Kúpeľ z lepeného alebo profilovaného dreva: priority výstavby a prevádzky

Pre tých, ktorí chcú postaviť dom z prevýšenia, ale nie sú si istí svojimi schopnosťami, môžete začať s jednoduchšou štruktúrou - napríklad vaňami. Od staroveku sa kúpeľ považoval za miesto, kde sa človek mohol uvoľniť, obnoviť svoje zdravie a nielen očistiť telo. Materiály pre jeho konštrukciu boli vybrané výlučne prírodne. Tradičný dodnes je považovaný za strom. Ale aby sa zrezali steny okrúhlej guľatiny, staré nie všetci budú schopní, ale nie je to potrebné. V súčasnej dobe existujú jednoduchšie, krajšie, odolnejšie a praktické materiály. Vynikajúcim riešením by bol kúpeľ z laminovaného reziva.

Výhody lepeného laminovaného dreva

Na trhu stavebnej technológie je obyčajné drevo už dlho populárne, má však niekoľko nevýhod. S cieľom odstrániť ich, odborníci vyvinuli a zaviedli výrobu lepeného laminovaného dreva, ktoré pri zachovaní všetkých výhod dreva, bolo ušetrené od jeho nedostatkov. Okrem obvyklej formy, široko používaný lepený profilovaný nosník. Jeho vlastnosťou je prítomnosť drážok a hrebeňov, ktoré počas konštrukcie zabezpečujú spoľahlivé spojenie tyčí a ich pevné uloženie. Rôzne technológie na výrobu laminátového reziva umožňujú získať odlišnú kvalitu a nákladystavebného materiálu. Drevo je možné lepiť z plných dosiek alebo z jednotlivých kusov. Existujú možnosti, keď len predné lamely sú pevné alebo drevené, vyrobené z rôznych druhov dreva.

Lepené laminované drevo je skvelou alternatívou k

Existuje niekoľko dôvodov, prečo je lepšie zvoliť lepené laminované drevo. Najdôležitejšie z nich sú:

• budovy sú z neho postavené veľmi rýchlo;

• lepené drevené konštrukcie sa nezrážajú;

• nehnije, nie je ovplyvnený hubami a hmyzom;

• tento materiál nepraská, nepraská a nemení svoj geometrický tvar;

• drevo má estetický vzhľad, ktorý ušetrí na konečných materiáloch.

Hlavné etapy budovania kúpeľa

Budovanie kúpeľa z profilovanej tyče je možné aj pre nie veľmi skúseného staviteľa, ak má trpezlivosť a má základné zručnosti.

Po dôležitej etape plánovania, ktorá vám umožní jasne definovať veľkosť budovy a jej „naplnenie“, sa môžete dostať k podnikaniu.

Konštrukcia základu pre kúpeľ

Tak ako každá budova, aj kúpeľ profilovaného dreva začína základom. Niektorí radia naliať základy po montáži zrubu, ale väčšina majú tendenciu si myslieť, že je oveľa pohodlnejšie najprv naliať stuhu nadácie, a až potom, že začať stavať kúpeľ. Je potrebné zabezpečiť, aby bol jeho povrch rovný a striktne vodorovný a aby boli uhly rovné. Kovové kolíky sú vsadené do základu, ktorý následnebude držať drevo. Pri stavbe nadácie dbajte na nasledovné:

- šírka by mala byť väčšia ako hrúbka dreva o cca 10 cm;

- celková výška základu závisí od mnohých faktorov, ale v priemere okolo 500 mm;

- nadzemná časť vyčnieva najmenej 150 mm nad slepou oblasťou;

- hydroizolácia sa vykonáva po celom obvode základu bez porušenia.

Páskové základy - najlepšia voľba pre kúpeľ z baru

Na vykonávanie hydroizolácie sa najčastejšie používa strešná lepenka, lepenka na strechy alebo iný materiál odolný proti vlhkosti, predrezaný na pásy, ktorých šírka je najmenej o 50 mm širšia ako základ. Dajte ich zadok, bez medzier, najlepšie v dvoch vrstvách. Spoje obrazov prvej a druhej vrstvy by sa nemali zhodovať. Nadizolovaná izolácia. Potom sa kladie plat, ktorý je základom zrubu.

Stavebné steny z dreva

Je oveľa jednoduchšie položiť steny z dreva ako z guľatiny. Ako možnosť, mnoho spoločností ponúka kúpu vane z baru vo forme hotového kitu, ako veľký dizajnér. Diely sú označené a pripravené, zostávajú len podľa ich pokynov. Ak táto možnosť nevyhovuje, potom je možné urobiť všetko sami. Je dôležité si uvedomiť, že kladenie dolnej korunky (ako sa nazýva hotový rad tyčí) je najdôležitejším štádiom, pretože drevo, z ktorého sa skladá, je v najnepriaznivejších podmienkach a jeho stav určuje životnosť celej konštrukcie. Prvý riadokvykonávať kontinuálne - je to prepojenie medzi základom a stenami.

Tyč s prierezom 15x150 alebo 150x180 sa používa pre steny a 150x100 mm pre vnútorné priečky (výška 150 mm). Pre nižšie 2-3 koruny je žiaduce používať smrekovec, pretože prakticky nie je náchylný na hnilobu. Nasledujúce rady môžu byť vyrobené z iných druhov dreva, ale prednosť sa často dáva borovice. Prvá koruna je ošetrená antiseptikom zo všetkých strán.

Druhy spojov pre zväzok rohov

V súlade s existujúcim plánom miestností sa určuje počet a dĺžka tyčí pre každú stenu vrátane priečok. Potom sú vytvorené šablóny pre všetky rohové a pozdĺžne spoje. Pomocou šablóny sa podľa noriem vyrábajú rovnaké rozmery obrobku za niekoľko korún. Je dôležité si vybrať pre seba 2-3 najjednoduchšie a najpriaznivejšie spoje na spájanie tyčí a veľa rohov. Princípom je jednoduchosť implementácie a spoľahlivosť. Pri vyplácaní platu sa odporúča, aby rohový spoj (bez ohľadu na spôsob spájania následných radov škatule) bol vyrobený s pol-stromom. Pre väčšiu spoľahlivosť sú tiež vytvorené rohy dvoch horných korunkových koruniek.

​​

Ďalej začína samotný proces budovania. Poradie práce je jednoduché: nosník je položený na základovej páske, v blízkosti kolíkov a bodov sú vyznačené na mieste, kde budú otvory. Následne sa cez drevené steny urobia priechodné otvory do stredu podkladu, a na koncoch tyčí sa zodpovedajúce drážky alebo hroty odrežú v závislosti od toho, aký typ sa použije.vybrané spojenia. Na spodok je poháňaný nagél, ktorého dĺžka je dve výšky barov, pričom pozdĺž celej dĺžky obrobku je položený ohrievač, potom je tyč umiestnená na miesto. So sekerou sú vyrezané značky prerezané do hĺbky približne 2 cm, aby sa zabránilo vzniku trhlín.

Pri spájaní tyčí je potrebné zabezpečiť, aby sa spoje nezhodovali na susedných radoch. Ak je na tom istom riadku celý pruh vľavo a segment vpravo, potom na druhom je to naopak. Blok vstupných dverí je nainštalovaný na mzdu bez loga presne vertikálne, to pomôže posilniť celý zrub. Je lepšie zvoliť malé okno s trojitým zasklením. Nad dverami a oknami sa odporúča ponechať voľný priestor, ktorý je následne zapečatený.

Steny z lepeného laminovaného dreva nevyžadujú dodatočné úpravy
\ t

Ak nadobudnutý profilovaný lúč nemal veľmi vysokú kvalitu, potom sa budete musieť uchyľovať k malým trikom, ktoré mu pomôžu poskytnúť reprezentatívnejší vzhľad. Pred inštaláciou, po montáži dreva, je vnútorná strana hobľovaná a horná hrana je mierne kosená, čo umožňuje ľahšie prúdenie vlhkosti a kondenzátu pozdĺž stien.

V miestnosti sa teda získa čistý povrch steny. Mimo, môžete dokončiť takmer všetky dekoratívne materiály. Kúpeľ len prospech, pretože to bude oveľa teplejšie. Steny sú doplnené hornou korunou (mauerlat), ktorá slúži ako opora stropu a strechy.

Konštrukcia strechy, možnosti

S variantom strechy si môžete zvoliť variant strechypodkrovie alebo bez neho. V prvej možnosti, musíte najprv nainštalovať prekrytie, a potom vykonal inštaláciu strechy, jeden alebo dvojitý štít. Povlak beschadaknaya je strecha, ktorá je kombinovaná so stropom, najčastejšie sa robí šikmo a používa sa na veľmi malé kúpele.

Konštrukcia strechy kúpeľa sa vykonáva podľa technologickej normy pre všetky drevené konštrukcie
.

V prípade väčšieho kúpeľa to bude fungovať, ale v tomto prípade je vhodnejšie zvoliť možnosť štítu. Podnikatelia si môžu vybrať originálnu verziu, v ktorej je na streche vane umiestnené solárium. Samozrejme, kladie vysoké nároky na pevnosť a izoláciu strechy, ale na stavenisku bude ďalší priestor na odpočinok.

Budovanie kúpeľa z dreva - video

Kúpeľ je skvelým miestom na oddych s priateľmi a rodinou. Drevený kúpeľ je o to viac, že ​​má blahodárny účinok na organizmus a podporuje relaxáciu. Starostlivo a starostlivo robiť stavebné práce, každý majiteľ prímestskej oblasti môže tiež stať majiteľom krásnej vane, ktorá môže byť postavená z lepeného profilovaného baru s vlastnými rukami.