Kúpeľ s podkrovím - nuansy konštrukcie, zariadenie, dizajn praktickej podkrovnej miestnosti

„Rozbaliť na výšku, ak nie sú žiadne vyhliadky na zvýšenie priestoru užitočných priestorov v dvoch ďalších smeroch,“ hovoria skúsení stavitelia a majitelia kúpeľov alebo obytných budov s praktickým podkrovím. Tento architektonický prvok, ktorý je oplotenou stavbou, ponúka majiteľom obrovské množstvo výhod. Rešpektovaná vaňa s manzardovým priestorom môže nahradiť vidiecky dom, pretože vybavená miestnosť medzi horným poschodím a strešnou konštrukciou je dosť veľká na to, aby sa tu strávila dovolenka v krajine. Budova manzardovej vane nezaujíma značnú časť úrodnej pôdy, perfektne zapadá do akéhokoľvek architektonického súboru.

Existuje mnoho možností využitia vybaveného podkrovia nad vaňou. Môže tu byť základná spálňa na prenocovanie, malé solárium, biliard, miestnosť na masáže a relaxáciu. Kompaktné kúpeľné domy s podkrovím sú postavené vedľa reprezentatívnych kamenných kaštieľov a drevených stavieb, štylizovaných ako ruské vyrezávané veže.

Kúpeľný dom s podkrovím - alternatíva k vidieckym domom a chalupám

Ekonomické priority podkrovia

Estetické výhody budov tohto typu sú jasne \ tzobrazuje fotografiu kúpeľného domu s podkrovím. Takéto budovy sú skôr útulným vidieckym domom ako malý, nedotknutý kúpeľný dom s malými oknami a vetracími otvormi. Zoznam významných ekonomických prínosov výstavby budov manzardových kúpeľov zahŕňa:

 • mierne zvýšenie hmotnosti budovy, takže nie je potrebné vybudovať pevný základ alebo zvýšiť únosnosť nadácie;
 • zníženie tepelných strát, dodatočná prekážka, pre ktorú bude izolovaná horná podlaha a podkrovná izba;
 • na vykurovanie miestnosti umiestnenej nad kúpeľňou sa nevyžaduje žiadne špeciálne zariadenie, pretože v dôsledku prirodzeného ohrevu podlahy dochádza k vytváraniu pohodlných podmienok;
 • Samostatný projekt nie je potrebný na rozšírenie využiteľnej plochy usporiadaním podkrovia;
 • Pri výstavbe kúpeľa z baru s podkrovím, tehlou, penobetónom alebo kombinovanou konštrukciou sa spotreba stavebných materiálov výrazne znižuje.
Vybavené podkrovie nad vaňou

Materiály pre stavebníctvo

Pôdne kúpele sú postavené z tradičného ruského guľatiny alebo dreva, ktoré priťahuje striktnú geometriu a nevyžaduje následné vnútorné dekorácie a fasádne obklady. Plne pripravený na výstavbu zrubu s podkrovím, môžete si kúpiť alebo objednať jedinečný projekt s prípravou stavebných materiálov a odhadov.

Niekedy sa používa kombinácia materiálov. Napríklad murivoprvé poschodie je vyrobené z penobetónových tvárnic alebo tehál a potom je postavená drevená podkrovie. Pre realizáciu vnútorného obloženia je hlavne ekologické čisté rezivo, keramická dlažba, obklad slinku. Voľba fasádneho obkladu je zameraná na chuťové preferencie majiteľov.

Uhol sklonu sklonov strechy nie je regulovaný technickými požiadavkami, ale treba poznamenať, že podmienky voľného pohybu musia byť vytvorené v interiéri
.

Technické požiadavky na konštrukciu

Podľa vysvetlení uvedených v SNiP 2.08.01.1989 môže byť hotové a izolované podkrovie použité ako obytný priestor. Zmena podkrovia a výstavba kúpeľov s podkrovím však nevyžadujú povinné získanie povolení a povolení. Podľa technických predpisov môže byť podkrovné zariadenie zhotovené v podkrovnom priestore šikmých strešných konštrukcií s uhlom sklonu prvkov väčším ako 45 °. Neexistuje však jasne definovaná regulácia sklonu.

Existujú požiadavky na strešné systémy, ktoré by mali bez problémov odolať zaťaženiu izoláciou, vodotesnosti, parotesnej zábrane a atmosférickému negatívu. Krok medzi nohami krokví by nemal presahovať veľkosť panelov určených na tepelnú izoláciu. V opačnom prípade je potrebné zvýšiť počet prvkov. Raftová konštrukcia kúpeľa z guľatiny s manzardom, postavená z dreva alebo tehál by nemala vytváraťrušenie pri pohybe.

Výstavba dreveného kúpeľa s manzardovou strechou v dvojposchodovej strešnej konštrukcii

Vzhľadom na skutočnosť, že konštrukcia kúpeľa je neustále vystavená aktívnemu vplyvu vlhkosti a pary, pracuje vo vysokoteplotnom režime, strecha, ktorá je uzavretou konštrukciou podkrovnej miestnosti, musí byť vybavená vodotesnosťou a parotesnou zábranou. Poradie vrstiev v "kolese" strešnej konštrukcie musí byť v súlade so schémou:

 • materiál na dekoráciu interiéru,
 • parotesná zábrana,
 • prvky priehradových nosníkov,
 • vodotesnosť,
 • strešná krytina.

V nízkopodlažnej bytovej výstavbe, najmä pri výstavbe domov z dreva, nie je vždy použitá parotesná zábrana, pretože drevo má schopnosť prebytočného domového plynu.

V prípade kúpeľa je však potrebná prítomnosť parotesnej zábrany, pretože obsah pary výrazne prevyšuje kritériá bežného domu. Parotesná zábrana položená na spodnej strane horného stropu a nad podkrovným dokončovacím materiálom poskytne:

 • ochrana stavebných konštrukcií pred predčasným opotrebovaním;
 • zabránia výskytu mikroorganizmov škodlivých pre ľudí a stavebné materiály, hniloby, huby;
 • umožní zachovať vlastnosti tepelnoizolačných materiálov.

Konštrukcia kúpeľa s podkrovím zahŕňa použitie nehorľavých tepelne odolných izolačných materiálov.

Je dôležité. Všetky drevené predmetybudovy by mali byť ošetrené antiseptikami a účinnými spomaľovačmi horenia. Periodické spracovanie drevených prvkov by sa malo vykonávať častejšie ako preventívna impregnácia drevených konštrukcií bytového domu.

Výhody prevádzkovania kúpeľa s manzardom

Priestranná vaňa s terasou a manzardou môže byť postavená na úzkom úseku, na území s ťažkým reliéfom, kde by výstavba jednoposchodovej stavby s veľkým obvodom vyžadovala prácu. na mieste vyrovnávania krajiny. Areál rekreácie a zábavy sa zvyčajne nachádza na druhom poschodí, čím sa ponecháva priestor pre tradičnú parnú miestnosť, šatne, sprchovacie kúty a predsieň v dolnej časti budovy. Prirodzene, plocha každého z funkčných priestorov, usporiadaných na úrovni jedného poschodia, by sa výrazne zmenšila alebo by sa museli opustiť niektoré miestnosti.

Kúpeľný dom s terasou a podkrovím je nádherným miestom na oddych a regeneráciu

Podkrovie na kúpanie s terasou je skvelým miestom na letnú dovolenku, v ktorom sa spájajú liečebné a hygienické postupy a tešia sa z chladenia čerstvého vzduchu, ktoré poskytuje život. V takomto predmestskom komplexe si môžete zariadiť dom pre hostí alebo prenajať budovu, z čoho dostanete dobrý zisk. Zrubová budova a sauna z baru s podkrovím výrazne znížia náklady na palivo. Hospodársky účinok sa dosahuje vďaka špecifickým vlastnostiam dreva, ktoré sa dlhodobo zachovávajúteplota získaná zahriatím a prítomnosť horného vybaveného priestoru, ktorý zabraňuje uvoľneniu tepelnej energie.

Interiérová drevená vaňa

Štruktúra dreva a kúpeľa guľatiny s podkrovím nemusia inštalovať systémy núteného vetrania. Kvôli špeciálnym vlastnostiam dreva sa vetranie vykonáva spontánne. Prvé poschodia kombinovaných konštrukcií je vhodné vybaviť klimatickým zariadením určeným na vytvorenie pohodlných podmienok.

Video: vaňa s podkrovím

Existuje veľa argumentov pre tých, ktorí chcú vedieť, čo priťahuje majiteľov pozemkov s kúpacím podkrovím: fotografické materiály impozantných budov, odhady, výrazne odlišné od miery výstavby dvojpodlažných budov. Výhody manzardového kúpeľa sa prejavia nielen počas výstavby, ale aj počas následnej intenzívnej prevádzky. A po dôkladnom dodržiavaní technologických pravidiel a stavebných požiadaviek stavby po dlhú dobu nebude vyžadovať opravu, čo platí aj pre ich ekonomické výhody.