnosti klimatizátorov okien

"Okná", ako je uvedené vyššie, sú monoblokovým dizajnom, ako už názov napovedá, takéto klimatizačné jednotky sú zabudované do okna alebo okna.

Nepochybnou výhodou takéhoto zariadenia je jeho konštruktívna úplnosť - zariadenie po rozbalení, inštalácia do \ tpripojenie okien a napájania je plne funkčné

Inštalácia zariadenia nevyžaduje účasť vysokokvalifikovaných špecialistov, v zariadení sa nepoužíva špeciálne vybavenie, komunikácia nie je položená. Väčšina klimatizačných zariadení pracuje v režime chladenia a kúrenia. Modely, v ktorých sa používajú vykurovacie telesá, sa môžu použiť pri akejkoľvek vonkajšej teplote. Hlavnou nevýhodou všetkých "okien" v pomerne hlučné práce. Moderné modely okien klimatizácia sú často atraktívny vzhľad, úspešne zapadajú do moderného interiéru bytu, ale stále je potrebné poznamenať, zníženie okna otvorenia kvôli inštalácii, čo je nepríjemné.

Výhody mobilných klimatizačných zariadení

Hlavnou výhodou mobilných klimatizačných zariadení je schopnosť pohybu, čo je obzvlášť cenné vtedy, keď finančné prostriedky na vybavenie všetkých miestností v dome klimatizačnou technikou nie sú dostatočné alebo keď z niektorých technických dôvodov inštalujú iné typy klimatizačných zariadení. je nemožné. Mobilné klimatizačné zariadenia sú z väčšej časti zastúpené monoblokovým dizajnom na kolesách (s výnimkou mobilných deliacich jednotiek) rôznych veľkostí, spotreby energie a výkonu.

Všetky monoblokové zariadenia sa vyznačujú vysokou hlukovou prevádzkou (hladina hluku môže prekročiť 50 dB), čo je spôsobené prevádzkou kompresora a ventilátorov v jednom balení
.

Mobilné klimatizačné zariadenia sú najvhodnejšie pre apartmán s malými miestnosťami. Niektoré obmedzeniaVýkon (zvyčajne mobilné klimatizačné zariadenia môžu chladiť plochu až 30 m2) je vysvetlený konštrukčne potrebnou (pre rýchlu prepravu) nízkou hmotnosťou zariadenia. Berte do úvahy pri nákupe potrebu odvádzania horúceho vzduchu do okna cez hadicu. Aby sa zabránilo vniknutiu horúceho vzduchu zvonku cez polootvorené okno, je potrebné zodpovedajúcim spôsobom pripraviť krídlo so špeciálnou zátkou.

Prečo je systém rozdelenia lepší?

Inštalácia delených systémov sa považuje za najobľúbenejšiu možnosť klimatizačného zariadenia v byte.

Nízka hladina hluku počas prevádzky deleného systému, vysoká účinnosť zariadenia s nízkou spotrebou energie sa vysvetľuje konštrukčným oddelením na vonkajšie a vnútorné bloky
.

Vnútorná jednotka je navrhnutá na chladenie alebo ohrev vzduchu v miestnosti, obsahuje odparovací výmenník tepla, ventilátor, zariadenie na odvod kondenzátu a riadiacu jednotku. Kondenzátorový výmenník tepla s kompresorom sa privedie do vonkajšej jednotky, čo umožňuje, aby bol prevádzka zariadenia takmer tichá. Inštaláciu takéhoto systému vykonáva profesionálny inštalačný tím, takže pri zisťovaní, koľko nákladov na klimatizáciu do bytu, nezabudnite sa opýtať na náklady na inštalačné služby. Predtým, než si vyberiete klimatizáciu pre byt, premýšľajte o možnosti klimatizácie viacerých miestností súčasne, s inštaláciou rôznych parametrov mikroklímy pre každú izbu.

Ako súćasi moderného multi-rozdelený systém jedna výkonná vonkajšia jednotka a niekoľko vnútorných

Túto funkciu môže poskytnúť moderný viacdielny systém pozostávajúci z jedného vonkajšieho a niekoľkých vnútorných blokov. Je tiež možné zaistiť príjemnú klímu vo viacerých miestnostiach inštaláciou deleného systému kanálového typu, ktorého hlavnou vlastnosťou je dodávka chladeného vzduchu zo špeciálnej jednotky vnútorného kanálového typu do všetkých miestností bytu cez sieť kanálov. Vnútorné bloky sú v tomto prípade určené na podomietkovú montáž, zvyčajne sú umiestnené v podhľadoch. Kvôli konštruktívnej zložitosti inštalácie sa klimatizačné zariadenia pre bytové jednotky používajú zriedka, sú vhodnejšie pre administratívne priestory, obchody a kancelárie.

Klimatizácia potrubia umožní rýchlejšie vetranie a chladenie veľkých miestností
.

Uvažovali sme o hlavných charakteristikách existujúcich druhov klimatických technológií pre domácnosti na súčasnom trhu. Rozmanitosť dizajnov klimatizačných zariadení môže byť vysvetlená rôznymi pomermi úrovne komfortnej a efektívnej prevádzky zariadenia k nákladom, ktoré sú spotrebitelia ochotní zaplatiť. Pre niekoho sú najlepšie kondicionéry pre byt veľmi efektívne, rýchlo ochladzujú vzduch na požadované parametre a dlhotrvajúce indikátory mikroklímy. Pre iných je racionálna spotreba elektriny oveľa dôležitejšia s priemernými ukazovateľmi účinnosti, tretia je dôležitá jednoduchosť inštalácie astabilná prevádzka zariadenia, štvrtá pochybnosť, či potrebujete klimatizáciu v byte vôbec. Dúfame, že získané informácie pomôžu objasniť situáciu, sami sa rozhodnete, ktorá klimatizácia je pre váš byt vhodnejšia.