Kúpeľ font - typy, vlastnosti, ako si vybrať a ako to urobiť sami

Móda pre ruské kúpele nebola vždy. Turci sa pokúsili uložiť svoje kúpeľné tradície Rusom, potom Grékom alebo Fínom. Naše zvyky a preferencie sa však ukázali byť silnejšie ako akékoľvek trendy a značky. Dnes je ruský kúpeľ predovšetkým spôsob, ako si oddýchnuť, získať silnú energiu a vitalitu, zlepšiť svoje zdravie a jednoducho sa pobaviť. Ruský kúpeľ sa vrátil a zaujal svoje správne miesto medzi inými inštitúciami tohto typu. Tradície, vrátane vane, sa s ňou vrátili. Pozrime sa bližšie na toto nádherné zariadenie, ktoré prináša zdravie.

Čo je to písmo a prečo je potrebné

Písmo je veľký sud vyrobený z dreva, kovu alebo plastu. Počas vlády kráľa hrachu stála takáto stavba takmer v každej kúpeľni alebo v jej blízkosti a tam, kde ju nebolo možné inštalovať, sa ľudia jednoducho ponorili do diery alebo do najbližšej nádrže. Postupom času sa tvar písma zmenil a materiál na jeho výrobu sa tiež líšil.

Písmo na kúpanie je mimoriadne zdravá vec. Voda v ňom by mala byť chladná, ideálne všeobecne studená. Muž, vyhrievaný horúcim kúpeľom atemperamentná breza breza, potápajúca sa do písma, dostáva takú silnú dávku veselosti, že môže trvať celý týždeň alebo dokonca dva. Lekári vždy privítali kalenie a prudká zmena teplotných režimov jednoducho funguje zázraky: krvný obeh a funkcia srdca sa zlepšujú, pokožka sa stáva hladšou a pružnejšou a nálada sa zlepšuje. Okrem toho drevené písmo „nabíja“ vodu životom a stáva sa živým. Voda nasýtená užitočnými olejmi a minerálmi má priaznivý vplyv na ľudské telo a vytvára ďalšiu bariéru, ktorá zabraňuje prenikaniu rôznych infekcií.

Typy kúpeľných fontov

Kúpele a sauny možno klasifikovať podľa týchto charakteristík:

 1. Podľa formulára:
 • sú okrúhle;
 • oválny;
 • sú štvorcové.

2. Podľa druhu materiálu:

 • drevené;
 • plast;
 • kovové;​​
 • betón.
Oválne kovové písmo nevyžaduje od budúcich inštalatérov špeciálne zručnosti
.
Okrúhle plastové písmo - cenovo dostupná možnosť s vynikajúcim výkonom
Konkrétne písmo s mozaikovým obložením podľa technológie zariadenia sa podobá konštrukcii domovského bazéna
.

Na druhej strane drevené fonty možno tiež rozdeliť do niekoľkých typov:

 • Cedarovo písmo

Cedrové písmo vo vani sa nachádza všade. Cedr je veľmi bohatýéterické oleje s prospešnými vlastnosťami. Ich činnosť sa prejavuje na bunkovej úrovni, takže nebuďte prekvapení, ak v priebehu niekoľkých hodín po zákroku zistíte zlepšenie stavu kože. Voda v cédrovom valci je naplnená fytoncidmi, ktoré pomáhajú posilňovať imunitný systém.

 • Písmo smrekovité

Larch bol po stáročia využívaný na vytváranie písma po mnoho storočí. Tento prírodný materiál je trvanlivý a trvanlivý, prakticky nerobí hnilobu a má najpozitívnejší účinok na ľudské telo: uvoľňuje, posilňuje imunitu a celkový tón, znižuje tlak.

Barel obyčajný - tradičná ruská veľmi užitočná možnosť
 • Dubové písmo

Dubové drevo má vysoké protizápalové a regeneračné vlastnosti. Pranie v dubovej vani pomáha pri hojení rán a zjazvení, zlepšuje metabolizmus, posilňuje nervový systém a normalizuje spánok.

Oválnu dubovú vaňu s rebríkom môžu používať priaznivci kúpeľných procedúr akéhokoľvek veku

Okrem týchto materiálov sú sauny vyrobené z borovice, brezy a buku. Prírodné materiály sú v každom prípade lepšie ako umelé, pretože nielenže externe vyzerajú oveľa estetickejšie, ale majú aj niekoľko výhod, ktoré sú uvedené vyššie.

Fonty sa líšia veľkosťou: niektoré môžu byť veľmi veľké, určené pre niekoľko dospelých, inémajú formu hlavne, do ktorej sa zmestí len jedna osoba. Okrem toho, veľkosť hlavne hlavne umožňuje inštaláciu aj v byte.

Ako si vybrať kapacitu
\ t

Moderné drevené fonty možno doplniť špeciálnym vodným filtrom, lavicou, rebríkom, hydromasážou a vykurovacím systémom. Ak to všetko nepotrebujete, ušetríte si slušné množstvo, ktoré môžete minúť na rôzne doplnky do kúpeľa. Ale estetici a tí, ktorí si cenia pohodlie a pohodlie, o tom premýšľajú desaťkrát predtým, než odmietnu túto alebo ďalšiu možnosť. Napríklad, vyhrievané písmo je ideálne pre deti na kúpanie, a niektorí dospelí nebudú odmietať zahriať svoje mrazené kosti, najmä po státí v zime niekoľko hodín na autobusovej zastávke čakajú na autobus.

Venujte pozornosť veľkosti a tvaru písma, aby sa neskôr nezhodli so saunou, ktorá jednoducho „nechce“ prijať suseda, pretože ten neprenikne do dverí.

Skontrolujte obruče dotiahnutia písma - mali by byť vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a tesne priliehajú k stromu a nastavovacie skrutky by mali pevne sedieť v zásuvkách, aby sa nemohli hýbať v rôznych smeroch.

Písmo sa môže upraviť aj prírodným voskom alebo polymérnou kompozíciou. Tieto komponenty pomáhajú udržiavať drevené nádoby vo výbornom stave pri takmer akejkoľvek teplote (od -50 do +100 stupňov).

veľké veľkosti sú spravidla dodávané nezmontované, nie je však ťažké ich zostaviť sami, pretože balík obsahuje pokyny.

Inštalácia dreveného písma

Drevená vaňa je umiestnená na dokonale rovnom povrchu. Ak je podlaha nerovná, potom by ste mali použiť špeciálne podložky z plastu, ktoré sú tlačené pozdĺž nohy fontu. Po zaujatí miesta je dodávaná odtoková hadica, tu je však malá odchýlka - odtok by nemal byť umiestnený nad 10 centimetrov od povrchu podlahy. Hadica s jedným koncom je upevnená tesnením v otvore fontu a druhá je spustená do kanalizácie.

Po dokončení všetkých inštalačných prác skontrolujte upevnenie obručí, ktoré upevňujú dosky píly. Ak je ich napätie na pochybách, je lepšie ich dotiahnuť skrutkami. Až potom môže byť nádoba naplnená vodou.

Ako si vytvoriť font sám?

Ako si postaviť písmo a je to dokonca možné? Je to možné, ale tento proces bude trvať viac ako jeden deň alebo dokonca viac ako jeden týždeň. Zvyčajne je ručne vyrobené písmo vyrobené z betónu. Ak to chcete urobiť, musíte najprv vykopať dieru vhodnej veľkosti a očistiť ju, aby "svietila". Potom sa kovová výstuha upevní na dno šachty a jej stien, nainštaluje sa drevené debnenie a betónový roztok sa naleje do medzery medzi stenou a debnením. Po vyschnutí sa dosky odstránia, povrch písma sa zarovná pomocou tmelu.

Ďalej prichádza základná a maliarska práca. Môžete položiť dlaždice písiem, alebo môžete jednoducho maľovať špeciálny náter. Zostáva len čerpať vodu a môžete plávať.

Konkrétne písmo sa môže doplniť kovovým alebo dreveným rebríkom.

Vykopať dieru a vyčistiť dno
Upevnenie výstuže a montáž debnenia
Naplňte betón
Vyrovnajte dno a steny sádrou
Maľujeme peknou farbou a nastavujeme schody. Kúpeľ je pripravený!

Video katalóg: drevené fonty

Pozrite si video demonštrujúce rôzne drevené fonty pre ruskú kúpeľ. Určite vám navrhne nápad na vytvorenie alebo výber najlepšej kapacity pre vás.

Stručne povedané: kúpeľ s fontom je ideálnym miestom na odpočinok a relaxáciu, miesto, kde človek dostane energiu „kop“ v chrbte, miesto, kam sa chcete vrátiť.