Modulárne rebríky - stručný prehľad funkcií a tipov pre profesionálnu montáž doma

Výstavba predmestského 2-, 3-podlažného kaštieľa alebo meštianskeho domu, dokonca aj malého podkrovného domu, predurčuje potrebu postaviť schodisko. Dizajn, poskytujúci pohodlný bezpečný pohyb, zároveň plní dekoratívnu funkciu. Prirodzenými požiadavkami sú nielen estetika a spoľahlivosť, ale aj schopnosť vytvoriť optimálnu konfiguráciu. Preto väčšina uprednostňuje inštaláciu modulárnych schodov do druhého poschodia alebo do podkrovia: zodpovedajú celému zoznamu požiadaviek spotrebiteľov. Okrem toho je možné vybudovať jednoduchý architektonický prvok pozostávajúci z modulov bez použitia služieb stavebníkov.

Dôvody popularity - prehľad výhod

Modulárne schodiskové konštrukcie boli vynájdené v 80. rokoch minulého storočia v Taliansku. Po spustení na domácom trhu, takmer okamžite začali aktívne vytlačiť masívne analógy betónu a ďalších materiálov.

Modulárne schody do druhého poschodia, v podkroví alebo v obývacej izbe, sú postavené v prímestských sídlach určených na trvalý pobyt, v dvojúrovňových apartmánoch, v vidieckych domoch
.

Rozumné vysvetleniepopularita je zahrnutá v zozname výhod, je to:

 • cenovo dostupné pre väčšinu občanov;
 • schopnosť samostatne inštalovať, stavať modulárne schody vlastnými rukami, bez zručností a akýchkoľvek skúseností;
 • úspešná zlučiteľnosť s prevažujúcou väčšinou materiálov na konečnú úpravu a vnútorných prvkov;
 • schopnosť montáže z modulov rovný, v tvare písmena U, skrutkový, uhlový a kombinujúci niekoľko konfigurácií;
 • usporiadanie miestností s akoukoľvek výškou stropov.
Modulárne schody - fotografia možností použitia rôznych komponentov: schody, prvky oplotenia, zábradlia

Modulárny princíp umožňuje majiteľom vybrať si optimálnu možnosť zábradlia a prídavných prvkov, pričom v niekoľkých modifikáciách umožňuje meniť výšku schodov a prispôsobovať túto veľkosť fyzickým parametrom užívateľov.

Modulárne štruktúry sa môžu prispôsobiť fyzikálnym parametrom užívateľov zmenou rozmerov schodíka a behúňa
.

Verzie konštrukcie a rôzne spôsoby montáže

Štýlový, možno povedať, elegantné modulárne schody pre vidiecky dom - najlepšia voľba, kombinujúca silu s rozumnou úsporou miesta. Univerzálne systémy sú vhodné na usporiadanie obytných a obytných priestorov. Zaujímajú ich jednoduchosť konštrukcie a jednoduchá montážna technika.

Čo je modulárne schodisko?

„Modulárny“ - určenievýslovne opisujúce pojem. Modulárny systém kombinujúcich súčiastok je zostavený, pričom prvý a posledný z nich sú pripevnené k stropu a preberajú všetku záťaž hlavného zaťaženia. Medzi nimi je silný kovový rám (reťaz alebo chrbtica kosour), je určený pre montážne kroky.

Montáž modulárneho rebríka: pohľad zhora, ktorý umožňuje pochopiť princíp modulárneho pripojenia

Upozornenie. Na prvom module pripevnenom k ​​základni alebo k pristávacej plošine je nevyhnutne nainštalovaná fáza „navádzania“.

Výpočet počtu priemerných modulov sa vykonáva na základe veľkosti medziobratovej vzdialenosti, geometrických parametrov konštrukcie a daného uhla sklonu, podľa ktorého sa vykoná inštalácia modulárneho rebríka s geometrickou tvarovou v tvare písmena U, s priamou alebo uhlovou geometriou. Výška konštrukcie skrutky sa vypočíta iba na základe indikátorov vzdialenosti medzi podlahami.

Typy modulov a ich rozdiely

Na výrobu modulárnych pripojení sa používajú rúrky vyrobené z ťažkých zliatin ocele. V skutočnosti je najdôležitejšou fázou konštrukcia rámu, to znamená, dôsledná inštalácia, kombinácia a starostlivá montáž modulárnych častí a podpery v akomsi "hrebeni". Schody sú upevnené na správne namontovanom ráme, na ktorého výrobu sa používajú drahé aj lacné druhy dreva. Potom namontované zábradlia a zábradlia, môžu byť tiež vyrobené z drahých alebo rozpočtových materiálov.

Modul - zložka korpus-kosour-elementu postupne zozbieraného z údajov hrebeňa

Vysokokvalitná montáž modulárneho rebríka zaručuje životnosť prevádzky a bezpečnosť prevádzky. Tento proces si vyžaduje dôsledné dodržiavanie pokynu a zodpovedného prevedenia pripojeného k hotovej súprave. Existujú tri typy modulov pre výstavbu schodov, v závislosti na tom, ktorý montáž a pripojenie.

 • Modul odlievaný alebo zváraný, ktorého dve protiľahlé strany sú rúrky rôznych priemerov a rôznych výšok. Po skombinovaní dlhej rúrky jedného modulu s krátkou rúrkou prvku, ktorá ho sleduje a inštaluje do požadovanej polohy užívateľov, sa spojenie upevní dotiahnutím skrutiek.
Modulárne schodisko pre letnú chatu, vidiecky dom s upevňovacími skrutkami
 • Modul sa skladá z dvoch samostatných komponentov: zváraná časť s dvomi krátkymi rúrkami na bokoch a dlhým potrubím vybaveným prírubou (plochá doska) na upevnenie schodíka. Na spojke dielu s dvomi bočnými rúrkami sú otvory pre skrutky. Podľa tejto schémy je najčastejšie konštruované modulárne točité schodisko, pretože takéto moduly sa môžu akýmkoľvek spôsobom otáčať voči sebe navzájom.
Dizajn s upínacími modulmi - najlepšia voľba pre konštrukciu točitého schodiska
 • Modul veľkého počtu jednotlivých prvkov, ktoré nemajú zvary.Diely sú prepojené závitovými kolíkmi. Toto je najťažšie inštalovateľný variant, ale najviac estetický, pretože všetky spojovacie prvky sú ukryté vo vnútri kosour.
Modulárny kosour, ktorého prvky sú spojené čapmi, ktorých všetky spojovacie prvky sú skryté z pohľadu

Existujú aj drevené modulárne systémy, ktorých symetrické súčasti sú na oboch stranách vybavené otvormi na montáž kovového čapu.

Typy podpory pre modulárne rebríky

Univerzálne kovové modulárne rebríky musia mať podpery, ktoré sa používajú ako

 • medziľahlé rúry, založené na základni, sú inštalované každé 4 až 7 modulov v závislosti od konštrukčných prvkov;
 • konzoly, ktoré sú namontované na nosnej stene.
Rám modulového rebríka musí mať nevyhnutne stojanový nosič alebo opierať sa o konzolu
.

Podpera sa môže použiť len vtedy, keď jedna hrana schodíka spočíva na stene, ku ktorej je pripevnená pomocou rohu alebo kotvy.

Zoberieme sa do podrobností o montážnych prácach

Pri výbere modulárnych schodov pre dachu majitelia väčšinou uprednostňujú skrutkové konštrukcie, ktoré zaberajú minimum užitočného priestoru. Technika ich konštrukcie sa nedá nazvať extrémne jednoduchá, ale osoba, ktorá vie, ako používať prístroj, hlavu a inštrukcie na zvládnutie inštalácie je schopná. Pre realizáciu zhromaždenia však bude potrebovať partnera.Poradie prác:

 • Určme umiestnenie centrálnej podpery, ktorou je zvislá tyč. Za týmto účelom sú dva otvory šikmo napnuté v otvore horného stropu, ku ktorému by mal viesť rebrík. Z bodu ich križovatky klesá olovnica, udáva miesto inštalácie dorazovej príruby (konštrukcia II).
 • Namontujte dorazovú prírubu, ktorej stred sa musí zhodovať so zisteným bodom. Upevnenie sa vykonáva pomocou skrutiek pripevnených k súprave cez otvory, ktoré sú pre ne určené.
 • Stanovme si polohu prvého „vodiaceho“ kroku a umiestnime ho najprv na podlahu. Potom musí byť schod položený na pevnú prírubu spolu s už nainštalovaným balusterom. Potom zasuňte strednú nosnú tyč do príruby cez prvý stupeň.

Pozor. Vertikálna inštalácia centrálnej tyče by sa mala skontrolovať po inštalácii prvej a každej nasledujúcej etapy.

Inštalácia modulárnej konštrukcie skrutky: prvý bod pre inštaláciu spodnej príruby s modulom je hľadaný krížením šnúr šikmo a olovnica
 • Ďalší krok na zvislej tyči by mal byť nasadený a pomôcť partnerovi, ktorý sa nachádza v otvore stropu. Ďalej v rovnakom poradí. Všetky kroky musia byť pevne zabalené maticami na miestach určených výrobcom.
 • Po dokončení inštalácie celého počtu schodov namontujeme na tyč podperu a upevníme ju na steny otvoru.
 • Povrchové úpravy - montážprvky oplotenia, zábradlia a dekorácie, ak existujú.

Kompaktná modulárna schodisková fotografia ukazuje rôzne variácie. Nie, možno, všeobecne, také priestory, ktoré nemožno dohodnúť s ich pomocou. Dôkladné splnenie všetkých bodov výučby, každý môže zabezpečiť vidiecky dom so spoľahlivým, pevným schodiskom.