Letná sprcha na letnú chatu - usporiadanie a výzdoba, ekonomický spôsob výstavby

Ďaleko od každého obyvateľa megalopolisu môže stráviť viac ako tri dni na dacha. Pre mnohých občanov je absencia známej duše skutočnou katastrofou. S prijatím sprchy, mnoho začať a končí s prácou na pozemku. Pre tých, ktorí žijú po celý rok v prírode, samozrejme, viac obyčajná kúpeľňa je vhodná, vybavená v dome. Ale v teplej sezóne, ľudia dávajú prednosť letnej sprche dať, majú radi myšlienku sám.

Sprcha - spôsob, ako sa ochladiť v teple

Letná sprcha dokonale šetrí teplo v lete. Vonkajšie kúpeľné procedúry vám umožnia získať úplne iný pocit, ktorý sa nedá porovnať s kúpaním v byte. Ale v neprítomnosti inštalatérskych prác v krajine je takáto stavba považovaná za nevyhnutnosť.

Sprcha v záhrade - spása z tepla

Na rozdiel od možnosti je možné vybudovať letnú záhradnú sprchu! Ide o najjednoduchšiu verziu so závesmi a nádržou a plne vybavenú stacionárnu sprchu s kúrením a ďalším vybavením. Ale vo väčšinenie sú potrebné žiadne prípady. Výnimkou bude iba v prípade nepriaznivých poveternostných podmienok alebo želanie majiteľa prať skoro ráno alebo neskoro večer, keď sa voda ešte nezohreje, alebo už vychladla.

Prioritné miesto sprchy

Vybudovanie záhradnej sprchy by sa malo začať výberom miesta pre sprchu. Terén by nemal byť silne vyfúknutý, preto je budova lepšie umiestnená mimo ponoru. Ak je voda ohrievaná výlučne slnkom, potom by mala byť letná sprcha postavená na slnečnom otvorenom mieste. Objekt by mal byť umiestnený priamo pri bytovom dome, pretože príliš ďaleko od miesta komplikuje jogging po kúpeli.

Je dôležité zvoliť si slnečné miesto
.

Sprchový kút pre vidiecky dom by mal byť inštalovaný na kopci tak, aby voda sama prúdila na správne miesto. Pre normálnu prevádzku by sprcha mala zaistiť dobrý odvod a rýchlu likvidáciu odpadovej vody. Na tento účel je potrebné vytvoriť vypúšťací otvor s objemom približne 2 m3. V lete sa výrazne zvýši zaťaženie sprchy. Teplo však vôbec neovplyvňuje drenážne vlastnosti pôdy. Preto, ak je voda zlá na odtok, potom to spôsobí nepríjemný zápach a hmyz.

Vypracovanie projektových kabín

Skôr ako začnete budovať sprchu, mali by ste byť projektom. Kabína musí byť pohodlná, aby mala osoba možnosť umývať v akomkoľvek vhodnom čase. Priestor na sprchovanie v záhrade by nemal byť menší ako 100 x 100 cm, aby ste ho mohli ľahko zdvihnúťramená hore a tiež ohnúť.

Mali by ste tiež zorganizovať miesto chránené pred vodou, kde plánujete opustiť uterák a oblečenie. Pre šatne bude stačiť 60 centimetrov. Ukazuje sa, že vnútorné rozmery záhradného sprchového kúta sú 160 na 100 centimetrov.

Kabína je vyrobená z dreva a spočíva na základovej doske
.

Letná sprcha v záhrade s rozmermi 190 x 140 centimetrov však bude pohodlnejšia. A vzhľadom na hrúbku stien, to dopadá 200 až 150 centimetrov. Takéto riešenie je navyše najvhodnejšie pre štandardné veľkosti dosiek.

Z čoho možno vychádzať?

Pred vybudovaním letnej sprchy stojí za to, aby bola pôda zladená pieskom. Teraz budujeme letnú sprchu v krajine! Základom môže byť napríklad použitý železničný pás. Pomocou úrovne budovy musíte skontrolovať vodorovný suterén. Na podvaly nie sú medzi nimi posunuté, je žiaduce pripojiť konzoly.

Ak vám prvá verzia nadácie nevyhovuje, zadajte do vyhľadávača "letnú sprchu na fotografii chaty". Po preskúmaní navrhovaných možností sa môžete zamerať na riešenie stavby základov pilierov.

​​

Konštrukcia rámu pre záhradnú sprchu

Na výstavbu sprchovacieho kúta sú vhodné rôzne materiály - transparentná fólia, trvanlivá bridlica alebo drevo. Pre letnú sprchu budete potrebovať iba tri listy bridlice, pretože na štvrtej strane budú dvere. Pre rám môžete vziať liatinové rúry. Po nainštalovaní rámulepšie betónové. A akonáhle cement schne, môžete začať s montážou bridlicových listov.

Drevený rám pre dachovú sprchu

Na želanie môžete montovať drevený rám upevnením konštrukcie dlhými skrutkami. V každom prípade však musí byť rám silný, takže v budúcnosti bolo možné na strechu inštalovať nádrž na vodu s objemom približne 200 litrov.

Konštrukčné vlastnosti strechy

Strecha letnej sprchy by mala byť naklonená. Jeho sklon sa vykonáva na slnečnej strane, pretože v budúcnosti môže byť žiaduce zakúpiť solárny radiátor, ktorým bude cirkulovať voda na vykurovanie.

Prepravka dosiek
\ t

Krytinou strechy môže byť pružný vlnitý plech, ktorý by mal byť položený na debne dosiek. Strecha musí byť spočiatku silná, aby odolala ťažkým nákladom, ktoré sú určené pre hmotnosť nádrže na vodu.

Podlaha, podnos a dvere pre letnú sprchu

V záhradnej sprche je možné podlahu urobiť inak. Môžete dať dosky, takže medzeru medzi nimi, cez ktoré voda vyjde. Ale cez tieto medzery, to nie je zriedkavé, že studený vzduch vstupuje do miestnosti a nepohodlie je vytvorený. Preto je lepšie inštalovať paletu do umývacieho priestoru na vrchu podlahy.

Drevená podlaha v letnej sprche v krajine

Rozmery zásobníka vody by mali zodpovedať rozmerom miestnosti, použiť pozinkovaný plech s hrúbkou 0,8 milimetra.

Okraje plechu by mali byť ohnuté o 70 - 100 milimetrov av mieste vypustenia -vyrezať otvor. V tomto mieste je tiež vyrezaná diera, ktorá má o niečo väčší priemer.

Paleta v letnej sprche - zariadenie pre pohodlný a bezpečný príjem vodných procedúr

Je žiaduce položiť hydroizoláciu medzi paletu a podlahu pomocou lepenkovej krytiny. Podnos by mal byť mierne naklonený do stredu pre rýchly a nerušený prietok vody a upevniť ho na steny pomocou skrutiek. Ak je voda vypustená cez hadicu, potom nie je potrebné vytvárať vodotesnú vrstvu.

Štandardné dvere môžu úspešne nahradiť záves z vodotesného materiálu
.

Dvere pre letnú sprchu sa nevyžadujú, priestor je možné obložiť originálnym závesom. Ale ak nemôžete urobiť bez dverí, môžete si to z dosiek.

Nádrž na vodu

Ako možnosť rozpočtu sa bežne používa jednoduchý barel na vodnú priehradu 200 lit . Okrem toho sa kapacita takéhoto materiálu dostatočne rýchlo zohrieva zo slnka. Pred zdvíhaním valca je potrebné vykonať kohútik a namontovať žeriav s príslušnou tryskou. A nádrž môžete namontovať na strešnú konštrukciu. Pre zásobovanie vodou stojí za to vziať plastové potrubie alebo kúpiť čerpadlo.

Priemyselná nádrž na letnú sprchu

Letná sprcha - užitočné tipy

Ak je elektrické osvetlenie koncipované v kabíne, potom je potrebné zapamätať si zapojenie pre osvetlenie podľa pravidiel zapojenia. Letné drevené sprchy dať je miesto zvýšenej vlhkosti, takže musíte byť opatrníelektrina. Zo situácie sa môžete dostať tak, že vytvoríte okno v stene pre svetlo, ktoré môže byť pokryté svetlým filmom alebo sklom.

Aby sa sprchovací kút pohodlne používal a aby nemusel stáť na kovovom podnose, odporúča sa umiestniť plastové rebríky, v ktorých voda nestojí v stagnácii a dochádza k normálnej cirkulácii vzduchu.

V letnej sprche je dôležité, aby sa vlhkosť nerozpúšťala, pretože kvôli lepšiemu vetraniu stojí za to vytvoriť otvor v strope a zatvárať ju ozdobnou mriežkou. Okrem toho môžete nainštalovať zrkadlo a malé umývadlo.

Na ochranu vonkajších stien pred poveternostnými vplyvmi môžu byť opláštené drevenou šindľovou alebo vinylovou obkladačkou alebo natreté lakom odolným voči poveternostným vplyvom. Prístup k duši sa odporúča vydláždiť cesty dosiek alebo kameňa. To všetko závisí od finančnej schopnosti a chuti.

S cieľom zabezpečiť kúpanie počas celej sezóny je možné letnú letnú sprchu zohriať pomocou expandovaného polystyrénu. Rámový priestor na to je naplnený týmto materiálom a čalúnený plastovou fóliou pomocou zošívačky. Tiež stojí za to inštalovať ohrievač vody - drevo alebo elektrický. Výmenník tepla je vyrobený z bežnej starej batérie.

Video: vybudovanie sprchy za jeden deň

To je všetko! Viete, že pri výstavbe letnej sprchy nie je nič neznesiteľné. A môžete bezpečne prejsť na výstavbu.