Nafukovacie bazény - ktoré si vyberiete, ako nainštalovať a opraviť

Jednou z najobľúbenejších letných aktivít pre mnohých z nás je rekreácia v prírode pri rybníku, kde si môžete zaplávať v horúcom dni. Aby kúpanie bolo čo najprístupnejšie a najbezpečnejšie, mnohí z nich majú stacionárne bazény v letných chatkách. Nie každý je však pripravený na výstavbu takýchto zložitých inžinierskych stavieb. Dobrou alternatívou k fixným bazénom môžu byť nafukovacie bazény, ktorých veľký počet sa nedávno objavil v predaji. Sú vhodné pre tých, ktorí nechcú začať dlhý stavebný proces, a pre tých, ktorí sú dôležití na šetrenie času a peňazí. Väčšina týchto bazénov sa totiž vyznačuje len nízkou cenou a jednoduchosťou montáže.

Ľudia si väčšinou kupujú nafukovacie bazény, aby si mohli cez víkend rýchlo zorganizovať rodinnú dovolenku. Je to nafukovací bazén, ktorý je pre nás pevne spojený s konceptom rekreačnej chaty, pretože sa používa len v lete, a je rozobratý a uskladnený na zimu bez toho, aby zaberal veľa miesta.

Bazén v krajine - najlepší pre rodiny

Návrh nafukovacích bazénov

Moderné nafukovacie bazény nie sú spravidla vyrobené z gumy, ale z polyvinylchloridu.(PVC). Tri vrstvy PVC fólie poskytujú trvanlivosť a bezpečnosť po stranách bazénu. Konštrukcia bazéna je často okrúhla alebo oválna misa, často s nafukovacím krúžkom na vrchu, ktorý podporuje priesvitné alebo matné strany. V niektorých bazénoch, hlavne pre deti, je dno aj nafukovacie.

Ich konkurenčné výhody

Mnohé body hovoria za výber nafukovacieho bazéna:

 • Rýchla inštalácia. V závislosti od veľkosti bazéna to bude trvať 10 až 45 minút.
 • 28. Mobilita. Tento bazén môže byť inštalovaný takmer kdekoľvek a je tiež ľahko čistiteľný. V prípade potreby je ľahké presunúť sa na iné miesto.
 • Nafukovací bazén je najprenosnejší, keď sa zmontuje, je ľahší a menší, napríklad rámový bazén.
 • Nafukovacie bazény sú najvhodnejšie pre deti, pretože voda sa v nich ohrieva najrýchlejšie, majú mäkké, bezpečné strany a obrovské množstvo dizajnov.
 • Je veľmi ľahké čistiť bazén z PVC jednoduchým utieraním zvnútra aj zvonku.
 • Cena nafukovacieho bazéna je pomerne nízka.

Hlavnou nevýhodou takéhoto výrobku je určitá krehkosť. Nafukovací bazén vám môže trvať 2-3 sezóny. Výhody sú nepochybne oveľa väčšie.

Preto väčšina zákazníkov, ktorí boli požiadaní o to, ako im nafukovacie bazény slúžia, predstavuje najpozitívnejšie hodnotenie.

Toto je zaujímavé! V polovici minulého storočia sa objavila spoločnosť Intex - malý podnikvýroba nafukovacích výrobkov. Teraz je to obrovská spoločnosť s viac ako pätnástimi zamestnancami s pobočkami v niektorých európskych krajinách av Hongkongu. Výrobky spoločnosti sa predávajú v desiatkach krajín po celom svete.

Ako si vybrať nafukovací bazén

Takže ste sa rozhodli kúpiť nafukovací bazén. Aký bazén si vybrať z rôznych možností ponúkaných na súčasnom trhu? Vo výberovom procese nájdete ponuky od dvoch do troch veľkých firiem, ktoré vyrábajú bazény s približne rovnakou kvalitou a cenou, a preto bude s najväčšou pravdepodobnosťou úloha obmedzená na výber fondu veľkosti a dizajnu, ktorý potrebujete. V prvom rade je potrebné určiť účel združenia. Budú ho používať len deti, alebo chcete v ňom tráviť čas s celou rodinou? Možno budete mať veľkú spoločnosť, alebo chcete kúpiť kúpeľný bazén, ktorý vám poskytne masáž vzduchovými bublinkami?

Bazén pre deti s malou kapacitou

Podľa vášho výberu sú tu bazény od 90 cm do 6 metrov, s kapacitou od 45 litrov do 25 ton! Ak nie je zásobovanie vodou vo vašej oblasti veľmi dobre prispôsobené, potom nebudete schopní naplniť takú obrovskú misu ani na celý deň. Vyberte si podľa svojich skutočných potrieb a schopností. Rozhodnite sa o farbe, tvare a vzhľadu bazéna. Ak chcete vidieť celú škálu dizajnov, ktoré sú nafukovacie bazény - fotografie v reklamnej brožúre alebo na internete vám pomôžunavigáciu a výber.

Najväčší bazén. Kapacita - približne 25 ton

Okrem veľkosti združenia je potrebné vziať do úvahy, či je potrebné príslušenstvo súčasťou jeho súpravy.

 • filtračné čerpadlo, ktoré zásobuje vodou a zároveň ho čistí
 • , umiestni ho pod bazén tak, aby nepoškodilo dno,
 • markízu na bazéne na ochranu vody pred nečistotami a hmyzom,
 • ]
 • odmerka na odstraňovanie nečistôt,
 • rebrík (pre veľké bazény),
 • súprava na údržbu,
 • súprava na opravu,
 • generátor chlóru na výrobu. dezinfekcia vody,
 • ohrievač vody.

Nie všetky tieto doplnky sú potrebné a nie sú vhodné pre každý bazén. Musíme si vybrať tie, ktoré sú pre vás potrebné. Napríklad, či kúpiť ohrievač pre detský bazén? Nafukovacie bazény pre deti sú spravidla malé, nevyžadujú dodatočné ohrev vody, okrem elektrických ohrievačov sa používajú len pre bazény s kapacitou viac ako dva tony.

Čerpadlo vodného filtra
Potrebné príslušenstvo - markíza a podlaha
\ t
Príslušenstvo pre veľké bazény - generátor chlóru

Na čo sa budú kúpať deti?

Osobitne treba zdôrazniť detské nafukovacie bazény, pretože hlavnými spotrebiteľmi takýchto výrobkov sú deti. Hlavným rozdielom medzi detským bazénom je jeho veľkosť a svetlý atraktívny dizajn. Ako si vybrať nafukovací bazén pre deti? Samozrejme, najprv sa musíte zamerať na vek dieťaťa.

Pre tých najmenších jeveľmi malé bazény, v ktorých je málo vody, len 40-90 litrov a veľmi rýchlo sa zahrieva. Pre tých, ktorí už vedia, ako chodiť, výrobcovia vyrábajú bazény s protišmykovým dnom a pre staršie deti sú už dosť priestranné možnosti.

Rodinný bazén

Medzi odrodami môžete dokonca nájsť detský nafukovací bazén s malým baldachýnom, ktorý ho chráni pred priamym slnečným svetlom. Ak je vaše dieťa už úplne nezávislé, môžete si bezpečne kúpiť rodinný bazén.

Nafukovací bazén so šmýkačkou

Väčšina detí však nebude mať len obyčajný bazén, ale napríklad bazén s fontánou alebo vodopádom, nafukovací bazén so šmýkačkou alebo dokonca celý herný komplex!

Komplex nafukovacích hier vo forme atletického ihriska

Toto je zaujímavé! Od roku 1993 vyrába Bestway výrobky z PVC, vrátane nafukovacích bazénov pre deti. Toto je hlavný výrobca, z ktorých štyri rastliny vyrábajú výrobky určené na export na celom svete. Desiatky špecialistov pracujú na návrhu bazénov a snažia sa zohľadniť všetky želania zákazníkov. Preto medzi výrobky tejto spoločnosti možno vidieť aj detské nafukovacie bazény s tobogánmi a bazénom pre dospelých od malých až po veľké, a SPA bazény s aerodynamickou masážou.

Inštalácia a inštalácia bazéna

Po prvé, je veľmi potrebné starostlivo pripraviť miesto na inštaláciu bazénu. Z toho bude závisieť jeho život. Musíte si vybrať tvrdé a ploché miesto na stránke, bez zaujatosti. nieOdporúča sa inštalovať bazén na voľný povrch, napríklad na piesok. Potom musíte odstrániť všetky ostré a tvrdé predmety - uzly, kamene, hrudky zeme. Pod bazénom je možné položiť hustú silnú textíliu alebo špeciálnu podložku pod bazénom, ktorá sa predáva buď spolu s niektorými vzorkami, alebo samostatne.

Bazén s fontánou a šmýkačkou

Aby sa zabránilo škodám a slzám, je nemožné pretiahnuť bazén pozdĺž zeme, je lepšie ho priviesť na zvolené miesto a opatrne ho rozložiť a vyrovnať všetky záhyby. Ak sa chystáte nafúknuť bazén elektrickým čerpadlom alebo použiť elektrostatický odlučovač, musíte zabezpečiť dostupnosť elektriny v blízkosti bazéna. Ďalej je potrebné nafúknuť bazén, podľa pokynov, nie čerpanie nad normou. Je potrebné mať na pamäti, že pri zahrievaní sa vzduch veľmi rozširuje, a ak nafúknete bazén veľmi tesne počas chladného dňa, počas dňa, keď teplota prudko stúpa, môže prasknúť.

Toto je zaujímavé! Nafukovacie bazény Funny Sharky sú výrobou spoločnosti Polygroup, známeho výrobcu nafukovacích bazénov. Spoločnosť bola vytvorená pred štvrťstoročím a teraz zahŕňa pobočky v USA, Číne, Európe a Rusku.

Ako a ako zapečatiť škodu

Žiaľ, ak nedodržíte pravidlá pre inštaláciu a prevádzku bazénu, je niekedy potrebné ho opraviť. Existuje niekoľko možností, ako nalepiť nafukovací bazén. Ak chcete nájsť bodnutie alebo medzeru, musíte trochu nafúknuť bazén a umiestniť ho do vody.môže byť v častiach. Bubliny ukážu miesto poškodenia, ktoré je potrebné označiť perom alebo perom. Súčasťou bazéna je zvyčajne sada na jeho opravu. Najlepšie je použiť ho. Ak to tak nebolo, potom si v obchode môžete kúpiť špeciálnu súpravu na opravu automobilových kamier. Najprv je potrebné starostlivo vyčistiť miesto vpichu smirkovým papierom, potom odstrániť ochranný film z náplastí a aplikovať ho na poškodený povrch. Potom musíte pevne držať toto miesto svorky, ktoré môžu byť odstránené za hodinu.

Ak ste sa stali vlastníkom nafukovacieho bazéna, pokúste sa ho správne nainštalovať, včas vypustite vodu, nedovoľte silné znečistenie. Na zimu vyčistite bazén pre uskladnenie na vhodnom mieste a bude vám a vašim deťom slúžiť už niekoľko rokov!