Moderné typy diaľkového spínania osvetlenia

Nech je svetlo vzdialené!

Ľudové umenie

Všetci sa snažíme o pohodlie a pohodlie, najmä pokiaľ ide o usporiadanie nášho domova. Chceme, aby sa domov krásne, moderné, hráme s dizajnom možnosti, sme zapojení do prestavby a opravy, konzultujeme s návrhármi. Ale so svetlom? - A so svetlom - temnotou. Sovdepovskie prepínače, dobré staré vedenie pod tmelom a lustre vo forme kvetov - pop kultúry sa cíti. Ale pokrok - súdruh je premenlivý, a to je pre nás výhodou - vďaka nemu bolo možné diaľkovo ovládať osvetlenie. Pohodlné, štýlové a reprezentatívne. Viac informácií.

Video: príbeh o organizácii diaľkového ovládania osvetlenia

Automatizácia inžinierskych systémov a diaľkového osvetlenia môže byť užitočná pre vnútorné osvetlenie, ako aj pre systémy vonkajšieho osvetlenia a pouličné lampy. Tento krok prispeje k vytvoreniu pohodlných životných podmienok, k vytvoreniu spôsobu života (na výzdobu bytu, exteriéru lokality) a na riadenie celých oblastí (ak hovoríme o pouličných lampách v mestách). Ale najdôležitejšou výhodou takéhoto rozhodnutia -Podstatné úspory energie v zariadení.

Svietiace alebo nesvietiace - to je otázka

Rýchly impulz vo vývoji elektroniky a svetelnej techniky viedol k vynálezu a teda aj k objaveniu sa nových typov svetelných zdrojov a rôznych zariadení na masovom trhu. týchto zdrojov. A dokonca aj pred desiatimi rokmi, všetko, čo sa dalo povedať o ovládaní svetla, bol prepínač na stene, dnes diverzifikované diaľkové spínače osvetlenia získali inteligenciu.

Riadenie osvetlenia - cesta k svetlejšej budúcnosti

Ide o high-tech snímače, snímače, ovládacie panely, ktoré umožňujú znížiť počet regulátorov a spínačov. S ich pomocou môžete udržiavať a kontrolovať konštantné a variabilné úrovne svetla. A to je zase vhodný spôsob, ako správne usporiadať osvetlenie priestorov a rozdeliť ich na ľubovoľný počet zón v závislosti od podmienok, času a situácie.

Ako to funguje

Takéto systémy riadenia osvetlenia automaticky zisťujú a skenujú úrovne svetla, ich stupeň jasu a uľahčujú ich nastavenie. Užívateľ môže kedykoľvek zmeniť paradigmu vo vzťahu k jeho požiadavkám, životnej situácii (romantický večer, párty, atď.), Pričom šetrí elektrinu bez poškodenia zraku.

Známa situácia, keď sa zdá, že nie je tma, ale oči už boli zranené, ale nechcete zapnúť svetlo, keď je stále svetlo? Takýto diaľkovo ovládaný svetelný spínač pomôženastaviť žiarovky v miestnosti tak, aby hlavné zameranie bolo stále na dennom svetle, a umelé svetlo to trochu doplní. Funkčnosť je veľmi pohodlná pomocou rôznych svetelných scenárov, ktoré môžu vytvoriť akúkoľvek svetelnú „scénu“ pomocou jedného tlačidla: raz - a všetko je pripravené.

Systémy riadenia osvetlenia možno používať doma aj v podnikaní (reštaurácie, kluby, predstavenia, programy
).

Všetky tieto operácie možno vykonávať ručne (diaľkové ovládanie) a automaticky (snímače, prijímače a riadiaca stanica vykonajú všetku prácu za vás, stačí zadať požadované údaje). Systém takého „inteligentného“ svetla môžete spustiť z jedného prijímača a potom ho postupne rozširovať, čím sa zvyšuje komfort vášho domova.

Riadené rádiovým zariadením, elektrickými prístrojmi so vzdialenými vysielačmi. Signály prechádzajú cez rádiové kanály, ktoré automaticky riešia problém inštalácie, inštalácie a následného pohybu samotných prijímačov a vášho diváka.

Vlastnosti: nová úroveň komfortu

Funkčné výhody a možnosti systémov riadenia svetla:

 1. Nie je potrebné vstať alebo ísť von, pozerať sa z pracovného toku alebo príjemnej spoločnosti - diaľkové ovládanie je vždy po ruke.
 2. Schopnosť vytvoriť akýkoľvek druh svetelných scenárov pre podujatia (najmä užitočné v nákupných centrách, reštauráciách, baroch, námestiach a kluboch).
 3. Všetko v jednej fľaši - je vhodné ovládať svetlo v dome, na ulici(osvetlenie fasády, krajiny atď.) jedným diaľkovým ovládaním.
 4. Dôsledok prítomnosti počas hodín, keď nie ste doma alebo nie v kancelárii (účinný spôsob, ako jasne oznámiť potenciálnym útočníkom, že budova nie je prázdna, a nemajú tam nič).
  Dôsledkom prítomnosti domova majiteľov je užitočná funkcia
  .
 5. Úspora energie, najmä počas denného svetla.
 6. ​​
 7. Jednoduché použitie a inštalácia.

Takéto systémy sa rovnako dobre hodia do klasických a moderných interiérov v duchu high-tech technológií. Zvlášť často ich používajú v inteligentných domoch.

Praktické prínosy

Úspory. Systém automaticky zaznamená moment, keď sa nikto nenachádza v miestnosti, a vypne sa. A naopak, ak niekto vstúpi do miestnosti, priblíži sa k domu, plot na mieste, svetlo sa rozsvieti, čo je rovnako účinné v boji proti vlámaniu a „medveďom“ a je vhodné, ak máte ruky zaneprázdnené.

Takéto zariadenia môžu kontrolovať osvetlenie samostatného nočného svetla, kompletne celého domu, automatických brán, domovských priestorov, vykurovacích zariadení a roliet.

Takéto zariadenia vám poskytnú ilúziu statického osvetlenia - slnečného vonku alebo zakaleného, ​​stmavnú sa, ak ho budete potrebovať, budete mať vždy rovnakú úroveň osvetlenia. Môžete tak ušetriť zrak a veľa peňazí (až 20% elektrickej energie).

Zaujímavý bonus proti votrelcom

Vo vašej neprítomnosti môžete nainštalovať „asymetrickú“ sadu osvetľovacích scenárov: čas od času bude systémzapnúť /vypnúť svetlo v ľubovoľných miestnostiach, otvoriť a zakryť rolety, simulujúce vašu prítomnosť doma. Aj keď nie ste na dlhú dobu doma, je takmer nemožné vypočítať schému, pretože program sa neopakuje a nemá žiadny vzor.

Osvetlenie objektu možno rozdeliť na sekcie, ktoré sú pre vás vhodné, režimy možno tiež zmeniť

To je to, čo táto technika dosiahla

Niektoré modely takýchto zariadení na ovládanie svetelných režimov vám umožňujú ovládať svetlo doma a kdekoľvek inde priamo z tabletu, telefónu alebo notebooku. Úplne rovnaké akcie možno vykonať zo smartfónu a iných osobných prístrojov - zapnutie /vypnutie elektrických spotrebičov, zmena jasu a osvetlenia scenáre, žalúzie.

Teraz môžete zapnúť svetlo doma pomocou osobného modulu gadget

Všetko, čo je na to potrebné, je stiahnuť si aplikáciu na internete alebo kúpiť správcovskú stanicu. Existujú systémy založené na android, iphone a ipad - všetko, čo vaše srdce túži.

Premýšľajte o tom: teraz je možné zapnúť svetlo nielen z pohovky, ale aj vo veľkej vzdialenosti od budovy. To je pohodlné, alebo budete považovať za drahé preťaženie pre bohaté - sa rozhodnete. Ale zo samotnej myšlienky, že ľudský mozog je schopný vytvoriť niečo podobné, sa v duši a v miestnosti stáva o niečo ľahší.