Liatinové kachle na vane: kvalita, spoľahlivosť, praktickosť

Časy sa menia, ľudské názory na zmenu života. Ale postoj k vani sa našťastie nezmenil. Táto izba, ako predtým, zostáva nielen najlepšou štruktúrou pre čistenie, ale aj skvelým miestom pre priateľské stretnutia, voľný čas a len skvelú zábavu. A preto je celkom logické, že človek sa snaží v kúpeli vytvoriť čo najlepšie podmienky pre plnú relaxáciu. Jedným z hlavných bodov, ktoré treba brať do úvahy, je zahrievanie kúpeľa. A čo je vykurovanie? To je, samozrejme, pec „dušou“ miestnosti, ktorá dáva teplo. Na čo sa pri výbere kúpeľňových pecí zameriava každý zákazník? Samozrejme, aby sa maximalizovala jeho schopnosť vyrovnať sa s úlohami. K dnešnému dňu, medzi veľké množstvo materiálov pre kachle vybrať najvhodnejší nebude ťažké. V čo najväčšej možnej miere splniť všetky prevádzkové podmienky a zdôvodniť investovanie finančných prostriedkov, ktoré sú schopné do kúpeľa liatinové kachle.

Liatina - aká je jej „sila“?

Stalo sa pomerne častou voľbou racionálneho kupujúceho. Je to úžasné? Určite nie. Faktom je, že pece z iných materiálov nie sú tak silné a menej odolné voči nepriaznivým účinkom aj zvonka.Liatinová jednotka je radosťou nielen pre samotného kupujúceho, ale aj pre inštalatérov: inštalácia takejto pece je pomerne jednoduchá, stačí len určiť miesto pre ňu. Nie je potrebné dyhovať; ako výsledok - šetrí čas a peniaze.

Železná pec pre kúpeľ si nevyžaduje, aby majiteľ venoval veľkú pozornosť a zaťažoval starostlivosť. Je plánovaná „permutácia kúpeľa“? Pec sa nestane prekážkou (napriek zjavnej ťažkosti) - dá sa demontovať a potom umiestniť na nové miesto. Prístroj má vynikajúcu prepravu.

Liatinová pec do kúpeľa - komponenty

Liatinové kachle sa tiež môžu stať univerzálnou jednotkou, ktorá súčasne ohrieva aj parný kúpeľ a sprchovú vodu. Ako to vyzerá v praxi? Spája sa s ohrievačom vody, ktorý je zasa pripojený k nádrži na vodu. Toto riešenie je nielen praktické, ale aj ekonomické.

Všetky typy konštrukcií pecí sú svojím vlastným spôsobom dobré, o tom niet pochýb. Čo však robí liatinové kachle pre kúpeľ kúpeľne pre kupujúceho stále atraktívnym? Napriek tomu tradícia. Mnohí si jednoducho nevedia predstaviť kúpeľ bez palivového dreva a plameňom v peci. Je ťažké nesúhlasiť s tým, že "elektrická alternatíva" nebude schopná spôsobiť búrky úprimných emócií z voľného času.

Surové železo sa nelíši s lacnosťou - to je fakt. Ale tehlová stavba "z dobrej pece" v každom prípade bude stáť viac.

Liatinová rúralen trvanlivý - je takmer večný. Toto zariadenie je už pripravené, všetko je v ňom správne navrhnuté a vypočítané.

Racionálne myslenie „nakláňa“ vás v prospech kamenného kameniva, ale duša „vyžaduje“ tehlu? Takže ich uzavrite pecou! Správnym prístupom je nájdenie najlepšieho riešenia len otázkou času.

Proces ohniska, ak je to žiaduce, môže byť nastavený - nie je príliš horúci. To je výhodné, pretože sú ľudia, ktorí nie sú potešení prehriatým kúpeľom, a príliš veľa pary je kontraindikované (kvôli povahe organizmu alebo prítomnosti určitých chorôb).

Porovnanie s kamenivom z tehál

Ako začať porovnanie? Prirodzene, od okamihu efektivity práce. Liatina má dobrú tepelnú vodivosť, tehla - nie je zvláštne. A to je významná výhoda prvého.

Liatinová pec pre kúpeľ počas inštalácie
\ t

Liatina sa nebojí náhlych zmien teploty, čo nie je prípad tehál. V zime, ak sa kúpeľ nezohreje na dlhú dobu, môže tehla začať rozpadať: s cieľom obnoviť účinnosť takejto pece, budete musieť kontaktovať špecialistu ("čerstvé" finančné náklady). S liatinou taká situácia jednoducho nemôže stať.

Miera zahrievania miestnosti.V tejto oblasti vedie liatinová konštrukcia, pretože tehla sa pred tým, ako začne odovzdávať teplo do životného prostredia, musí dôkladne zahriať.

Rozmery, pôdorys.Všetko je tu zrejmé, výhody a nevýhody, ako sa hovorí, sú zrejmé. Liatinarúra je sofistikovanejšia, kompaktnejšia.

Súvisiace faktory.Tehlová pec na to potrebuje samostatný základ. Opäť sa bude vyžadovať dodatočná hotovosť, určité náklady práce, čas. Liatinové kachle sú nástrojom na získanie dlho očakávanej parnej miestnosti v čo najkratšom čase podľa „zjednodušeného“ scenára.

Zliatiny liatiny a ocele: rozdiely

Oceľové pece sú pravdepodobne hlavnými konkurentmi liatinových ocelí. Áno, na jednej strane - oceľ je trvanlivá a spoľahlivá, ale na druhej strane - výrazne stráca životnosť z liatiny. Je pravda, že veľa závisí od výrobnej technológie, hrúbky samotného materiálu. Ale liatina spravidla slúži oveľa dlhšie ako akékoľvek analógy na trhu.

Tieto materiály majú spoločnú vlastnosť - náchylnosť na koróziu. Liatina je prirodzene stabilnejšia. Pec je schopná prežiť dve ocele. Zároveň nie je potrebné maľovať. No, okrem estetických dôvodov.

Požiarna bezpečnosť ako rozhodujúci faktor

Krásny a nie príliš veľký a kompaktný, s rôznym stupňom účinnosti ... Dlho sa možno dohadovať o tom, čo by mala byť skutočná "referenčná" saunaová pec. Ale všetky tieto "parametre" nejdú do žiadneho porovnania s momentom prevádzkovej bezpečnosti výrobku. Keď sa vrátime k téme porovnania s liatinovými kachľami a tehlovými konštrukciami, stojí za zmienku, že táto stále predstavuje určitú hrozbu.

Liatinové kachle vyzerajú skvele v obložení

Tehla sporák je bezpečná až do nového. Ale je to stanovenéje vo vašom kúpeli jasne nie jeden rok! Postupom času sa malta začne pomaly rozpadávať. Ak sa kúpeľ v prudkých mrazoch nebude ohrievať, "ničenie" sa bude vyskytovať aktívnejšie. Výsledné trhliny zvyšujú riziko prasknutia iskier, ktoré môžu spôsobiť mimoriadne vážnu nehodu - požiar.

Surové železo nespôsobuje prasknutie ani pri silnom ohreve, preto zostáva po celú dobu svojej životnosti ohňovzdorné.

Liatinové kachle v interiéri

Kachle by nemali byť len zdrojom tepla v kúpeli, ale aj dôstojnou dekoráciou. Ak chcete povedať, že liatinová jednotka vyzerá "krajší" zvyšok nemôže. Maľované vzorky z rôznych materiálov vyzerajú ako "dvojčatá" - na prvý pohľad sa určuje, že "toto je oceľ", ale "tu je liatina" nie je ľahké.

Liatinové kachle v interiéri kúpeľa

Ale liatinové kachle s istotou získajú estetické otázky: budú si môcť zachovať svoj reprezentatívny vzhľad oveľa dlhšie ako „hlavný konkurent“.

Jeho dvere nie sú náchylné na deformácie a pokles, čo je tiež dôležité.

Robíme objektívne závery

Ak zhrnieme uvedené skutočnosti, môžeme s istotou vyzdvihnúť tieto výhody kachlí na liatinu:

 • požiarna bezpečnosť;
 • žiadna deformácia stien počas teplotných rozdielov;
 • nenáročná starostlivosť;
 • 66) jednoduchá inštalácia;
 • nie je potrebné obklady;
 • „mobilita“ je významným plusom reštrukturalizácie,rekonštrukcia kúpeľa;
 • 69) vysoká odolnosť voči korózii;
 • schopnosť „rýchlo“ sa zahriať a udržiavať v teple po dlhú dobu;
 • 71) vysoká účinnosť;
 • schopnosť regulovať intenzitu vykurovania;
 • trvanlivosť;
 • estetický apel;
 • nepotrebujú samostatný základ.
Kamenivo z liatiny do kúpeľa: spoľahlivosť a trvanlivosť

Nevýhody súhrnov zahŕňajú:

 • veľká hmotnosť. To komplikuje prepravu - ale napriek tomu je to možné (!);
 • cena. Aj keď na pozadí celého radu výhod, sa to bude zdať vedomé kupujúci vôbec do očí bijúce, ale celkom oprávnené.

Liatinové kachle na kúpanie dnes predstavujú nový pohľad na kvalitu a praktickosť. Nie je to rarita, nie pamiatka z minulosti, a to ani novo zmätený trend, ale skutočne pozoruhodná jednotka. Prirodzene, že pokrok pridal vlastné korekcie, ale šli len v prospech.

V každom prípade je výber vždy váš. Snažte sa jasne definovať, čo očakávate od kúpeľa, a až potom prejdite na akékoľvek nákupy. Nezabudnite, že výstavba by mala byť plánovaná s ohľadom na pohodlie v nej. Vytváranie útulnej atmosféry vo vani je citlivou záležitosťou. V "srdci" kúpeľa - pece, pozornosť padá na prvé miesto. Snažte sa vybrať to najlepšie: spoľahlivé, praktické, príjemné oko a ohrievanie duše a tela!