Nábytok pre vane a sauny: vytvoriť funkčné prostredie

Kúpeľ je nádherné miesto pre zotavenie, čistenie, relaxáciu a pohodlný odpočinok s priateľmi. Ale aby ste strávili čas v tejto miestnosti naozaj príjemné, mali by ste sa starať o zaplnenie interiéru kúpeľa, alebo skôr o nábytok. Moderný kúpeľňový nábytok sa vyznačuje exkluzívnou estetikou, individualitou, rôznymi dizajnovými riešeniami, originálnou formou a štýlom prevedenia. Výrobcovia nábytku pre kúpele a sauny ponúkajú obrovský výber výrobkov, ktoré sa ľahko zmenia. Takže aký druh nábytku je potrebný na kúpanie na prvom mieste a aké vlastnosti by mal mať?

Kritériá pre výber materiálov

Akékoľvek predmety, ktoré si zvolíte na vyplnenie interiéru kúpeľa alebo sauny, musia byť predovšetkým trvanlivé, silné a bezpečné pre zdravie. Napriek vzniku moderných materiálov zostáva drevo najobľúbenejšou surovinou na výrobu nábytku. Drevený nábytok do kúpeľa je najlepšou voľbou pre plnenie, pretože z hľadiska kvalitatívnych charakteristík sa s ním ťažko vyrovná aj najnovší vedecký výskum. Prírodný materiál bude vždy mimo súťaže.

Drevo je najlepším materiálom pre nábytok podľa environmentálnych, estetických a praktických kritérií

Plastový nábytok môže pri zahrievaní uvoľňovať škodlivé látky, náhradky kože spôsobujú nepríjemné pocity v kontakte s vlhkou pokožkou a kovové predmety dekorácie pri takýchto teplotách nemožno ani diskutovať. Preto, ak sa chystáte na kúpu nábytku pre kúpele a sauny, môžete si byť istí, že nie je nič lepšie ako drevo.

Aký druh dreveného nábytku uprednostňujete?

Pri nákupe nábytku do kúpeľa zo stromu je potrebné vedieť, že drevo môže byť aj iné. Najčastejšie používané dreviny sú osika, lipa, topoľ.

Lipové drevo je mäkké, ľahko sa spracúva, pričom nepraská a dlhodobo si zachováva atraktívny vzhľad.

Musíte vedieť!
Lipové drevo je cenené nielen pre svoj príjemný ružovkastý odtieň, ale aj pre lahodnú vôňu éterických olejov, ktoré zapĺňajú miestnosť magickou vôňou.

Sada nábytku z lipy dokonale znáša náročné prevádzkové podmienky kúpeľa
.

Topoľ a osika sú príbuzní z veľkej rodiny vŕb. Aspen má svetlé drevo a vyznačuje sa dokonalou odolnosťou proti vlhkosti, ale nanešťastie, nábytok z osiky sa veľmi rýchlo opotrebováva. Aspen je obzvlášť vhodný na výrobu nábytku pre parné kúpele, vane a vani.

má tiež topoľového dreva svetlejší odtieň, ľahkej manipulácii, nepraská, však, ako osika, chválidlhá životnosť nemôže.

Borovica v časti je veľmi krásna, kontrastné pruhy, dokonca aj farba, vôňa ihličia priťahuje pozornosť. Je pomerne odolný voči vonkajším vplyvom materiálu, ktorý sa neotáča a nemení pôvodný tvar. Avšak, borovica nie je bez chýb: keď je veľmi horúca, vydáva živicu, ktorá môže horieť, takže sa neodporúča, aby police z borovice a vnútorných prvkov obloženia z borovice.

Toto je dôležité!
Akýkoľvek nábytok do kúpeľa a sauny z dreva musí byť ošetrený moridlom. Lak a sklovina sú toxické, preto by sa nemali používať.

Aké časti nábytku sú potrebné na kúpanie?

Zamyslenie sa nad otázkou, aký druh nábytku v kúpeli by sa mal kúpiť predovšetkým, musíte mať na pamäti, že hlavnou vecou v interiéri je harmónia. Nábytok musí vyhovovať všeobecnému štýlu dekorácie, je výhodné ho doplniť. Tradične sa rozlišujú tieto typy nábytku:

 • Police. Najdôležitejším atribútom každého kúpeľa. Treba poznamenať, že veľkosť objektov by mala byť zvolená v súlade s veľkosťou miestnosti tak, aby ste mohli sedieť bez dotyku stropu. Ak je naopak parná miestnosť vysoká, musíte sa postarať o stupačky. Konštrukcia musí spĺňať požadované bezpečnostné normy. Optimálna veľkosť políc: šírka - 60 cm, dĺžka - nie menej ako 180 cm;
 • Lavice, lavičky pre parný kúpeľ by mali byť vyrobené z materiálov s vysokou odolnosťou voči vlhkosti. Ak voľba padla na široké lavičky, potom odborníci radia, aby ste ich pripevnili k stenám, čo poskytne dodatočné pohodlierekreáciu. Nohy na lavičke nezasahujú a umožnia každému sedieť tak, ako chcú.
  Kúpeľná lavička - povinný funkčný atribút
 • Stoly, stoličky, stoličky. To je miesto, kde je priestor pre predstavivosť, možnosti sú veľa. Klasické alebo s tvarovanými nohami, extravagantné, s štvorcovým alebo okrúhlym stolom - každý nájde to, čo hľadal;
 • Drevené fonty. Tento predmet možno nazvať módnym trendom modernity. Bazén si nemôže dovoliť každého, a písmo - prosím! Lacné a multifunkčné. Najčastejšie je písmo vyhotovené v priemere 1,5 metra, tzn. ľahko sa prispôsobí viacerým ľuďom;
  Drevené písmo nahradí bazén, poskytne príležitosť na prijatie osobitných postupov, obnovenie sily a zdravia
  .
 • ​​
 • Usat, Tazy. Nenahraditeľné kúsky nábytku vo vani a saune, bez ktorých by si tento proces predstavoval, sú dosť problematické.

Ak existuje požiadavka, nie je ťažké vyrábať takýto kúpeľový kúpeľ vlastnými rukami. A kúpeľňový nábytok ponúkaný nižšie - kolekcia fotografií vás určite povedie k zaujímavým myšlienkam na vytvorenie krásnych vzoriek.

Možnosti vybavenia kúpeľa: jednoduchý, pohodlný nábytok, ktorý možno osobne vyrobiť

Nábytok pre vaňu vlastnými rukami

Štýl a počet kusov nábytku sa určujú podľa rôznych faktorov: veľkosť miestnosti, počet rodinných príslušníkov, finančné možnosti, osobné túžby v otázkach dizajnu atď. parametrepodrobnosti o situácii musia byť v súlade so všeobecne prijatými stavebnými predpismi.

Toto je dôležité!
Pred výberom typu nábytku si prezrite všetky možné modely a až potom rozhodnite o konečnom variante, ktorý je najvhodnejší pre vašu vaňu alebo saunu. Poponáhľajte si v tejto veci by nemali byť.

Pred nákupom materiálu premýšľajte o tom, čo budete robiť a v akom množstve, kde sa toto všetko bude nachádzať.

Zvážte vopred vyplnenie interiéru

Nezávislá výroba nábytku si vyžaduje primerané množstvo trpezlivosti. Dosky by mali byť opracované na drevoobrábacích strojoch, okraje by mali byť zaoblené mlynom. Brúsenie sa vykonáva v dvoch stupňoch: najprv pomocou brúsky a potom ručným čistením. Montáž sa vykonáva pomocou skrutiek uzáveru, ktoré sa musia „utopiť“ v dreve.

Výrobná technológia nábytku neznamená úzke spojenie častí. To je nevyhnutné pre ventiláciu, zachovanie schopnosti stromu "dýchať", čo najviac priamo ovplyvňuje životnosť. Konštrukčnú pevnosť zaisťujú kovové rohy. Nezabudnite, že nábytok pre saunu je z času na čas potrebný pre lepší sušiaci vzduch.

Aj keď nemáte zručnosti stolárstva, môžete si urobiť jednoduché lavice a police. Na výrobu stolov a stoličiek budú potrebné výkresy, ktoré proces veľmi zjednodušujú. Vo veľkých saunách, stoloch a stoličkách, vyrobených v rovnakom štýle polovíc guľatiny, umiestnených nahor, vyzerajú dobre.

Potrebujete vedieť!
Ak chcete povrch umelo „starnúť“, dodať nábytku nezvyčajný vzhľad, zakryte ho škvrnou.

Tipy pre dizajnérov - Pohodlné nastavenie

Návrhári radia, aby sa neuskutočňovali miestnosti s objemnými konštrukciami, nemal by byť príliš veľa nábytku. Pohodlné, najmä v malých kúpeľoch a saunách, skladací nábytok, miniatúrne stoly a stoličky.

Nemalo by byť veľa nábytku: nepoškvrniť miestnosť

Je lepšie umiestniť predmety mimo parného kúpeľa, aby ste zachovali pôvodný vzhľad a predĺžili životnosť o niekoľko rokov.

Prútený nábytok vyzerá skvele. Réva, bambus, ratan priniesli do interiéru špeciálnu eleganciu. V oddychovej miestnosti potrebujete čalúnený nábytok, potiahnutý vodotesnou kožou alebo látkou.

Predsieň s nízkym stropom „zdvihne“ nábytok s vysokými nohami a použitie príslušenstva s pozdĺžnymi pruhmi.

Video katalóg kúpeľňového nábytku

Vybavenie sauny, nezabudnite, že toto je miesto pre potešenie a relaxáciu, a správne zvolený nábytok je najlepším spôsobom, ako vytvoriť sen o ideálnom kúpeli realitou.