Kuchynská zástera Dlaždice - Príklady neobvyklého dizajnu a dizajnérskych tradícií

Na súčasnom trhu existuje obrovský výber materiálov, ktoré môžu byť použité na navrhovanie kuchynského interiéru, ale kuchynské obklady - zástera je položená s ňou alebo je položená podlaha - je považovaná za jeden z najpraktickejších výrobkov odolných voči opotrebeniu a ľahkej starostlivosti. Spočiatku bola kuchynská zástera navrhnutá tak, aby chránila steny pred vodou, vysokými teplotami, mastnotou, rôznymi nečistotami a parou a navyše by sa mala ľahko čistiť, ale jej estetická zložka v poslednej dobe zohrávala čoraz väčšiu úlohu. Pokúsme sa teda zistiť, ktorá dlaždica je vhodnejšia na dekoráciu pracovného priestoru každej hostesky.

Typy dlaždíc pre kuchynské zástery

Najprv zistite, aký druh dlažby možno použiť pre tento prvok interiéru. Najbežnejšie sa používajú tieto typy:

  • keramika;
  • sklo;
  • zrkadlo.
Kuchynská zástera vyrobená z keramických obkladačiek - najbežnejšie riešenie, ktoré vám umožní vytvoriť obrovské množstvo originálnych možností

Preč sú časy, keď sa rozsah keramických obkladačiek vypočítal v tucte rôznych farieb. Teraz je dlažba vyrábaná v rôznych veľkostiach, odtieňoch a textúrach. S ním môžete doplniť akýkoľvek interiér a vytvoriť jedinečný dizajn, ktorý jasne nasledujesmeru.

Moderné keramické výrobky môžu napodobňovať všetko: drevo, kov, kameň a dokonca aj kožu. Pomerne často, nedávno použité špeciálne vyrobené keramické obklady na kuchynskej zástere: detailná fotografia, zostavená ako puzzle, alebo obrázky prenesené do jednotlivých dlaždíc, s ktorými môžete zostaviť unikátny album nad stolom, pripomínajúci tie najkrajšie dni vášho života.

Sklenená dlažba je vyrobená z tvrdeného skla na zadnej strane, na ktorej je aplikované určité pozadie alebo vzor. Vďaka priehľadnému náterovému obrazu zostáva mnoho rokov v nížinnej forme. Takéto dlaždice môžu vyzerať ako mramor, ľad, striebro av lesklom a matnom prevedení, môžu byť textúrované alebo úplne hladké a môžu prekvapiť holografickými efektmi.

Kuchynská zástera zo sklenených dlaždíc

Väčšina spotrebiteľov považuje zrkadlovú dlaždicu za najkrajšiu. Táto možnosť je ideálna pre malé apartmány, pretože umožňuje vizuálne rozšíriť hranice malých kuchyniek. Starostlivosť o takýto povrch je však veľmi zložitá. Na zrkadlách vidíte najmenší rozvod, najmenšie tukové kvapky môžu pokaziť najnáročnejší interiér. Okrem toho v takejto kuchyni bude potrebné zachovať ideálny poriadok, pretože aj niekoľko objektov, ktoré sú na zlom mieste, opakovane sa odrážajú v zrkadlových plochách, vytvorí ilúziu nedbanlivosti aneporiadok.

Kuchynská zástera zo zrkadlového obkladu vyžaduje dodržiavanie ideálnej čistoty a príslušnú organizáciu priestoru
.

Početné možnosti dizajnu

Keramická dlažba pre kuchynskú zásteru zapadá do každého interiéru, môžete ju použiť na vytvorenie pokojnej alebo výraznej nálady, zdôrazniť sofistikovanosť dekoru alebo naopak pridať pohodlie domova a vyrovnanosť, ukázať individualitu s jasnými škvrnami alebo zmäkčiť jasnú miestnosť s neutrálnymi odtieňmi.

Hlavná vec je, že kuchynská zástera by mala harmonicky zapadať do celkového dizajnu.

Originálna kuchynská zástera

Pracovná plocha vyzerá veľmi dobre, pre ktorú je zvolená jedna základná farba a pár doplnkových odtieňov, ktoré sú nevyhnutne prítomné v iných prvkoch kuchynského interiéru. Po prvé, priestory nad sporákom a nad umývadlom sú nápadné, preto je tu hlavná pozornosť. Veľmi úspešným riešením je krásny panel nad varnou doskou, obklopený neutrálnymi alebo sklenenými dlaždicami.

Diagonálne murivo vyzerá originálne, rovnako ako škvrny malých obdĺžnikových dlaždíc medzi štandardnými obkladačkami. Úžasný vzor, ​​podobne ako patchworková deka, je ľahko vytvorený z malých dlaždíc rôznych farieb a táto kompozícia nebude v žiadnej kuchyni rovnaká. Vizuálne predĺžiť stenu pomôže tenké vlysu sa nachádza po obvode muriva, a odvrátiť pozornosťod nepotrebných prvkov miestnosti môže byť použitý výber iných oblastí kontrastných odtieňov.

Kombinácia priameho a diagonálneho muriva vždy vyzerá veľmi pôsobivo

Klasická kuchynská zástera je zvyčajne vyrobená z bielej, béžovej alebo sivej keramickej dlažby. Lesklé, agresívne „kyslé“ odtiene pracovného priestoru sú vhodné pre high-tech štýl. Tu je potrebné pripomenúť, že svetlé farby sa musia nevyhnutne opakovať aspoň v niekoľkých prvkoch dekoru, len v tomto prípade bude možné dosiahnuť integritu interiéru. Krajina určenia vyžaduje pastelové odtiene alebo použitie dlaždíc, imitujúcich drevo alebo kameň. V ideálnom prípade dopĺňa útulnú upokojujúcu atmosféru vidieckej stoličky, pokrytú rovnakým materiálom ako samotná zástera.

Video lekcia: položenie kuchynskej zástery

Hlavnou vecou pri vytváraní kuchynskej zásterky nie je báť sa experimentovať a dôverovať svojej vnútornej intuícii a potom budete radi tráviť čas v kuchyni, ktorá sa teší krásnemu vzhľadu.