Ktorý ohrievač je lepší pre podlahu: porovnajte, vyberte najlepší materiál

„Udržujte svoje nohy v teple“ - tvrdili, že v oblasti hlavy by teplota okolia mala zostať chladná. V skutočnosti, v bývanie sa nachádza na prvom poschodí výškových budov a vidieckych domčekov, teplota podlahy je často 2-3 stupne nižšia, než je meraná na úrovni priemernej výšky osoby. Dôvod: nesprávne zvolená izolácia podlahy a chyby vo výpočte výkonu izolačnej vrstvy. Je tiež možné, že došlo k porušeniu technológie vybavovania spodného stropu izoláciou.

Doplnenie zoznamu príčin úniku tepla povrchom podlahy je negramotným výberom tepelne izolačného materiálu. Dôvodom je najmä nedostatok vedomostí o úžitkových vlastnostiach a technických vlastnostiach jedného alebo iného typu izolácie. Predtým, než uprednostňujete konkrétny typ izolačného materiálu, mali by ste zvážiť:

 • podmienky nadchádzajúcej operácie;
 • teplota a stav pôdneho základu, \ tzákladný základ alebo obklopujúci suterén;
 • stabilná alebo periodická hladina podzemnej vody, ak existuje;
 • pravdepodobnosť biologických účinkov, výskyt deštruktívnej huby, poškodenie hlodavcov;
 • Zlučiteľnosť izolácie s hlavným stavebným materiálom.
Izolacia podláh s použitím tepelne izolačného materiálu sa vykonáva podľa tejto schémy
.

Najčastejšie si vlastníci vyberajú materiál na izoláciu podlahy v byte alebo v vidieckom dome s radou svojich priateľov a zabúdajú na rozdiely v pracovných podmienkach izolačnej vrstvy. Teplotné podmienky, stupeň zaťaženia, zemná vlhkosť však ovplyvňujú dlhodobú prevádzku materiálov, zachovanie konštrukcie a nepriamo izolačných parametrov.

Preto otázka, ktorú budú rozumne žiadať budúci užívatelia: „ktorá izolácia je lepšia pre podlahu?“, Odpoveď je nejednoznačná. Môže sa spoliehať len na špecifiká konkrétnej štruktúry.

Zoznam požiadaviek na izoláciu

Prakticky lacná minerálna vlna a cenovo výhodnejšia polystyrénová pena patria medzi najvyhľadávanejšie tepelne izolačné materiály na vybavenie spodnej podlažnej konštrukcie. Majitelia bytov alebo vidieckych domov často uprednostňujú efektívnu lacnú sklenenú vatu. Okrem rozdielu v cene majú aj rozdiel v technických vlastnostiach a inherentných vlastnostiach každého ohrievača. Používa sa na zvýšenie ohrevu podlahy v materiáli puzdracharakterizovať:

 • parametre vysokej pevnosti, pretože podlaha je vystavená maximálnemu zaťaženiu;
 • 40. maximálna životnosť potrebná na prevádzku materiálu, ktorý izoluje najkonzervatívnejší, zriedkavo obnoviteľný povrch podlahy;
 • vynikajúce izolačné vlastnosti, zníženie tepelných strát na minimum;
 • 42) hmotnosť izolačného materiálu;
 • nízka miera absorpcie vlhkosti;
 • efekt vodivosti pár;
 • 45. odolnosť izolátora voči ohňu;
 • bezpečnosť a zabezpečenie zdravého životného prostredia;
 • Pohodlie práce s materiálom, ktoré ovplyvňuje načasovanie jeho inštalácie a spotreby.

Objektívne porovnanie technických údajov a špecifických vlastností každého z materiálov pomôže určiť výber izolácie podlahy.

​​
Vytlačovanie polystyrénu v najjednoduchšom systéme prekrytia podlahy

Ohrievač pre podlahu a jej pevnosť

Podľa kritérií pevnosti je moderným polystyrénom penová polystyrénová pena získaná technológiou vytláčania. Hustá zvláštna štruktúra materiálu s malou hmotnosťou vydrží maximálne zaťaženie. Na rozdiel od sklenenej a kamennej vlny nie je polystyrénová pena krehká. Je možné ho bez problémov a zbytočne prerezať do prvkov akejkoľvek konfigurácie a veľkosti, ktoré sú potrebné na pokládku v miestnostiach s pôvodnou architektúrou. Z hľadiska pevnostných parametrov je základná izolácia zo sklených vlákien pred minerálnou vlnou, na výrobu ktorej sa používajú prírodné materiály.vyvreté horniny.

Sklenená vata - nízka cena izolácie podlahy

Prevádzkové podmienky tepelnej izolácie

Závisia od spoľahlivosti výrobcu a podmienok poskytnutých záruk. Rovnako dôležité sú prevádzkové podmienky. Napríklad minerálna vlna, ak je úroveň odparovania príliš vysoká, pri stálom vystavení vode, ako aj pri prekročení teploty, môže stratiť štrukturálne väzby, stratifikovať alebo rozpadať. Extrudovaná polystyrénová pena perfektne pracuje v náročných podmienkach bez straty pôvodných technických vlastností. Preto je polystyrénová pena najlepšou izoláciou pre teplú podlahu a najracionálnejšou možnosťou na zdobenie suterénu, suterénu, základov nachádzajúcich sa v oblasti prúdenia podzemnej vody a nižších stropov v kombinácii s nimi.

Porovnanie tepelno-technických vlastností

Podľa kritérií tepelnej ochrany je celý sortiment výrobkov určených na usporiadanie podlahy rovnako účinný v pôvodnom stave. Štruktúra bunkovej polystyrénovej peny chránenej pred vlhkosťou však zaisťuje stabilný výkon. Sklo a minerálna vlna majú vláknitú štruktúru, môžu absorbovať vlhkosť. Voda, ktorá je vynikajúcim vodivým médiom, zvyšuje tepelnú vodivosť, niekedy prispieva k zníženiu izolačných charakteristík o 15-20%. Okrem toho, vláknitá izolácia absorbuje vlhkosť z uzavretej pôdy, absorbuje ju z povrchových a stavebných materiálov, neodoláva difúzii výparov.

Najčastejšie, keď sú stavebné konštrukcie izolované sklenenými vláknami alebo minerálnymi výrobkami, majitelia domov musia inštalovať vetracie zariadenia a klimatické systémy. Takže úspory spôsobené nízkou cenou tohto typu izolácie sa často stávajú imaginárnymi.

Váha izolácie je závažným kritériom

Ide o závažný argument pre tých, ktorí nechcú minúť nadbytočné finančné prostriedky na výstavbu silného základu. Najľahší polystyrén poskytuje možnosť správneho výpočtu hrúbky vrstvy materiálu, čím sa výrazne znižuje rozpočet stavby. Okrem toho ťažká hmotnosť minerálnej vlny a strižných sklených vlákien zvyšuje náklady na dopravu a náklady na nákladnú manuálnu prácu.

Extrudovaná polystyrénová pena - najpevnejšia, odolná a najľahšia podlahová izolácia

Zameranie sa na účinok vodivosti pár

Bavlna vyrobená z prírodného organického alebo skla umožňuje, aby sa v procese pobytu vyskytla para. Táto kvalita je priaznivá pre vykurovanie zrubov a drevostavieb, ktorých prioritou je optimálny parný efekt. Tepelná izolácia drevených stavieb a strešných konštrukcií polystyrénovou penou sa neodporúča stavebnými predpismi, pretože eliminuje hlavnú výhodu dreva. Priority minerálneho tepelne izolačného materiálu sú doplnené vybavením jednej strany izolácie papierom namočeným v spomaľovačoch horenia a zvýšením tuhosti.

Inštalácia aizolácii systému „teplej podlahy“ v drevenom dome najčastejšie predchádza položenie polystyrénu pod poterom

Pri výbere „teplej podlahovej“ konštrukcie ako hlavného vykurovacieho systému je však pokládka expandovaného polystyrénu celkom prijateľná. Tento ohrievač pre podlahu pod spriahadlom udržuje vo vnútri a je vykonávaný z nehorľavých materiálov. To znamená, že prístup plameňa k izolačnému materiálu je úplne vylúčený. Preto mnohí majitelia drevených chatiek vybavujú drevené domy týmto spôsobom. Toto je jediná možnosť, ktorá umožňuje úsporné využitie priestoru, úplne skryje vykurovacie zariadenia.

Vyhodnocujeme bezpečnosť podlahy

Polystyrén, vyrábaný poprednými výrobcami, na základe skúšok, dostáva hygienické certifikáty, presvedčivé o jeho bezpečnosti. Uvoľňujú toxíny len v procese spaľovania, ktorý je charakteristický pre takmer všetky materiály. V súlade s normálnymi prevádzkovými podmienkami však nedochádza k porušovaniu hygienických a epidemiologických noriem. Pri výrobe minerálnej vlny a izolácie zo sklenej vaty sa používajú fenolformaldehydové živice. Ak sú zničené štrukturálne väzby, tieto izolačné materiály môžu tiež emitovať silikátový prach.

Video: ako zvoliť správnu izoláciu

Tí, ktorí si chcú vybrať ten správny izolačný materiál pre vidiecky dom, budú mať k dispozícii množstvo užitočných informácií na sledovanie videa:

Výsledok: výber, porovnanie

Porovnanie vlastnostíNajobľúbenejšie typy izolácie pre podlahu, môžete kompetentne vyhodnotiť a nájsť rovnováhu medzi silnými a slabými stránkami, naučiť sa a pochopiť, ako si zvoliť izoláciu podlahy, ktorá spĺňa požiadavky vlastníka a spĺňa podmienky používania. Po zvážení klady a zápory, musíte si vybrať materiál s viac vážny zoznam prioritných spotrebiteľských kvalít pre vás osobne. Týmto spôsobom zvolený materiál vytvorí príjemnú atmosféru v dome, umožní dosiahnuť výrazný ekonomický efekt vo vykurovacej sezóne.