Ktorý falošný strop je lepšie použiť v kuchyni

Kuchyňa je jedným z najobľúbenejších miest v byte, preto jej usporiadanie hrá dôležitú úlohu pri vytváraní útulnej atmosféry v dome. Osobitnú pozornosť pri dokončovaní kuchyne si zaslúži strop. K dnešnému dňu sa používa mnoho rôznych typov stropov - od bielenia po obklady. Ale v posledných rokoch sa nové spôsoby usporiadania stropu stávajú bežnejšími. Jedným z nich je zavesený strop v kuchyni, čo je skvelá alternatíva k zastaraným metódam opravy. Prečo ho stále viac a viac moderných majiteľov vyberá do kuchyne? Pozrime sa.

Prínosy zaveseného stropu v kuchyni

Vhodnosť použitia zaveseného stropu v kuchyni je spôsobená niekoľkými výhodami:

 1. Vyzerá to elegantne a krásne, pomáha skrývať všetky chyby a nedostatky starého stropu. Súčasne nie je potrebné pripravovať povrch na jeho inštaláciu (nie sú potrebné žiadne trhliny, napučanie, drsnosť a nerovnosti na hlavnom strope), a preto je inštalácia stropu menej náročná na pracovnú silu.
  Moderný dizajn kuchyne s krásnym falošným stropom: komunikácia je elegantne ukrytá v dizajne
 2. Umožňuje skryť množstvo komunikačných systémov v kuchyni - vodiče, potrubia, protipožiarne a vetracie systémy. Závesný dizajnstrop je taký, že vám umožňuje usporiadať dekoratívne prvky takým spôsobom, aby ponechali dostatok priestoru pre potrebnú komunikáciu.
 3. Priestor medzi dizajnom nového stropu a pôvodným stropom je vhodný na umiestnenie prvkov svietidiel do neho. Vzhľadom k tomu, že kuchyňa je rozdelená do dvoch hlavných oblastí - jedáleň a varenie, je vhodné poskytnúť v každom z nich samostatný systém svietidiel. Napríklad reťaz halogénových žiaroviek je obyčajne umiestnená nad stolom stola a nad povrchom spoločného stola je zavesená útulná lampa.
  Nad povrch stola je umiestnený reťaz halogénových žiaroviek a nad stolom sú zavesené útulné svietidlá
  .

  Okrem toho hra svetla vytvára atmosféru pohodlia, ktorá vám umožňuje usporiadať romantické večere priamo v kuchyni každý deň.

  Osvetľovacie prvky umiestnené v zavesenom strope vytvárajú v kuchyni atmosféru pohodlia a tepla
 4. Vzhľadom na to, že v dôsledku kulinárskych procesov prebiehajúcich v kuchyni sa vytvára veľa pary, sú zvýšené požiadavky na odolnosť voči vlhkosti na stropné panely. Zavesené stropy dobre odolávajú vlhkosti.
 5. Pomerne jednoduchá inštalácia v porovnaní s inými typmi stropných náterov. Dokonca aj v prípade, že byt má neštandardné usporiadanie a existujú rôzne projekcie a výklenky na stenách, inštalácia podhľadu nebude ťažké.
  Prítomnosť rôznych výčnelkov, výklenkov, oblúkov v kuchyni sťažuje inštaláciu zaveseného stropu
  .

  Zavesený strop môže byť v prípade potreby rozobratý a premiestnený do inej miestnosti, aby ho mohol znova namontovať.

 6. Ak je niektorá časť stropu poškodená, je ľahké ju nahradiť novou a nemusíte demontovať celý strop. Vzhľadom na špeciálnu konštrukciu stropu stačí odobrať len poškodený prvok.

Najlepšie závesné stropy do kuchyne

Ako viete, v kuchyni, keď sa tvoria kuchynské sadze, sa rozprašujú malé čiastočky tuku, ku ktorým časom prichádza prach. To znamená, že povrch stropu sa bude musieť z času na čas umyť s použitím rôznych činidiel rozpúšťajúcich lipidy. Preto je strop nerastných vlákien a sadrokartónu, perfektne vhodný pre obývacie izby a chodby v kuchyni, neprimeraný na použitie. Okrem toho, že je veľmi ťažké vykonávať ich mokré čistenie, môžu byť pod vplyvom pary deformované aj kachle, ktoré postupne strácajú atraktívny vzhľad.

Najvhodnejšími variantmi kuchyne súlatové a kazetové zavesené stropy . Hlavné prvky zaveseného stropu inštalované v kuchyni sú spravidla kazety. Ide o bežné obdĺžnikové alebo štvorcové panely. Ale dnes, nie menej populárne a zavesené stropné rack typ. Sú vyrobené z hliníka alebo ocele. Lamely a kazety majú trvanlivý náter a môžu trvať od 10 do 25 rokov, pričom zostávajú atraktívne a bez straty významu.

Zavesený strop v kuchyni je štýlový, praktický, útulný, odolný

Pokiaľ ide o konštrukciu, povrch stropu môže byť orámovaný jednou farbou alebo maľovaný v niekoľkých farbách - všetko závisí od želania vlastníka. Môže byť pevný alebo perforovaný. S osobitným odporom, povrch podhľadov nezmizne na slnku, takže nie je potrebné pravidelne aktualizovať dekoratívny náter. To je dôvodom popularity a dopytu po hliníkových a oceľových roštových stropoch pri dokončovaní kuchyne.

Kazety natreté vysokokvalitnými farbami sú mimoriadne trvanlivé a dokonale odolávajú vysokej vlhkosti a agresívnemu prostrediu.

Zjednodušene povedané, konštrukcia zaveseného stropu je rám, na ktorom sú pripevnené panely. Rám je otvorený a zatvorený. Podľa typu otvoreného stropu je rám viditeľný. Uzavretý rám je úplne skrytý za dekoratívnymi prvkami. Ale každý z týchto typov podhľadov má svoje výhody.

Hliníkový kazetový zavesený strop so skrytým závesným systémom
\ t

Povrch skrytého systému zavesenia je hladký, takmer monolitický a systém viditeľného zavesenia umožňuje dodatočne ozdobiť dekoratívny strop. Podporná mriežka sa môže líšiť farbou od panelov a tým je možné vytvoriť originálny vzor, ​​aby sa zdôraznila individualita kuchyne. Viditeľné podhľadové prvky s chrómovým povrchom, napríklad, vyzerajú veľkolepé v kombinácii s rovnakými rukoväťami nábytkukuchyne, spotrebičov a elektrických spotrebičov.

Môžete tiež fantazírovať farbou stropu, pretože nie je nutné, aby bola monofónna. Jeho povrch sa stane atraktívnejším, svetlejším a útulnejším, ak napríklad dosky s dvoma farbami sú usporiadané v šachovnicovom vzore alebo striedavo farebné pruhy v roštovom strope.

Kazetový podhľad s fotografickou tlačou - nádherný pohľad

V stropoch typu regálu sa prvky montujú na pneumatiky (kovové pásy s výčnelkami), ktoré plnia funkciu držiaka. V kuchyniach s vysokými stropmi sa najčastejšie používajú otvorené pásy, ktoré sú tesne pri sebe. Ich kombináciou s viacfarebnými vložkami môžete vytvoriť rôzne dizajnové riešenia.

Kombináciou lamiel s farebnými vložkami môžete vytvoriť originálny návrhársky súbor

Ilúzia hladkého stropu pomáha vytvárať lamely s vložkami z hliníkovej pásky. Ich hrúbka je iba 0,5 mm, ale vydrží všetky záťaže. Špeciálne usporiadanie koľajníc zabezpečuje bezpečnosť a spoľahlivosť konštrukcie, čo je veľmi dôležité pre bytové priestory. Dĺžka koľajníc je 3-4 ma šírka 90-150 mm.

Rozsah zavesených podhľadov do kuchyne

Falošné stropy v kuchyni, ktorých fotografie sú uvedené v našom článku, a ktoré sa dajú nájsť vo veľkom množstve na internete, sú nepochybne skvelým riešením. Je dôležité, aby kuchyňa bola nielen krásna, ale aj funkčná. Veľký rozsah prvkov a panelov zavesených podhľadov dávaschopnosť dodržať požadovaný štýl a dizajn.

Viacúrovňový zavesený strop v kuchyni vám umožňuje úspešne oddeliť pracovný priestor od jedálenského priestoru

Rozdelený strop je dnes veľmi populárny. Šetrí to priestor (koniec koncov, bez ohľadu na to, čo visí pod stropom „kradne“ niekoľko centimetrov výšky) a navyše, s jeho pomocou je možné kuchyňu rozdeliť do zón. Inštalácia svetiel akejkoľvek farby na viacúrovňový strop navyše zvýrazní individualitu kuchyne a vytvorí priaznivú atmosféru počas jedla.

Viacúrovňový zavesený strop poskytuje možnosť zaujímavého usporiadania osvetlenia

Rozsah dnes ponúkaných zavesených podhľadov vrátane kuchyne je obrovský. Mnohí výrobcovia vyrábajú rôzne konštrukcie, materiály, typy rámov. Môžete si vybrať hotovú verziu autora a môžete využiť služby dizajnéra.

Video katalóg závesných konštrukcií

Nepochybne, zavesený strop v kuchyni je originálnou voľbou pre modernú renováciu. Jeho odolnosť a jednoduchosť použitia sa ušetrí a obrovská škála farieb vám umožní vybrať si akýkoľvek dizajn stropu, ktorý sa vám páči. Rozhodujúcim faktorom pri výbere falošného stropu pre dokončenie kuchyne sú také vlastnosti, ako je funkčnosť, bezpečnosť a vysoká kvalita.