LED osvetlenie domov a bytov: kritériá výberu a pripojenia

Krásne hodvábne záclony, viacfarebné žalúzie, zaujímavý vzhľad okna, nezvyčajná kvetina na parapete - tieto a ďalšie prvky môžu priťahovať pozornosť okoloidúceho, ktorý sa rozhodol náhodne pozrieť sa cez okno vášho bytu. Ale ešte tajomnejšie a zvodnejšie je okno, z ktorého tečú tepelné lúče, prichádzajúce z krbu alebo dokonca z rúry, ale z obyčajnej stolnej lampy alebo lampy. Človek by rád videl svet na druhej strane skla, aby zistil, kto žije tam, kde sa z okien vylieva také jemné, jemné a obaľujúce svetlo.

Mnohí návrhári interiérov obytných priestorov vo svojej práci využívajú rôzne možnosti osvetlenia a osvetlenia s použitím LED zariadení. A to nie je ich rozmar, a nie vôbec šialenstvo. Ide o to, že to je LED osvetlenie doma, ktoré výrazne rozširuje variabilitu v interiéri, pretože rad lámp, šnúr, stužiek a obyčajných LED svietidiel zaujme svojou rôznorodosťou tvarov a farieb.

Výber LED zariadenia

LED zariadenia nie sú len lustrom alebo svietnikom pre vás, je to celý systém malých, jasných žiaroviek. PretoTakéto štruktúry by sa mali vyberať nielen s prihliadnutím na vaše želania, ale aj s prihliadnutím na veľkosť vášho bytu alebo domu.

V prípade malého bytu

V prípade malých bytov je hlavnou vecou vizuálne zvýšenie objemu priestorov, pridanie čerstvého vzduchu a pokiaľ možno to všetko nepreháňať. V tomto prípade by najvhodnejšou voľbou bolo jasné osvetlenie stropu a podlahy. Mimochodom, podlaha nie je potrebné zdôrazniť, ale ak izby sú vyrobené v štýle minimalizmu a nie je veľa nábytku v nich, potom tento prístup k interiéru bude veľmi vítaný.

Kábel alebo LED pásik po celom obvode stropu a podlahy dokonale zdôrazňuje hĺbku svetla a štýl interiéru zvoleného hostiteľom. Nezabudnite si kúpiť stmievač - s ním môžete nastaviť farebnú schému, jej sýtosť a úroveň jasu. Takže si môžete vybrať najoptimálnejší pomer osvetlenia zdola a zhora. Nezabudnite na tradičné osvetľovacie zariadenia: je žiaduce zdôrazniť strop s malými reflektormi roztrúsenými po celej jeho oblasti.

V prípade odvážnejšej myšlienky by táto možnosť bola vhodná: vytvorte dve rady LED pásov pozdĺž obrysu stropu a namontujte malé stropné svietidlo do svojho stredu originálnym a veľmi kreatívnym spôsobom. Ale ešte nezvyčajnejšia by bola LED pásová osvetľovacia sústava umiestnená na strope alebo stene vo forme nejakého tvaru. Tento dizajn dodá miestnosti ešte väčší objem a hĺbku. Jednoduché šnúry jednoduchéMôžete si dať na nábytok, pomocou skrytého spôsobu pripevnenia vo forme nepriehľadného prúžku z preglejky. Sklenené skrinky a police, takto osvetlené, sa zdajú plávať v nulovej gravitácii, čím vytvárajú atmosféru mágie a zázrakov.

Osvetľovací nábytok pomocou LED pásikov

Nuž, ak sa vydáte na pôvodne vybaviť vašu malú kuchynku, LED káble a lampy budú v tejto veci nevyhnutné. Obrysové osvetlenie nad jedálenským stolom alebo malé LED svietidlá namontované v dlhých rúrach s malými medzerami medzi nimi dodajú miestnosti svetlý dynamický štýl a pôvodné dekoratívne svietniky okolo umývadla a nad sporákom dokončia obraz s jemným elegantným nádychom.

Kuchynská dekorácia s LED pásmi

Takže v prípade malého bytu je hlavným bodom pri navrhovaní osvetlenia obrysové svetlo a malé svietidlá na strope - zvyšné prebytky tu nebudú vhodné.

Pre stredne veľký byt

Tu má dizajnér trochu inú úlohu - vytvoriť krásne a štýlové osvetlenie s dôrazom na dôstojnosť bytu. Spravidla viac priestoru dáva viac slobody pre predstavivosť, preto mnohí majitelia takýchto oblastí preferujú neobvyklé sadrokartónové stropy. Takéto konštrukcie sa vyznačujú originalitou foriem a umožňujú vytvárať neštandardné LED osvetľovacie kompozície. Napríklad, to bude zaujímavé pozrieť sa visí postava, ktorá sa nachádza v centrestropu vo forme trojuholníkov, oválov alebo kruhov. LED diódy môžu byť umiestnené vnútri obrysov a smerované zdola nahor, vizuálne zvyšujúce výšku miestnosti a môžete ich umiestniť vonku, čím sa vytvorí rám okolo ozdobených obrázkov.

Osvetlenie stropu s LED svietidlami pozdĺž obrysu sádrokartonových dosiek
\ t

Klasická konštrukcia stropu s LED diódami sa považuje za vnútorné osvetlenie pozdĺž obrysu miestnosti v dôsledku malej medzery medzi stenou a stropom, ktorá sa vytvára, ak nie je sádrokartónová konštrukcia umiestnená na celej ploche stropu, ale s malými priestormi od stien. Takýto systém umožní zvýšiť ťažký strop a priniesť do bytu alebo domu čerstvosť a dynamiku. Na zostávajúcom povrchu môžete usporiadať biele obdĺžnikové lampy alebo kompozíciu LED pásika vo forme kruhov, farieb a ďalších zaujímavých tvarov.

Ale najzaujímavejšou možnosťou je plne zrkadlový strop s bodkovanými LED svetlami po obvode a čím viac originálneho zrkadlového tvaru, tým krásnejší bude váš interiér. Napríklad zrkadlový povrch s kužeľovým efektom vizuálne zvýši nielen výšku miestnosti, ale aj jej plochu.

Stredne veľký byt je skutočným letom fantázie, je to kreatívna platforma na prejavenie vašich pocitov a emócií.

Pre veľké obytné priestory

Na veľkých plochách môžete byť tvoriví vôbec: vytvoriť jedinečné svetelné kompozície s rôznymi variáciami sýtosti tónov a jasu.jednotlivých položiek. Spravidla, LED osvetlenie bytu veľkej veľkosti zahŕňa kombináciu farieb a tvarov, pretože tu môžete experimentovať s komplexnými reliéfmi a viacúrovňové prívesky-lampy vo forme pruhov, kontúr, kruhov, zvýraznených stuhami.

LED pásik v interiéri priestrannej kuchyne

Vzduchová priehradka s mnohými výklenkami, umiestnená medzi priestrannou obývacou izbou a chodbou, môže byť tiež porazená diódami LED - tenká páska je umiestnená vo výklenkoch a svetlo je nastavené tak, aby jednotlivé prvky boli zvýraznené jasnejšie, zatiaľ čo iné sú oproti nim. trochu tmavšie. Takéto kontrastné oslnenie a vytvorenie atmosféry ľahkosti, beztiaže a priehľadnosti Mimochodom, výklenky môžu byť stále "ohnuté" okolo obrysu - potom sa škvrny stanú ešte kontrastnejšími a zreteľnejšími.

​​

Výzdoba rôznych obrysov s oblúkmi so svetlom každého jemného modrého odtieňa vyzerá veľmi elegantne. A hlavné biele svetlo môže byť "rozpustené" na strope v podobe mnohých malých žiaroviek.

Strop zdobený LED pásikom a svietidlami

Spôsoby montáže LED zariadení

Schéma №1

Diagram znázorňuje rozdelený dvojúrovňový strop. Pre kvalitné a krásne osvetlenie je spravidla postačujúca vzdialenosť medzi úrovňami cca 17-20 cm, prekročenie alebo zníženie tohto parametra môže výrazne znížiť úroveň osvetlenia v miestnosti, alebo naopak, LED páska bude znateľná a bude viditeľná.podráždiť oči príliš silným svetlom.

Inštalačná hĺbka pásky je zvolená s prihliadnutím na to, že nebola viditeľná zdola - asi 2-3 cm od okraja spodnej úrovne stropu.

Pre jednoduchú inštaláciu môžete použiť špeciálny plastový alebo hliníkový roh, ktorý je namontovaný na obojstrannej páske.

Hliníkový roh pre LED pásik
Schéma №2

Ak je v miestnosti strešný strop, nie strop sadrokartónových dosiek, potom je pás LED pripevnený priamo za ním. Čím hlbšie položíte pásku, tým menej bude osvetlenie svietiť. Namontujte ho do rovnakého rohu pozdĺž obrysu vodidiel.

Schéma №3

V prípade tradičných stropov (bez kudrliniek) je vhodná metóda upevnenia pásu LED priamo na stropný podhľad. Hlavná vec - sokel by nemal byť tesne priliehajúci k stropu - vzdialenosť medzi nimi by mala byť aspoň 2 cm.

Schéma №4

Video: Súpravy na osvetlenie LED

Voliteľné zariadenia, pripojenie

Pri výbere zariadení LED sa riadi ich silou. Samozrejme, že so stuhami a šnúrami to nie je ľahké, pretože vopred nemôžete vedieť o ich spotrebe. Okrem toho pozorne skontrolujte, aké príslušenstvo je potrebné pripojiť: napájací zdroj, vodiče, ovládače, regulátory intenzity osvetlenia a ďalšie. Niekedy môže malý kus drôtu spôsobiť proces „brzdenia“. Musíš všetko spadnúť a bežať do obchodutento malý „hadr“.

Počas procesu pripojenia bude potrebné znova skontrolovať napätie a napájanie, aby ste sa uistili, že systém funguje. A čo je najdôležitejšie - musíte striktne dodržiavať všetky pravidlá inštalácie a pripojenia. Tu, s najväčšou pravdepodobnosťou, budete musieť kontaktovať špecialistov.

Odporúča sa okamžite zvoliť akékoľvek zariadenie LED pomocou diaľkového ovládača. To je dôležité najmä pre veľké vidiecke rezidencie, kde je okrem domu aj okolie obklopené žiarovkami.

LED osvetlenie miestnosti vám umožňuje vytvoriť jedinečný, elegantný, odvážny, štýlový, bohatý a jednoducho krásny interiér, naplnený svetlom a ľahkosťou. Byt alebo dom zdobený takýmito lampami je omnoho jasnejší a zaujímavejší ako nudné izby vybavené štandardnými lustrami a svietnikmi. Experiment, vytvárať módne obrazy, inšpirovať a inšpirovať ostatné a váš domov sa stane najžiadanejším.