Mastencové kachle - obklady a špecifickosť najlepšieho materiálu na konečnú úpravu kachlí

Talkohlorit - prírodný kameň, tvorený pred vulkanickými lávami pred miliardami rokov. V tom čase si nikto nemohol myslieť (hoci nikto nemal na mysli), že v 21. storočí by tento materiál bol ideálnym človekom na zdobenie bytov, domov, vaní, garáží a iných priestorov. Vyzerá to skvele ako vo vnútri, tak aj mimo budovy. A mastencové kachle sa stali tak populárne, že po vstupe do prvej sauny alebo vane, určite uvidíte tento dokončovací materiál na prednej strane ohrievača.

Charakteristiky tejto skaly

Talkohlorit - hornina šetrná k životnému prostrediu, ktorá má jedinečné vlastnosti vlastné len jej.

  1. Vysoká tepelná kapacita - 2,5-krát vyššia ako u konvenčných pecných tehál. Za dve hodiny ohniska, kachle nahromadia toľko tepla, že to bude stačiť na celý deň, čo znamená, že môžete ušetriť veľa na dreve a uhlí.
  2. Rýchle zahrievanie - materiál sa zohrieva približne štyrikrát rýchlejšie ako hlinené tehly, čo umožňuje nielen znížiť čas pece, ale aj znížiť náklady na nákup vykurovacieho materiálu. To je opäť úspora!
  3. Odolnosť voči topeniu - dokonca aj astronomickáTeploty nie sú schopné ovplyvniť atraktívny vzhľad talcoclorite, pretože, ako bolo uvedené vyššie, táto hornina bola vytvorená z lávy, ktorej teplota je mnohonásobne vyššia ako teplota v kúpeli.
  4. Nádherná stavba - luxusný prírodný kameň je najlepší spôsob, ako zdôrazniť krásu a štýl vaňa.
  5. Trvanlivosť - po dokončení pece alebo ohniska s týmto kameňom zabudnete na podobnú prácu 20 alebo dokonca 30 rokov.
Prírodný minerál - talkohlorit sa rýchlo zohrieva, dlhodobo udržuje teplo, zlepšuje zloženie pary

Fyzikálne vlastnosti chlórnanu sú určite veľmi dôležité, ale rovnako dôležité je aj to, že tento materiál má priaznivý vplyv na ľudské zdravie.

Odborníci preukázali, že dĺžka vĺn vyžarovaných vyhrievaným kameňom sa rovná dĺžke vĺn horúčavy vyžarovanej človekom, čo znamená, že budete útulný a pohodlný vedľa kachle zdobenej mastencom. Vďaka miernemu teplu sa zvyšuje imunita, zlepšuje krvný obeh a znižuje krvný tlak.

Charakteristiky dekorácie pecí na kúpanie mydlovým práškom

V skutočnosti čelenie pece mydlovým práškom nie je zložitý proces a nevyžaduje takmer žiadnu obeť. Čas dokončiť budete mať trochu, a inštalácia je jednoduchá k ošklivosti. Aj keď sú tu a jeho jemnosti a nuansy. Budeme o nich hovoriť.

Aký kameň je ideálny pre sporáky

Na obkladanie kachlí a krbov používajte leštené mydlové dlaždice s hrúbkou približne 40 - 50 mm aŠírka 80-120 mm. Farba materiálu môže byť ľubovoľná, pokiaľ je jeho odtieň rovnaký.

Hladké mydlové a chloritanové dlaždice na konečnú úpravu saunových pecí

Ako správne položiť kameň

V závislosti od toho, čo chcete získať na výstupe, môže byť chlorid mastenca položený vertikálne aj horizontálne. Ak položíte dlažbu vertikálne, to znamená koniec, potom sa zahriajú na vrchol oveľa rýchlejšie, a ak položíte materiál plocho, teplo sa nebude šíriť pozdĺž vrstiev, ale naprieč, čo spomaľuje proces ohrevu.

Dokončenie stien kúpeľa s talcotrolite - neobmedzený počet možností pre horizontálne, vertikálne, asymetrické obloženie
Horizontálne ukladanie mastencových obkladačiek

Tajomstvo štýlu talkohloritu

A nie sú tam, pretože na to, aby sa dlažba držala, stačí použiť špeciálne lepidlo, ktoré inteligentní Fíni vymysleli v minulom storočí. Pripravuje sa z prášku mastenec-chlór a tekutého skla. Táto kombinácia poskytuje potrebnú pevnosť a trvanlivosť.

Vzhľadom na to, že malta nepoužíva cementové malty pri dokončovaní pece s obkladmi z mastenca a chloritanu, vaša vaňa sa bude udržiavať v čistote, pretože počas prevádzky nebude prach ani nečistoty.

​​

Pri výrobe mastencových kachlí sa umiestni horizontálne, pretože v tomto prípade sa pec zohrieva rýchlejšie, ale pri obkladaní sa kameň rozreže v opačnom smere (naprieč vláknami), takže sa rýchlo ohrieva.V kombinácii s rovnomerným a pomalým vyžarovaním tepla bude váš kúpeľný dom vykurovať celý deň.

Dlaždice sa ukladajú jedna na druhú, pričom sa musia pripevniť špeciálnym držiakom alebo kolíkom tak, aby nespadli pod svoju vlastnú váhu. Po vyschnutí lepidla (po 2-4 hodinách) sa svorky odstránia a medzery medzi dlaždicami sa vyplnia injektážnou maltou.

Mastencové kachle sú snom každého sprievodcu v kúpeli

Sporák v kúpeľni z mastenca je schopný udržiavať teplotu a vlhkosť v saune alebo parnom kúpeli na stabilnej úrovni. Je to tento prírodný minerál, ktorý umožňuje vyhnúť sa takémuto problému ako studený kameň s vriacou vodou v nádrži. Vzhľadom k veľkému množstvu mastenca okolo pece a na stenách sa kúpeľ zohrieva omnoho rovnomernejšie a kvalita samotnej pary je oveľa mäkšia a obklopuje sa.

Povrchová teplota variča vyrobeného z tohto materiálu a teplo, ktoré napĺňa parný kúpeľ, je ideálne pre počiatočné zahriatie ľudského tela. Vstúpite do kúpeľa a okamžite pocítite, ako hlboko preniká teplá vlna vyžarovaná kachľami do tela.

Použitie chlórnanu pri zdobení stien a kachlí: samotný zdroj tepla a jeho okolie sú orezané
Pec a priľahlá stena sú ukončené rečníkom
.

Vzhľadom na všetky vlastnosti talkochloritu možno urobiť len jeden záver: kachle, zdobené týmto minerálom, sa stanú skutočným majstrovským dielom, umeleckým dielom hodným potlesku a obdivu. Krása určite zachráni svet a teplo,daná kachľami, vám ušetrí od mnohých zdravotných problémov a depresií.