Ktorý úsek strop vybrať pre kuchyňu: návrhár foto-výber, pravidlá usporiadania

Kuchyňa už dávno prestala plniť funkcie miestnosti určenej výlučne na varenie. Tu si môžete zariadiť priateľské stretnutia, cítiť teplo domova, dozvedieť sa o charaktere a zvykoch majiteľov takmer všetko. Preto by mala byť kuchyňa funkčná, pohodlná a moderná. Na realizáciu tejto požiadavky môžete použiť rôzne metódy a jeden z nich - zavesené stropy. Toto je výhodné riešenie pre tých, ktorí si cenia praktické a originálne nápady. Stretch stropy v kuchyni pomôže, aby sa ubezpečil, že toto: foto príklady uvedené v tomto článku.

Výhody strešných stropov v kuchyni

Stretch stropy majú veľa výhod, ktoré by ste naozaj mali používať. V kuchyni je miestnosť s naozaj extrémnymi podmienkami. Vlhkosť, odparovanie tukov, sadze - hlavné negatívne faktory, ktoré padajú na steny a strop. Strop je obzvlášť „utrpenie“: je silne údený a potrebuje časté opravy, aby sa zachoval pôvodný vzhľad. Stretch stropy pomôžu zabudnúť na tieto problémy, pretože sa prakticky neznečistia av prípade potreby sa dajú ľahko umyť.

Stretch stropy majúveľa výhod: nedeformujú sa od vlhkosti, slúžia dlhú dobu, ľahko sa umývajú

V banke zásluh o prasiatko by sa mala zahrnúť antistatickosť, odolnosť voči trhlinám a plesniam. Teraz sa nemáte čoho báť pred záplavami - aj keď vás susedia zaplavia, strop nebude vôbec trpieť, navyše bude chrániť spotrebiče a nábytok.

Toto je dôležité!
Odhaduje sa, že PVC fólia vydrží až 100 litrov vody na meter štvorcový.

Je ľahké sa zbaviť vody - stačí zavolať pánovi. Po vypustení stropu si zachová krásu a trvanlivosť. To je dôvod, prečo stretch stropy v kuchyni dostal veľmi pozitívnu spätnú väzbu.

Čím tmavšia je farebná tonalita plátna, tým intenzívnejší je efekt odrazu
.

Plátno dokonale skryje vetranie, plyn, vodovodné potrubia a defekty v základnom strope. Ďalšími hodnotnými strešnými stropmi sú požiarna bezpečnosť - materiál je ohňovzdorný a ani v prípade požiaru sa nezapáli.

Estetické výhody umožňujú nielen ozdobiť miestnosť veľkolepými detailmi, ale aj vizuálne rozšíriť územie, ktoré je vzhľadom na nedostatok metrov dôležitejšie ako kedykoľvek predtým.

„Povodne“ nie sú hrozné pre strešné stropy, po namočení a dokonca po natiahnutí pôsobením vodného útvaru opäť preberajú svoj pôvodný tvar
.

Ako vidíte, strešné stropy v kuchyni sú možnosťou pozostávajúcou výlučne zo zásluh. Tak prečo to nevyužiť?

Preferovaný pohľad

Zvýraznite tieto typy stretchStropy do kuchyne:

  • lesklý. Vyznačuje sa vysokou odrazivosťou. Zrkadlová plocha zapĺňa miestnosť svetlom a opticky zväčšuje kuchynský priestor. Vynikajúce riešenie pre kuchyňu v Chruščove;
  • 43) mat. Vzhľad sa nelíšia od bežných stropov, s výnimkou dokonale hladkého povrchu. Rôzne farebné variácie vám umožnia vybrať si kópiu, ktorá doplní interiér alebo kontrast s ním;
  • kovové. Vyžadujú intenzívne osvetlenie, vytvára efekt transfúzie kvetov a naplňuje kuchyňu zvláštnou útulnosťou. Drahé, ale pôsobivé.

Vyberáme harmonické osvetlenie

Stretch strop a dobre premyslené osvetlenie - spôsob, ako zmeniť vizuálne vnímanie. Pre kuchyne s vysokými stropmi sú dobré lampy, predĺžené nadol, alebo lampy na zavesení. Ak je strop nízky, potom je použitie stropných svetiel oprávnené.

Osvetlenie je potrebné vopred zvážiť, po inštalácii stropu bude ťažké vytvoriť otvory pre osvetľovacie zariadenia
.

Preferované tmavé farby stropu? Je teda potrebné ho ozdobiť viacerými reflektormi alebo lustrom s niekoľkými odtieňmi - jas by mal byť maximálny. Odborníci odporúčajú, aby sa zabránilo silnej specularity, nezabudnite na odrazivosť lesklých stretch stropov.

Nebojte sa experimentovať s osvetlením

Takže stropy chladných a svetlých odtieňov (modrá, modrá, biela,žltá) v tandeme so studenými žiarivkami zvyšujú intenzitu ich farby 2 krát. Ak používate žiarivky s teplou chromatickosťou, potom sa stropy javia ako neutrálne biele.

Toto je dôležité!
Maximálny výkon svietidiel - 60 W, halogénové svetelné zdroje - 35 W. Silnejšie osvetlenie si vyžaduje usporiadanie dodatočnej tepelnej izolácie.

Umiestnenie svetelných zdrojov by sa malo stanoviť vopred. Zvážte, kde bude umiestnený požiarny bezpečnostný systém, ktorý sa vďaka napínacej štruktúre nebude dať skryť.

Kompetentne premýšľame o dizajne

Konštrukcia strešných stropov v kuchyni priťahuje svojou rozmanitosťou. Po prvé, farba. Môžete si vybrať ľubovoľnú farebnú schému s prihliadnutím na vaše vlastné preferencie a túžbu získať jeden alebo iný výsledok.

Dizajn strešných stropov v kuchyni je rôznorodý, môžete ich kombinovať s rôznymi spôsobmi konečnej úpravy, s rôznymi materiálmi

Napríklad pastelové odtiene prinášajú do miestnosti pokoj, červenú a žltú teplú, modrú a zelenú nejakú šokujúcu, bielu harmóniu.
Po druhé, môžete si vybrať faktúru. Najbežnejšou dnes je imitácia mramoru, dreva, kože a kovu.

Neváhajte stelesniť akékoľvek nápady!

Po tretie, máte možnosť realizovať zaujímavé a originálne projekty. To umožňuje:

  • použitie viacerých farieb atextúry;
  • uplatňovanie komplexného systému osvetlenia;
  • vytvorenie viacúrovňového povrchu;
  • montážne plátno s fotografickou tlačou.

Takéto experimenty umožnia nielen vytvoriť exkluzívny vzhľad kuchyne, ale aj priestor, ktorý je tiež dôležitý.

Ošetrovacie hroty pre napínacie stropy

Stratil strop svoj pôvodný lesk? Nebojte sa - obnoviť pôvodnú sviežosť je celkom jednoduchá. Najčastejšie stačí utrieť kryt vlhkou handričkou.

Na starostlivosť o strešné stropy inštalované v kuchyni sa budú používať štandardné domáce chemikálie
.

Čistič okien sa môže použiť na odstránenie stôp sadzí.
Vysokokvalitné výrobky obsahujú vo svojom zložení špeciálnu látku, ktorá pohlcuje statickú elektrinu, preto sa prach nelepí na strop a po dlhú dobu zostane brilantný a krásny.

Stretch stropy - nový vzhľad interiéru. Spôsob dekorácie, čo umožňuje, aby kuchyňa technicky pohodlné a veľmi pohodlné. Teraz bude varenie a prijímanie hostí dvojnásobne príjemné!

Príklady fotografií: stropy v kuchyni

Stretch stropy v kuchyni: fotografia zavedenia veľkoformátovej tlače v dizajne
Kombinácia matného a lesklého povrchu
Roztiahnuté viacvrstvové štruktúry abstraktnej konfigurácie s kombinovaným podsvietením
Stretch stropy v kuchyni: fotografia pôvodného dizajnérskeho riešenia
Stretchstropy v kuchyni: foto príklad s optickým rozšírením priestoru
Dokonca aj hladký, hladký povrch bez švov kladie dôraz na priority systémov strešného stropu
Stretch stropy v kuchyni: fotografia najjednoduchšieho variantu

Video: operačné priority